Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Technisat Technistar S2 nebo Technistar SIR

psed (13)|23.3.2012 10:56
Poraďte prosím, který zakoupit? Technistar SIR je licencovaný Irdeto, oba jsou pravděpodobně na stejném HW a cena Technisatu S2 s modulem CA SMIT Irdeto je stejná jako ohlášeného SIRu. Jako laikovi, co mě přinese certifikace SIRu, dostanu nějaké nové funkce či jiné? V mém případě koukám pouze na Skylink. Platí, že nahrávka z certifikovaného není přehratelná na PC, kdežto u S2 problém nebude? Děkuji.
KamilZ (10277)|23.3.2012 11:20
Pokud je CA modul certifikovaný na Irdeto PI-Sys, tak pro něj platí stejné omezení, jako pro licencovaný přijímač. Jinak by certifikaci nesměl získat. Z hlediska přehratelnosti je nejjistější řešení používat ICE kartu v UNI čtečce s alternativním FW, nebo v modulu pracující v systému Cryptoworks.
psed (13)|23.3.2012 16:11
Děkuji za odpověd, abych teda přesně pochopil. Modul je u Technistaru S2 tento http://www.omko.cz/modul-smit-irdeto/, na stránkách Skylinku je uvedena jeho certifikace http://www.skylink.cz/web/structure/62.html. V recenzi na parabole se píše, cituji: "Záznamy je pak možné upravovat na PC, což je velká výhoda oproti všem certifikovaných přijímačům s vestavěným dekodérem Irdeto, kde to z licenčních důvodů není možné."

Je teda možno u S2 nahrávky přehrát mimo přijímač či ne?
Dagy2 (3153)|23.3.2012 18:56
SIR môže mať tieto dve výhody:
- môžeš mať 2 karty IRD/ICE, napr. SkyLink a UPC/Freesat.
- keďže má byť certifikovaný pre SkyLink, TechniSat by mal podporovať spoluprácu s IRD kartou a riešiť problémy ak by nastali
treťou možno výhodou podľa paraboly by mohlo byť, že vraj všetky prijímače s logom SkyLink musia podporovať funkciu automatického naladenia programov SkyLink. Takže veľké prelaďovania typu 1.február 2012 by mali ísť jedným tlačítkom. Teda ISIPRO pre Skylink!

U S2 je čítačka Conax, ktorú môťeš použiť na MTV unlimited a do CI-modulu vložiť SkyLink.

U S2, ale aj u SIR sú určite k dispozícii CI-moduly, ktoré umožňujú prehrávanie mimo prijímač.
KamilZ (10277)|23.3.2012 20:49
[QUOTE=psed;402973]Je teda možno u S2 nahrávky přehrát mimo přijímač či ne?[/QUOTE]
Pokud použiješ certifikovaný CI+ modul s Irdeto PI-Sys kartou, tak si troufám tvrdit že ne. Ostatně si přečti něco k tomu modulu (poslední odstavec nad "Doplňující informace") + dotazy: http://www.videotech.cz/satelitni-technika-dvb-s/cam-irdeto-smit-skylink-ready-dekodovaci-modul

