Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie
Strana 1 z 3 123 PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 1 až 15 z 44

Téma: Vyber televize do obyvaku na filmy a hry

Nováček
    Registrace
    Nov 2007

Zdravim,

mel bych na vas dotaz ohledne vyberu televize. Bude to moje prvni po pomerne dlouhem ziti bez televize, tak se mnou mejte strpeni

Televize bude cca 4 metry daleko, predstavoval bych si uhlopricku tak 100 - 120 cm.
    Obycejne televizni vysilani moc nesleduju, vetsinou si poustim filmy z NASu (Synology DS211j), takze bych potreboval TV, ktera ma pro toto dobrou podporu (ovladani, titulky, ...)
    Vstupy - hlavne ethernet a pak asi hdmi, display port, dvi a usb. Sam presne nevim. Kdybych se rozhybal, tak bych na to chtel napojit xbox a pripadne pc.
    Audio - Na repracich na televizi asi nebude moc zalezet, chci to mit napojene do externich beden.
    Mam v planu ji mit namontovanou na stene, takze aby ji slo chytnout do vesa drzaku.
    Nakup prijde na pretres az za cca dva mesice. Takze muzete i zkusit doporucit pockat na modely, ktere teprve vyjdou.
    Horni hranice ceny tak 20 - 25000.
    Nechci SONY.

Diky moc za rady.
    Odpovídat lze po přihlášení

Moderátor Avatar uživatele KamilZ
    Registrace
    Feb 2011

Jen pár obecných věcí: Žádná TV nemá dobrou podporu pro přehrávání ze sdílení nebo DLNA, na to je MMC. Za ty prachy budeš asi kupovat plazmu (pokud ji sneseš), protože na 4m budeš potřebovat minimálně 50" a rozumné LCD ve Tvém limitu nekoupíš. Tvůj požadavek "hlavně ethernet" je u TV to nejméně podstatné, chceš TV pro kvalitní obraz, nebo kvůli multimediálním funkcím, které stejně pořádně žádná neumí?! Jestli chceš čekat na nové modely, tak ne 2 měsíce, ale 1/2 roku, až budou za rozumnou cenu, vzhledem k Tvému limitu. Konkrétní model psát nebudu, do plazem nedělám, protože je nemusím .

PS: A co kdyby jsi si nějaké modely vytipoval sám a "nenechal se obsluhovat"
    Naposledy upraveno uživatelem KamilZ: 26-03-2012 v 16:50

Je tu pořád Avatar uživatele vivid.sk
    Registrace
    May 2009

Citace Původně odesláno od drasha Zobrazit příspěvek
    Takze muzete i zkusit doporucit pockat na modely, ktere teprve vyjdou.
    To je spravna moznost.
    Pockaj si na nove modely a ich testy, pokial sa neobjavi nieco lepsie, kupis stale aktualne, ktore sa budu este dopredavat.

Registrace
    Feb 2011

Citace Původně odesláno od vivid.sk Zobrazit příspěvek
    To je spravna moznost. Pockaj si na nove modely a ich testy, pokial sa neobjavi nieco lepsie, kupis stale aktualne, ktore sa budu este dopredavat.
    Nedávno jsem potřeboval pro známého Panasonic TX-L32E30E. Docela jsem se divil, jak postupně mizí z obchodů. Sehnat se zatím v pohodě dá, ale už ji má tak 1/4 e-shopů, co dřív. Možná je to jen problém LCD Panasonicu, nevím, jak jsou na tom dostupnosti ostatních značek, ale Samsung už také prořídnul. Jestli si tentokrát prodejci nedělali takové zásoby?
    Naposledy upraveno uživatelem KamilZ: 26-03-2012 v 17:46

