Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Poradte prosim USB DVB-T tuner.

sajmonn (21)|3.3.2012 22:58
Zdravím,
používám už dlouhá léta PCI kartu Leadtek DTV2000 H. Bohužel počítač dosluhuje, a chci ho nahradit notebookem. Původně bych do USB tuneru nikdy nešel, ale expresscard karet na výběr moc není a přenosová rychlost pro DVB-T snad už není zas tak důležitá, a bude to snad i použitelné skrz pomalé USB 2.0 - pokud se mýlím, opravte mě prosím. Hledám kvalitní USB DVB-T tuner, který pro mě bude hlavní televizní přijímač. Nemám ale možnost připojit venkovní anténu, jenom tu dvou-prutovou pokojovou. Hledám něco, co bude mít dobrý příjem, a velký a pohodlný dálkový ovladač. Něco, k čemu je dodávaná aplikace, která bude aspoň o něco lepší, než ta od Leadteku. Nerad bych četl 50 recenzí, a potom bych si teprve vybral. Můžete mi prosím doporučit něco dobrého, případně recenzi toho dobrého? Díky.

Sajmonn
KamilZ (10277)|4.3.2012 07:08
USB se neboj, bohatě stačí, včetně HD.

Nevím, jakou má Leadtek aplikaci, takže těžko srovnávat .... Na běžné sledování se mi osvědčilo MCE ve Windows 7 (je potřeba pohlídat kompatibilitu, hlavně dálkové).
sajmonn (21)|4.3.2012 13:55
Ještě jsem trochu na vážkách. Avermedia Volar má na pohled praktický ovladač, a údajně umí zapnout počítač dálkovým ovladačem - to je funkce, kterou já běžně využívám už teď a u notebooku bych ji využil dvojnásob. Na druhou stranu jsem našel zmínku pouze o MPEG 2. Naproti tomu Pinnacle nano umí i DivX, ale nevím, jestli umí i zapnout PC.
Ivo Mašek (10205)|5.3.2012 07:20
Pinnacle má ovšem jednu vadu na kráse (i když i na to může být odlišný názor). Jeho TV-centrum je solidním "bumbrlíčkem".
sajmonn (21)|5.3.2012 13:23
[QUOTE=Ivo Mašek;400765]Pinnacle má ovšem jednu vadu na kráse (i když i na to může být odlišný názor). Jeho TV-centrum je solidním "bumbrlíčkem".[/QUOTE]

To je dobrý a pádný argument proti Pinnacle. Děkuji Vám, Pinnacle brát nebudu. Takže nespíš si koupím ten Avermedia Volar. Je to dobrá volba, nebo znáte něco ještě lepšího pro moje použití?
Ivo Mašek (10205)|5.3.2012 20:40
USB tv tunery jsou hardwarově +/- všechny stejný. Důležitý je software, jestli se roztáhne, jak "lenoch na kanapi", a nebo je relativně malý, šikovný a umí to, co se od něj očekává. Není také od věci, zjistit si, jestli ten dodávaný software je nahraditelný jiným (většinou lepším - ale není to pravidlo). Tohle by se mělo dát zjistit z různých testů.
AVerMedia_Czech republic (84)|8.3.2012 22:39
[QUOTE=sajmonn;400679]Avermedia Volar má na pohled praktický ovladač, a údajně umí zapnout počítač dálkovým ovladačem - to je funkce, kterou já běžně využívám už teď a u notebooku bych ji využil dvojnásob. Na druhou stranu jsem našel zmínku pouze o MPEG 2.[/QUOTE]

Dobrý den,

pouze bychom si dovolili zmínit, že všechny tunery od AVerMedia podporují jak MPEG-2, tak i příjem HD vysílání v MPEG-4.
sajmonn (21)|24.3.2012 06:41
[QUOTE=AVerMedia_Czech republic;401239]Dobrý den,

pouze bychom si dovolili zmínit, že všechny tunery od AVerMedia podporují jak MPEG-2, tak i příjem HD vysílání v MPEG-4.[/QUOTE]

