Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Televizory (CRT, LCD, PDP): Nastavení transpomderu 11797 a přihlášení karty SKYLINK

Neregistrovaný (0)|5.3.2012 19:16
Tazatel: KAREL

Znění dotazu: Dobrý den.
Vlastním nově tv. Samsung UE46D6530 a nedaří se mně naladit transpondér 11 797 MHz potřebný pro přesné naladění programů Nova a Prima HD, karta SKYLINK ICE 01("výměna"). V seznamu který mně televize nabízí je uveden 11 798 MHz. Novu a Primu HD,se podaří naladit ale signál kolísá a kostičkuje. "Ručně" zadat "nový" transpondér jde, ale při potvrzení hledání, se vždy sám (!) přepne do původně nabízeného kmitočtu 11 798 MHz.
A druhý problém, při zapnutí televize se karta SKYLINK "nehlasí" a české kodované programy, naskočí až po opakovaném přepínání mezi nimi !Trvá to cca 20 sekund !Volné programy jedou v pohodě Modul SMIT určen pro SKYLINK redy, IRDETO, CSLINK.
Děkuji za předem za rady a postřehy k těmto problémům.

Technika, které se dotaz týká: Televize Samsung UE 46D6530
interfernet422 (1575)|6.3.2012 15:53
Rada: rozdíl 1 MHz není až tak důležitý, někdy je přesná frekvence ,5 a to pak různé satelity interpretují různě a pak naladí stejný obsah. TP nikdy nejsou tak těsně u sebe, aby to vadilo. Kolísání signálů bude něčím jiným. Můžeš zkusit jiný modul? Prolez forum, moduly se tu už nesčetněkrát probíraly.
Postřeh: opět se ukázalo že interní sat. přijímač není to pravé ořechové
geronimoh (2327)|6.3.2012 19:35
Jak píše interfernet422, nehleď na to, jestli ti TV ukazuje frekvenci 11797 MHz, nebo 11798 MHz, to dělají běžně i externí satelitní přístroje a nemá to vliv na kvalitu signálu. Přepínání kanálů trvající 20s svědčí o tom, že je někde chyba. Pokud můžeš, zkus jiný CA modul, ideálně MASCOM. Nevím jestli máš CA modul CI+, každopádně s modulem SMIT CI+ některé televizory špatně spolupracují.
Neregistrovaný (0)|13.5.2012 08:32
[QUOTE=Neregistrovaný;400844]Tazatel: KAREL

Znění dotazu: Dobrý den.
Vlastním nově tv. Samsung UE46D6530 a nedaří se mně naladit transpondér 11 797 MHz potřebný pro přesné naladění programů Nova a Prima HD, karta SKYLINK ICE 01("výměna"). V seznamu který mně televize nabízí je uveden 11 798 MHz. Novu a Primu HD,se podaří naladit ale signál kolísá a kostičkuje. "Ručně" zadat "nový" transpondér jde, ale při potvrzení hledání, se vždy sám (!) přepne do původně nabízeného kmitočtu 11 798 MHz.
A druhý problém, při zapnutí televize se karta SKYLINK "nehlasí" a české kodované programy, naskočí až po opakovaném přepínání mezi nimi !Trvá to cca 20 sekund !Volné programy jedou v pohodě Modul SMIT určen pro SKYLINK redy, IRDETO, CSLINK.
Děkuji za předem za rady a postřehy k těmto problémům.

Technika, které se dotaz týká: Televize Samsung UE 46D6530[/QUOTE]


Dobry den,
mam uplne ten samy problem, TV Samsung UE 46 D7000, frekvenci 11797 nejde ulozit, pri hledani skoci na 11798 MHz, ale nenajde uplne nic. Prosim pomozte, MS v hokeji v plnem proudu a ja porad v SD kvalite (ČT 4 HD vysila na te same frekvenci).
Diky moc za rychlou radu.
KamilZ (10277)|13.5.2012 09:25
Nemůže to být jen tohle? Zdroj http://3d-televize.heureka.cz/samsung-ue40d6530/poradna-otazka/131614/:
[QUOTE]Ručním laděním frekvence 11797 jsem si prošel taky, nejdřív jsem si myslel, že to nejde, ale pak jsem zjistil, že obsah kanálu se uloží pod frekvencí 11798 na konec seznamu. Po seřazení kanálů a novém ručním přeladění (na konci dubna v případě CT1 HD) se řazení původních kanálů zachová a nové kanály vloží na konec seznamu.[/QUOTE]
Pokud ne, tak pouze obecné rady - zkusit aktualizovat FW TV a CI modulu, případně jiný modul.