Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Televizory (CRT, LCD, PDP): Zvuk a obraz z PC přes HDMI

Neregistrovaný (0)|4.3.2012 01:31
Tazatel: Ondra

Znění dotazu: Dobrý den, problém tkví v tom, že obraz z PC jde v pohodě, ale jakmile povolím audio přes HDMI a pustím třeba film, tak zvuk nejede a obraz začne problikávat (na TV) tak v intervalech 5s. Dříve to běželo bez problému. Instalovány nejnovější ovladače gf9600gt, na tv též.

Technika, které se dotaz týká: 37PFL5603D
geronimoh (2327)|4.3.2012 09:31
Předpokládám, že máš propojenou VGA GeForce 9600GT se základní deskou SPDIF káblíkem dodávaným spolu s grafikou. Co se týká toho poblikávání, tak mě napadá možnost, že do televizoru pouštíš nepodporovaný formát audia. Podporované formáty by měly být vypsány v manuálu k televizoru.
Neregistrovaný (0)|4.3.2012 21:58
Kablík tam samozřejmě mám, formáty audia sem v manuálu nenašel..http://download.p4c.philips.com/files/3/37pfl5603d_10/37pfl5603d_10_dfu_ces.pdf. Nevíte jestli jde na této tv udělat downgrade?
KamilZ (10277)|5.3.2012 06:56
To "dřív fungovalo" znamená na 100% před novým firmware v TV a ovladači v PC, takže tu nefunkčnost udělal určitě ten upgrade? Dělal jsi oba upgrade (TV i drivery) najednou, nebo drivery až po tom, co přestalo audio fungovat? Zkoušel jsi upgrade driverů i na zvukovku na desce? A drivery taháš přímo od NVidia a předpokládám Realtek?
geronimoh (2327)|5.3.2012 18:12
Taky jsem to v tom manuálu nikde nenašel, přitom je to dost zásadní informace. Zkus pustit do televizoru pouze stereo mpeg zvuk, ne Dolby Digital, ani DTS. Neměnil jsi nastavení multimediálního přehrávače v PC, nebo správce zvuku Realtek ? Neměnil jsi v menu televizoru nastavení vstupního zvuku pro HDMI, zkus to zkontrolovat.
Neregistrovaný (0)|5.3.2012 18:36
Jestli za to může upgrade na TV to na 100% to nevím, protože sem video na tv už dlouho nepouštěl, ovladače grafika z nvidia.com a realtek ze stránek gigabyte, jinak mám w7 x64
geronimoh (2327)|5.3.2012 19:15
Mám stejnou grafiku a zvuk jde do HDMI bez problémů. Jen ve Win7 musím přepínat mezi analogovým zvukovým výstupem a SPDIF. Jinak pouštím zvuk z PC přes optiku do AV Recieveru.
KamilZ (10277)|5.3.2012 19:28
Zkus se podívat do návodu na body 7.3.9 - 7.4.2, jestli náhodou nemáš nastaveno pro HDMI vstup, kde je připojen počítač, zvuk přes "Audio IN". V tom případě by TV zvuk v HDMI zřejmě ignorovala. Ideální by bylo vyzkoušet do stejného portu připojit nějaké DVD apod., aby bylo jasné, jestli je problém v TV nebo PC.
A ještě si zkontroluj nastavení výstupu v PC, jak v tomto vlákně popisoval geronimoh.
Neregistrovaný (0)|5.3.2012 22:32
Tak už to běží, ale nevim proč :). Vyndal sem ten optickej propojovací káblík, vypnul pc, zandal káblík, zapnul pc a ejhle... Možná tam byl nějakej bordel...