Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Neostrý obraz na digitální TV z DVB-S přijímače přes Scart kabel

acin (6)|1.3.2012 17:21
Připojil jsem Set-top box "Gosat GS 2010 CR" přes Scart k televizoru "PANASONIC TX L32E30E" a obraz je rozmazaný, neostrý, jakoby přepočítaný. Dá se s tím něco dělat?
Děkuji
Dagy2 (3153)|1.3.2012 19:11
prečo hovoríš "jakoby přepočítaný". Keďže panel tvojej telky je 1920x1080 a signál ktorý mu servíruješ zo SCARTU je snáď 640x480 tak si ho telka musí dopočítať. Navyše telky väčšinou majú horší prepočet ako SAT prijímače.

Dá se s tím dělat to, že si kúpiš normálny sat prijímač s HDMI výstupom.
geronimoh (2327)|1.3.2012 19:16
Ještě se zkus podívat na nastavení výstupu u STB pro SCART konektor, jestli tam máš nastaveno "RGB". Pokud tam máš "CVBS", tak si to přenastav na "RGB".
acin (6)|1.3.2012 22:00
[QUOTE=geronimoh;400253]Ještě se zkus podívat na nastavení výstupu u STB pro SCART konektor, jestli tam máš nastaveno "RGB". Pokud tam máš "CVBS", tak si to přenastav na "RGB".[/QUOTE]

Děkuji za radu. "RGB" jsem si tedy přenastavil. A ještě je třeba nějaké nastavení zkontrolovat? Díky.
geronimoh (2327)|2.3.2012 20:51
[QUOTE=acin;400288]Děkuji za radu. "RGB" jsem si tedy přenastavil. A ještě je třeba nějaké nastavení zkontrolovat? Díky.[/QUOTE]

Ani ne. Co obraz ? Zlepšil se. Na kvalitu obrazu má taky vliv provedení SCART kabelu. Kvalitní SCART kabel s pořádným průřezem vodičů a dvojitým stíněním je oproti "obyčejnému" taky znát, ale zase nemá cenu investovat moc peněz do "zastaralého" rozhraní.
acin (6)|3.3.2012 11:43
[QUOTE=geronimoh;400473]Ani ne. Co obraz ? Zlepšil se. Na kvalitu obrazu má taky vliv provedení SCART kabelu. Kvalitní SCART kabel s pořádným průřezem vodičů a dvojitým stíněním je oproti "obyčejnému" taky znát, ale zase nemá cenu investovat moc peněz do "zastaralého" rozhraní.[/QUOTE]
S tím "RGB" je to možná trochu lepší. Zkusím si ještě půjčit nějaký pořádný kabel. Díky
interfernet422 (1575)|10.3.2012 21:31
Vykašli se na kabel, už moje babička říkala, že z hovna bič neupleteš, veškeré tvé snažení je marné a odsouzené předem ke zmaru. Ze SD přijímače nedostaneš nikdy ostrý obraz na Full HD obrazovku i kdyby ten SCART kabel vyrobila firma Monster Cable a stál €1000.
Pořiď si HD stb s HDMI.
Dagy2 (3153)|11.3.2012 12:31
acin, podľahol si pravdepodobne takým kecom ako používa DigiTV a Magio: "digitálne vysielanie v najvyššej kvalite" čo evokuje pocit v ľuďoch že digitálne musí byť super.
1/ mnohé SD programy nielen u tých dvoch platforiem kvalitou signálu - nízkym dátovým tokom - zdaľeka nedosahujú kvality ako analog.
MP3 prehrávač (digitálny signál) z plastiku nebude nikdy dosahovať kvality gramofonovej platne reprodukovanej cez slušný stereo zosilňovač s elektrónkami (mimochodom najdrahšie zosilňovače ich dodnes používajú) a stredne dobré repráky

2/ ty ten "trochu" digitálny signál ešte kompletne zmršíš do analogu prostredníctvom SCARTu.

3/ a potom chceš aby placka TV reprodukovala takto spackaný signál v normálnej kvalite.
Lepší kábel ti pomôže tak ako farebné tlačítka na tom MP3 plastikovom prehrávači.

Proste interfernet ti to napísal úplne polopatisticky. Buď to musíš prežiť s tým čo máš - potom možno je lepšie sa orientovať na DVB-T alebo musíš investovať do HD prijímača.
Otázka je tiež do akého, pretože na rozdiel od analogového signálu, kde kvalitu zobrazenia tvorila kvalitná obrazovka (ale podanie obrazu, rozsvecovanie pixlov bolo dané 1:1 snímacou kamerou) u digitálneho sa obraz doslova "vyrába" v grafickej karte SAT prijímača a záleží na podarenosti software, ktorý prepočítava rozlišovanie a ktoré pixle na obrazovke a akým jasom a farbou rozsvieti.
bastlir (3245)|11.3.2012 13:27
Já jsem míval nejlepší obraz s CVBS. Je však pravda, že SCART je už minulost, na některých nových zařízeních už ani není, ale jako nouzovka někdy pomůže. Nelze však v době již zavedéného standardu HDMI očekávat od SCARTu byť i podobnou kvalitu, nehledě k tomu, že u SCARTu navíc velkou roli hraje kvalita provedení kabelu.
geronimoh (2327)|11.3.2012 13:34
[QUOTE=Dagy2;401563]Lepší kábel ti pomôže tak ako farebné tlačítka na tom MP3 plastikovom prehrávači.[/QUOTE]

To samozřejmně není pravda. Rozdíl mezi kvalitním SCART kabelem a "obyčejným" (ošizeným) je na televizoru hned vidět. Ovšem je pravda, že satelitní přijímač propojený s televizorem prostřednictvím HDMI poskytně o třídu lepší obraz, než přes sebelepší SCART kabel.
geronimoh (2327)|11.3.2012 13:35
[QUOTE=bastlir;401571]Já jsem míval nejlepší obraz s CVBS[/QUOTE]

To jsi asi jeden z mála :)
bastlir (3245)|11.3.2012 15:07
Nojo, to bylo ještě na CRTéčku.
geronimoh (2327)|11.3.2012 15:49
[QUOTE=bastlir;401590]Nojo, to bylo ještě na CRTéčku.[/QUOTE]

Na CRT 29" bylo i DIGI koukatelné a rozdíl mezi kvalitním SCARTem a obyčejným nebyl vidět. S větší úhlopříčkou se všechny nedostatky víc projeví.