Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Propojeni TV a notebooku - vga/scart

trebron (2)|14.3.2012 09:24
Dobry den, mam notebook toshiba C660, ktery ma pouze vga vystup (hdmi ne) a tv panasonic viera, ktera ma pouze scart a hdmi vystupy (vga nema). Potreboval bych je propojit, ale za boha mi to nejde. Mam kabel, ktery ma na jedny strane scart a na druhy vga - nefunguje. Pak mam scart/vge redukci a vga prodluzovaci kabel - taky nefunguje. Nenapada nekoho neco, krome toho koupit novou televizi nebo pc - sem z toho uz docela nestastnej. Nezkousel sem teda nikde nic nestavovat, ani v televizi ani notebooku, ale kdyz nastavim v tv ten prislusnej vystup, tak to akorat ukaze cernou obrazovku. Diky moc!!
KamilZ (10277)|14.3.2012 09:56
Aby tyhle jednoduché kabely fungovaly, strašně záleží na grafické kartě (musí na to "být připravena"). Obávám, se, že pokud mát nějakou integrovanou v Intel CPU, tak to nepůjde. Jinak je třeba sofistikovaný a převodník.

Nemáš tam ani S-Video? Pokud máš USB 3.0, tak by možná mohlo být použitelné tohle: http://www.suntech.cz/produkt/185067-delock-externi-graficka-karta-do-usb-3-0-hdmi-vystup-vcetne-zvuku (na nějaké surfování apod., v případě USB 3.0 možná i na 1080p).
jito (999)|14.3.2012 15:10
Hodně dávno jsem dělal tuto redukci,podle tohoto zapojení:
http://www.hifi-regler.de/scart/vga-scart.php?SID=a40b1c9e6d3fd8c24105fb128ecab983
A fungovala okamžitě.
trebron (2)|14.3.2012 15:10
To sou veci ... vypada to, ze ten prevodnik bude moje posledni sance, pokud tam teda mam S-Video, resp. v televizi je analogovej vstup na video, ale takovej ten cinchovej ne ten kulatej, co ma ve vnitr jehlicky po obvodu, jestli se teda vyjadruju aspon trochu srozumitelne:) ... dik moc za odpoved!
sanchez13 (1071)|14.3.2012 15:25
[QUOTE=trebron;402020]To sou veci ... vypada to, ze ten prevodnik bude moje posledni sance[/QUOTE]
existuje aj priamo prevodnik VGA -> HDMI, napr tento prevodnik ma na vstupe VGA a 3,5 jack a na vystupe HDMI...