Pokud použiješ modul pracující i v režimu Cryptoworks a ICE kartu, tak to půjde. Jakou máš kartu?
golfLC (1941)|26.3.2012 14:52
Len najhoršie na tom je, že zatiaľ Technistar SIR v predaji nie je, v poznamkach všade od 3/2012 v predaji, ale na status skladu: nedostupny, prípadne uz dva týždne tam je poznámka do dvoch týždňov....
ucetni (312)|27.3.2012 21:48
Tento prijímač bude dostupný od 5.4.2012! rozhodujem sa medzi ním a amikom alienom 8900. do čoho ísť?
golfLC (1941)|28.3.2012 07:57
No ťažko sa v tomto prípade radí, nakoľko Technisat SIR, ak bude a myslím si že bude na jadre predchádzajúcich technisatov nemá niekoľko "fičuriek" v porovnaní s amikom... teraz si už uvedomiť, čo od prijímača požaduješ, ako často sa chceš zabávať s novým fw, či požaduješ zmenu pluginov, "uni" čítačku kariet aj na nejakého iného poskytovateľa, alebo požaduješ bezproblémový chod s hádam najlepším EPG, čo zase technisat poskytuje. Na prehrávanie videí, foto a hudby mám mmc, prípadne Samsunga, takže túto funkciu sat. prijímačom vôbec neriešim...
ucetni (312)|1.4.2012 18:42
Ide mi o kvalitu obrazu SD,HD,rýchlosť prepínania a žiadne mrznutie a zasekávanie. EPG a nahrávanie neriešim. a ostatné je len plus.
golfLC (1941)|1.4.2012 22:30
To si potom musis pockat, nakolko SIR nikto z nas cakajucich este nema...
psed (13)|2.4.2012 11:36
Omko a spol již mají skladem.
http://www.omko.cz/technisat-technistar-sir/
Taky jsem zvědav na první zkušenost.
ucetni (312)|2.4.2012 16:42
[QUOTE=golfLC;404209]To si potom musis pockat, nakolko SIR nikto z nas cakajucich este nema...[/QUOTE]

takže doporučuješ technisat. je to linux-enigma? dajú sa tam nahrávať pluginy, rúzne skíny a pod. info o procesore a pamatiach. dik.
Hornet F-18 (1328)|2.4.2012 17:01
ucetni,
nie je to linux, nahras len origo technisat fw. Je tu toho dost o Technisatoch.
Dagy2 (3153)|2.4.2012 20:40
[QUOTE=ucetni;404322]takže doporučuješ technisat. je to linux-enigma? dajú sa tam nahrávať pluginy, rúzne skíny a pod. info o procesore a pamatiach. dik.[/QUOTE]

čeče, rozhoduješ sa medzi TS a Amikom ale ako keby si spadol z Marsu.

Tak toto si chcel tri príspevky dozadu:
"Ide mi o kvalitu obrazu SD,HD,rýchlosť prepínania a žiadne mrznutie a zasekávanie. EPG a nahrávanie neriešim. a ostatné je len plus."
A dnes pluginy, skiny a podobne???

TechniSat je prijímač pre úplné lamy. Prinesieš (ak máš nastavenú parabolu na správny smer) zapneš a za 10min jedeš. Žiadne hľadanie a brouzdanie po webe, všteko je tam.
Navyše tento prijímač má predsa len dve fičúrky:
- ako prvý má ISIPRO pre SkyLink (FastScan)! T.j. automatické ladenie programov SkyLinku/Cslinku
- a opäť ako už mal HDS2 možnosť programovať časovače cez internet, t.j. z napr. z mobilu (stačí obyčajná E52 za 1EUR) možno z Austrálie nastaviť nahratie Ružovej záhrady :)
golfLC (1941)|4.4.2012 15:03
Takže ako som sľúbil, som tu s novým SIR-om :-)
Inštalácia hned po spustení prijímača, cca 10 sekúnd potvrdenie nastavenia parabol, hneď ponuka Astra 19,2 a 23,5 a následný blind scan a naladené programy Skylinku do 20-30 sekúnd a zoradené na začiatok zoznamu, až po ňom nasledujú programy german z astry 19,2. Menu a celkové prostredie úplne totožné s HD8-Skom.
Ako prvé som skúsil CSlink kartu CW s modulom technisat, okamžité nadetekovanie a nábeh programov. Nahrávky ukladané nekódovane do formátu *.ts.
Ako druhé som vyskúšal registráciu karty výmena od Skylinku. Po vložení karty okamžitá hláška - nie je služba predplatená, samozrejme, veď karta už bola po 20 dňovom prome, čakala len na registráciu. Po registrácií karty cez web Skylinku nábeh karty do 2 sekúnd. Okamžite som spustil nahrávanie, ako sme však všetci technisaťáci čakali, nahrávka inde prehrateľná nie je, aj keď nemá žiadny iný tvar, prípadne viac súborov na kľúči, ktoré by napovedali, že je kódovaná. Musí to byť nejako bloknuté priamo v hlavičke *.ts súboru. Ale pre mňa nepodstatné, v spálni mi plne postačuje prehranie v prijímači.