Nováček
    Registrace
    Nov 2007

Ahoj, diky za odpoved.
    Citace Původně odesláno od KamilZ Zobrazit příspěvek
    Jen pár obecných věcí: Žádná TV nemá dobrou podporu pro přehrávání ze sdílení nebo DLNA, na to je MMC.
    Ze neni podpodra DLNA zrovna hvezdna jsem vytusil z kousku informaci, ktere jsem zatim posbiral, ale netusil jsem, ze by to melo byt az tak spatne. Napriklad se mi doneslo, ze zrovna Samsungy by mohly aspon trochu fungovat. Ale uznavam, ze tady hodne plavu, takze zkusim pro zacatek probrousit tohle forum a tema MMC.
    Za ty prachy budeš asi kupovat plazmu (pokud ji sneseš), protože na 4m budeš potřebovat minimálně 50" a rozumné LCD ve Tvém limitu nekoupíš.
    S tou potrebou je to hodne relativni. Ted cumim ze ctyr metru na 22" display u pc a zvladam to. Dival jsem se v obchode a jsem presvedcen, ze 46" mi bude bohate stacit.
    Tvůj požadavek "hlavně ethernet" je u TV to nejméně podstatné,
    Pokud chci prehravat s NASu a neuvazoval jsem MMC, tak je to rozhodne podstatne
    chceš TV pro kvalitní obraz, nebo kvůli multimediálním funkcím, které stejně pořádně žádná neumí?!
    Samozrejme chci kvalitni obraz, ale taky ty funkce, ktere jsem napsal v prvnim prispevku. Pokud to nepujde, tak budu muset zacit nekde slevovat. Jak jsem psal, vybiram televizi poprve, takze tapu...
    Jestli chceš čekat na nové modely, tak ne 2 měsíce, ale 1/2 roku, až budou za rozumnou cenu, vzhledem k Tvému limitu.
    Nerikam, ze vylozene chci, ale jsem ochoten, pokud to bude za to stat.
    PS: A co kdyby jsi si nějaké modely vytipoval sám a "nenechal se obsluhovat"
    Nechtel jsem se nechat obsluhovat. Chtel jsem nakopnout spravnym smerem. Tvuj prispevek k tomu napomohl, dalsi treba pomohou jeste vic...

Je tu pravidelně
    Registrace
    Jan 2012

No pokud přijde řada na nákup za dva měsíce tak Ti doporučuji tuto dobu strávit návštěvami po prodejnách a kamarádech a porovnat plazmu s LCD a rozhodnout se , které ti bude více vyhovovat. Jde tady hlavně o pověstné ( já ho nevnímám) blikání obrazu. Až si toto vyřešíš pak si můžeš i pomalu zapisovat, které modely na Tebe udělaly dojem a toto srovnat s poznatky s recenzí a diskusí na různých fórech. Po dvou měsících bude i jasno zda nové modely přinesly kýžené zlepšení oproti starým a zda není naopak lepší zakoupit top model minulého roku než základní model tohoto, kde bude cena velmi podobná. Dále si neřekl, kde budeš Tv provozovat ( místnost) a jak je to s osvětlením přes den. Zda tam svítí mnoho světla a Tv bude na tomto místě umístěna a ty budeš sledovat Tv v tuto dobu. A co tak Pc? Bude Tv využívána hojně jako monitor? To by značně zúžilo výběr pouze na LCD. Tohle vše si vůbec neuvedl, ale teď si na tohle můžeš sám odpovědět a zhruba se zařadit. Pokud budeš sledovat na 4m je opravdu 127cm tak akorát ( snese se i více u HD) a těch 25tis na špičkovou plazmu bude stačit. U LCD pokud narazíš na dobrou akci při slevě podařeného staršího modelu by se také dalo asi vybrat. Ještě jsem zapomněl v jakém úhlu bude Tv nejčastěji sledována, protože některé LCD nejsou přeborníky v tomto oproti plazmě. Tak snad jsem na nic podstatného nezapomněl. O spotřebě si nepsal tak to asi není priorita. Obraz je vždy až na prvním místě...

Registrace
    Feb 2011

1) Ze neni podpodra DLNA zrovna hvezdna jsem vytusil z kousku informaci, ktere jsem zatim posbiral, ale netusil jsem, ze by to melo byt az tak spatne. Napriklad se mi doneslo, ze zrovna Samsungy by mohly aspon trochu fungovat. Ale uznavam, ze tady hodne plavu, takze zkusim pro zacatek probrousit tohle forum a tema MMC.
    2) S tou potrebou je to hodne relativni. Ted cumim ze ctyr metru na 22" display u pc a zvladam to. Dival jsem se v obchode a jsem presvedcen, ze 46" mi bude bohate stacit.
    3) Nerikam, ze vylozene chci, ale jsem ochoten, pokud to bude za to stat.
    Ad 1) Je to ještě horší, jestli to chceš primárně na přehrávání filmů, tak bez MMC se budeš jen a jen trápit (titulky, přepínání audia, problém s profily apod.)
    Ad 2) Je to na Tobě, ale na tu vzdálenost je 50" při HD ideální a nebál bych se ani 55"
    Ad 3) Minimálně plazmy Panasonic 2012 vypadají nadějně, lépe než letošní modely. Ale problém může být ta cena - podívej se např. na Heuréku na vývoj ceny u modelů 2011, bude to obdobné. Za 25 kKč by mohla být i nějaká 46" letošní LCD (model 2012 určitě ne).

