Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Menší TV do kuchyně

Kuba76 (18)|22.3.2012 16:39
Zdravím, vybírám 2.TV do kuchyně pro manželku. 66cm na stand. sledování + občasné přehrávání filmů z USB ( při vaření ) + když to bude mít i jiné vychytávky - jen dobře.
V hledáčku mám Sony Bravia KDL-26EX320 a LG 26LV5500.
Můžete mi pls poradit kterou, nebo dát tip na jinou .., větší úhlopříčku nechci, bude se na to koukat asi z 1,7m ..
Časem plánuji WIFI po bytě, takže mě ta Sonka láká i v tom, že má přístup na net, ta LG zase přehraje asi více formatů přes USB .., všechny názory vítány .., dííky
KamilZ (10277)|22.3.2012 19:49
Rozmysli se nad 32", třeba LG 32LV5500. Ta má i Tvé "Smart feature", je 100Hz a hlavně má IPS panel, který má dobré pozorovací úhly, což je v kuchyni občas problém. Pokud trváš na 26", tak bych šel také do LG, je na rozdíl od SONY Full HD, což myslím na tu vzdálenost půjde poznat.
bastlir (3245)|22.3.2012 21:12
:rolleyes: Pokud vím, tak ženské v kuchyni telku stejně mají většinou jen jako zvukovou kulisu. Pokud tedy stojí u linky, těžko ji bude mít půl metru před sebou, a pokud ji má za zády, může tam být cokoliv. Být tebou, zeptal bych se jí, co by tam vlastně chtěla. Vsadím boty, že ti řekne - bílou, černou nebo jinou, jinak že to je jedno. :-)
Ivo Mašek (10205)|22.3.2012 21:21
Pokud by byl k mání ještě nějaký malý CRT televizor (taková ta klasika: Hyundai a spol), bylo by to idealní. Je to v kuchyni, paní to může bez obav všechno sakumprásk utřít mokrým hadrem, televize se nezvrhne, ......
My takovou malou TV CRT dodnes držíme právě v kuchyni. A funguje tam jako zvuková a obrazová kulisa, když paní přes víkend vaří a peče. Já osobně bych ten stroj někam vyhodil (akorát to překáží). .....no ale nejsem pánem kuchyně.....
Kuba76 (18)|22.3.2012 22:17
díky za názory .., takže tomu mám rozumět tak, že do větších úhlopříček (32") dávají kvalitnější orazovky ? Ta TV bude sloužit i na večerní sledování pořadů mé drahé polovičky, když půjde ve stejný čas v obýváku např. fotbálek, hokej .., atd.
PS. s tím výběrem to bylo přesně dle výše uvedeného příspěvku ... cituji .. " hlavně ať má tenký rámeček a mohla by být bílá " :):)
bastlir (3245)|22.3.2012 22:29
[QUOTE=Kuba76;402882]....PS. s tím výběrem to bylo přesně dle výše uvedeného příspěvku ... cituji .. " hlavně ať má tenký rámeček a mohla by být bílá " :):)[/QUOTE]

Jsem rád, že jsem ty boty neprohrál.:D Ale ženským bývají nějaké technické parametry, natož možnost přehrávání filmů, šumák. Já bych šel do obchoďáku, podle velikosti bych koupil tu nejlevnější placku, ale .... hlavně nezapomeň na tu barvu a rámeček. :D
dawie (90)|23.3.2012 08:10
Já do kuchyně pořídil (když odešla stará Tesla) Samsung LE26C450. A to ženské chtěli i menší, ale když jsem ji nainstaloval, došli k názoru, že klidně mohla být i větší :-o Nad 32" bych ale asi nešel. Samozřejmě záleží, jak velkou máte kuchyň a jak je dipozičně řešená. U nás TV původně stála na staré komodě, teď visí (polohovatelný držák) pěkně na zdi v rohu.