Stručné zhrnutie.... Tak ako aj Dagy spomínal... je to v podstate Technisat HD8-S, prípadne SX v malom prevedení s externým 12V zdrojom s certifikovanou irdeto čítačkou a možnosťou vloženia CI, prípadne CI+ modulu. Všetky položky menu s nastavenami a prostredím sú už pre zarytých technisaťákov známe po slepiačky :-)-
ucetni (312)|4.4.2012 16:38
to golf : Aká je kvalita obrazu SD a HD, prípadne prepínanie medzi programami. čo ta nová funkcia fastscan? Bol som už rozhodnutý na 80 percent pre amiko alien 8900 kvoli kvalite obrazu, tak teraz babo raď.
golfLC (1941)|4.4.2012 19:33
Ak sa Ti jedna o spolahlivost a certifikovanu citacku s prijemnym menu, s obrazom perfektnym, nie je co riesit... Dali do SIR-u vsetko to, co bolo v HD8-S-ke
ucetni (312)|7.4.2012 20:11
automatické aktualizácie robí cez družicu. je aj niekde popis, čo nový softvér prináša? aké vylepšenia? to dialkové vyzerá dosť hračkársky, hlavne tá horná vytŕčajúca IR dióda. aký wifi usb dongle sa dá k nemu použiť? dik.
golfLC (1941)|7.4.2012 22:29
K tvojej prvej otázke... internet - stránka výrobcu a ujo google je podľa teba načo??? :-)

k druhej tvojej poznámke je skoro škoda sa vyjadrovať.... Ale nemal si asi v ruke ešte žiadne diaľkové od technisatu, toto diaľkové prežilo skoro celú dobu technisatu a v tejto verzií je zrejmé vylepšenie v gumovom materiály, dorazoch tlačítok a celkovo pasuje do ruky. Inak aj terajšie staré diaľkové z str-1 ky je skoro totožné a plne funkčné, žiadne otváranie a čistenie po dvoch rokoch... to si môžeš byť istý!!!!
Ak sa Ti však nepáči, môžeš si objednať aj krajšie, ale už ho je "počuť" http://www.satelity.ellano.sk/predaj/21954/Technisat-dalkovy-ovladac-HD8S--HDS2X--HDK2X-stribrny/#
Pozri si inak diaľkové tvojho Amíka.... Ak chceš pozerať diaľkové ozaj top, začínajú pri cene SIR-u ( značky Logotech, Philips, All in One, ... )

