Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Vyber televize do obyvaku na filmy a hry

drasha (9)|26.3.2012 16:05
Zdravim,

mel bych na vas dotaz ohledne vyberu televize. Bude to moje prvni po pomerne dlouhem ziti bez televize, tak se mnou mejte strpeni :)

Televize bude cca 4 metry daleko, predstavoval bych si uhlopricku tak 100 - 120 cm.
Obycejne televizni vysilani moc nesleduju, vetsinou si poustim filmy z NASu (Synology DS211j), takze bych potreboval TV, ktera ma pro toto dobrou podporu (ovladani, titulky, ...)
Vstupy - hlavne ethernet a pak asi hdmi, display port, dvi a usb. Sam presne nevim. Kdybych se rozhybal, tak bych na to chtel napojit xbox a pripadne pc.
Audio - Na repracich na televizi asi nebude moc zalezet, chci to mit napojene do externich beden.
Mam v planu ji mit namontovanou na stene, takze aby ji slo chytnout do vesa drzaku.
Nakup prijde na pretres az za cca dva mesice. Takze muzete i zkusit doporucit pockat na modely, ktere teprve vyjdou.
Horni hranice ceny tak 20 - 25000.
Nechci SONY.

Diky moc za rady.
KamilZ (10277)|26.3.2012 17:41
Jen pár obecných věcí: Žádná TV nemá dobrou podporu pro přehrávání ze sdílení nebo DLNA, na to je MMC. Za ty prachy budeš asi kupovat plazmu (pokud ji sneseš), protože na 4m budeš potřebovat minimálně 50" a rozumné LCD ve Tvém limitu nekoupíš. Tvůj požadavek "hlavně ethernet" je u TV to nejméně podstatné, chceš TV pro kvalitní obraz, nebo kvůli multimediálním funkcím, které stejně pořádně žádná neumí?! Jestli chceš čekat na nové modely, tak ne 2 měsíce, ale 1/2 roku, až budou za rozumnou cenu, vzhledem k Tvému limitu. Konkrétní model psát nebudu, do plazem nedělám, protože je nemusím :-).

