Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Rozvedenie Skylink do viac miestnosti

Brutto (65)|8.3.2012 13:54
Zdravim. Chcel by som sa opytat na vas nazor. V aprili mi konci kablovka UPC a chcel by som prejst na Skylink. V byte mam rozvedeny koaxialny kabel so zasuvkami v 4-och roznych miestnostiach. Tento kabel konci v stupacke mimo bytu, kde je teraz vlastne zapojena kablovka od UPC. Da sa namontovat satelit s prijimacom s kartou na Skylink s tym, ze do ostatnych bytovych zasuviek by som vyviedol tento signal a v kazdej izbe by bol este nejaky modul na prepinanie kanalov? Alebo su mi tie zasuvky naprd a musim vsade tahat nejaky kabel nanovo? Da sa vobec Syklink aplikovat na viac TV? Dakujem.
interfernet422 (1575)|8.3.2012 14:06
Dá se. Jak máš zásuvky zapojené? Předpokládám, že průběžně. Pokud nechceš tahat nový kabel, tak je řešením koupil Unicable LNB a přijímače, které umí unicable. Nebo koupit QUAD LNB a natahat do místností nové kabely. Výběr je na tobě. Já bych radši natahal nové kabely.
KamilZ (10277)|8.3.2012 14:07
Sice moc nechápu, jak to myslíš, jak to máš dnes zapojeno a co chceš, ale pokusím se. Předpokládám, že chceš mít na všechny 4 zásuvky nezávislé a máš 4 TV?
- pokud nemáš dnes SAT-TV zásuvky (což pro kabelovku asi nemáš), tak jsou ti na nic a budeš je muset měnit
- každá TV potřebuje svůj DVB-S STB a svou kartou (Skylink prodává karty NEXT k hlavní kartě), "alternativní řešení" karty zmiňovat nebudu...
- budeš muset mít buď QUAD konvertor (má 4 výstupy, každý výstup do jedné TV), nebo nějaké sofistikovanější řešení s multiswitchem (nebo UNICABLE, ale musíš mít speciální LNB a kompatibilní přijímače ), pokud bys měl více dvoutunerových přijímačů apod.
- Tvůj "modul" na přepínání kanálů je DVB-S přijímač
Brutto (65)|8.3.2012 14:25
Dakujem. Toho som sa obaval :) No ono je to tak, ze ja vlastne este tie 4 Tv nemam, ale casom budu :) V 4 miestnostiach mam klasicku zasuvku na kablovku, o ktorych som spravne predpokladal, ze mi budu na nic :) Nove kable tahat nemozem, zena by ma zabila :) Zasuvky mam zapojene tak, ze zo stupacky mi idu dva pramene. Jeden do dvoch izieb a druhy pramen do dalsich dvoch izieb. Tomu unicable asi dost nerozumiem :( Ja viem, ze moje otazky su doooost laicke, ale co uz ked sa nevyznam :) Ale dakujem vam.
interfernet422 (1575)|8.3.2012 15:09
Pár informací k UNICABLE. Nemusíš kupovat ten přepínač, stačí ti LNB co jsem zmiňoval dříve.
mirekv (7169)|8.3.2012 19:21
Do Unicable bych nešel kvůli nekompaktibilitě přijímačů s "normálními". Lepší řešení je ukecat manželku, že to prostě jinak nejde. :D
Brutto (65)|9.3.2012 13:19
My sme pol roka po totalnej prerabke bytu, to by bolo na vrazdu :) Tak to vypada, ze budem musiet zostat u zaprdenom UPC :( Dakujem vam za odpovede.
KamilZ (10277)|9.3.2012 14:10
Co je na tom tak strašného, natáhnou do každé větve jeden drát navíc? Dnes se všude dávají husí krky, takže jde o to jen protáhnout. Vlastní montáž paraboly apod. by byl pomalu větší zásah, než tohle :-).
Brutto (65)|9.3.2012 14:17
Husie krky nemame... robili sme si to sami, je to cele v betone :) Takze teraz budem pykat...
Brutto (65)|13.3.2012 13:52
Kolega mi teraz hovoril, ze ma na chate SAT a po chate rozvedeny obycajny koaxialny kabel, ktorym mu ide signal z paraboly. Nepotrebuje ziadne specialne multikable, ani SAT-TV zasuvky, ani nic podobne Tak uz som z toho debil... :)
KamilZ (10277)|13.3.2012 14:03
No ale zásuvky si chtěl přeci Ty :-) ? Samozřejmě, že Ti na samostatné DVB-S stačí "kabel ze zdi" s F konektorem, bez SAT-TV zásuvky. Akorát to není moc estetické, praktické a nerozdělíš TV/Rádio/SAT (mimo nějaký rozbočovač typu "vrabčí hnízdo"). A kolega vůbec nemluví o tom, kolik má přijímačů, jak to má přesně rozvedeno apod. Klidně může mít Twin a dva kabely apod., možností je spousta. My jsme vycházeli z Tebou daných požadavků, které prostě jinak řešit nejdou (nebo nám to není známo). Jestli nám nevěříš, tak ať Ti to doma udělá a máš to :-).
Brutto (65)|14.3.2012 09:07
No, uznávam, nedá sa dobre pochopiť z toho čo popisujem, čo chcem :) To je tým, že som v tomto totálny laik. Nevadí, veď v pohode, môžem zavolať aj niekoho od Skylinku, nech mi povie, či to tak ide alebo nie. Ja to fakt takto písomne asi vyjadriť neviem, že ako to mám zapojené :) V skratke povedané, len som chcel vymeniť UPC za Skylink s tým, že mi zostanú káble a zásuvky pôvodné :) V pohode, ďakujem za odpovede.
KamilZ (10277)|14.3.2012 09:22
Jenže kabelovka je totálně něco jiného než DVB-S. Z hlediska šíření dignálu je kabelovka rovna "klasické anténě" (zjednodušeně), kde z jednoho kabelu můžeš živit neomezené množství příjímačů. U satelitu to nejde, tam musí být pro každý přijímač speciální kabel. Ty potřebuješ mít na jenom kabelu dva přijímače a to vyžaduje nadstandardní, UNICABLE řešení. Další problém je i se vlastním zdrojem signálu - opět pro každý přijímač potřebuješ jeden nezávislý "výstup" z LNB. Silně zjednodušuji a nepopisuji přesně pojmy, nevyznal by jsi se v tom. Někomu to zadej udělat, stejně by sis to zřejmě nedělal sám, při Tvých znalostech (bez urážky). A zeptej se Skylinku :-).
Brutto (65)|14.3.2012 11:11
Waw, no vidíš už úplne chápem. Díky! :)
Knafo (3)|13.6.2012 22:35
Zdravim vsetkych. Chcem vas poprosit o radu. Mam spraveny rozvod v dome , z podkrovia do kazdej miestnosti 1x cat5 a 2x coax. Chcem zapojit 3-4 tv na satelit. Zatial mam nahodenu parabolu s lnb 4 a zapojeny 1 televizor. Mam pri nom prijimac Linkbox mini HD s kartou skylink. Potrebujem spojazdnit dalsie 2 televizory, rad by som sa vyhol kupovaniu dalsich kariet a prijimacov. Je mozne pouzit kable co mam? V obyvke mam zapojeny len 1 coax takze mam k dobru dalsi coax a cat5... Prijimac ma hdmi vystup a dalsi vystup a/v taky cudny maly, neviem ako to nazvat... Rozmyslal som ci by sa dako nedal poslat signal cez cat5 alebo ten dalsi coax k druhemu tv, tiez dako napojit externy prijimac IR aby som mohol menit programy v druhej izbe. To ze by nebolo mozne pozerat rozne programy na jednotlivych tv by nevadilo.
Moc sa v tychto veciach nevyznam takze poprosim o vasu zhovievavost... Diky moc za vsetky rady a typy.
golfLC (1941)|13.6.2012 23:06
Skôr by som sa popozeral po niečom takomto http://e-shop.nobyelsat.sk/rozbaleny-tovar/148-audio-video-transmitter-schwaiger-avs-5010.html ak Ti postačuje vzdialenosť...
Tými káblami by som to neriešil, išiel by si len v analogu cez koax, aj to len nejakým prevodníkom ( staré vhs video, dvd-rec, ...) a spojkami so stratou....
Knafo (3)|13.6.2012 23:14
Diky za typ. Nad takym niecim som tiez rozmyslal no myslel som ze v ramci kvality by bolo lepsie pouzit kabel nez bezdratovy prenos. Tiez som rozmyslal pouzit hdmi balun, prepojit telky cez cat5 kabel no neriesi mi to prepinanie programov...
Pytkin (7947)|13.6.2012 23:17
moj brat to ma takto , ze ma satelit do antenneho rozvodu a v kazdej izbe sa to da naladit .. neni to idealne .. ale funguje to .. ovladat moze len v obyvacke ..