wifi toto http://www.dewpstore.sk/tovar-satelitna_technika-satelitne_anteny_paraboly_a_prislusenstvo-produkt46249
Dagy2 (3153)|8.4.2012 10:48
ucetní - neber to v zlom - ja ti odporúčam Amiko. Ty nebudeš nikdy šťastný s Technisatom. Už si zase niekde inde v tvojich požiadavkách a možno sa mýlim ale prispôsobuješ ich tomu čo si niekde prečítal alebo počul.
Technisat je totiž značka, ktorá ako som už písal "nemá vychytávky a marketing garážových firiem", takže budeš v ťažkom strese keď ti niekto bude rozprávať o tom ako zadarmo pozerá plnú ponuku Skylinku na hacknutej karte, šeruje moldavskú platformu a platí si na ukrajine cez net programy zo Srílanky. toto v Technisate nebudeš mať proste nikdy.
Navyše Technisat:
- nemá dobrú sw podporu - argument všetkých ktorí denne browsujú po nete aby našli aspoň trochu chodivý fw pre svoj prístroj. Technisat má len a len oficiálny zdroj na svojej stránke. nič iné. ale nájdeš tam všetko všetne videa ako nastaviť anténu, a pod. to nemá nikto iný
- popis nového fw samozrejme tamtiež - nie na ABfore !
- nepočítaj s tým, že budú zmeny vo fw ktoré urobia z toho SIRu iný prijímač alebo MMC! upgrade fw je len vtedy ak nefunguje niečo spoľahlivo čo j euvedené v manuále - HD8S a HDS2 fungovali od začiatku 100% takže zmeny boli len v drobnostiach a len 2 alebo 3 a potom 3 roky už nič! Ja mám v prijímači pôvodný fw zo septembra 2008.
- OTA je najväčšia hlúposť a mala význam keď internet bol v plienkach. Našťastie sa dá vypnúť. V živote by som si nenechal automaticky niečo naládovať do prístroja zo satelitu. Aj keď to samozrejme TechniSat ponúkal možno ako jedna z prvých firiem. Technisat totiž (ak by si trocha hľadal na jeho stránkach) má navyše dva svoje vlastné kanály cez Astru19.2E - klasický OTA navyše s vysielaním ISIPRO (to je vlastne FastScan pre Astru 13E a 19.2E ktoré fungujú roky) a potom ešte druhý kanál na ktorom beží rozšírené EPG/SFI+ pre premiové prijímače. EPG ktoré roky ponúka vychytávky typu hľadanie podľa textov, obrázky v EPG a pod. TechniSat je jediný ktorý niečo také prevádzkuje (samozrejme nie pre SIR!) ostatní berú len čo sa vysiela v streamoch staníc alebo majú v posledných modeloch s pripojením na internet linky na EPG z webových stránok.
- diaľkové a všetko ostatné je možno nie tutti frutti posledného strihu takže na stole zrejme neoslní, ale mám ho 4 roky / 18 hodín denne a žiadne z tlačítiek nemá problém (ako napr. u niektorých TV , kde som vymenil už tri za ten čas), baterky som menil raz a uhol v ktorom reaguje je fúúú skoro 360° - aj odraz od stien.
- wifi je dobré len pre diaľkový prístup - ale ak chceš aj prenos nahrávok je ďaleko lepšie použiť ProLine cez 230V zásuvku. To funguje úplne 100% na rozdiel od nejakého WiFi.
ak chceš o tom vedieť niečo viac, nájdi si vo vlákne Tipy a triky...
ucetni (312)|9.4.2012 14:38
dakujem za podrobné oboznámenie so značkou Technistar. nemám naozaj voči nemu žiadnu averziu, skôr naopak. naozaj mi ide len o kvalitu obrazu. doteraz to,čo som čítal na fórach, že najlepší obraz poskytoval čip STI STi7111,a s ním spojené Amiko 8900. ale kedže nepotrebujem žiadne share,emu,blocker,operu,youtube,počasie ,neustále nahrávanie softu typu Enigma2 a konfigurácia oscamu cez ftp a pod., rozhodol som sa pre technisat SIR. chcem len naladit a pozerať. nič inšie,len som potreboval nejaké info, kedže som nečítal nič o technisatoch. nemecké výrobky patria vždy medzi špičku a dúfam že to bude aj nadalej. :) . snád sa v tomto fóre ešte niekto iný vyjadrí, aké má skúsenosti s tímto STB. to asi vsjo.
Dagy2 (3153)|9.4.2012 17:57
ucetni keď je to tak ako píšeš v poslednom príspevku tak vitaj na palube.
Veľa užívateľov ti tu nedá skúsenosti, keďže tento prístroj je u nás v predaji len týždeň a to golf má určite kus s výrobným číslom 0002. (Predpokladám že jednotku má pani Merkel). Takže musíš buď veriť golfovi alebo recenzii na parabole. Ale pokiaľ skopírovali HD8S tak je to návrat opäť k spoľahlivosti a dobrej funkčnosti.

Ak potrebuješ akékoľvek ďalšie info, dávaj dotazy.