PS: A co kdyby jsi si nějaké modely vytipoval sám a "nenechal se obsluhovat" :-)
vivid.sk (11472)|26.3.2012 18:07
[QUOTE=drasha;403283]Takze muzete i zkusit doporucit pockat na modely, ktere teprve vyjdou.[/QUOTE]
To je spravna moznost.
Pockaj si na nove modely a ich testy, pokial sa neobjavi nieco lepsie, kupis stale aktualne, ktore sa budu este dopredavat.
KamilZ (10277)|26.3.2012 18:29
[QUOTE=vivid.sk;403296]To je spravna moznost. Pockaj si na nove modely a ich testy, pokial sa neobjavi nieco lepsie, kupis stale aktualne, ktore sa budu este dopredavat.[/QUOTE]
Nedávno jsem potřeboval pro známého Panasonic TX-L32E30E. Docela jsem se divil, jak postupně mizí z obchodů. Sehnat se zatím v pohodě dá, ale už ji má tak 1/4 e-shopů, co dřív. Možná je to jen problém LCD Panasonicu, nevím, jak jsou na tom dostupnosti ostatních značek, ale Samsung už také prořídnul. Jestli si tentokrát prodejci nedělali takové zásoby?
drasha (9)|26.3.2012 18:29
Ahoj, diky za odpoved.
[QUOTE=KamilZ;403292]Jen pár obecných věcí: Žádná TV nemá dobrou podporu pro přehrávání ze sdílení nebo DLNA, na to je MMC.[/quote]
Ze neni podpodra DLNA zrovna hvezdna jsem vytusil z kousku informaci, ktere jsem zatim posbiral, ale netusil jsem, ze by to melo byt az tak spatne. Napriklad se mi doneslo, ze zrovna Samsungy by mohly aspon trochu fungovat. Ale uznavam, ze tady hodne plavu, takze zkusim pro zacatek probrousit tohle forum a tema MMC.
[QUOTE=KamilZ;403292]
Za ty prachy budeš asi kupovat plazmu (pokud ji sneseš), protože na 4m budeš potřebovat minimálně 50" a rozumné LCD ve Tvém limitu nekoupíš.
[/QUOTE]
S tou potrebou je to hodne relativni. Ted cumim ze ctyr metru na 22" display u pc a zvladam to. Dival jsem se v obchode a jsem presvedcen, ze 46" mi bude bohate stacit.
[QUOTE=KamilZ;403292]
Tvůj požadavek "hlavně ethernet" je u TV to nejméně podstatné,
[/QUOTE]
Pokud chci prehravat s NASu a neuvazoval jsem MMC, tak je to rozhodne podstatne :)
[QUOTE=KamilZ;403292]
chceš TV pro kvalitní obraz, nebo kvůli multimediálním funkcím, které stejně pořádně žádná neumí?!
[/QUOTE]
Samozrejme chci kvalitni obraz, ale taky ty funkce, ktere jsem napsal v prvnim prispevku. Pokud to nepujde, tak budu muset zacit nekde slevovat. Jak jsem psal, vybiram televizi poprve, takze tapu...
[QUOTE=KamilZ;403292]
Jestli chceš čekat na nové modely, tak ne 2 měsíce, ale 1/2 roku, až budou za rozumnou cenu, vzhledem k Tvému limitu.
[/QUOTE]
Nerikam, ze vylozene chci, ale jsem ochoten, pokud to bude za to stat.
[QUOTE=KamilZ;403292]
PS: A co kdyby jsi si nějaké modely vytipoval sám a "nenechal se obsluhovat" :-)[/QUOTE]
Nechtel jsem se nechat obsluhovat. Chtel jsem nakopnout spravnym smerem. Tvuj prispevek k tomu napomohl, dalsi treba pomohou jeste vic...
nunacek0 (947)|26.3.2012 18:30
No pokud přijde řada na nákup za dva měsíce tak Ti doporučuji tuto dobu strávit návštěvami po prodejnách a kamarádech a porovnat plazmu s LCD a rozhodnout se , které ti bude více vyhovovat. Jde tady hlavně o pověstné ( já ho nevnímám) blikání obrazu. Až si toto vyřešíš pak si můžeš i pomalu zapisovat, které modely na Tebe udělaly dojem a toto srovnat s poznatky s recenzí a diskusí na různých fórech. Po dvou měsících bude i jasno zda nové modely přinesly kýžené zlepšení oproti starým a zda není naopak lepší zakoupit top model minulého roku než základní model tohoto, kde bude cena velmi podobná. Dále si neřekl, kde budeš Tv provozovat ( místnost) a jak je to s osvětlením přes den. Zda tam svítí mnoho světla a Tv bude na tomto místě umístěna a ty budeš sledovat Tv v tuto dobu. A co tak Pc? Bude Tv využívána hojně jako monitor? To by značně zúžilo výběr pouze na LCD. Tohle vše si vůbec neuvedl, ale teď si na tohle můžeš sám odpovědět a zhruba se zařadit. Pokud budeš sledovat na 4m je opravdu 127cm tak akorát ( snese se i více u HD) a těch 25tis na špičkovou plazmu bude stačit. U LCD pokud narazíš na dobrou akci při slevě podařeného staršího modelu by se také dalo asi vybrat. Ještě jsem zapomněl v jakém úhlu bude Tv nejčastěji sledována, protože některé LCD nejsou přeborníky v tomto oproti plazmě. Tak snad jsem na nic podstatného nezapomněl. O spotřebě si nepsal tak to asi není priorita. Obraz je vždy až na prvním místě...
KamilZ (10277)|26.3.2012 18:45
[QUOTE=drasha;403300]1) Ze neni podpodra DLNA zrovna hvezdna jsem vytusil z kousku informaci, ktere jsem zatim posbiral, ale netusil jsem, ze by to melo byt az tak spatne. Napriklad se mi doneslo, ze zrovna Samsungy by mohly aspon trochu fungovat. Ale uznavam, ze tady hodne plavu, takze zkusim pro zacatek probrousit tohle forum a tema MMC.
2) S tou potrebou je to hodne relativni. Ted cumim ze ctyr metru na 22" display u pc a zvladam to. Dival jsem se v obchode a jsem presvedcen, ze 46" mi bude bohate stacit.
3) Nerikam, ze vylozene chci, ale jsem ochoten, pokud to bude za to stat.
[/QUOTE]

