Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Sharp lc-40le630e

computer (2)|12.3.2012 16:51
Zdravím forum, mám takový dotaz na stránkách sharpu se objevil nový software pro tuto řadu tv, nevíte náhodou někdo v čem je nový. a ještě nedaří se mi připojit na aplikaci Aquos net+, někdy to musím opakovat i 10krát než se to podaří , do této doby nebyl žádný problém, díky za každý nápad.Karel
computer (2)|20.4.2012 12:55
[QUOTE=computer;401714]Zdravím forum, mám takový dotaz na stránkách sharpu se objevil nový software pro tuto řadu tv, nevíte náhodou někdo v čem je nový. a ještě nedaří se mi připojit na aplikaci Aquos net+, někdy to musím opakovat i 10krát než se to podaří , do této doby nebyl žádný problém, díky za každý nápad.Karel[/QUOTE]
tak nový software nainstalován.
xkrakix (4)|30.7.2012 08:18
Zdravim. Jaka je spokojenost s novym firmwarem. Ja si tu TV poridil tedka, asi po 2 dnech jsem si tam nahral ten novy firmware. Mam pripojeny satelitni prijimimac pres HDMI. Po nahrati se mi zacalo stavat, ze mi zacalo lupat ve zvuku nebo je zvuk jakoby zpomaleny (komentatori mluvi bsem) na ruznych kanalech. Nepozorujete neco podobneho?
Verze soft. je V014810
kofolak (294)|30.7.2012 11:22
Po nahrati noveho softu odporucaju resetovat nastavenia.
Zoznam zmien byva v PDF subore v tom ZIP baliku, co je urceny na update cez USB.
kofolak (294)|30.7.2012 15:07
Najnovsi software
LC-xxLE/LU/LX630E/RU Software-Update - ver. 0.14.95.0-USB
Software Update for LC-xxLE/LU/LX630E/RU via USB, version 0.14.95.0
08.05.2012 | 73.51 MB

Starsi software
LC-xxLE/LU/LX6xxE/RU Software-Update - ver. 0.14.81.0-USB
Software Update for LC-xxLE/LU/LX6xxE/RU via USB, version 0.14.81.0
30.01.2012 | 73.40 MB

Zoznam zmien
Zial, neprilozili :-(
xkrakix (4)|7.8.2012 10:49
Software je podobny s tim co ma Philips v 6. rade. Bylo opraveno rozpadavani zvukoveho kanalu, zvuk bud preskakoval neby byl spatne navzorkovan (hluboke, zpomalene hlasy). Projevovalo se to napr. pri pripojeni sat. receiveru pres HDMI (muj pripad).
Philips ma jest novejsi software, ale Sharp ho zatim nepouzil. Me uz ted jen vadi neschopnost ceskych titulku pres USB (zatim pouze kodova stranka Latin-1 a ISO Western) a vseobecne neschopnost titlku pres sit (v DLNA specifikaci neni vubec pocitano s titulky, tak to chodi kdyz se specifikace dela nekde, kde se v TV nepouzivaji titulky a nechapou ze se muze clovek muze pouzivat jiny jazyk nez jejich)
kamione (11)|19.11.2012 21:31
Stává se někomu, že někdy při přehrávání avi z USB se třeba po hodině přestane přehrávat?
puschpull (921)|10.4.2013 09:17
Dotaz k aktualizaci: v zip souboru s posledním FW
LCxxLE-LU-LX630E-RU_SW_Software-Update-V014950-USB_CZ.zip
jsou tři soubory, PDF je jasný, ale je tam ještě:
FUS_S5551_0.14.95.0_prod.upg (velikost 74410 kB)
StandbySW_S5551_CFG167_89.0.5.0.upg (velikost 63 kB)

v PDF se píše:
Zkopírujte aktualizační soubor (.upg) do předem připravené složky na paměti USB, pojmenované "upgrades".
Paměť USB by měla obsahovat pouze aktualizační soubor. Další soubory (jako filmy, hudba atd.) nejsou
dovoleny.
Televizor rozpozná nový software pouze v případě, že paměť USB bude obsahovat pouze správně
pojmenovanou složku se souborem .upg.