Plazma/LCD: Obojí má své výhody a nevýhody, přečti si tohle https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php?t=25855 a http://avmania.e15.cz/kupujeme-telev...lazma-nebo-lcd a rozsekni to nejdříve.
    Ve zkratce (jen nevýhody, velmi zvýrazněně, nemusíš je pozorovat): plazma může někomu blikat, vzhledem k vyššímu odběru je náročnější na zdroj a někomu může pískat/zvonit, trpí na vypalování a letošní Panasonic má problémy se zeleným nádechem. LCD má zase problémy s cloudingem, rozmazáváním obrazu, crosstalkem při aktivním 3D a zlé jazyky tvrdí, že nemá tak dobrý obraz . Najdeš zde zaryté příznivce obou technologií, takže nelze jednoznačně říct, co je lepší, každý preferuje něco jiného.
    Naposledy upraveno uživatelem KamilZ: 26-03-2012 v 18:14

Je tu pravidelně
    Registrace
    Jan 2012

Vývoj pádu ceny bude podobný tomu minulému. Je to tak pořád dokola. MMC je jistě řešení s minimem kompromisů a případných nepříjemných překvapení. Tv v ceně 25tis již mají dostatek přípojných vstupů, možnost ethernetu, připojení na externí audio a rovněž upevnění na držáky Vesa. Pokud budou i po 2měsících ceny vysoké a nadlimitní tak ty starší budou atraktivní . Jen aby ještě pak nějaké byly. Záleží kolik se toho válí po skladech..

Je tu pořád Avatar uživatele geronimoh
    Registrace
    Nov 2009

Souhlasím s "KamilZ". Televizor je třeba vybírat podle kvality obrazu s ohledem na cenu. Vše ostatní (internet, přehrávání médií atd.) je třeba řešit externím zařízením. Na 4m minimálně úhlopříčku 50". V dané cenové relaci a úhlopříčce asi nexistuje LCD, které by mělo stejně kvalitní obraz, jako plazma, pokud nejsi přecitlivělý na blikání (to můžeš vyzkoušet v obchodě). Na nové modely nečekej, máš na to nízký finanční limit, ale loňské modely půjdou po příchodu letošních asi dolů, já tak loni koupil levněji svou plazmu.

Nováček
    Registrace
    Nov 2007

Diky vam vsem za odpovedi. Rozhodne mam diky tomu slusny vychozi bod.

Jeste k odpovedim na otazky nunacka0:
    - Jako monitor k pc to pouzivat nebudu. Maximalne bych do toho chtel zapojit konzoli.
    - V mistnosti budou okna napravo od televize. Nejspis zadne prime slunecni svetlo. Jinak se k filmum dostanu stejne vetsinou az vecer.
    - Spotrebu bych chtel drzet na uzde, proto jsem moc neuvazoval o te plazme, ale jakou presne ma spotreba priorita si jeste musim sam se sebou ujasnit.

Jeste pokud jde o MMC, mate nekdo zkusenosti s vyuzitim xboxu jako MMC? Synology NAS podle vseho streamovani do xboxu podporuje.

Registrace
    Feb 2011

Jeste pokud jde o MMC, mate nekdo zkusenosti s vyuzitim xboxu jako MMC? Synology NAS podle vseho streamovani do xboxu podporuje.
    Jestli myslíš streamováním DLNA, tak to stejně omezení jako nemožnost zvolit audio stopu, přepínání titulků, malá podpora formátů neobejde. Něco lze řešit transkódováním na straně DLNA serveru (třeba titulky), něco ne. Do Synology existuje i serviio, což je jeden z nejlepších DLNA serverů, ale omezení DLNA obejít také nemůže. Máš jen verzi "j", tak je otázka, jak by to zvládalo transkódování.