Inak tu:
http://www.technisat-daun-fs.de/assets/medias/docus/30/DB_TechniStar_SIR_CZ_view.pdf

plný manuál nemecký: http://www.technisat-daun-fs.de/assets/medias/docus/27/bda_TechniStar%20IR.pdf
golfLC (1941)|9.4.2012 19:02
Dagy ideš :-)- ale 0002 mal isto service center :-)-
Ešte jedno info ohľadom technistaru SIR. V mojom prípade v kombinácií s TV Samsung ale aj SONY už diaľkové z TV mám odložené v šuplíku, nakoľko komunikácia cez HDMI link funguje perfektne. Po zapnutí prijímača a jeho nabootovaní zapne automaticky TV, v prípade nastavení časovača na prijímači vypne aj TV, to isté platí aj pri klasickom vypnutí prijímača a následné vypnutie TV... to len info pre ucetniho, my technisaťáci to už poznáme z predchádzajúcich aj novších prijímačov....
Dagy2 (3153)|9.4.2012 19:29
golf, ako je to s reguláciou hlasitosti zvuku u DD?
Na HDS2 musím používať DO telky aby som upravil hlasitosť pretože DD zvuk je samozrejme through SAT receiver do HDMI.
ucetni (312)|9.4.2012 19:33
Paráda, dalšie plus. ja mám lg 50pk950.
Takže doporučujete nestahovať nový firmware cez družicu ,ale nahrať na USB klúč? to golf: pozerať ho na českej stránke? prípadne daj info že je novšie. dik.
Dagy2 (3153)|9.4.2012 20:23
firmware máš vždy na originálnej stránke výrobcu. vždy.
update robíme vždy cez USB kľúč, pretože:
1/ vždy treba mať zálohu pôvodného FW. V novom môže byť niečo, čo práve tebe nemusí vyhovovať. U mňa to bolo napr. že v celkovom zozname programov mám v mojom FW vždy aj číslo na ktorej predvoľbe sa program nachádza v konkrétnom FAV liste ktorý triedim. Novší FW nedoniesol žiadnu viditeľnú zmenu, ale zobral tieto čísla a nahradil ich len "fajkami" takže som vrátil pôvodný, ktorý sa mi páčil viac

2/ potom po naladení a odladení všetkých drobností (zvukové stopy, nastavenie DiseqC a LNB, jazyk menu, nastavenie obrazu a zvuku, EPG atd atd) treba urobiť zálohu nastavení na USB

3/ ak je nový FW a chceš ho vyskúšať, stiahnuť z WEBu a naládovať

4/ továrne nastavenie - tým sa vymažú všetky nastavenia

5/ nahratie nastavení z USB

Automatický update tam niečo pleskne a potom je hromada sťažností čo všetko nejde, seká a pod. Takže auto update vypnúť ako prvý.
ako sa to všetko robí máš buď v manuále a drobné rady a doplnky tu vo vlákne "Tipy a triky..."
golfLC (1941)|9.4.2012 20:48
Dagy DD teraz odskúšané, napr.na CTHD plynule regulovanie dialkovým STB....
golfLC (1941)|12.4.2012 21:13
[QUOTE=Dagy2;405362]golf, ako je to s reguláciou hlasitosti zvuku u DD?
Na HDS2 musím používať DO telky aby som upravil hlasitosť pretože DD zvuk je samozrejme through SAT receiver do HDMI.[/QUOTE]
Dagy, ešte k tomu DD.... Teraz som montoval jedneho SIR-a susedom na nejaky z prvych LCD samsung 4-5 ročny (typ neviem), DD nejde regulovať, na mojom Samsungu je regulovatelné diaľkovým STB... Takže mi z toho vychádza, že to je aj vec telky, aj keď tomu až tak nerozumiem :-)-
service center (168)|14.4.2012 20:20
[QUOTE=golfLC;405357]Dagy ideš :-)- ale 0002 mal isto service center :-)-
Ešte jedno info ohľadom technistaru SIR. V mojom prípade v kombinácií s TV Samsung ale aj SONY už diaľkové z TV mám odložené v šuplíku, nakoľko komunikácia cez HDMI link funguje perfektne. Po zapnutí prijímača a jeho nabootovaní zapne automaticky TV, v prípade nastavení časovača na prijímači vypne aj TV, to isté platí aj pri klasickom vypnutí prijímača a následné vypnutie TV... to len info pre ucetniho, my technisaťáci to už poznáme z predchádzajúcich aj novších prijímačov....[/QUOTE]

