Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Pomoc při výběru multimédia pro domácí kino

oam666 (11)|15.3.2012 08:25
Ahoj, mám dotaz. Koupil jsem si domácí kino- http://www.wifi-shop.cz/ferguson-ex-650-ii_d5259.html .
Nikdy předtím jsem domácí kino neměl a ani nezapojoval,ale v elektronice se celkem vyznám,tak si to chci udělat sám.
Chci se zeptat, jaký DVD přehrávač by jste mi doporučili,aby mi tam šlo všechno zapojit a abych domácí kino využil na 100% ?
Myslím tím maximální zesílení (na 200w), používat basy a popřípadě další funkce.
A nebo, šlo by zapojit na hifi věž? popřípadě jakou?
Cenově bych to viděl DVD do 2000kč nebo ta věž tak do 2500kč.
Díky za každou radu.
Pytkin (7947)|15.3.2012 11:53
no hento su repraky nie domace kino ... cize potrebujed DVD prehravac a receiver ..
erik555 (776)|15.3.2012 12:12
Jj :D Na DVD prehravac ani repraky nenapojis. Zaklad domaceho kina je zosilovac, dekoder - AV Receiver a k tomuto potom podla chuti: DVD prehravac, BR prehravac, Multimedialne centrum, atd. Aj vsetko, pretoze taky Receiver ma mnozstvo vstupov.
interfernet422 (1575)|15.3.2012 12:19
Za 2500 Kč nekoupíš nic. Možná jen samotné DVD v kauflandu. Budeš muset řádně přitlačit i když si to uděláš sám. Případný receiver s DVD za tu cenu (pokud něco takového za ty peníze existuje a dá se ještě tomu říkat receiver) bude mít těch 200W možná akorát příkon ve špičce.
tomasenkoslav (64)|15.3.2012 12:55
no zabudol si este poslat link na ten reciever, co si si kupil s tou sustavou reprobedni. ak A/V prijimač nemaš potom - ako pisu kolegovia samotny DVD prehravac, tazko zapojis na reprobedne . Takže "zatial" ťažko radit DVD prehravac.
inak "dobre - lacne" ale starsie masinky sa daju kupit ako pouzite ako "USED" na http://www.amazon.com v sekcii : Electronics › Home Audio › Stereo Components › Receivers & Amplifiers › Used
oam666 (11)|15.3.2012 14:20
Děkuju za všechny rady. Ještě bych se zeptat, jaký reciever by jste mi doporučili? Nemusí to být žádná špička, prostě nějaký obyč pro tu mojí repro-soustavu.
Pytkin (7947)|15.3.2012 14:30
trebars nieco taketo
http://www.alza.cz/onkyo-txb-609-cerna-d230151.htm


to je ale daleko nad tou cenou , ktoru pozadujes ..
podla mna si v prvom rade kupil blbe repraky , ked sa chces hybat v tej cene .. mal si si kupit aktivne repraky so vstavanym dekoderom ..
napriklad http://www.alza.cz/logitech-z906-d226021.htm ... a k tomu uz sa da kupit za 1000 korun DVD prehravac a mas domace kino ..