Ad 1) Je to ještě horší, jestli to chceš primárně na přehrávání filmů, tak bez MMC se budeš jen a jen trápit (titulky, přepínání audia, problém s profily apod.)
Ad 2) Je to na Tobě, ale na tu vzdálenost je 50" při HD ideální a nebál bych se ani 55" :-)
Ad 3) Minimálně plazmy Panasonic 2012 vypadají nadějně, lépe než letošní modely. Ale problém může být ta cena - podívej se např. na Heuréku na vývoj ceny u modelů 2011, bude to obdobné. Za 25 kKč by mohla být i nějaká 46" letošní LCD (model 2012 určitě ne).

Plazma/LCD: Obojí má své výhody a nevýhody, přečti si tohle https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php/25855-lcd-plasma-led-oled-a-3d-televize a rozsekni to nejdříve.
Ve zkratce (jen nevýhody, velmi zvýrazněně, nemusíš je pozorovat): plazma může někomu blikat, vzhledem k vyššímu odběru je náročnější na zdroj a někomu může pískat/zvonit, trpí na vypalování a letošní Panasonic má problémy se zeleným nádechem. LCD má zase problémy s cloudingem, rozmazáváním obrazu, crosstalkem při aktivním 3D a zlé jazyky tvrdí, že nemá tak dobrý obraz :-). Najdeš zde zaryté příznivce obou technologií, takže nelze jednoznačně říct, co je lepší, každý preferuje něco jiného.
nunacek0 (947)|26.3.2012 18:58
Vývoj pádu ceny bude podobný tomu minulému. Je to tak pořád dokola. MMC je jistě řešení s minimem kompromisů a případných nepříjemných překvapení. Tv v ceně 25tis již mají dostatek přípojných vstupů, možnost ethernetu, připojení na externí audio a rovněž upevnění na držáky Vesa. Pokud budou i po 2měsících ceny vysoké a nadlimitní tak ty starší budou atraktivní . Jen aby ještě pak nějaké byly. Záleží kolik se toho válí po skladech..
geronimoh (2327)|26.3.2012 19:28
Souhlasím s "KamilZ". Televizor je třeba vybírat podle kvality obrazu s ohledem na cenu. Vše ostatní (internet, přehrávání médií atd.) je třeba řešit externím zařízením. Na 4m minimálně úhlopříčku 50". V dané cenové relaci a úhlopříčce asi nexistuje LCD, které by mělo stejně kvalitní obraz, jako plazma, pokud nejsi přecitlivělý na blikání (to můžeš vyzkoušet v obchodě). Na nové modely nečekej, máš na to nízký finanční limit, ale loňské modely půjdou po příchodu letošních asi dolů, já tak loni koupil levněji svou plazmu.
drasha (9)|26.3.2012 19:43
Diky vam vsem za odpovedi. Rozhodne mam diky tomu slusny vychozi bod.

Jeste k odpovedim na otazky nunacka0:
- Jako monitor k pc to pouzivat nebudu. Maximalne bych do toho chtel zapojit konzoli.
- V mistnosti budou okna napravo od televize. Nejspis zadne prime slunecni svetlo. Jinak se k filmum dostanu stejne vetsinou az vecer.
- Spotrebu bych chtel drzet na uzde, proto jsem moc neuvazoval o te plazme, ale jakou presne ma spotreba priorita si jeste musim sam se sebou ujasnit.