No skoro si se trefil, ja mam tzv. development device uz od listopadu minuleho roku, od te doby jsme s Drazdanama a Skylinkem to davali dohromady, ale masinka se povedla, FastScan jako vino atd ... nyni nejpovedejsi Skylink Ready pristroj na trhu.
golfLC (1941)|14.4.2012 21:31
Ved viem, písali sm spolu ohladom neho :-) preto som vedel že ho máš :-)- Je parádny, aj rýchlosť, aj ten FastScan, obrazovo tiež paráda, v prípade že niekto nechce kódovanú nahrávku je tu možnosť použiť aj CI modul, okrem toho, že má len jeden USB port a jeden slot na modul, je to taky "drobeček" Technisatu HD8-S, vydaril sa :BB:
mirekv (7169)|15.4.2012 09:14
S tím nahráváním je to mrzuté, já nahrávám dost a s S2 je to zpracovatelné v PC a v pohodě přehratelné ve WDTV, jinde nevím.
golfLC (1941)|15.4.2012 10:09
[QUOTE=mirekv;406061]S tím nahráváním je to mrzuté, já nahrávám dost a s S2 je to zpracovatelné v PC a v pohodě přehratelné ve WDTV, jinde nevím.[/QUOTE]
Čo je mrzuté? Ak sa nemýlim, tak S2 má čítačku CONAX, ktorá Ti je nanič. Takže používaš tiež CI modul a si tam, kde SIR. Len podľa mňa výhoda SIR-u je v tom, že ak nechceš "šaškovať" s nahrávkami, si na tom lepšie so SIR-om, lebo nič dokupovať k Skylink karte nepotrebuješ! Myslím modul. Ale ak modul dokupovať budeš z dôvodou nekódovanej nahrávky, pravda je, že je S2-ka je lacnejšia....
mirekv (7169)|15.4.2012 11:17
Aha, to nejde u SIR jen z vestavěnému modulu a z dodaného jo? Tak to potom jo.
golfLC (1941)|15.4.2012 11:55
[QUOTE=golfLC;404629]....Ako prvé som skúsil CSlink kartu CW s modulom technisat, okamžité nadetekovanie a nábeh programov. Nahrávky ukladané nekódovane do formátu *.ts.
Ako druhé som vyskúšal registráciu karty výmena od Skylinku. Po vložení karty okamžitá hláška - nie je služba predplatená, samozrejme, veď karta už bola po 20 dňovom prome, čakala len na registráciu. Po registrácií karty cez web Skylinku nábeh karty do 2 sekúnd. Okamžite som spustil nahrávanie, ako sme však všetci technisaťáci čakali, nahrávka inde prehrateľná nie je, aj keď nemá žiadny iný tvar, prípadne viac súborov na kľúči, ktoré by napovedali, že je kódovaná....[/QUOTE]

Ano, už som o tom písal tu....:cool:
Dagy2 (3153)|15.4.2012 12:35
Urobil som porovnanie medzi Technistar S2 a Technistar SIR podľa originálnych nemeckých manuálov (nie je to teda SIR SkyLink Ready ale IR):
- čítačky/moduly
--- S2: čítačka Conax, CI+ šachta (= napr. karty MTV unlimited + ľubovoľná karta cez príslušný CI-modul, napr. SkyLink CRW/ICE/IR, UPC a pod)
--- SIR: čítačka IR Pi-Sys, CI+ šachta (= napr. karty SkyLink ICE/IR + ľubovoľná karta cez príslušný CI-modul, napr. SkyLink CRW/ICE/IR, UPC, MTV ulnimited CNX a pod)

- vzdialený prístup cez LAN
--- S2 má vzdialený prístup cez internet podobne ako HDS2, HD8S pre nastavovanie timerov, ich kontrolu, prepínanie programov
--- SIR nenašiel som túto možnosť

- konektory
--- S2 podľa obrázku -> HDMI, analog audio L+R, digital koax, LAN
--- SIR podľa obrázku -> HDMI, video cinch, analog audio L+R, digital koax, LAN
v texte oboch manuálvo sa však hovorí, že prístroj má digitálny výstup zvuku pre pripojenie digitálneho zvuku cez koax alebo opto (??!!)