alebo tu mas kompletne domace kino
http://www.alza.cz/onkyo-htb-6405-cerne-d273361.htm
erik555 (776)|15.3.2012 15:20
[QUOTE=oam666;402112]Děkuju za všechny rady. Ještě bych se zeptat, jaký reciever by jste mi doporučili? Nemusí to být žádná špička, prostě nějaký obyč pro tu mojí repro-soustavu.[/QUOTE]
ked Onkyo, tak staci lacnejsia varianta, nez nad 10tis.kc http://av-prijimace.heureka.cz/onkyo-tx-sr309/
a este podla toho, co vlastne chces pustat...ci z medii, alebo z HDD (na to je asi lepsie MMC - mozno i eGreat R6II, alebo pre 3D eGreat R6S - toto su lacnejsie varianty).
oam666 (11)|15.3.2012 19:34
A kdybych koupil tyto: http://av-prijimace.heureka.cz/onkyo-tx-sr309/ .... tak je potřeba ještě dokupovat DVD přehrávač, když bych si pouštěl filmy a hudbu přes USB ?
Ještě jsem koukal, že tento reciever má jeden výstup na subwoofer a v té mé sestavě jsou subwoofery dva (nalevo a napravo). Dá se to nějak řešit?
jito (999)|15.3.2012 21:27
2 subwoofery?Pokud se bavíme o té reprosestavě Ferguson,tak u té dokonce není ani jeden subwoofer.
A pro přehrávání filmů logicky potřebuješ ještě nějaký přehrávač-reciever to neumí...
oam666 (11)|15.3.2012 21:41
Jo takhle. A ještě jeden dotaz. Jaký se používá k propojení kabel? někde jsem viděl, že optický a někde že měděný vodič. Jde udělat to, že bych si koupil klubo a pak si to nastříhal a sám nakonektoroval?
jarino1978 (8045)|15.3.2012 21:43
[QUOTE=oam666;402080]ale v elektronice se celkem vyznám.[/QUOTE]
to čo ťa k tomuto tvrdeniu doviedlo ?
[QUOTE=oam666;402112] Ještě bych se zeptat, jaký reciever by jste mi doporučili? Nemusí to být žádná špička, prostě nějaký obyč pro tu mojí repro-soustavu.[/QUOTE]
v prvom rade tie repro, čo si kúpil urýchlene vráť, vymysli si neviem akú výhovorku, proste sa rozplač, nech to len preboha zoberú späť. Potom pouvažuj, či sa chceš ešte ďalej trápiť, alebo ti bude postačovať zvuk z TV...
Ja viem, že sa to hrozne číta, ale daj si preboha poradiť. Keď to spravíš, potom napíš, niečo vymyslíme.
krmelec (68)|15.3.2012 21:51
Ach jo, ty repro ti poradil jistě nějaký dobrý přítel, že? Tak mu poděkuj
Dagy2 (3153)|15.3.2012 23:26
náhodou...
repráky vyzerajú dobre. problém jasne a nekompromisne vystihol jarino.
pokiaľ niekto kúpi sústavu 5.0 a považuje dva zadné dvojpásmové repráky za subwoofery a na ich pripojenie si chce kúpiť klbko optického kábla, nastrihať ho a nakonektorovať tak odporúčam tiež vrátiť repro do obchodu. Za vrátené peniaze kúpiť nejakú komplet minivežu s integrovaným prehrávačom a reprákmi ktoré majú také konektory čo nemôže popliesť.

nam, sorry, neber to v zlom ale ďábelsky tomu nerozumieš.
bat (19)|16.3.2012 01:50
No, chlapi a slyšel někdo z vás ty repro? Já teda taky ne, ale myslim si, že za stejný peníze asi lepší novou 5.0 sestavu nekoupí. Pokud se smíří s tím, že nestačí koupit už jen přehrávač za dva tisíce, ale musí investovat alespoň sedm, tak už se dá funkční sestava poskládat - např. AVR za 5tis. (Yamaha HTR-3064 nebo možná Pioneer VSX-520-K) a nějaké MMC pro přehrávání filmů a muziky z USB disku se do dvou tisíc taky pořídí (Evolve, eGreat, Asus,?). Jestli chce nebo bude chtít přehrávat i placky, tak časem může doplnit i ten player. A pro připojení repro k AVR si oam666 můžeš koupit i to klubo dvoulinky a nastříhat sám - což předpokládám, že tak byl dotaz míněn. Jinak pro tvé info - optický kabel se koupí hotový a používá se (obvykle) pro spojení recieveru se zdrojem signálu, tedy s MMC a TV tam, kde zvuk nejde přes kabel HDMI nebo koaxiál. Asi by bylo dobré taky napsat, k jaké televizi to chceš a co vlastně to má umět (i třeba nahrávat tv vysílání na disk?).
KamilZ (10277)|16.3.2012 07:35
Pokud tohle vlákno nebylo založeno pro pobavení (obdobně, jako kdysi k Philipsu 29:1), protože v každém příspěvku oam666 nahrává na těžkou smeč, tak bych také doporučil ty repro vrátit, nastudovat si alespoň základy a pak se teprve po něčem podívat. I kdyby si koupil všechno, co mu tady napíšete, stejně by to nedokázal zapojit a maximálně by jsi něco odprásknul.
tomasenkoslav (64)|16.3.2012 08:08
ak do toho nehodlas investovat vela penazi, tak skutocne poobzeraj sa po bazarových veciach. mozno sa Ti postasti zohnat " vela muziky za malo penazi ".
Dagy2 (3153)|16.3.2012 15:28
oam ale neber to fakt v zlom. Ale aspoň taká drobnosť že potrebuješ zdroj signálu (DVD prehrávač, MMC s HDD, gramofón, magenťák a pod) + niečo čo ten signál spracuje (zosilňovač, AVR) + úplne nakoniec tie tvoje repráky tak to si si fakt mohol pozrieť niekde na internete.

