Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

jak vypálit DVD aby ho přelouskal SONY SLV-D910N

adminpc (7)|28.2.2012 08:37
Zdravím mám dotaz. Občas potřebuji vypálit DVD ale nejde to přehrát. Vypaluji to v ashampoo burning studio. Jelikož mam všechny filmi v AVI tak to převádím na VOB. A vypaluju to ve formátu VCD. Potřebuji poradit jak to vypálit aby mi to šlo. Klidně i v jiném programu.
Děkuji za rady
Ivo Mašek (10205)|28.2.2012 20:16
nevím, jestli to bude ono., ale nesmíš nechat DVD otevřený pro další "dopálení". Musíš ho uzavřít. jinak ti to DVD přehrávač neveme. PC by mělo.
KamilZ (10277)|28.2.2012 20:26
[QUOTE=adminpc;399864]A vypaluju to ve formátu VCD[/QUOTE]
VideoCD není DVD! Jestli máš ten VOB jako MPEG2, tak to není s VCD kompatibilní (VCD je MPEG1). Musíš to vypálit jako "Video DVD" (v řeči Ashampoo) a raději zavřít DVD, jak radí IVO. Budeš k tomu zřejmě potřebovat i omáčku okolo (IFO apod.). Nebo se podívej po nějakém jiném programu, který to udělá za tebe, namátkou (nezkoušel jsem): http://www.minidvdsoft.com/dvdcreator/

Škoda, že ten přehrávač nepodporuje nějaké DivX nebo něco takového (má sice "DATA-CD", ale pouze pro JPEG a MP3).
Ivo Mašek (10205)|28.2.2012 20:56
Ashampoo by to měl umět (já tedy vlastním jenom verzi 7)
Vlastním placenou verzi (nevím, jakou má tazatel - ve free verzích toho lze udělat dost málo)
[ATTACH=CONFIG]16582[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]16583[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]16584[/ATTACH]
ashampo3.png ashampo2.png ashampo1.png
KamilZ (10277)|28.2.2012 21:00
Umí udělat disk ve standardu DVD-video, ale k tomu právě potřebuje i ty další soubory (prostě korektní strukturu DVD disku), které on předpokládám nemá, proto jsem psal, ať se podívá po nástrojích, které to umí vygenerovat samy. VCD umí také, ale je otázka, jestli mu to provede reencode VOBu z MPEG2 do MPEG1 (bojím se, že spíš ne). Navíc ve formátu VCD to bude mít tragickou kvalitu (352x288). Odborněji mu ale určitě lépe poradí třeba "std".

Pro zajímavost, verze 10 Ashampoo BS:
[ATTACH=CONFIG]16585[/ATTACH]
Ashampoo_V10.png