Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

pomoc při výběru dekódovacího modulu a karty pro HD programy

Stenly04 (2)|18.3.2012 14:36
Dobrý den, půl dne zde prohlížím fórum a začínám z toho být jelen, tak se raději zeptám, ať nekouím nějakou blbost. Mám TV i DVBS2 http://www.alza.cz/40-sharp-aquos-lc40le632e-d301299.htm . TV má i slot pro karty CI+. Předpokládám, že se tam bude muset dokoupit dekódovací modul + karta. A zde prosím o radu jaký koupit modul a jakou koupit kartu. Jde mě pouze o to, aby jsem mohl sledovat HD programy. není potřeba žádne nahrávání, nic takového. Předem děkuji za odpovědi.
KamilZ (10277)|18.3.2012 18:03
No a jakého chceš providera? Skylink? Freesat? Máš už potřebné vybavení (parabola, LNB, ...)? Jestli Skylink, tak si kup kartu Skylink ČT + k tomu doplať balíček, co potřebuješ, abys měl ICE kartu (jinak koupíš už jen Irdeto PI-Sys). Jaký modul těžko říct, protože je otázka, co se snese se Sharpem, TV jsou docela vybíravé. Ideální je to kupovat spolu dohromady (z TV), abys to pak případně mohl hodit prodejci na hlavu. Takže doporučuji se zeptat tam, kde jsi to kupoval (co k tomu prodávají). S tou TV by měl podle reakcí chodit tenhle: http://www.videotech.cz/satelitni-technika-dvb-s/cam-irdeto-neotion-ci-dekodovaci-modul nebo http://www.videotech.cz/satelitni-technika-dvb-s/cam-cryptoworks-irdeto-mascom-verze-1-21b-2 (bude jich určitě víc). Velmi doporučuji to koupit tam, kde Ti to vymění, je to občas duchařina. A pořádně ho hned vyzkoušej, včetně DVB-S s MPEG4, DVB-S2, častého přepínání apod.
Třeba se Ti ještě nějaký majitel SHARPa a CI modulu ozve, ale moc jich není, tady většinou frčí Samsung/LG/Panasonic.
Dagy2 (3153)|18.3.2012 20:58
Presne, ak si kúpil v Alze (ono sú pomerne dosť nafúkaní na seba) tak si nechaj modul poradiť tam.
Moje moduly, ktoré perfektne fungujú v TechniSate v LG TV u HBO s českou stopou po pár sekundách prestanú dekodovať. Ostatné programy pri skúške išli normálne. Je to veda.
kofolak (294)|19.3.2012 14:14
Mam Sharp a skusal som nasledovne moduly:
1. Eurocam Cryptoworks - vyskakovali otravne hlasky, neodporucam = teraz uz Cryptoworks/ICE karty nekupis, takze sa s nim netreba ani zaoberat.
2. Smit Irdeto (stary typ, necertifikovany Skylinkom) - tiez vyskakovali otravne hlasky, neodporucam = viac neviem ohladne tohto modulu, urcite treba kupovat tu novsiu verziu Skylink Ready
3. Mascom Cryptoworks/Irdeto - tento modul funguje uplne bez problemov a je jedno, ci tam das kartu Cryptoworks/ICE alebo Irdeto
Celkovo by som povedal, ze problem bol v tych divnych moduloch. A mozes to spravit ako ja, ze zavolas do servisu Sharp a oni ti povedia s cim maju dobre/zle skusenosti.
Som zvedavy, ci vylepsili obsluhu satelitnej casti, ladenie a triedenie. Pozri Sharp lc40le814e.
Valibook (239)|20.3.2012 12:16
Hlavně ne modul, který je viditelně označen nebo skrytě podporuje CI+. Mohlo by se ti stát, že ti seshora zakážou odložené sledování (Timeshift) nebo jakýkoli záznam pořadů a z tohoto důvodu bych se značkám Smit a Neotion obloukem vyhl. Volil bych bod 3. předchozího příspěvku, jelikož je zpětně kompatiblní s novým rozhraním CI+ tvého televizoru, ale bez těch podivných praktik.

Nepřátelské rozhraní CI+ starší modul neodmítá. :-) Tak toho využijte, dokud jsou na trhu.
Stenly04 (2)|22.3.2012 18:14
Moc všem děkuji za odpovědi. Hodně mě pomohli. a ještě poslední věc: předpokládám že na příjem signálu v HD kvalitě nebude mít vliv ani deködovací modul ani karta. Prosím ještě o potvrezní téhle doměnky. Předem děkuji
erik555 (776)|22.3.2012 18:18
[QUOTE=Stenly04;402851] předpokládám že na příjem signálu v HD kvalitě nebude mít vliv ani deködovací modul ani karta. [/QUOTE]
Nie...to zalezi na providerovi, ci tie HD programy grcka, alebo negrcka :D
KamilZ (10277)|22.3.2012 19:24
[QUOTE=Stenly04;402851]Moc všem děkuji za odpovědi. Hodně mě pomohli. a ještě poslední věc: předpokládám že na příjem signálu v HD kvalitě nebude mít vliv ani deködovací modul ani karta. Prosím ještě o potvrezní téhle doměnky. Předem děkuji[/QUOTE]
Teoreticky ne, prakticky ano. Tím myslím, že by to modul měl vpohodě zvládnout, na kartě musíš mít samozřejmě předplacen příslušný balíček. Speciální modul ani karta tedy pro HD třeba není. Prakticky je to ale obzvláště u TV jinak. Tak právě můžeš narazit na to, že Ti HD jít nemusí a SD ano, duchařina :-(.
bastlir (3245)|22.3.2012 20:45
Já bych po zkušenostech volil posledního SMITa CI+ a aktualizoval bych ho na STV1.
Valibook (239)|29.3.2012 02:05
Citace o CAM Irdeto SMIT CI+:
"Po této aktualizaci již nebude dekódovací modul vypisovat hlášení „Záznam byl zrušen z licenčních důvodů“, pokud jsme chtěli nahrávat kódovaný program, záznam nyní proběhne v pořádku. Pozor, protože se jedná o licencovaný Irdeto modul jsou nahrávky pořadů sice dekódované, ale můžete je v důsledku šifrování souborů přehrát pouze na přijímači, kde byl záznam vytvořen. Není je možné přenášet např. do PC a tam zpracovávat."

Re: Záznam určitě v pořádku není, když nejde přehrát. Osobně bych nepodporoval firmy, které nás vracejí do doby před příchodem videorekordérů. Smit je jedna z těch firem, které se aktivně se podílejí na zavádění uživatelsky nepřátelského rozhraní CI+, mimochodem spolupracuje s výrobcem satelitních čipsetů Ali 3606 (alias kryptovací stroj) a drží se CI+ (technologie vyvinutá pro nežádoucí nahrávání, párování, certifikace a podobné prasárny k omezení konkurence) jako klíště.