Nevím, jak je na tom Xbox s přehráváním pomocí sdílení (ne přes DLNA) - umí přistupovat na obecné CIFS sdílení? To by byla lepší varianta. A hlavně - XBox máš, tak proč to nevyzkoušíš?

Nováček
    Registrace
    Nov 2007

serviio vyzkousim, je to sice jen 'j' varianta, ale co jsem tak nahledl do ovladaciho menu, tak tam podporu pro transkodovani nekterych formatu ma (nevim, jak s titulky) a ten hw taky neni uplne marny.
    xbox bohuzel jeste nemam. Uvazuju o tom, ze bych si ho koupil a samozrejme premyslim, jestli bych diky tomu nemohl mit v obyvaku o krabicku min.

Je tu pořád Avatar uživatele interfernet422
    Registrace
    Apr 2009

Mám 50" plazmu, Synology DS211j, serviio jsem zkoušel. DLNA je na prd, nepomohlo ani serviio. Vykašli se na laborování a kup nějaké MMC. Ušetříš si hromadu nervů a budeš koukat a neřešit nevyřešitelné věci. To ti tu radí i předřečníci. Když už máš synology, tak si klidně serviio vyzkoušej, ale nezapomeň jej pak až se nabažíš jej odinstalovat, nebo alespoň vypnout, ať ti nežere už tak omezené prostředky NASu. Internet v TV je taky naprd. Na internet je počítač, TV na filmy, fotky. A na ty 4 m určitě co největší (co peněženka dovolí) obrazovku. Doby, co jsme čučeli na 55 cm CRT už jsou pryč.
    Btw velká obrazovka chce kvalitní signál a tím se naše DVB-T nazvat nedá. Objevují se zmínky o DVB-T2, tak určitě mezi požadavky na TV zahrň už i DVB-T2 tuner (pokud jsi v dosahu vysílače některého velkého města. V opačném případě pak zvaž satelit a HD programy. Big screen si určitě dobrý signál zaslouží.

Moderátor Avatar uživatele Ivo Mašek
    Registrace
    Apr 2004

Budu asi za blbce, ale pokud to s filmy myslíš vážně a TV budeš používat ve velké většině provozu právě na filmy (myslím tím originály, ne zprasené SD .......), tak potom sahni po Philips Cinema 21:9 (vyrábí se ve dvou variantách:
    Platinum serie: http://www.philips.cz/c/televizory/c...l9956h_12/prd/
    Gold serie: http://www.philips.cz/c/televizory/c...l7956h_12/prd/

Klikněte na náhled pro zobrazení v plné velikosti 
Název: cinema1.jpg 
Zobrazení: 154 
Velikost: 35.8 KB 
ID: 17091Klikněte na náhled pro zobrazení v plné velikosti 
Název: cinema2.jpg 
Zobrazení: 177 
Velikost: 61.2 KB 
ID: 17092

Je tu pravidelně
    Registrace
    Jan 2012

Ta je pěkná. Škoda , že v tomto formátu nemá každý výrobce nějaké zástupce. Sám bych do toho šel a u plazmy by pak odpadlo roztahování obrazu ze strachu před vypálením černých pruhů. Drtivá většina je točena v tomto formátu, ale Tv na to nejsou. tak nám doma straší sice 16:9 Tv, ale pořád pruhy jako 4:3 CRT, které je měly ještě větší. Nechápu. Tak buď to roztáhnout, nebo koukat na pruhy. V HD není roztažení nijak moc znehodnoceno a tak jsem na ST30 ce roztahoval všechny 16:9. Nevadilo mi to a obraz byl aspoň přes celou obrazovku. Ono se to nezdá, ale ty pruhy toho seberou dost..

Strana 1 z 3 123 PosledníPoslední

Podobná témata

1. LCD: Výběr nové LCD - filmy na ext.HDD
    Od T.B. v sekci Televize: LCD, plazma
    Reakcí: 8
    Poslední příspěvek: 06-09-2011, 11:47
  2. LCD: Výběr televize
    Od ondra.jira v sekci Televize: LCD, plazma
    Reakcí: 9
    Poslední příspěvek: 31-05-2011, 17:04
  3. Vyber projektoru pro Xbox a filmy