Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

TV Philips 40PFL6606K

bajnak (5)|15.3.2012 16:53
Mam novy TV prijimac Philips 40PFL6606K so zabudovanym HD sat. prijimacom.
Naladil som si vsetky programy Skylink z Astry 19,2 aj 23,5. Vsetky pracuju normalne az na stanicu Markiza HD - u ktorej nejde zvuk. V info o programe sa mi zobrazuje jazyk zvuku anglicky, slovensky alebo cesky nie je detekovany a teda sa ani neda prepnut z anglickeho na slovensky resp. cesky. Uz som to niekolkokrat preladil, nastavil LNB na 9750/10600 a pod. no nic nepomohlo. Ma niekto nejaky napad ?
kofolak (294)|20.3.2012 09:47
Este treba dalsie info:
1.Aku mas kartu? Skylink/CSLink
2.Aky typ? Cryptoworks/ICE/Irdeto
3.Aky pouzivas CAM modul? => to je to najpodstatnejsie
Kolega mal problem so zvukom a sposoboval to CAM modul Tehnisat Technicrypt Cryptoworks.
S modulom Mascom Cryptoworks/Irdeto nemal ziaden problem.
Odporucam vyskusat iny CAM modul.
bajnak (5)|21.3.2012 10:05
Kartu mam Skylink Irdeto. Mam CAM modul Skylink Irdeto Neotion CI+.
Vyskusal som dnes aj CAM modul Skylink Irdeto SMIT, ale vysledok je rovnaky.
Informacia zo Skylinku: treba zmenit v setupe audio stopu. To by bolo fajn, keby mi ten program dal moznost vyberu audio stopy.
Pre vsetkych mozno uzitocna informacia zo Skylinku:
".. některé TV mají v základním nastavení potíže s přehráváním zvuku v AC3 formátu (u některých HD programů),
pro vyřešení je potřeba přenastavit nastavení zvuku v menu TV – řiďte se prosím manuálem od TV.."
Dagy2 (3153)|22.3.2012 08:42
bajnak aký máš nastavený defaultne zvuk vo všeobecných nastaveniach? ak teda filipes má takéto "celkové" nastavenie zvukovej stopy.
bajnak (5)|22.3.2012 12:26
TV má nastavenie dvoch zvukových stop, prvú mám nastavenú SK stopu a druhú CZ stopu. Skusal som zmenit poradie na CZ/SK ale to je jedno.
Problem je, ze u Markiza HD identifikuje len jednu stopu oznacenu ako Anglicku, takze hraje len ked je film s anglickym alebo nemeckym jazykom.
kofolak (294)|22.3.2012 13:15
Pred casom to fungovalo rovnako na DVB-C kablovke UPC, kde to opravili cca pred dvomi tyzdnami.
Odporucam zavolat do Skylinku, zbytocne tu budeme spekulovat, ked je chyba zjavne u nich.
Dagy2 (3153)|22.3.2012 15:43
Chyba u nich zjavne nemusí byť. A myslím že sa s kolegom bajnakom ani nebudú vykecávať a rovno ho pošlú kúpiť si certifikovaný prístroj.
Inak ako vidno u všetkých ostatných prijímačov (SAT aj TV) to funguje normálne, len často ľudia nevedia že treba prepnúť stopu. Alebo si zaznamenal, že by tu bol nejaký blázinec ohľadom nefunkčného zvuku?

bajnak, keď naladíš napr. Euronews, môžeš voliť potom zvukové stopy? Je ich tam asi 10. Alebo aby sme nechodili ďaleko napr. Eurosport HD, NGC HD a pod.?
kofolak (294)|22.3.2012 17:23
[QUOTE=Dagy2;402834]Chyba u nich zjavne nemusí byť.[/QUOTE]
Keby to mali korektne nastavene, tak si TV vyberie sam spravnu stopu podla nastaveneho jazyka. Vela ludi (vratane mojho kolegu) si prepne zvuk rucne. Ked to funguje pri ostatnych kanaloch, tak preco pri Markiza HD nie? Pozri si nedavne zmatky okolo FEC.
bajniak volaj a otravuj ich, vsak si za to platis!
Dagy2 (3153)|22.3.2012 22:43
kofolak, veď ti vysvetľujem že to nerobí žiadny iný tuner. Len v tom jeho filpsovi.....
kofolak (294)|23.3.2012 09:13
tak si pridaj do zoznamu Sony
bajnak (5)|23.3.2012 11:22
Takze som skusal prepinat zvuk na programoch CT HD - 3 zvukove stopy, HBO - 2 zvukove normy a HBO Comedy - 2 zvukove normy a vsetko bez problemov.
predpokladam teda, ze to nie je chybou TV filipsa tunera.
Dagy2 (3153)|23.3.2012 19:00
no vidíš mne to u SAT prijímača samozrejme ide bez problémov a taktiež v LG LW650 bez problémov.
bajnak (5)|28.4.2012 09:21
Tak to nakoniec vyriešilo nahratie nového firmware od Philipsu a funguje už aj zvuk
na Markíza HD. Trvalo to dlho, ale aj servis Philips mi nakoniec potvrdil, že je chybný firmware v TV.
Yarous (1)|6.9.2012 00:04
Prosím o radu, jak vymazat kanál. Přesun či uspořádání zvládám, ale vymazání jsem nenašel :-(.