Jeste pokud jde o MMC, mate nekdo zkusenosti s vyuzitim xboxu jako MMC? Synology NAS podle vseho streamovani do xboxu podporuje.
KamilZ (10277)|26.3.2012 19:50
[QUOTE=drasha;403314]Jeste pokud jde o MMC, mate nekdo zkusenosti s vyuzitim xboxu jako MMC? Synology NAS podle vseho streamovani do xboxu podporuje.[/QUOTE]
Jestli myslíš streamováním DLNA, tak to stejně omezení jako nemožnost zvolit audio stopu, přepínání titulků, malá podpora formátů neobejde. Něco lze řešit transkódováním na straně DLNA serveru (třeba titulky), něco ne. Do Synology existuje i serviio, což je jeden z nejlepších DLNA serverů, ale omezení DLNA obejít také nemůže. Máš jen verzi "j", tak je otázka, jak by to zvládalo transkódování.

Nevím, jak je na tom Xbox s přehráváním pomocí sdílení (ne přes DLNA) - umí přistupovat na obecné CIFS sdílení? To by byla lepší varianta. A hlavně - XBox máš, tak proč to nevyzkoušíš?
drasha (9)|26.3.2012 19:59
serviio vyzkousim, je to sice jen 'j' varianta, ale co jsem tak nahledl do ovladaciho menu, tak tam podporu pro transkodovani nekterych formatu ma (nevim, jak s titulky) a ten hw taky neni uplne marny.
xbox bohuzel jeste nemam. Uvazuju o tom, ze bych si ho koupil a samozrejme premyslim, jestli bych diky tomu nemohl mit v obyvaku o krabicku min.
interfernet422 (1575)|26.3.2012 22:34
Mám 50" plazmu, Synology DS211j, serviio jsem zkoušel. DLNA je na prd, nepomohlo ani serviio. Vykašli se na laborování a kup nějaké MMC. Ušetříš si hromadu nervů a budeš koukat a neřešit nevyřešitelné věci. To ti tu radí i předřečníci. Když už máš synology, tak si klidně serviio vyzkoušej, ale nezapomeň jej pak až se nabažíš jej odinstalovat, nebo alespoň vypnout, ať ti nežere už tak omezené prostředky NASu. Internet v TV je taky naprd. Na internet je počítač, TV na filmy, fotky. A na ty 4 m určitě co největší (co peněženka dovolí) obrazovku. Doby, co jsme čučeli na 55 cm CRT už jsou pryč.
Btw velká obrazovka chce kvalitní signál a tím se naše DVB-T nazvat nedá. Objevují se zmínky o DVB-T2, tak určitě mezi požadavky na TV zahrň už i DVB-T2 tuner (pokud jsi v dosahu vysílače některého velkého města. V opačném případě pak zvaž satelit a HD programy. Big screen si určitě dobrý signál zaslouží.
Ivo Mašek (10205)|27.3.2012 19:07
Budu asi za blbce, ale pokud to s filmy myslíš vážně a TV budeš používat ve velké většině provozu právě na filmy (myslím tím originály, ne zprasené SD .......), tak potom sahni po Philips Cinema 21:9 (vyrábí se ve dvou variantách:
Platinum serie: http://www.philips.cz/c/televizory/cinema-219-platinum-series-mimoradne-sirokouhla-ob.-147-cm-58-palec-full-hd-3d-max-58pfl9956h_12/prd/
Gold serie: http://www.philips.cz/c/televizory/cinema-219-gold-series-mimoradne-sirokouhla-obraz.-easy-3d-127-cm-50-palec-50pfl7956h_12/prd/