Dobrý den,
zvažuji, že bych si nakonec skutečně pořídil Volar HD. Podíval jsem se na obrázky, a objevil jsem velice nemilé překvapení - ten krásný ovladač má "úpravu pro zachytávání otisků prstů" ? Vždyť dálkový ovladač je přeci od toho, aby se na něj šahalo! Jak může být černý a lesklý zároveň? Dá se toto nějak vyřešit? Dá se někde sehnat náhradní ovladač, který bych si někde nějak přebrousil?
AVerMedia_Czech republic (84)|26.3.2012 13:12
[ATTACH=CONFIG]17082[/ATTACH][QUOTE=sajmonn;403023]Dobrý den,
zvažuji, že bych si nakonec skutečně pořídil Volar HD. Podíval jsem se na obrázky, a objevil jsem velice nemilé překvapení - ten krásný ovladač má "úpravu pro zachytávání otisků prstů" ? Vždyť dálkový ovladač je přeci od toho, aby se na něj šahalo! Jak může být černý a lesklý zároveň? Dá se toto nějak vyřešit? Dá se někde sehnat náhradní ovladač, který bych si někde nějak přebrousil?[/QUOTE]

Dobrý den,
předně bychom si dovolili zde objasnit drobné nedorozumění ohledně názvů jednotlivých produktů. Vámi zmíněný AVerTV Volar HD nedisponuje žádným dálkovým ovládáním, nicméně existuje ještě ve verzi AVerTV Volar HD Pro, která má jednoduchý a kvalitní DO (viz příloha, oba tunery pak naleznete pod tímto odkazem - http://www.avermedia.eu/avertv/cz/Product/ProductList.aspx?Action=search&Kind=Product&interface=ALL&signal=ALL&keyword=A835). WMC kompatibilní ovládání s "úpravou pro zachytávání otisků prstů", o kterém pravděpodobně mluvíte, je u modelu AVerTV Volar HD Nano (A867R - viz http://www.avermedia.eu/avertv/cz/Product/ProductDetail.aspx?Id=449). S tunerem Volar HD Nano by jistě šlo používat i výše zmíněné matné ovládání (model KS z přílohy), nicméně to již není kompatibilní s WMC a pak by asi koupě tohoto modelu ztrácela smysl. Je tedy na Vás, určit si, co od tuneru očekáváte...kdykoliv rádi s výběrem pomůžeme...nicméně pokud potřebujete WMC ovládání, ale "otiskypřitahující ovladač" je pro Vám nepřekousnutelný problém, pak je asi potřeba poohlédnout se po jiném řešení.
Remote+Control-KS.jpg
sajmonn (21)|27.3.2012 22:12
Omlouvám se za moji nepřesnost, měl jsem na mysli skutečně AVerTV Volar HD Nano. Možnost ovládání WMC zní skutčně lákavě a rád bych ji vyzkoušel. Navíc ovladač vypadá dostatečně velký pro pohodlné používání. Nicméně otisky přitahující úprava pro mě skutečně problém je, a já stále doufám, že to není problém nepřekonatelný. Rád bych si ovladač upravil k obrazu svému, ale nerad bych zase kvůli tomu přišel o záruku. Proto se ptám: je možné tento ovladač někde sehnat náhradní? V obchodech jsem to nenašel.
AVerMedia_Czech republic (84)|28.3.2012 18:57
Dobrý den,
bohužel, ale toto dálkové ovládání je samostatně neprodejné. Osobně si myslíme, že to s těmi otisky nebude tak špatné. Vždy se dá přeci ovladač jednou za čas otřít. Stejně tak si myslíme, že pokud jej po zakoupení nejprve skutečně otestujete, zdali funguje a pak jej teprve nějak zdrsníte/zbrousíte, tak se ovladači nemůže nic stát. A pokud přeci jen ještě v záruce odejde, vždy se na nás můžete obrátit na naší zákaznické podpoře (http://www.avermedia.eu/avertv/cz/Support/ContactSupport.aspx) a my bychom příp. zajistili nový kus na výměnu za ten starý nefunkční.
bastlir (3245)|28.3.2012 22:54
V posledním čísle Computeru je test USB tunerů, kde mimochodem AverMedia vyhrál. Sám mám dva už sice starší typy, ale jsem s nimi spokojený, neboť mi poskytují to, co jsem očekával. DO u mě nehraje žádnou roli, protože u NB stejně sedím.

