Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Prosim o pomoc s výběrem HD satelitního přijímače

veverka73 (6)|1.3.2012 00:48
V záplavě satelitních přijímačů se už nemohu vyznat, proto prosím o radu.
Potřebovala bych nějaký HD satelitní přijímač se dvěma tunery, abych se mohla na jeden program dívat a druhý nahrávat.
Nevím, zda je to možné, ale nejlépe aby nahrával na připojený externí HDD třeba i pořad se skrytými titulky. Pokud to možné není nic se neděje.
S PVR funkcí.
Další požadavek je, aby byl schopen přehrávat z připojeného externího USB disku, či HDD různé video formáty - hlavně .mkv. A zobrazoval korektně české titulky .srt a další u přehrávaných filmů.
Pokud mi dáte nějaké tipy, budu se lépe orientovat. Cenu bych si představovala nejlépe do 4000Kč.
KamilZ (10277)|1.3.2012 09:41
Titulky - pokud se nahrává celý stream (což dělá většina), tak je to včetně titulků. Nemyslím si ale, že něco do 4 kKč seženeš, obzvláště, pokud to chceš i jako MMC. Tu částku vynásob 2x a dostaneš se na reálné číslo. Podívej se na přijímače typu TechniSat Digit ISIO S1, VU+ DUO/Ultimo, Vantage HD-8000 S. Z levnějších možná Vantage VT-610 S Twin tuner. Pak záleží, jakou máš kartu a jaký vybereš přijímač, jestli budeš potřebovat i CI/CI+ modul nebo ne. Dobrá volba je kombinace přijímače s UNI čtečkou a ICE kartou, tam máš jistotu, že nebude problém s nahráváním a sledováním dvou programů v jeden okamžik s jednou kartou a v případě alternativního SW nebudeš potřebovat ani CI modul.
Příklad: VU+ Ultimo s alternativním SW + Skylink ČT (to je ICE karta, důležité). K této konfiguraci nepotřebuješ kupovat CI modul s vystačíš si s jednou kartou SKylink. Pokud se v tom nevyznáš, tak by bylo dobré se domluvit s prodejcem, aby Ti tam ten SW nainstalovat a předkonfiguroval. S vlastní obsluhou už nebudeš mít žádné problémy.
veverka73 (6)|1.3.2012 10:59
Dívala jsem se na schéma zapojení sat.přijímače Vantage. Asi jsem si neuvědomila, že budu muset vést od LNB 2 kabely k jednotlivým tunerům v přijímači. Což se mi zas moc nechce tahnout po bytě další kabel. Nebo se to dá vyřešit nějak jinak? Zatím mám z LNB tažený jeden kabel.
Pytkin (7947)|1.3.2012 11:20
no .. vacsina pristrojov umoznuje nahrvat niekolko kanalov a pozerat iny v ramci jedneho transponderu .. trebars vsetky slovenske kanaly su momentalne na jednom transponderi (okrem markiza HD) .. takze aj s jednym tunerom mozem nahravat z joj a doma a pozerat markizu .. z ceskych moc nenahravam , tak tie neviem ako su rozlozene .. to si zisti .. mozno by ti taketo nieco stacilo ..
KamilZ (10277)|1.3.2012 11:51
Dva kabely jsou nejlepší a nejlevnější. Pokud je není možnost natáhnout, tak se musí koupit takováto krabička: http://www.heureka.cz/?h%5Bfraze%5D=Johansson+9640KIT+Multi+Band+Converter . Předpoklad je kvalitně udělaná kabeláž.
Pytkin (7947)|1.3.2012 13:59
priznam sa , ze sa mi este nestalo , ze by som potreboval nahravat z dvoch transponderov .. ale mam to vyriesene tak , ze v druhej izbe mam druhy satelit (ipbox 55hd, kery stal 70 EUR) , v nom mam namapovany disk z Dreamboxu v obyvacke .. a iny program mozem nahravat s nim .. ale ako som uz povedal .. este sa mi nestalo , ze by som to potreboval ..
KamilZ (10277)|1.3.2012 15:11
To mě se stává běžně, že z jednoho TP nahrávám a z druhého sleduji. Už jsem měl i 2x nahrávání ze dvou TP + sledování jiného programu z nahrávaného TP :-).
veverka73 (6)|1.3.2012 16:08
No ten converter není levná záležitost. To bych už uvažovala o natažení dvou kabelu k přijímači. Ale zas než kupovat přijímač za 6 tisíc se dvěma tunery, je možné koupit dva jednotunerové levnější.
Mám totiž v jednom pokoji jeden přívod z jednoho satelitu do CRT TV, kde mám satelitní přijímač jednotunerový (není tam HD, neumí MMC, není tam HDMI). V druhém pokoji mám novou plazmu Panasonic TX-P50UT30 http://3d-televize.heureka.cz/panasonic-tx-p50ut30/
a k ní natáhnutý kabel z dalšího satelitu, zatím je bez sat. přijímače. Ten potřebuji teď pořešit. Asi zůstanu u nějakého jednotunerového s požadavky uvedenými v prvním příspěvku. Jaký byste doporučili? Každý HD satelitní přijímač zvládne i 3D?