[ATTACH=CONFIG]17091[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]17092[/ATTACH]
cinema1.jpg cinema2.jpg
nunacek0 (947)|27.3.2012 19:20
Ta je pěkná. Škoda , že v tomto formátu nemá každý výrobce nějaké zástupce. Sám bych do toho šel a u plazmy by pak odpadlo roztahování obrazu ze strachu před vypálením černých pruhů. Drtivá většina je točena v tomto formátu, ale Tv na to nejsou. tak nám doma straší sice 16:9 Tv, ale pořád pruhy jako 4:3 CRT, které je měly ještě větší. Nechápu. Tak buď to roztáhnout, nebo koukat na pruhy. V HD není roztažení nijak moc znehodnoceno a tak jsem na ST30 ce roztahoval všechny 16:9. Nevadilo mi to a obraz byl aspoň přes celou obrazovku. Ono se to nezdá, ale ty pruhy toho seberou dost..
zatty (1215)|27.3.2012 19:35
když máš dostatečně velkou TV jako třeba 55" tak tě pruhy nikterak nevadí..
nunacek0 (947)|27.3.2012 19:55
Jasne, ale neni to škoda i na velke Tv prichazet o kus obrazovky? Když sečteš ty dva pruhy na 55ce což bude tak cca 20cm, tak ti to vyjde jak roztáhnutá 46ka a ještě ušetříš.
drasha (9)|27.3.2012 21:36
Pekny vecer,

omlouvam se za opozdenou reakci.

@interfernet422: Diky za zkusenosti. Dospel jsem k tomu, ze asi budu postupovat takto: Televize a prehravani pres DLNA -> Xbox a namountovane adresare z NASu -> MMC. Uvidim, kde se to k me spokojenosti zastavi...
@Ivo Masek: Usuzuju pouze podle omezenych informaci, ale rekl bych, ze podle vasich standardu to s filmy vazne nemyslim. Vetsinu filmu mam ve zprasenem SD (pripominam, ze ted hledim ze 4 metru na 22", takze to realne nevadi). Serialy, ktere si vetsinu casu poustim jako kulisu, jsou bud 4:3 nebo 16:9. Muj oblibeny Kurosava asi nikdy ve FullHD nebo necem placatejsim nez 4:3 taky nebude...

S predchozimi poznamkami souvisi i muj dalsi dotaz - co muzu cekat v otazce upscalingu a roztahovani min nez HD filmu? Dokazu si predstavit, ze to zadny zazrak nebude a uvidim artefakty, pokud se pokusim pustit nejaky dvdrip, ktery je treba 720 x 304. Zajimaly by me vase zkusenosti, pokud nejake mate.
Ivo Mašek (10205)|27.3.2012 21:58
[QUOTE]pokud se pokusim pustit nejaky dvdrip, ktery je treba 720 x 304[/QUOTE]
Rostáhne se to (tedy obrazové body) a bude to příšerný. A u DVDripu si nedělám žádné iluze. To se většinou dá sledovat na malých obrazovkách (zhuštěné body). Jak toto roztáhneš na velký obraz - no bude to příšerný. (ovšem tady záleží na tom, co pro koho znamená pojem příšerný :-))
Jestli si pamatuješ (nevím, jak jseš stár) první barevné CRT televize a vysílání v normě SECAM, tak podobně to bude vypadat
drasha (9)|27.3.2012 22:13
[QUOTE=Ivo Mašek;403453]Rostáhne se to (tedy obrazové body) a bude to příšerný.[/QUOTE]
Jo, to jsem tak trochu cekal... Proto se spis priklanim k mensim uhloprickam. Aby ta barevna mazanice vic pripominala obraz ;) Mimochodem, existuje v MMC nebo televizich podpora algoritmu jako je Scale2x nebo hq3x, ktere to roztahuji trochu citliveji?
[QUOTE=Ivo Mašek;403453]Jestli si pamatuješ (nevím, jak jseš stár) první barevné CRT televize a vysílání v normě SECAM, tak podobně to bude vypadat [/QUOTE]
Podle wiki se u nas preslo ze SECAM na PAL mezi lety 1992 a 1994, takze jsem to urcite zazil, ale ani zdaleka si to nepamatuju :) Rozhodne ale bylo vsechno tenkrat mensi a dalo se to spravovat dobre mirenou ranou...
geronimoh (2327)|27.3.2012 22:19
[QUOTE=nunacek0;403432]Jasne, ale neni to škoda i na velke Tv prichazet o kus obrazovky? Když sečteš ty dva pruhy na 55ce což bude tak cca 20cm, tak ti to vyjde jak roztáhnutá 46ka a ještě ušetříš.[/QUOTE]