V ostatných funkciach, menu atď by mali byť oba prístorje úplne identické.
service center (168)|18.4.2012 21:50
[QUOTE=Dagy2;406100]

- vzdialený prístup cez LAN
--- S2 má vzdialený prístup cez internet podobne ako HDS2, HD8S pre nastavovanie timerov, ich kontrolu, prepínanie programov
--- SIR nenašiel som túto možnosť

- konektory
--- S2 podľa obrázku -> HDMI, analog audio L+R, digital koax, LAN
--- SIR podľa obrázku -> HDMI, video cinch, analog audio L+R, digital koax, LAN
v texte oboch manuálvo sa však hovorí, že prístroj má digitálny výstup zvuku pre pripojenie digitálneho zvuku cez koax alebo opto (??!!)

V ostatných funkciach, menu atď by mali byť oba prístorje úplne identické.[/QUOTE]

LAN na SIRu bez problemu funkcni tak jako u S2. Digitalni vystup audio je koaxilani u obou pristroju. V kazdem navodu je obligatni veta, ze zmena je vyhrazena. U SIRu neni treba ISIPRO, protoze mame FastScan.
ucetni (312)|18.4.2012 23:42
Tak dnes som si ho objednal. Dúfam ,že budem spokojný. Ešte sa chcem spýtať či je rozdiel pri prepínaní programov, či je v čítačke karta Irdeto Skylink alebo ICE Skylink? Vyjde v dohladnej dobe nejaké update firmware na to 5min vypínanie do pohotovostného stavu? Ten fastscan funguje iba pre družice 23,5a 19? ostatné družice sa mi naladia tiež cez fastscan, či tie mam dať cez iné ladenie? budem mať multifeed na 13, 19,2 23,5 28,2 dik.
golfLC (1941)|19.4.2012 07:31
[QUOTE=ucetni;406596]Tak dnes som si ho objednal. Dúfam ,že budem spokojný. Ešte sa chcem spýtať či je rozdiel pri prepínaní programov, či je v čítačke karta Irdeto Skylink alebo ICE Skylink? Vyjde v dohladnej dobe nejaké update firmware na to 5min vypínanie do pohotovostného stavu? Ten fastscan funguje iba pre družice 23,5a 19? ostatné družice sa mi naladia tiež cez fastscan, či tie mam dať cez iné ladenie? budem mať multifeed na 13, 19,2 23,5 28,2 dik.[/QUOTE]

Takže poďme po poradí:
1.) Ak máš čítačku irdeto, tak je úplne jedno ktorú kartu vložíš do prijímača, či irdeto, alebo ICE, nakoľko sa obe budú prezentovať ako irdeto, sú v podstate v tomto prípade totožné...
2.) Nezaznamenal som až 5.minutové vypínanie do standby, tak cca do 20 sekúnd... to isté aj pri boote - ohľadom nového fw vždy hľadaj len na stránke výrobcu v sekcií download
3.) Aktualizácia programov je aj na 13 stupňoch - Hot bird, 28,2-ku si budeš musieť prebehnúť ručne....
Dagy2 (3153)|19.4.2012 19:01
[QUOTE=service center;406581]LAN na SIRu bez problemu funkcni tak jako u S2.[/QUOTE]

Je u SIRu len LAN ako taký alebo aj prístup zvonku do časovačov?
service center (168)|20.4.2012 12:51
[QUOTE=Dagy2;406671]Je u SIRu len LAN ako taký alebo aj prístup zvonku do časovačov?[/QUOTE]

Ano jede i pristup z venku na programovani casovace.
ucetni (312)|20.4.2012 18:47
čo budem potrebovať k tomu, aby som mohol mať prístup do časovača z vonku? stb má byť v pohotovostnom režime?
Dagy2 (3153)|20.4.2012 21:13
1/ prijímač musí mať aktivované "rýchle zapínanie" - tým je v pohotovostnom režime LAN
2/ v menu prístroja nastaviť prístup zvonka povolený, vrele doporučujem pevnú IP adresu a heslo pre vstup do prijímača
3/ nejaký prístroj, ktorý má internetový prehliadač, napr. PC, telefon Nokia E52, tablet a pod.
4/ TechniSat pripojený do LAN
5/ ak "zvonka" myslíš skutočne zvonka tak ešte aktivovanú možnosť dostať sa do tvojej LAN siete cez router zvonka

