Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie
Strana 2 z 2 PrvníPrvní 12
Zobrazené výsledky: 16 až 26 z 26

Téma: Aký formát zvoliť pre DV v roku 2012?

ai ai je offline
    Je tu pořád
    Registrace
    Feb 2007

Citace Původně odesláno od Tipi Zobrazit příspěvek
    Ak bude trošku času, tak to skúsim.
    stahni si Avisynth a QTGMC
    nainstaluj tuto verzi Avisynthu: http://www.videohelp.com/download/Avisynth_258.exe , uplne jedno jestli mas 32 bit nebo 64bit windows
    pak do slozky plugins u Avisynthu rozbal toto , http://www.ulozto.cz/xXaVySU/qtgmc-3-31-zip , je to QTGMC, vsechno neni treba, ale neresil jsem co presne tam musi byt a co ne, ja jsem tam dal proste vse z toho zipu

pokud by to bylo prilis pomale pro tebe dalsi double frame rate deinterlacery jsou Yadif, ten je rychly:
    Kód:
    Load_Stdcall_Plugin("C:\My Programs\MeGui\tools\yadif\yadif.dll")
    Yadiff(mode=1, order=0) #bottom field first (Dv avi) 
    #Yadif(mode=1, order=1) #top field first (AVCHD video, m2t ..)
    nebo Tdeint
    Kód:
    LoadPlugin("C:\My Programs\MeGui\tools\avisynth_plugin\TDeint.dll")
    TDeint(mode=1, order=0) #bottom field first (Dv avi) 
    #TDeint(mode=1,order=1) #top field first (AVCHD video, m2t ..)
    dobry bob deinterlacer je zaklad, porovnej video zde:http://forum.videohelp.com/images/gu...mca4_tdtmm.avi
    poznamka: QTGMC je vylepseny nasledovnik toho TemgGaussMC co je tam zobrazeny, je to video starsiho data.
    Odpovídat lze po přihlášení

Je tu občas
    Registrace
    Feb 2007

Ahoj tak som to skúsil, vyzerá to dobre. Ten QTGMC je fakt super, za ten tip ti ešte raz ďakujem - už dávno hľadám naozaj kvalitný filter pre deinterlacing. S tou rýchlosťou to nieje až také zlé - beži mi to cca 12fps. Zažil som aj časy keď som na hodinu menej kvalitného videa čakal aj viac než 20h, ale to už odbáčam...

Ale mám ešte zopár otázok.

- Vidím, že v MeGUI máš hromadu profilov pre x264. Sú to tvoje vlastné, alebo sa dajú niekde stiahnuť? Teda ja ich vlastne nepotrebujem, ale nemám to čo si použil v tom videonávode.
    - V tom skripte čo si dal na stiahnutie je aj prevzorkovanie. Pochopil som že tam máš nastavené rozlíšenie pre (asi) ntsc. A že toto pre moje účeli musím zmeniť. Ale nie celkom chápem načo tam to prevzorkovanie vlastne je?
    - Zdrojové DV je 16:9, ako mám zmeniť ten skript aby bol výstup 16:9? Alebo to súvisí s tým prevzorkovaním? Mal by som to nechať prevzorkovať tak aby rozlíšenie videa malo pomer 16:9(tak ako sa to kedysi robilo pri Divx)?

ai ai je offline
    Je tu pořád
    Registrace
    Feb 2007

To "prevzorkovanie", zmena rozliseni tam je, aby se odstranil aspect ratio, a ulozil ctvercovy pixel. Podle me mit aspect ratio v mp4 neni nejidealnejsi. Jeste tak muze byt u 4:3 DV avi, pokud by nejaky prehravac ten aspect ratio nevidel tak to nebude nejhorsi, ale u widescreen DV tam urcite zmenit rozliseni, tak jako DivX kdysi. Aby tam nebyl zadny aspect ratio. 16/9 pomer stran. Ve skriptu nastav treba:

LanczosResize(720x406) #spravne 405, ale to neni delitelne dvema, MeGui to nevezme
    nebo
    LanczosResize(768x432)
    nebo
    LanczosResize(896x504) ...ale to uz je dost upscalovane, lepe nechat upscale na prehravac, zbytecne budes ukladat data navic

Ty profily jsem stahnul automaticky pri nejakych updatech, pouzivam ten soft uz leta, mozna, ze uz ty starsi profily se nestahuji defaultne vsechny, nebo nevim.
    Pokud bys mel zajem muzu je uploadnout ty to umistis do slozky allprofiles, nebo to skus vygooglovat , treba tady hned prvni linka neco: http://forum.doom9.org/showthread.php?t=101813

Je tu občas
    Registrace
    Feb 2007

Takže prevzorkovať na rozlíšenie 16:9. OK. (Inak toto je pre mňa ďalšia "záhada" prečo rozlíšenie DV nie ja ani 4:3, ani 16:9 )
    A tie profily -teraz si pripadám jak debil, keď som googlil, tak aj mne vyhodil ten odkaz čo si mi poslal, akurát to v tedy hlásilo chybu serveru... Ale teraz keď tak rozmýšľam, tak som možno som len dačo pokašlal pri inštalácii. Budem sa musieť na to kuknúť.
    Ďakujem za rady.