Zapomínáš na vysílání 4:3, kterého je stále dost (polovina obrazovky černá - nevyužitá). DVD a BluRay disky jsou ve formátu 16:9. Televizor 21:9 je vhodný maximálně do domácího kinosálu, ne na běžné sledování ....
zatty (1215)|27.3.2012 22:43
[QUOTE=zatty;403429]když máš dostatečně velkou TV jako třeba 55" tak tě pruhy nikterak nevadí..[/QUOTE]

46 je mala, na to se neda divat :-)
Ladys (1829)|28.3.2012 07:11
To ze je nejaka TV mala je velmi irelevantni, bo vzdy zalezi na dane vzdalenosti.

46 bude mala na 4m, ale na 2-2,5m ideal.

A jestli nekdo tvrdi, ze mu bude stacit metrova uhlopricka na 4m, tak proste nevi o cem mluvi.
roboss (39)|28.3.2012 07:44
Tiez som si tu nechal poradit a na 3m som zobral 47-ku namiesto 42-ky. Nelutujem, stalo to za tu cenu. Za jeden vecer som si na velkost zvykol. A teraz by som si vedel predstavit aj 55-ku. Zdroj mam skylink.
bavorak (1494)|28.3.2012 09:13
[QUOTE=zatty;403462]46 je mala, na to se neda divat :-)[/QUOTE]

55" je malá, na to sa neda divat :-)
bavorak (1494)|28.3.2012 09:16
[QUOTE=roboss;403474]Tiez som si tu nechal poradit a na 3m som zobral 47-ku namiesto 42-ky. Nelutujem, stalo to za tu cenu. Za jeden vecer som si na velkost zvykol. A teraz by som si vedel predstavit aj 55-ku. Zdroj mam skylink.[/QUOTE]

ludia si nechcu dat poradit. Podla mojho skromneho nazoru a osobnych skusenosti sa aj Ladys rozhodol po velmi kratkom case, ze "je 55" velka" casom by mu bola super. Ale to uz je asi jedno a myslim, ze casom to aj sam uzna.
Ivo Mašek (10205)|28.3.2012 09:22
Tak potom jedině něco takového. Věřím, že to uspokojí všechny :-D
#!
bavorak (1494)|28.3.2012 09:23
jakoveho ???
Ladys (1829)|28.3.2012 09:29
Ano, to klidne priznam, casem bych se zrejme rozhodnul pro 55", nicmene opravdu casem, bo bezne SD vysilani na nekterych programech bylo pro me na vzdalenost 3,2m neakceptovatelne.
HD a BD bylo paradni, ale jaksi nezijem vice na zapad, tudiz bezne SD vysilani je stale nasi soucasti.

Jenze od te doby leccos probehlo a moje prestavba obyvaku vse vyresila.Koukam tedka asi z 2,4m a vetsi prostor dostala i zvukova aparatura, takze jsem tedka vice nez spokojen a ohledne uhlopricky si troufam tvrdit, ze uz nebudu posilhavat po vetsi :-I
bavorak (1494)|28.3.2012 09:37
samozrejme na 2,4m je 47-50" super !!! Ja mam na 3m 59" a tiez super. Som rad, ked je niekto spokojny s konecnym stavom. Napriklad aj ja by som vzhladom aj na SD vysielanie dnes do vacsej uz nesiel. A to ten moj Samsung robi vyslovene solidny upsampling.
Drake89 (293)|28.3.2012 09:40
[QUOTE=drasha;403441]S predchozimi poznamkami souvisi i muj dalsi dotaz - co muzu cekat v otazce upscalingu a roztahovani min nez HD filmu? Dokazu si predstavit, ze to zadny zazrak nebude a uvidim artefakty, pokud se pokusim pustit nejaky dvdrip, ktery je treba 720 x 304. Zajimaly by me vase zkusenosti, pokud nejake mate. [/QUOTE]