V rámci bytu, kde mám i satelitní linuxový přijímač s Enigmou, navíc přes wifinu jej sleduji v reálném čase na NB, ze kterého mohu na dálku STB nejen ovládat, ale i z něho do NB nahrávat.(Znalí věci toto znají pod pojmem streaming) Takže doma je USB dvb-t tuner jaksi nepotřebný.

Jinak .... zkoušel jsem některé tunery za jízdy v autě na D8, kde se sice logicky nejvíce osvědčila prutová anténa, ale díky i tak častým výpadkům se na to nedalo prakticky koukat. AverMedia dodává ke svým USB tunerům šikovnou anténu - teleskopický dipólek s přísavkou a i s úchytem na monitor, který mimochodem v místech silnějšího signálu používám k jeho zaměřování (díky skladnosti), ale pár desítek km od vysílače je stejně velká anténa už nenahraditelná.
sajmonn (21)|30.3.2012 15:51
[QUOTE=AVerMedia_Czech republic;403598]Dobrý den,
bohužel, ale toto dálkové ovládání je samostatně neprodejné. Osobně si myslíme, že to s těmi otisky nebude tak špatné. Vždy se dá přeci ovladač jednou za čas otřít. Stejně tak si myslíme, že pokud jej po zakoupení nejprve skutečně otestujete, zdali funguje a pak jej teprve nějak zdrsníte/zbrousíte, tak se ovladači nemůže nic stát. A pokud přeci jen ještě v záruce odejde, vždy se na nás můžete obrátit na naší zákaznické podpoře (http://www.avermedia.eu/avertv/cz/Support/ContactSupport.aspx) a my bychom příp. zajistili nový kus na výměnu za ten starý nefunkční.[/QUOTE]

No, tohle je dálkový ovladač, ne iPhone. Na něm jsou gumová tlačítka - některá docela velká - díky nim se ovladač nedá otřít - tlačítka prostě zadrhávají při pohybu hadříku. To bych už musel skutečně vzít vatovou tyčinku a několikrát denně čistit - že bych se na to nevy...
Děkuji Vám za odpovědi. Tento Volar HD Nano tuner vypadá skutečně slibně ale má obrovskou skvrnu na praktičnosti. Využiji toho, že jste přímo od zdroje a zeptám se takto řečnicky: černý a lesklý povrch - skutečně je to to, co si zákazníci přejí?
Trochu se mi to příčí, ale asi zkusím klasicky český přístup - koupím si to a případně to do pěti dnů vrátím do e-shopu a vyměním za jiný s lépe udělaným ovladačem - třeba ta verze Pro, nebo možná i jiná značka. Jak jsem psal už v nadpisu, pro mě je ten dálkový ovladač zásadní věc.
AVerMedia_Czech republic (84)|30.3.2012 17:10
Dobrý den,
skutečně si myslíme, že lesklý povrch ovladače nebude zase až tak žhavý problém, nicméně vyzkoušejte "českou uličku" a uvidíte. A co se týče Vašeho dotazu: zatím jsme na tento povrch nezaznamenali jedinou stížnost...ani od novinářů/recenzentů, ani od koncových uživatelů. Každopádně tvorba produktů a rozhodování, jaký ovladač bude jejich součástí není v naší kompetenci a rozhoduje o něm, po návrhu produkt manažerů, vedení společnosti na Taiwanu. Tak to prostě je. Stejně jako fakt, že lesklé plasty jsou na pohled atraktivnější a celkově v současné době "letí".
sajmonn (21)|30.3.2012 21:26
[QUOTE=AVerMedia_Czech republic;403877]Dobrý den,
skutečně si myslíme, že lesklý povrch ovladače nebude zase až tak žhavý problém, nicméně vyzkoušejte "českou uličku" a uvidíte. A co se týče Vašeho dotazu: zatím jsme na tento povrch nezaznamenali jedinou stížnost...ani od novinářů/recenzentů, ani od koncových uživatelů. Každopádně tvorba produktů a rozhodování, jaký ovladač bude jejich součástí není v naší kompetenci a rozhoduje o něm, po návrhu produkt manažerů, vedení společnosti na Taiwanu. Tak to prostě je. Stejně jako fakt, že lesklé plasty jsou na pohled atraktivnější a celkově v současné době "letí".[/QUOTE]

