Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Sony Vegas - fx pro jednu timelinu

didi38 (67)|1.3.2012 23:52
Ahoj, mam dotaz..na netu jsem odpoved nenasla, tak snad mi pomuzete vy zkuseni :)
jde o efekty fx ve vegasu..chtela bych pouzit efekt na celou jednu vrstvu (timelinu ) , aniz by to ovlivnilo vrstvy co jsou pod tim ( nekolik videi pod sebou )..tudiz, aplikovat prvek , napriklad kontrast, ale aby se automaticky nezkontrastovaly i vrstvy ktere se nachazi pod touto vrstvou..jde to?
Pytkin (7947)|2.3.2012 00:48
no ved ten efekt daj na tu vrstvu na ktoru chces ..
didi38 (67)|2.3.2012 01:36
kdyz to prave aplikuji na tu vrstvu tak se ten efekt projevi i na vrstvach ktere jsou pod touhle vrstvou, to nechci..jde mi o to ze kdyz mam strihy ruznych videii za sebou v jedne vrstve, abych na ne mohla aplikovat efekt ( abych to nemusela vkladat do kazdeho videa zvlast ) aniz by se projevil na vrstve pod touhle ( vrstav 2 nebo timeline 2 )
Saxel (2279)|2.3.2012 07:39
didi38:
Tak jak to popisuješ to nefunguje. Když aplikuješ efekt na jednu stopu (Track FX), v ostatních stopách se neprojeví - viz přiložený screenshot. Pokud bys potřebovala aplikovat na všechny stopy, musela bys na to jít přes "Video Bus Track".
[ATTACH=CONFIG]16662[/ATTACH]
TrackFX.jpg
Pytkin (7947)|2.3.2012 09:14
tak ako hovori saxel .. ked to das na stopu , tak to robi len na tej stope ..
didi38 (67)|2.3.2012 09:58
mate pravdu, ted jsem to zkousela znovu a a je to tak jak rikate..tak nevim co se stalo, ale kdyz jsem to delala vcera tak mi to prave fungovalo na vsechny stopy..a kdyz uz jsme tedy u toho, jak se pouziva ten bus track prosim? :)
Saxel (2279)|3.3.2012 19:43
Nejdřív povol jeho zobrazení přes menu View/Video Bus Track (Ctrl+Shift+B). Objeví se ti jako nejspodnější stopa. Pak můžeš přidávat efekty do "Video Output FX" nebo přes pravé tlačítko myši na stopě můžeš přidávat křivky pro "Motion Blur", "Video Supersampling" apod. Než nějaké dlouhé vysvětlování, raději to vyzkoušej a uvidíš sama...