Reknu ti to asi takhle, mel jsem starou 51cm CRT TV a na ni jsem koukal na DivX filmy- DVD ripy a samotne DVD filmy a kvalita me prisla "supr", mel jsem sbirku cca 800filmu a nechtel jsem se ji vzdat. Koupil jsem prvne 42" a pak 50" plazmu a na obou TV se na to uz nedalo divat (na 50" se mi nelibi uz ani origo DVDfilmy), takze jsem vsechno soupl do kouta a zacinam znovu a vse beru uz jen ve FullHD a to je teprve paradicka :)
Ladys (1829)|28.3.2012 09:42
Jako vzdycky jsem resil uhlopricku TV a jeji vysledny obraz a nikdy me nenapadlo podle toho prizpusobit obyvak.Kompletne jsem vsechno prestavel, prostor je vice vzdusny a u TV jsem bliz, co vic si prat :-)
zatty (1215)|28.3.2012 10:15
bavore a jak na tom vypada PC muj plan byl PS64D8000 ale na ty moje 3,2m co mam se mi to moc nezdá, telky jsou pak vyšší než delší....tech 55" je jeste docela obdelník ale 60 a víc už mi připadají do čtverce.....
zatty (1215)|28.3.2012 10:16
[QUOTE=Ladys;403502]Jako vzdycky jsem resil uhlopricku TV a jeji vysledny obraz a nikdy me nenapadlo podle toho prizpusobit obyvak.Kompletne jsem vsechno prestavel, prostor je vice vzdusny a u TV jsem bliz, co vic si prat :-)[/QUOTE]

např. nové auto :-)
Ivo Mašek (10205)|28.3.2012 10:50
... pojištění, technická kontrola, emisní kontrola, benzín, servis, .............. dítě je dnes levnější, než auto
Ladys (1829)|28.3.2012 10:54
ale snad nikdo normalni neuvazuje stylem..."mam prachy, tak co si poridim, dite nebo auto ?"
___
I.M.: Bohužel, uvažuje tak většina lidí. V ČR přibývá pouze snědých spoluobčanů (tak ti bílí jim to všechno proti své vůli zafinancují, tak proč ne) a šikmých očí. Čechů ubývá (viz statistika)
nunacek0 (947)|28.3.2012 10:57
Vidíš , že někdo ano...
Drake89 (293)|28.3.2012 11:55
[QUOTE=Ivo Mašek;403518]... pojištění, technická kontrola, emisní kontrola, benzín, servis, .............. dítě je dnes levnější, než auto[/QUOTE]

a to si teprve zkuste zivit ostrou(zavodni) crossku/enduro.. :-D :-D
ale to uz jsme dost mimo tema..
bavorak (1494)|28.3.2012 14:35
[QUOTE=zatty;403512]bavore a jak na tom vypada PC muj plan byl PS64D8000 ale na ty moje 3,2m co mam se mi to moc nezdá, telky jsou pak vyšší než delší....tech 55" je jeste docela obdelník ale 60 a víc už mi připadají do čtverce.....[/QUOTE]