tušíš tiež dúfam že existujú nejaké parametre ktoré je dobré dodržať aby ti nevyhorel so zosilovačom napríklad aj byt (impedancie a pod).
repráky čo máš vyzerajú dobre ale to ešte neznamená že aj budú dobre hrať. A počul si už hrať 5 reprákov každý na 200W (čo dosť pochybujem že repraky za pár korún dokážu hrať aby si rozumel čo to hrá) ? Máš to do telocvične alebo bytík v paneláku?
*single* (130)|16.3.2012 16:30
No jestli provokuje, odpověď se i tak najde.

Zkus třeba tento "vyjímečný" kousek: http://www.elimal.cz/hifi/51-surround-hifi-zesilovac-dsp-800-w-34/
Jenom dej pozor ať si ty repráky neodpálíš, tohle má 800W !!!

;-)
krmelec (68)|16.3.2012 17:21
No 5 beden za 4 tisíce, musí být pořádný shit a to ještě ty dva přední sloupy mají být 3-pásma a každý z nich má 2 středobasy, 1 basák a 1 výškáč. Myslím, že v tomhle případě by nějaká vyladěná sestava AIO byla lepší volbou, než tato papírová parodie na repro set.
oam666 (11)|17.3.2012 16:13
Děkuju moc za všechny rady a připomínky. Repro bych i vrátil,nárok na to do 14 dnů mám, ale už nemám originál krabice. A jak říká "bat" tak by se to zalo už zapojit. Kdybych tedy koupil Yamaha HTR-3064 a nějaký DVD přehrávač,tak by to mělo být v pohodě ne? Kabel bych kopil tu dvoulinku a nějaké sinche.
Televizi mám ECG 22 LHD 143 PVR. Zapojení je možné přes HDMI.
erik555 (776)|17.3.2012 17:24
Ufff...riesime tu velke repro, receiver Yamaha, DVD prehravac, ale na to podstatne sme zabudli...TV :D 22" ECG by som uz za domace kino ani nepokladal...to skor zene do kuchyne, detom do detskej a mozno niekto aj do WC
zatty (1215)|17.3.2012 19:47
docela se rád přidám.....todle mi připadá má mladiská léta když mi bylo 15-16 a chtěl sem abych měl doma sloupy a ktomu pc a 22" monitor....samozřejmně sem si to tak pořídil a bylo to boží.....na monitor sem koukal s 60cm z postele sloupy měl metr od postele a ramštajni řvali tak že se matce třepal porcelán vedle v obyváku....jenže tehdy mi bylo 16 a o kvalitě sem věděl asi to že NIC, ale na můj účel to tehdy bohotě postačilo......

jak pročítám ten blok tak mi oam666 dal do paměti velmi nostalgické vzpomínky na mé začátky.......

for oam66: ten zesák jestli si pořídíš tak ho budeš mít doma dlouho a bude tým účelům sloužit věrně....
co se týká DVD....kup si LG blu-ray a budeš spokojený....

co se týká toho zbytku co máš....na chvíli to zapoj ale OKAMŽITĚ začni šetřit na něco inteligennějšího a někomu to věnuj......jako zákldní sestava ti třeba bude vyhovovat něco od sony nebo jiné značky....