Řekl bych, že atraktivnost černých lesklých povrchů je pasé jako kalhoty do zvonu. Bohužel si ale ještě hodně manažerů myslí, že se to lidem líbí. Rád bych ale někdy viděl nějaký průzkum na toto téma. Skutečnost je taková, že není nic odpudivějšího, než upatlaný povrch např notebooku. U ovladače to platí dvojnásob. Myslím, že většina zákazníků si to už začíná uvědomovat - hlavně ti, co si to už jednou koupili, a koukají po něčem co nechytá otisky prstů. Např u těch notebooků je lesklý povrch známkou toho, kdo si nemůže dovolit něco kvalitnějšího. Ty s lesklým povrchem jsou tak rozšířené jenom proto, že jsou levné. Docela mě překvapuje, že jste si nevšimnul žádné negativní reakce v recenzích. Nebudu dělat reklamu na jiné servery, ale v některých recenzích se lesklý povrch automaticky uvádí jako mínus v závěrečné tabulce.
bastlir (3245)|30.3.2012 23:06
[QUOTE=sajmonn;403921]Řekl bych, že atraktivnost černých lesklých povrchů je pasé jako kalhoty do zvonu. Bohužel si ale ještě hodně manažerů myslí, že se to lidem líbí. Rád bych ale někdy viděl nějaký průzkum na toto téma. Skutečnost je taková, že není nic odpudivějšího, než upatlaný povrch např notebooku. U ovladače to platí dvojnásob. Myslím, že většina zákazníků si to už začíná uvědomovat - hlavně ti, co si to už jednou koupili, a koukají po něčem co nechytá otisky prstů. Např u těch notebooků je lesklý povrch známkou toho, kdo si nemůže dovolit něco kvalitnějšího. Ty s lesklým povrchem jsou tak rozšířené jenom proto, že jsou levné. Docela mě překvapuje, že jste si nevšimnul žádné negativní reakce v recenzích. Nebudu dělat reklamu na jiné servery, ale v některých recenzích se lesklý povrch automaticky uvádí jako mínus v závěrečné tabulce.[/QUOTE]

No to je při výběru např. USB tuneru nesmírně důležité!9-) Mně to připadá, jako když se v prodejně aut blondýny zeptají, zda chce auto s klasickým či s elektonicky přeplňovaným motorem a ona řekne, že chce to červené. Mimochodem, konkrétně v oblasti výpočetní techniky odmítám se podřizovat tzv. módním trendům, protože se mnohdy za nimi shovávají výrobci slabého hardwaru.
Ivo Mašek (10205)|31.3.2012 19:47
Já, když vybírám takové zařízení, tak si dělám priority. na prvních místech je kvalita obrazu, technika ovládání, co to vše (co potřebuji) umí. Ovladač je na jednom z posledních míst (na ten nekoukám, ...). Ale samozřejmě, že každý máme priority jiné. Já osobně to vždy respektuji, i když mnohdy nepochopím