ale žádná zmínko a tom StandbySW_S5551_CFG167_89.0.5.0.upg ??
Ten tam tedy nekopírovat ?
Nebo nakopírovat do složky "upgrades" oba soubory a TV si vybere ten správný ?
Děkuji
kofolak (294)|10.4.2013 11:54
Najskor tam daj oba a ak to nepojde tak najskor FUS a potom Standby.
Ak si nevies rady, tak zavolaj na zakaznicku linku, tam ti to povedia uplne presne.
puschpull (921)|10.4.2013 13:58
hm, tam ten člověk taky nevěděl, jenom vždycky říkal, že si myslí že by to mělo být .... (prý oba soubory najednou)_
kofolak (294)|10.4.2013 15:34
V navode je na obrazku FUS, ja by som dal oba.
puschpull (921)|11.4.2013 23:14
tak hotovo
oba soubory do složky "upgrades"
FUS_S5551_0.14.95.0_prod.upg (velikost 74410 kB)
StandbySW_S5551_CFG167_89.0.5.0.upg (velikost 63 kB)

FUS si TV "vzala"
"Standby" psala že soubor je starší nebo stejný jako nainstalovaný (takže ten jsem nespouštěl)

Po restartu vše OK
ale dal jsem pro jistotu ještě "výchozí nastavení" a prošel znovu instalaci TV
puschpull (921)|15.4.2013 09:14
Schválně jsem si vypsal (po 3 měsících používání na přednastavené režimy) možnosti nastavení:
Zkusil jsem nyní napsat co si pamatuji, ale je tam toho více, hlavně u toho "processoru" se vše ještě větví dál do dalších "levelů"

[CODE]
Smart obraz Osobní
Jasný
Přirozený
Kino
Hra
Úspora energie
Standard
Fotografie
Osobní

Reset Výchozí nastavení obrazu

Kontrast (0-100)

Jas (0-100)

Barva (0-100)

Barevný tón

Ostrost (0-10)

Redukce šumu Vypnuto
Minimum
Středně
Maximum

Odstín Normální
Teplý
Studený
Osobní

Osobní zabarvení

Brilliant Colour Processor Plynulý pohyb
100 Hz dvojité snímkování
Zvýšená ostrost
Dynamický kontrast
Dynamické podsvícení
Redukce MPEG artefaktů
Zvýšení sytosti barev
Gamma


Režim PC On / Off

Senzor osvětlení On / Off

Formát obrazu Auto Fill
Auto Zoom
Superzoom
Rozšířený obraz 16:9
Širokoúhlý obraz
Nepřepočítaný

Okraje obrazovky (0-10)

Posunutý obraz
[/CODE]

Máte někdo nějaká doporučení jak a podle čeho nastavit optimálně obraz TV ?
Je mi jasné, že to nepůjde konkrétně poradit, ale nějaká obecná doporučení, testovací obrazce, testovací "krátká videa" atd ...
Snažil jsem se nyní, po aktualizaci FW a po továrním resetu nastavit vše střízlivě, co nejvíce věcí povypínat atd ... ale zdá se mi, že jsem to až možná přehnal.

Ještě dotaz: konkrétní "osobní" nastavení je jen jedno, ale pokud zvolím nějaký z přednastavených "Smart" režimů, tak patrně také budu moci uložit i jeho upravené nastavení, ne ?
Například když uložím nastavení Gamma například na hodnotu +2 pro osobní režim tak při přepnutí na kino bude také zvýšená?
No budu si to muset celé důkladněji proklikat, ale to mě s tím večer rodinka vyhodí ...
:-)