ja by som dal do kazdej izby nejaky satelit za 1000 korun a je to ..
Knafo (3)|13.6.2012 23:28
[QUOTE=Pytkin;413376]moj brat to ma takto , ze ma satelit do antenneho rozvodu a v kazdej izbe sa to da naladit .. neni to idealne .. ale funguje to .. ovladat moze len v obyvacke ..

ja by som dal do kazdej izby nejaky satelit za 1000 korun a je to ..[/QUOTE]

Akym sposobom by som vystup zo satelitu napojil na antenny rozvod ?

Keby som do kazdej izby dal prijimac, ku kazdemu satelitu by som potreboval skylink kartu... A teraz s tymi mesacnymi poplatkami co zaviedli to je nicmoc. Alebo sa da dako karta zdielat? Cital somo tom no je to pre mna spanielska dedina...
Pytkin (7947)|14.6.2012 00:01
no dnes uz to neni bezne .. ale starsie primace vzdy mali antenny vystup a zabudovany modulator .. brat ma daky HUMAX , nepamatam cislo ..

karta sa da zdielat .. tusim som dakde cital ze na Cryptoboxoch to funguje cez siet .. A celkom jednoducho sa to nastavuje .. Osobnu skusenost s tym nemam .. Mam rad linuxove primace , tie su trosku drahsie ..
mirekv (7169)|18.6.2012 14:08
Pokud nemá přijímač modulátor, dá se koupit vnější. Signál z modulátoru je nutno přivést před první rozbočovač TV signálu a tam jej přiloučit. Pozor, síla signálu z modulátoru není velká, cca 60 dBuV, takže při rozbočování do více TV mohou nastat problémy.
Sdílení karty snad poradí někdo jiný.