Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

DVB-T a citlivost na GSM frekvence

libb (24)|18.3.2012 19:57
Dobry den,
nemate nekdo prosim tip, jak alespon uspokojive vyresit problem s rusenim TV signalu frekvencemi GSM? Konkretne se jedna o USB dongle Aver TV FM HYBRID volar (A827) a aktivni antenu Technisat (zkouseno i s jinymi antenami, vcetne STA). V soucasne dobe telefonu, ktere se bez pripojeni k netu malem nobejdou, se neda koukat na TV (vypadky signalu, kosticky apod.). Vysilani je ovlivneno i pres 2 zdi a cca 10 m. Zkousel jsem i filtr (Schweiger ESF935), ale ani ten prilis nepomohl. Problem bude asi v nedostatecnem odruseni TV donglu, na jinych zarizenich problem az takovy neni (TV a Aver STB (A215)). Zkousel jsem ho i obalit alobalem, ale taky to moc nepomohlo. Co s tiiim? OS je W7, drivery jak z OS, tak nejnovejsi z webu. Diky.
Kuba
KamilZ (10277)|18.3.2012 20:29
To, že Ti to na 10m přes dvě zdi ruší i signál z STA je už hodně divné, nemáš vadný telefon? Nebo máš slabý signál na mobilu a tak to valí na plný výkon? Zkoušel jsi nějaký lepší (kvalitně stíněný) USB kabel? Měl jsi ten alobal uzemněný? Nemůžeš zkusit telefon přepnout na GSM 1800 nebo 3G, pokud tam máš příslušný signál?
libb (24)|19.3.2012 09:52
Na tech 10m uz to rusi Technisat, ne STA. Na STA to bylo napojeny jen zkusebne. Ktery telefon to rusi, si nejsem az tak uplne jisty, pac jsem telefon zkousel i vypnout a delalo to porad (v repracich je v te chvili obcas i slyset klasicke cvakani). Bude to spis nejaky soused, ci vice sousedu, co ma smartphone. Alobal jsem uzemneny nemel, jen sem to jednoduse obalil (ale spojene s vnejsim stinenim to bylo). Uzemnit pres zasuvku? Stineny USB kabel asi mam, ale tipuju jen podle tloustky kabelu, nebyl to cil pri koupi.