Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

SjednocenÍ videa z rŮznÝch kamer

petrisku (73)|22.3.2012 14:28
Zdravím všechny. Mám dotaz (hledal jsem na foru ale nenašel). Mám dvě různá videa z HDV kamery které je s černými proužky po stranách a druhá kamera snímá s černými pruhy nahoře a dole. Jak sjednotím obě videa aby se při prostřizích v záběrech nestřídaly různé rámečky? Stříhám v Sony Vegas. Jsem začátečník takže omluva za možná hloupý dotaz, či názvosloví :)
Díky za případné info.
ai (2993)|22.3.2012 14:46
Kde vidis prouzky ve stranach, ve strizne v PC, nebo na 16:9 TV ? Pak by nemely byt videt prouzky nahore a dole u toho 16:9 zaznamu.

Toto je osemetna kombinace, michat stare zaznamy 4:3 s novymi 16:9. Protoze bez orezu toho 4:3 na 16:9 to jsou jen pak kompromisy a muze nastat i situace, kdy uvidis pruhy kolem dokola, pokud das 4:3 video do 16:9 projektu a budes se na to divat na 4:3 zobrazovaci. Tady vidis, ze je rozdil na jakem zobrazovaci to budes sledovat.
petrisku (73)|23.3.2012 13:46
No je to tak, že mám kameru canon xh a1S (po stažení do pc je obraz po stranách s pruhy) pak mám nokii n 8 kde je docela slušné video které ale má obraz vždy s pruhy nahoře a dole. Ve studiu SV se ale nevyrenderuje jako jednilitý obraz ale když mám sestříhané video z obou kamer je záběr z canonu po stranách s pruhy a z tlf vždy s pruhy nahoře a dole. Zřejmě se dá nějak nastavit přímo ve studiu ale nevím jak na to??
ai (2993)|23.3.2012 17:32
Nedavas skoro zadne konkretni udaje o softech , to je celkem dulezite, protoze pokud se pouzije predpokladany software ke stazeni videa do formy m2t z te XHa1s, melo by videt pri prehravani klasicke 16:9 video. Ty vidis pouze 4:3, protoze bud neni ulozen spravny aspect ratio nebo prehravac jej ignoruje. Video je totiz 16:9 ale anaform, ulozene jen v rastru 4:3.

To same ta nokia, neznam co to je, je to podobne. Co to je Studio SV, Sony Vegas ? Vegas interpretuje videa vzdy zpravne, tedy je video z te kamery XHA1 mozna neobsahuje aspect ratio info. Avi format neuchova info o aspct ratio, .., vice info ... video bylo stazeno primo v tom Sony Vegas ?, pres firewire ?
petrisku (73)|23.3.2012 20:49
video z canon stahuji přes firewire do jednoho compu přes klasický windows movie maker. To ale jen stáhnu pak stažené přetáhnu do Sony Vegas (SV), které mám v notebooku - ten ale nemá firewire ani externí card slot (proto přes jiný comp video stáhnu) - ten původní comp kde video stáhnu zase není tak výkonný na střih.
Ta nokie je tlf Nokia N8 (http://www.1-2umobil.cz/shop/index.php?main_page=product_info&products_id=2378&zenid=b3f60db59f740a3d64f9cf2ad0a00612)
Jsem uplný začátečník takže se učím jak s kamerou tak natáčet. Canon je hlavní kamera. ten telefon je spíše na prostřihy ale snímá docela dost slušný video. Problém je v tom úhlu který nevím jak sjednotit.
ai (2993)|23.3.2012 22:36
Zaklad je mit nastaveny dobre projekt v tom Sony Vegas, je tam 16:9 projekt? File /Properties, co tam je za template, mel by tam byt HDV 1080-50i?

Pokud je, tak je aspect ratio spatne prectene Vegasem, kdovi jaky je to format z toho Movie Makeru, je to m2t video? Musi se to manualne nastavit v tom Vegasu, prvym kliknes na klip, properties, Media, pixel aspect ratio by melo byt 1.3333 (HDV 1080)
Saxel (2279)|24.3.2012 13:32
petrisku:
Ten telefon podle popisu dělá video 720p, tedy také 16:9 jako kamera. Pokud správně nastavíš projekt ve Vegasu, musíš vidět oba záznamy 16:9 bez jakýchkoliv pruhů po stranách.
petrisku (73)|26.3.2012 14:43
. No je to tak ten telefon snímá v HD kvalitě v 16:9. Děkuji za informace, zkusím při příštím projektu nastavit dle návodu :) Snad se mi to podaří
petrisku (73)|31.3.2012 14:13
Tak ještě jednou díky moc za rady a porady. Podařilo se. Děkuji mnohokrát za pomoc :)