Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Samsung AllShare

che (7)|20.3.2012 13:05
Mam televizi Samsung LE32D550 a pouzivam pro prehravani medii Allshare (zkousel jsem i Samsung Share PC manager) z pocitace pres kabel. Nektere videa mi jedou bez problemu ale s jinyma mam problem. Stava se mi ze se cca po 10s prerusi spojeni a odpoji se Allshare a nez se znovu automaticky obnovi, tak je to i 5minut. Vsiml jsem si to zejmena u dabovanych filmu. Nevite v cem by mohl byt problem? Vyzkousel jsem si spojeni kabelem i primo z pocitace, ale dela mi to stejne, i kdyz film se vydrzi prehravat o neco dele.
Farell (56)|20.3.2012 23:58
Ale mepíšeš jakým kabelem to máš propojeno já to mám přes SWITCH takže v TV a PC mám NET a ALLSHARE jede na 100% jedou jak AVI tak i MKV 14,až 27GB a titulky tyhle tv neumí z MKV vytáhnout mám je zvlásť.

Tvúj probém spočívá v tom že mezi PC a TV nemáš SWITCH ten slouží jak zesilovač signálu zároven i robočovač.

Mám tuten : http://www.alza.cz/tp-link-tl-sf1005d-d155320.htm
KamilZ (10277)|21.3.2012 06:21
[QUOTE=Farell;402636]Tvúj probém spočívá v tom že mezi PC a TV nemáš SWITCH ten slouží jak zesilovač signálu zároven i robočovač.[/QUOTE]
Kde jsi na tuhle ptákovinu proboha přišel?

che: pravděpodobné možnosti příčiny:
- problém spojení (vadný kabel apod.)
- problém v PC se softem
- problém s konkrétními médii

První možnost ověříš jednoduše, vyměň UTP kabely. Druhá je horší. Tam by bylo ideální, kdyby jsi měl ještě např. notebook, proti kterému bys to zkusil. Jak výkonné máš PC? Když to vypadne, funguje (a reaguje) PC normálně? A TV také - fungují nějaké inet widgety? Nebo je komunikace mrtvá? Funguje ping z PC na TV?
che (7)|21.3.2012 07:06
tak switch mam XAVi_X7968, ale prave ze jsem to zkousel i propojit rovnou z pocitace do TV a delalo mi to podobne. Vyzkousim jiny UTP kabel. Snad to bude tim. Prave mne matlo, ze nektere filmy projdou a nektere zacnou, ale spadne spojeni, tak jsem si myslel jestli to nebude spis rychlosti kodovani media, nebo ochranou kodu regionu, jako u DVD, ale to bude nejspis blbost.
KamilZ (10277)|21.3.2012 09:04
Jestli ti něco projde a něco ne, tak to skutečně může být tím, že to Tv prostě nestíhá (to jsem přehléhl). Porovnej si třeba pomocí MediaInfo co Ti jede a co ne. jinak tu zmínku o switch jako "zesilovačí signálu" úplně ignoruj...
che (7)|21.3.2012 10:14
v Mediainfu jsem to prave kontroloval - porovnaval jsem rychlost videostreamu a prave jsem se divil, ze mi jde v pohode video MKV s videostreamem 14 Mbps, ale sekne se AVI s 1536 Kbps. Nebo bych mel porovnat jiny parametr?
Prtik (3)|5.12.2012 23:39
Mám 2TB disk a na něj chci nahrát filmový archiv. Není moc velký a většinu tvoří AVIčka.
Rád bych tam zkopíroval i DVD-Video disky, ideálně v ISO. Jenže to mi UE50ES6710 nevidí.
Když tam zkopíruji složku VIDEO_TS, tak musím spustit v TV VOB, ale při přesunu na další VOB se mi nastaví jiná zvuková stopa. Celkově to je takové neohrabané. Nic, co bych chtěl vysvětlovat mé ženě.

Zkoušel jsem také PS3 Media Server, ale ten mi to také nechtěl přehrávat - alespoň ten soubor viděl, i když jen jako složku. Navíc byl v listingu pomalejší než AllShare a nepamatuje si pozici konce posledního přehrávání filmu.
Poslední, co mne napadlo je použít MakeMKV a převést DVD do MKV bez změny kvality videa. Pravda, je tu jistá úspora místa, pokud vyhodím zvukové stopy a bonusy, které nechci.

Nevíte, jak rozumně zprovoznit ISO na AllShare?
vivid.sk (11472)|6.12.2012 00:15
Rozumne nijako. Samsung mal s DVDckami vzdy problemy.
Riesenie vsak existuje (aj ked nie celkom rozumne, ale pouzitelne - bez titulkov).

Zober DVDshrink, vypni si rozdelovanie suborov po 1GB a prezen cez neho DVDcka (main movie) bez kompresie na HDD. Vznikne ti jeden velky vob, ktory prehras.
Prtik (3)|6.12.2012 07:38
Tak to už mi přijde lepší, i pro použití finálního souboru pro "nepočítačové" uživatele, jít cestou MakeMKV.
KamilZ (10277)|6.12.2012 08:58
Tak to mě přijde lepší buď připojit PC do TV (HDMI), nebo za 1500,- Kč koupit tohle, než se s tím nějak drbat a ztrácet čas ...
Wintermute (265)|6.12.2012 11:23
Teoreticky nic nebrání DLNA serveru aby zprostředkoval komfortní a téměř plnohodnotné přehrání DVD (ISO, VIDEO_TS), včetně volby zvukové stopy, filmu, kapitoly, automatického přeskočení úvodníků. Jistým problémem by asi byly DVD titulky. Paradoxně tuto funkcionalitu v praxi žádný DLNA server, pokud je mi známo, neimplementoval a nenabízí. Náznaky poptávky po tomto lze nalézt na diskuzním fóru Serviio, ale zatím bohužel bez realizace.
bavorak (1494)|7.12.2012 17:59
[QUOTE=vivid.sk;434947]Rozumne nijako. Samsung mal s DVDckami vzdy problemy.
Riesenie vsak existuje (aj ked nie celkom rozumne, ale pouzitelne - bez titulkov).

Zober DVDshrink, vypni si rozdelovanie suborov po 1GB a prezen cez neho DVDcka (main movie) bez kompresie na HDD. Vznikne ti jeden velky vob, ktory prehras.[/QUOTE]

No mne to nechce dovolit ulozit na HDD. Prosim po lopate :-) aj to vypnutie delenia ....