Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Střih bez rekomprese ve Womble MPEG Video Wizard DVD 5

elmartin (44)|17.3.2012 19:29
Ahoj,
do Womble jsem vložil video (avi, MPEG-4 (DivX 5)), provedl v něm pár ostrých střihů a tlačítkem Export (červené kolečko vpravo dole) se ho pokusil bez rekomprese vyrenderovat, jenže to nešlo. Ať dám v rolovací nabídce "Uložit jako typ:" cokoli (Automatic (*.mpg), avi (*.avi), ...), tak se to vždy celé komprimuje (Video: Re-encode - 100%, Audio: Re-encode - 100%). Co dělám špatně? Je tam potřeba něco nastavit? Nebo to bez rekomprese ve Womble jde jen pro MPEG-1 a MPEG-2? Popřípadě víte o nějakém jiném softwaru, který by zvládl vyrenderovat MPEG-4 bez rekomprese?
Dík za odpovědi.
arkij (540)|17.3.2012 20:54
B je správně, Womble umí bez rekomprese jen mpegy
elmartin (44)|17.3.2012 21:05
Ale MPEG-4 je přece taky MPEG, ne? :-) To mě ale Womble zklamal - všichni si ho na netu vychvalují, že je nejlepší, ale to, že neumí pracovat s tímto dnes asi nejběžnějším kodekem, už nikdo nezmiňuje. :-( Tudíž se ptám, znáte nějaký soft na MPEG-4 bez rekomprese? Dík.
Wintermute (265)|18.3.2012 15:08
MPEG4 AVC (h264) = VideoReDo4
MPEG4 ASP (DivX, XVid) a jiné .avi = VirtualDub
mirekv (7169)|18.3.2012 16:29
VideoRedoSuite
elmartin (44)|20.3.2012 22:18
Tak jsem na MTS (H.264) video zkusil VideoReDo TVSuite V4, nicméně ten si s tím vůbec neporadil - obraz pořád chaoticky přeskakoval na budoucí i předchozí scény. Tak jsem ještě zkusil Ulead (Corel VideoStudio Pro X5). Ten si pro změnu u DivX neporadil s AC-3 zvukem. AVC zvládl jen jako původní MTS soubor z foťáku, nikoli už jako později rekomprimované avi. Jedinej starej dobrej VirtualDub 1.9.6 si bezvadně poradil i s DivX i s H.264 avi.
Víte o nějakém pluginu do VirtualDubu, abych v něm otevřel i soubory MTS? Abych jen kvůli MTS vrabci nemusel mít nainstalovanej kanon Ulead a vystačil si s VirtualDubem... :-)
Wintermute (265)|22.3.2012 13:49
VideoReDo TVSuite V4 MTS (H.264) zvládá velmi dobře. To, že ti ve vyexportovaném videu přeskakovaly scény není chyba, ale záměrná vlastnost neregistrované verze. Přímo z programu si můžeš vyžádat zdarma tuším 14 denní zkušební licenci, kde bude vše fungovat jak má.
elmartin (44)|22.3.2012 17:35
Jenže já to VideoReDo TVSuite mám registrovaný. Nebudu tvrdit, že legální cestou, ale prostě registrovaný je, i program ukazuje registered a žádný varovný výzvy o nepravosti apod. nezobrazuje, tudíž by to mělo fungovat normálně, ne?