Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Televizory (CRT, LCD, PDP): nejde mi zvuk do tv přes kabel hdmi,chyba konfigurace

Neregistrovaný (0)|17.3.2012 19:42
Tazatel: Jiří

Znění dotazu: Dobrý den,žádam o radu.Nejde mi zvuk do tv přes kabel hdmi a obraz ano.přeinstlovával sem zvukovku a od té doby mi nejde.píše chybu konfigurace.

Technika, které se dotaz týká: HP 4730s ProBook
Ivo Mašek (10205)|17.3.2012 20:47
Po kabelu HDMI, který je napojen na příslušný HDMI výstup z grafické karty v notebooku, jde jak obraz, tak i zvuk. (zvuková karta v tom nehraje roli). Problém je v audio driverech pro grafickou kartu. jestli se nepletu, tak v onom notebooku je grafická karta od ATI (dnes AMD). Tyto karty potřebují extra doinstalovat audio driver. měl by být přítomen na dodaném CD (pro grafickou kartu)
KamilZ (10277)|17.3.2012 20:53
Co píše chybu konfigurace? Zvukovka by na to teoreticky vliv mít neměla, protože pro audio v HDMI se využívá zvukovka na grafické kartě (v Tvém případě zřejmě AMD Radeon HD 6490M). Nemáš jen přehozený výstup na interní zvukovku místo zvukovky na grafické kartě? Není vidět nějaký problém ve správci zařízení (neznámé zařízení apod.)? Zkoušel jsi poslední verzi ATI Catalyst Mobility 12.2? Některé TV umožňují u HDMI vstupů označených pro PC brát k HDMI zvuk z externího vstupu (místo zvuku z HDMI), nemůže to být Tvůj případ, že by jsi to v TV omylem přepnul?
Ivo Mašek (10205)|17.3.2012 20:57
Nevím, jak je to dnes, ale když jsem kdysi míval Sapphire 3870 (vím, je to jiný modelový druh), tak v Catalystech audio driver nebyl vůbec přítomen. Byl extra zvlášť a musel se doinstalovat dodatečně. A pokud jsem ho tam nenainstaloval (já ho v té době vůbec nepotřeboval), tak mi to stejně hlásilo chybu-upozornění (které šlo zrušit, ale objevilo se při dalším spuštění PC)
KamilZ (10277)|17.3.2012 21:04
Spíš sázím na to, že se mu při reinstalaci nastavila ta zvukovka jako defaultní výstupní zařízení (za předpokladu, že do nastavení ATI, případně driverů, nehrabal). Od ATI řady 6 mají Catalisty audio drivery už v sobě.