Díky za nějaké trpělivé rady.
puschpull (921)|16.4.2013 07:47
Takto to bude přehlednější:
Možnosti nastavení obrazu TV ( Sharp LC-46LE630E )
http://puschpull.org/root/tvfr/xxa.htm
ale ještě tam pár drobností chybí (to osobní nastavení zabarvení obrazu způsobí že se objeví další položky a lze pak na stavovat jednotlivé barvy RGB (0-255)
:-)
Ale k tomu jsem zatím nedospěl.
puschpull (921)|7.5.2013 07:00
Možnosti nastavení obrazu TV ( Sharp LC-46LE630E )
Tak jsem si trochu pohrál s nastavením na sledování hokeje (ČT Sport HD)
Vypnul jsem 100Hz, nastavil plynulý pohyb na středně, trochu ještě pohrál s kontrastem a gamou a jemným doostřením.
Při včerejším "kritickém" koukání (Švédsko - Bělorusko) z cca 2 metrů jsem s velkým uspokojením mohl konstatovat, že (na mé skromné nároky) TV přenáší sport excelentně. Pohyb puku velice dobře sledovatelný. Hráči, dresy, atmosféra - krásné.
Takže mám konečně odladěn a nastaven i režim pro sledování sportu. (na sport v TV koukám naprosto minimálně, spíše jedu v režimu "kino" na HD filmy...)
:-) (za 13.600,- trvá dále naprostá spokojenost s obrazem)
pltipalffy (30)|12.7.2013 01:55
Sharp lc-32le632e mám a štve ma ten problém stym zvukom.... Povedal by som že to ten firmware nevyriesil. Mám ktomu pripojeni ab cryptobox 550 HD a keď prepinam nie vždy ale dosť často dá sa povedať aspoň ja to tak vidím ten zvuk robí to chvíľu ako je tu spomínané....hdmi kable vyskusane vselake a furt to iste. Na druhej tv ide ten box 550 HD normálne tiež cez hdmi. Tento tv sharp ma vstavany sat. Tuner a tam aspoň to prepínanie ide normálne myslím aj na dvb-t antene. Vyzerá to tak že sa vrátim ku satelitnemu pozeraniu priamo cez ten vstavany sat. Tuner lebo tu uz neni šanca aby to išlo normálne. Nič nepomáha. Ani firmware a ani tovarenske proste to je na ho.vvvv.no :-) nemáte nikto funkčné číslo na servis od sharpu na slovenského technika??? Nech poradia niečo lebo im to asi zanesem nech to dajú do poriadku :) Samozrejme sa vyhovoria na nejakú ujovinu :-)
kofolak (294)|12.7.2013 09:28
Normalne si najdi servis a zavolaj tam http://www.sharp.sk/cps/rde/xchg/sk/hs.xsl/-/html/vyhladanie-servisu.htm (ja som bol uplne spokojny, seriozny pristup)
pltipalffy (30)|12.7.2013 14:37
Hľadal som v mojom okoli a tie čísla vôbec uz nefunguju a skúšal som aj blavu. Kde mám teda zohnať číslo?
pltipalffy (30)|12.7.2013 14:44
No uz to mám, diki idem volať do blavy.... To číslo čo mi dal do Blavy na servisaka jeden Čech stale obsadené alebo nedviha ukazuje....snáď sa tam raz dovolam...Nakoniec som sa až niekde do Žiliny dovolal :) Takže keď sa to rozhodnem ísť reklamovať tak to budem musieť zaniesť do Nay...Lebo aj tak mám len 32 uhlopriečku. Som zvedavý či to uznajú. Snáď nieje len ab cryptobox 550 hd nekompatibilný z mojim TV a na ostatných ide v pohode. To je čudné. Musí tam voľačo byť zle. Niekedy keď vypnem diaľkovým do standby a napr na druhý deň som ho chcel pustiť diaľkovým tak stále svietila červená kontrolka a nepustil sa, musel som ho zo spodku vypnúť a na novo zapnúť a počkať kým sa rozsvieti kontrolka a pak pustiť. Parkrát sa toto už stalo a myslím že aj parkrát nejako zamrzlo že som nemohol vypnúť ale to si už dobre nepamätám. Nemám ho ani rok ešte, takže zatiaľ ešte je čas a presvedčiť sa že naozaj je niečo zle a potom ho ísť zaniesť. Treba aj nejaké videá spraviť aby videli že vlastne je niečo s TV? Nahrám asi ako sa chová ten zvuk pri prepínaní cez jeden kábel z ktorého ide signál satelitný do ab cryptoboxu 550 hd a bude prepojený cez hdmi kábel aby videli že fakt je tam problém a druhá nahrávka bude v podstate tá istá len iný TV a nech si to pozrú aby hneď mali jasné prečo som im to doniesol :)
kamione (11)|13.3.2019 09:36
Ahoj, má ještě někdo tuto TV? Dnes jsem objevil v obraze tmavý flek. Dá se s tím něco aspoň trochu udělat? Nebo je to bohužel blížící se konec obrazovky?
kofolak (294)|13.3.2019 11:37
tuto telku nemam