Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

42" - 47" prosím o radu kterou vybrat

HFX9 (69)|4.3.2012 19:15
Dobrý večer,
v dohledné době uvažuji o zakoupení nové TV, která nahradí moji dosavadní LCD Samsung 32" hd ready
Na tv se budeme dívat z cca 3,5 až 4 m
Sledovat se bude jak tv signál (kabelovka IPTV) tak filmy z lokální sítě (filmy většinou fullhd mkv, 720p a 480p kvalita). DVD player sice mám ale nevyužívám, lokální síť je priorita.
Na TV světlo z okna nejde a když tak jen velmi omezeně.

Požadavky:
1. Kvalitní obraz FullHD (nerozmazaný i při rychlejch scénách)
2. Přípojku LAN (přehrávání filmů ze sítového úložiště)
3. Velikost od 42" do 47" (optimální se mi zdá být 46" ale netrvám na tom)
4. Cena by měla být kolem 20.000 (extra maximální strop je 25.000)

Funkce:
1. Jestli bude 3D nebo nebude je mi tak nějak jedno, ikdyž co jsem tady pročetl fórum si začínám s myšlenou pasivního 3D pohrávat (ale není nutné)
2. Nějaký ty internetový aplikace mít taky nemusí (mám nějaký takový funkce na hd playeru a stejně nevyužívám)
3. Možnost nahrávání tv vysílání by byla dobrá, ale asi u mě nereálná, když mám signál přes kabelovku riomedia a ta využívá IPTV

Takže abych to zhrnul je pro mě nejdůležitější kvalita obrazu a bezproblémové přehrávání filmů z lokální sítě

Můj dosavadní výběr:
1. SAMSUNG UE46D5000 - 100 Hz aktivní 3D
2. SAMSUNG UE46D6000 - 200 Hz aktivní 3D
3. LG 47LW5500 - 100Hz pasivní 3D
4. LG 47LV5500 - 100Hz bez 3D

Původně jsem byl rozhodnut pro značku Samsung, ale jak to tu pročítám, tak LG se nějak začalo prosazovat co se TV týká.

Budu rád pokud mi pomůžete v rozhodnutí jakou co nejlepší TV vybrat.

Mnohokrát děkuji za Váš čas a ochotu.
KamilZ (10277)|4.3.2012 19:57
Výběr jsi si udělal celkem rozumně (až na D5000, tu bych nebral) , ale my za Tebe těžko rozhodneme, jestli si máš koupit 3D (a jaké) nebo ne. Jaké máš síťové úložiště? Co se týká IPTV, tak máš předpokládám STB připojený přes HDMI. Nahrávání Ti z HDMI fungovat nebude. Kolik máš HD kanálů a jaké je obecně kvalita Tvé IPTV? Jestli je HD kanálů dost, tak bych šel na 4m i do větší úhlopříčky. Pokud je pro Tebe velkou prioritou přehrávání multimédií, tak raději kup MMC, televize na tohle nejsou moc ideální. Co se týká kvality obrazu, tak [COLOR=#000000]UE46D6000 (u té pozor na clouding) a [/COLOR][COLOR=#000000]47LV5500 budou srovnatelné. Samsung má lesklý panel, LG matný. LG nepřehraje videa s DTS zvukem, Samsung má o něco lepší podporu multimédií (ale na samostatné MMC to z daleka nemá). Když koupíš samostatné MMC (k čemu by jsi se časem stejně, po problémech s přehráváním dopracoval), tak zbude priorita kvalita obrazu. V tom případě bych se podíval i na Sharpy. Plazmu jsi neuvažoval? Má samozřejmě své specifika/nevýhody a není vhodná pro každého, ale zase dostaneš za stejné peníze lepší obraz (LCD jsou dražší). Taková [/COLOR]TX-P50G30E je docela našlapaná.
HFX9 (69)|4.3.2012 20:58
Sitove uloziste mam qnap ts210, na ktere jde nahrat spousta druhu dlna a jinych. Uz ted pouzivam hd player, ale tak nejak jsem se ho chtel zbavit a vyuzit jako prehravac primo tv.
O plazme jsem vubec neuvazoval, protoze co si tak pamatuji maji nehoraznou spotrebu a nechce se mi davat za elektriku majland.
KamilZ (10277)|4.3.2012 21:45
DLNA je jeden z nejproblematičtějších způsobů přehrávání. Nevím, co je to "HD Player", ale bude toho přehrávat podstatně víc, než TV přes DLNA. Spotřeba plazem už není tak hrozná, pokud Ti to nepojede 10 hodin denně, tak bych ji nijak extra neřešil. Tím Tě na ni neukecávám, jen dávám ke zvážení.
zatty (1215)|5.3.2012 11:35
co se týká zobrazování tak s toho výběrů má nejpřirozenější obraz LW5500..ve velikosti 116cm je lepší než samsung D6000....jinak využití dlnny je celkem nulové a to z důvodů podpor aktualizaccí formátů televizorů všeobecně...nic ti nenahradí MMC nebo PC...