A opravdu můžu ubezpečit, že USB přehrávání používám akorát já...když sem tam vařím a z našich programů si nic nevyberu...ono často není co...ale co si budem povídat :-D
KamilZ (10277)|23.3.2012 09:08
[QUOTE=Kuba76;402882]díky za názory .., takže tomu mám rozumět tak, že do větších úhlopříček (32") dávají kvalitnější orazovky ? Ta TV bude sloužit i na večerní sledování pořadů mé drahé polovičky, když půjde ve stejný čas v obýváku např. fotbálek, hokej .., [/QUOTE]
V tom případě bych nad 32" vůbec neváhal a vzal ji. Co se týká kvality, tak to není jen o panelech, ale všeobecně o parametrech a možnostech TV. Ale v té doporučované TV je IPS panel, který má dobré úhly. Ale není to tak, že když pořídíš TV 50" TV za 30 kKč, tak bude mít nutně ještě lepší panel. Je rozdíl v typech (leský/matný, doba odezvy, apod.). Ta LV 32LV5500 je podle mě dobrý poměr cena/výkon.
Kuba76 (18)|23.3.2012 16:09
je to celkem jasný .., ale co se dá dělat, ženuška trvá na menší úhlopříčce než 32" ..., takže musím ( no nemusím, ale chci mít klídek :) ) volit menší 26" úhlopříčku. Mám tedy vybrat LG ( ikdyž nemá IPS panel ), nebo raději tu Sony - ta má IPS panel ? ( při té ceně by ho mít už mohla, néé ? :)) Ještě k té Sony .., koukal jsem na různé e-shopy a žádný neuvádí, že má TV CI slot, ikdyž dle webu Sony tam být má. Nevíte jak to je .., chci do toho pouštět digital. signál od UPC ... a nechci mít setobox.
dííky
Ivo Mašek (10205)|23.3.2012 18:34
[QUOTE]koukal jsem na různé e-shopy a žádný neuvádí, že má TV CI slot, ikdyž dle webu Sony tam být má. Nevíte jak to je .., chci do toho pouštět digital. signál od UPC[/QUOTE]
Protože má v sobě i DVB-C tuner, musí mít i CI slot
http://www.mall.cz/led-televize-wifi/sony-bravia-kdl-26ex320
2012-03-23_183309.png
KamilZ (10277)|23.3.2012 19:05
[QUOTE=Kuba76;402971]nebo raději tu Sony - ta má IPS panel ? ( při té ceně by ho mít už mohla, néé [/QUOTE]
Jak jsem již psal, cena s tím nemá nic společného. Zkus to někde pohledat. IPS panel má udávané pozorovací úhly > 175st. a bývá matný (neleskne se, ale zase nemá tak dobré podání černé). Ale zase to neber tak tragicky, většina prodávaných TV ISP panel nemá :-). Akorát mě to pro Tebe v těch 32" palcích prostě ideální, protože v kuchyni jsou úhly důležité.
bastlir (3245)|24.3.2012 00:13
Pánové, mně připadá, že by jste si do té kuchyně koupili TV spíš jako hračku pro sebe. Proč se tedy raději nezeptáte manželky, zda do kuchyně chce TV s ISP či s jiným panelem a jaké podání černé by ráda. Předpokládám, že na vás údivem vyvalí oči a řekne, by by byla raději, kdybyste ji častěji vynesli odpadkový koš. S vidinou umatlané TV, či v lepším případě moukou zalepeného DO mám dojem, že tu řešíte pro ženskou absolutně nepodstatné věci. K čemu pozorovací úhly a kvalitní panel, když ji stejně většinou jen poslouchají a občas na ni jen mrknou?
KamilZ (10277)|24.3.2012 07:23
Pozorovací úhly se řeší právě proto, aby při podívání se na TV něco viděla. Nemyslím si, že to je "nepodstatná věc". Navíc to bude i jako druhá TV v domácnosti pro normální sledování, jak bylo zmíněno výše. A zeptat se manželky, jestli chce IPS panel? No nevím ... :-)