Je tu občas
    Registrace
    Feb 2007

Asi ma budeš mať za debila, ale ako do pekla pridávaš kapitoly v ChapterMaker???

EDIT

Aha už to mám... "insert" Ono ja som si to video stiahol (mám pomalý net), tak som prišiel o poznámky... Sorry.
    (BTW hovadsky intuitívne - hlavne takto bez helpu )
    Naposledy upraveno uživatelem Tipi: 24-03-2012 v 13:12

ai ai je offline
    Je tu pořád
    Registrace
    Feb 2007

ono ten chapter maker by mel ty kapitoly vlozit do mkv taky, pokud je mkvmerge nainstolovany defaultne, ale ja jsem to osobne nerozchodil, proto tam ukladam xml tech kapitol a pak to vlozim do mkv manualne s tim mkvproedit

pokud ten mkv ma stejny pocet snimku za sekundu , tak se tam vlozi stejne cislo, ale my jsme zdvojnasobili fps

ty tam budes mit 50 fps vsude nastaveno v tom chapter makeru , ja 59.940 protoze vychazim z NTSC DV avi, tedy taky ve Vegasu budes mit projekt 25fps

pokud z nejakeho duvodu to nerozjedes ten command line s tim mkvproedit, muzes klidne pouzit mkvmerge znova, nactes ten mkv movie a zvolis Global / chapters/browse a nactes ten XML soubor, ovsem trva to dele, pokud je film dlouhy znova se to premuxuje vse

Je tu občas
    Registrace
    Feb 2007

Asi sme sme sa nepochopili. Ja som nevedel ako viem dosiahnuť to aby sa mi objavilo to textové pole "New position (avsolute ..." kde vlastne zadávam (dvojnásobný) počet snímkov kde chcem mať kapitolu. Pretože ten tvoj videonávod som si stiahol a prehrával offline, takže som nevidel tvoje komentáre kde píšeš, že pre novú kapitolu musím stlačiť "insert"... mkvproedit mi zbehol a aj spravil čo mal

Moderátor Avatar uživatele KamilZ
    Registrace
    Feb 2011

[COLOR=#000000]stále ještě kolem 70% TV v domácnostech jsou CRTčka[/COLOR]
    Citace Původně odesláno od Pytkin Zobrazit příspěvek
    od kial mas tento udaj ???
    Tohle je z letošního roku: http://www.digizone.cz/aktuality/kla...60-domacnosti/

Moderátor Avatar uživatele Ivo Mašek
    Registrace
    Apr 2004

Ty CRT televize ale nejspíše budou jako druhá, nebo další TV v pořadí. Já mám také ještě CRT, ale v kuchyni na dožití (tedy spíše kvůli paní - být po mém, už je fuč)

Je tu občas
    Registrace
    Feb 2007

Citace Původně odesláno od Tipi Zobrazit příspěvek
    mkvproedit mi zbehol a aj spravil čo mal
    Opravujem: Nespravil čo mal. Na skúšku som do jedného cca 60min videa dal 3 kapitoly, aj tam sú, ale sú posunuté, jedna o cca 5s, druhá cca 9s a tretia je +- presne. Čas/počet snímkov som určite zadal správne (skontroloval som aj xml súbor). Skúšal som to niekoľkokrát, ale stále rovnaký výsledok. Nebude to mať dačo spoločné s keyframes? Ale inak fakt zvažujem či tam tie kapitoly dávať - bez menu sú aj tak na 2 veci...

ai ai je offline
    Je tu pořád
    Registrace
    Feb 2007

To je divne.Ty kapitoly by to melo davat nezavisle na keyframes, keyint je nastaveny asi na 250 (hodnota keyint jde precist v mediainfo), tedy 250 snimku , co je u me kolem 8 sekund a nepamatuju se, ze by ten rozptyl byl nekdy i jen par sekund.

Jeste, mas tam v tom chapter makeru nastaveno dvakrat 50 ? Ja v tom tutorialu mam 59.970, protoze original je NTSC, ale ty mas PAL DV, tedy double frame rate je 50.

Strana 2 z 2 PrvníPrvní 12

Podobná témata

1. VD: 3D TV omylem roku?
    Od Jiří Piškula v sekci Víkendové diskuze
    Reakcí: 55
    Poslední příspěvek: 13-03-2012, 18:02
  2. VD: Co čekáte od roku 2011?
    Od Jiří Piškula v sekci Víkendové diskuze
    Reakcí: 7
    Poslední příspěvek: 07-01-2011, 18:38
  3. Věděl by někdo z kterého roku jsou následující VCR?
    Od Kingofthehill v sekci Stará technika (VHS, 8mm...)
    Reakcí: 3
    Poslední příspěvek: 31-01-2010, 02:12
  4. VD: Události roku 2009?
    Od husky14 v sekci Víkendové diskuze
    Reakcí: 7
    Poslední příspěvek: 11-01-2010, 07:34
  5. Překvapení Roku.
    Od mouty v sekci Filmy
    Reakcí: 18
    Poslední příspěvek: 09-03-2005, 22:38