Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Spatny signal u kabelovky

xbocp03 (5)|10.4.2005 05:29
Cau, mam problem s kabelovkou. Signal mi de antenim kabelem do rozdvojky, ktera je primo zapojena do TV a z druheho konce de dal do PC. Na TV je obraz jak vino a na PC mi to dost sumi - ale jenom nektere programy. Premyslel sem o tyhle uprave (Oddelovac prepeti na kabelovce), ale vubec tomu nerozumim. Slo by to nejak laicky popsat? Jeste prihodim obrazky abyste videli co mi to dela a jestli je to ten problem...

jopein (450)|10.4.2005 06:27
Toto jako šum nevypadá :-) Zkus připojit kabelovku přímo do PC.
Problém může být i v samotném PC. Jakou máš TV kartu? Zdroj?
Oddělovačem nemůžeš nic pokazit , ale v tomto případě to asi moc nepomůže. Doporučuju ho koupit v obchodě, stojí kolem 200,-
xbocp03 (5)|10.4.2005 07:44
Ajajaj, tak sem zkusil zapnout primo tu kabelovku do PC a podle me se obraz o neco zlepsil, ale jenom u tech dobrych. Ty pruhy u Primy zustaly a sumeni u Ocka (a dalsich) taky. Doufam, ze nebudu muset menit zdroj, pac tenhle je dost tichej...

CPU: Sempron 3000+
VGA: GF4 4200 Ti
TV karta: ASUS TV/FM (7134)
2x HDD (80+60), 1x DVD
zdroj: EuroCase 300W s 12 cm vetrakem
Win XP Prof SP2
StD (8612)|10.4.2005 07:49
Eurocase už měl dávno letět potichu z okna... :-k
xbocp03 (5)|10.4.2005 07:58
A proc? TV sem zatim nepouzival a zadnej jinej problem nemam. Navic mi dela pruvan v case a vubec ho neslysim, tak proc bych ho mel vyhazovat? Kdybys uved aspon par duvodu...
mirekv (7169)|10.4.2005 08:36
xbocp03
Tohle rušení ve většině případů pochází právě ze zdroje. Pokud máš možnost, zkus si alespoň vypůjčit jiný, značkový.
xbocp03 (5)|10.4.2005 08:43
Njn, ja to tusil, hned jak se jopein na ten zdroj zeptal. Jeste by me ale zajimalo, jestli je lepsi koupit stejnej 350W nebo 300W Fortrona? Co sem koukal na diskuze ke zdojum, tak EC vyrabi zdroje pro Fortron, takze asi stejne zustanu u EC...
jopein (450)|10.4.2005 09:21
Opravdu ten zdroj doporučuju jen půjčit.Možná i druhou TV kartu.(Zdroj - Fortron,Nexus, s kvalitními filtry harmonických. Nevyplatí se příliš šetřit). Někdy pomůže umístit kartu do jiného slotu.
Problém může být i v kabelovce jestliže jsou velké rozdíly v úrovních signálu.Za tunery v TV kartách bych krk nedal.

Není to lehké odstranit příčinu, přeju hodně trpělivosti.

Ale ty modré tečky jsou perfektní, to jsem ještě neviděl :-E :-E
Ivo Mašek (10205)|10.4.2005 10:17
zdroj: EuroCase 300W
Tak s tímto zdrojem mám osobní zkušenost. Neumí odstranit harmonickou složku. Proto to rušení. Já osobně jsem vyměnil za Nexus.
Dále si zakup oddělovací filtr, který se dává před vstup koaxu do tv karty. Já používám americký Toner.
Pak by jsi měl mít signál v pohodě.
Pitomec (10211)|10.4.2005 16:43
[quote=xbocp03]Cau, mam problem s kabelovkou. Signal mi de antenim kabelem do rozdvojky, ktera je primo zapojena do TV a z druheho konce de dal do PC. Na TV je obraz jak vino a na PC mi to dost sumi - ale jenom nektere programy. Premyslel sem o tyhle uprave (Oddelovac prepeti na kabelovce), ale vubec tomu nerozumim. Slo by to nejak laicky popsat? Jeste prihodim obrazky abyste videli co mi to dela a jestli je to ten problem...

[/quote]
Hlavně si vyměň tu prádelní šňůru, která jde z rozbočovače do PC za pořádnej koax. kabel (třeba Belden H125) a nakrimpuj na to kovový koncovky (ten rozbočovač by taky měl být celokovovej a nejlíp na F konektory). Obrázek svědčí o tom, že to stínění ani nevidělo (inu, to jsou ty amatérský rozvody, o kterých jsem psal jinde... :-I ).
xbocp03 (5)|10.4.2005 17:37
OK, dik vsem za rady!!