Manuál ako sa programujú časovače je súčasťou nemeckého návodu k obsluhe na stránke technisatu. Či je to v českom netuším
ucetni (312)|20.4.2012 22:17
rozumiem. takže do inter. prehliadača zadam adresu boxu v tvare napr. 168.100.1.1 a v routri povolim túto adresu cez port range forwarding. aký port tam nastaviť,či je to jedno?
Dagy2 (3153)|20.4.2012 23:02
Neviem presne aké má menu TechniStar, ale píšete že rovnaké ako HD8S/HDS2 takže:

- pre pripojenie na LAN sieť
-- menu - settings - special functions - network - IP mode = static, IP address napr. 192.168.1.30
-- menu - settings - special functions - remote access - remote access = ON, password = xyz

potom otvoriť IE a zadať 192.168.1.30 -> otvorí sa portál Technistaru, kde treba zadať password a hneď možno vyberať timre a pod.


- pre pripojenie zvonka
je potrebné zabezpečiť aby si sa dostal do tvojej LAN siete zvonka
môžeš použiť napr. DynSYS ktorú máš v technisate v menu alebo inú metodu ktorú ti možno poskytuje tvoj internetový provider.
mickeyb (1)|23.4.2012 22:23
Chci se zeptat majitelů Sira, zda je nutné některé programy podladit, jako např. na Technistaru S1, nebo se mohu spolehnout na FastScan. Díky za odpověď.
golfLC (1941)|23.4.2012 22:27
Zatiaľ všetko šlape ako má 8-) Nikto nevie čo bude v budúcnosti....:cool:
ucetni (312)|5.5.2012 06:52
Na televízore LG 50PK950 mám funkciu simplink a nedarí sa mi rozchodiť vypínanie a zapínanie tv cez sir-a. mám v nom zapnuté hdmilink. funguje vam zapínanie a vypínanie tv? hdmi mam v.1.4. ako zosynchronizovať satelit a tv? dik.
roman_hk (151)|5.5.2012 09:50
Jde nějak u TT SIR zakázat funkce FastScan?

Programy, které používám si upravím (smažu) podle svého gusta a nemám zájem, aby si přístoj sám od sebe přidával nové programy.
Jinak zatím maximální spokojenost, kvalita obrazu v SD i HD je vynikající, rychlé a bezproblémové přepínání kanálů, luxusní časovač - zkrátka vše maká OK, jen ten FastScan mě trošku vadí.
Dagy2 (3153)|6.5.2012 11:03
[QUOTE=roman_hk;408689]Jde nějak u TT SIR zakázat funkce FastScan?

Programy, které používám si upravím (smažu) podle svého gusta a nemám zájem, aby si přístoj sám od sebe přidával nové programy.
Jinak zatím maximální spokojenost, kvalita obrazu v SD i HD je vynikající, rychlé a bezproblémové přepínání kanálů, luxusní časovač - zkrátka vše maká OK, jen ten FastScan mě trošku vadí.[/QUOTE]

Mal by ti poradiť niekto kto fyzicky SIR má.
Všeobecne ale všetky funkcie - FastScan, ISISPRO, EPG, OTA - je možné vypnúť v menu buď priamo voľbou VYP/ZAP alebo ak sa sťahujú z nejakého špeciálneho streamu (ISIPRO, OTA) zadaním TP 11111 tak, aby ho prijímač nenašiel.
EPG sa vypína u starších prijímačov v menu - programový denník - aktualizace zap/vyp
OTA -> menu - servisní nastavení - aktualizace sw - aktualizace zap/vyp
ucetni (312)|6.5.2012 18:52
kde v menu je uloženie nastavenia na USB? ako funguje ten hdmilink? musím mať na tv zapnuté aj simplink LG? TV nespárovala tento prijímač.