neviem sice co myslis "do stvorca" ale 16:í je furt 16:9 . Ja mam PC s NvidiaGS7300 takze nic moc, skor teda nic :-), ale cez HDMI to v rzliseni 1920/1080 a v telke dot by dot hra nadherne a navyse aj stiha. Akurat co mne vadi, ale to je porucha mojho vnimania blikania :-) a preto nemozem panasonic, tak z PC to ide iba 60Hz a to je pre mna malo ...
skus sa spytat nieco konkretne, rad odpoviem.
interfernet422 (1575)|28.3.2012 15:37
[QUOTE=Ivo Mašek;403518]... pojištění, technická kontrola, emisní kontrola, benzín, servis, .............. dítě je dnes levnější, než auto[/QUOTE]
Až když vypadne z baráku. A když je malé. Ale jakmile pobere trochu rozumu, tak už mu nestačí oblečení a boty od ťamana, ale musí mít značkové, koníčky a aktivity taky něco stojí, pokud jej rodiče nenechají napospas ulici a kamarádům. A pak studia....
No do auta i když starého více peněz nestrkám...
zatty (1215)|28.3.2012 17:25
ten čtverec sem myslel tak že od 55" ty telky jsou mnouhem vyšší a díky min. rameckum vypadaji na tu velikost kratsi, pro mne je to až moc velky opticky klam...z toho PC sem myslel text pri čtení zpráv na seznamu,ofiicy, takové běžné práce...jestli to není už moc deformované nebo to nezkresluje...vím že je to záležitost grafiky ale když sem měl 116cm tak se mi na ni pracovalo lépe než na 138 co mam ted
bavorak (1494)|29.3.2012 09:11
no neviem, mne sa to nezda, i ked je pravda, ze moj pioneer ma po bokoch snad 10 cm cierne pasy ramu :-).
Texty su super aj ikony, len to musi byt naozaj dot by dot a potom je to OK. Ale tych 60Hz ja prosto vidim a preto na nom nepracujem. Ale to co nieje dostupne inak si rad pustim z netu z PC cez HDMI a pohoda.
Este k tomu pomeru stran. Ja mam NTB HP Compaq s pomerom stran 16:10 a zdá sa mi to na pracu príjemnejsie nez tie sucasne 16.9 ....
Ale to je vec nazoru a mozna zvyku.
Touchwood (1)|14.4.2012 02:51
Dobrý večer všem.
Vybírám novou televizi a potřeboval bych poradit.

Nepotřebuju v TV přístup na net ani podobné serepetičky.

Moje představa:
46-47 palců úhlopříčka
může být 3D (není nutně podmínkou i když potěší (přítelkyni a drobotinu))
Rozpočet poměrně omezený cca 25-27k.

Jakou televizi by jste mi doporučili a proč?
Děkuji
KamilZ (10277)|14.4.2012 07:20
Já by Ti nedoporučil žádnou, proč se chceš nechat takto "obsluhovat"? Navíc podobných témat je zde více než dost, tak se snaž a něco si pročti. Auto by jsi si také nechal takto naservírovat? Navíc jsi nenapsal nic, na základě čeho by Ti někdo mohl kvalifikovaně poradit konkrétní typ, je zde mnoho neznámých a zdůvodňovat Ti ("a proč"...) všechny možné varianty určitě nikdo nebude.

Pro výběr si rozmysli:
- urči si, co by jsi tam chtěl mít (DVB-S, PVR, ....)
- jakou máš pozorovací vzdálenost (překvapuje mě poměrně striktně omezení na 46/47")
- jaký bude zdroj signálu, co budeš sledovat (DVB-T? DVB-S? HD? BR?....)
- jestli na ní budeš hrát hry (input lag)
- jaký preferuješ u LCD panel (základní rozdělení VA - lepší černá, horší úhly, IPS panel - horší černá, dobré pozorovací úhly)
- jestli budeš mít zvuk z TV, nebo řešený externě
- další feature typu zdvojené tunery (plnohodnotný PIP/PAP)
- nepodstatné Smart kraviny, viz:
https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php/33686-nez-se-zeptate-hdmi-3d-zvuk-lan-dlna-hbbtv-dalkove-ovladace#post434505
https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php/33686-nez-se-zeptate-hdmi-3d-zvuk-lan-dlna-hbbtv-dalkove-ovladace#post434517
- potřebuji 4K/UHD? Viz: https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php/33686-nez-se-zeptate-hdmi-3d-zvuk-lan-dlna-hbbtv-dalkove-ovladace#post503854

A následně:
- pokud zvažuješ 3D, tak se rozhodni, jestli aktivní/pasivní:
https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php/30632-samsung-ps51d570-vs-lg-50pz570#385881
https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php/28489-aktivni-nebo-pasivni-3d

Z toho Ti vypadne už poměrně omezená skupina zařízení. Pak si pročti recenze (http://www.flatpanelshd.com/focus.php?subaction=showfull&id=1229341472, http://www.hdtvtest.co.uk/news/category/reviews) a vytipuj si modely. Určitě rádi poradíme s konkrétními dotazy.

Rozpočet není nijak malý. Za ty prachy je v dané velikosti špičková plazma a velmi dobré LCD.