Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Bezproblémový HD DVB-S reciever

generator (77)|27.2.2012 15:00
Ahojte,
hledám pro rodiče bezproblémový HD DVB-S reciever s čtečkou pro novou kartu SkyLink.

Chtěl bych toto:
Nízká spotřeba jak v provozu tak standby
Rychlé přepínání programů
PVR ready
Přístup do EPG bez výpadků obrazu (Ariva 202E dělá při vstupu a výstupu z/do EPG cca 2sec. výpadky)
Separátní nastavení zobrazení titulků pro každý kanál (vadí mi globální ON/OFF, chci mít jako u svého SD recieveru pamět na zapnuté titulky u každého programu)
Stabilita a absence otravých much a nedodělků.
Aby se EPG nevypazalo ani ve standby aní náhodně během sledování (Ariva 202E)
HDMI výstup
Cena do 3000,-

Oželím:
Jakékoliv multimediální funkce
Internet konektivitu
Hry
Vše co nesouvisí se sledováním "televize"


Obracím se na reálné uživatele přístroje, který by toto splňoval. Nemusí to být nejnovější model, mám to pro lidi, kteří potřebují pouze přepínat a občas si něco nahrát na USB, když nejsou doma ....
Totální zklamání nad Ferguson Ariva 202E mě žene do založení toho threadu. Pro sebe bych si kopil nějaký linuxový stroj, protože mi nevadí ladit a řešit. Rodiče ale chtějí sledovat TV a ne si hrát s počítačem :)
Dagy2 (3153)|27.2.2012 23:34
osobne by som počkal mesiac na TechniStar SIR

hledám pro rodiče bezproblémový HD DVB-S reciever s čtečkou pro novou kartu SkyLink. - má čítačku Irdeto + slot na CI modul

Chtěl bych toto:
Nízká spotřeba jak v provozu tak standby
- splňuje, vypína vždy do plného spánku takže menej ako 1W

Rychlé přepínání programů
- no tak rodiče už snaď nemajú nikam naponáhlo a sekunda navyše nikoho nezabije

PVR ready
- ano

Přístup do EPG bez výpadků obrazu (Ariva 202E dělá při vstupu a výstupu z/do EPG cca 2sec. výpadky)
- ano, celkové EPG všetkých programov je na obrazovke a v pozadí zostáva sledovaný program
- ano, EPG daného programu sa zobrazí po jednom stlačení ako lišta s názvom programu, po dvoch stlačeniach celý popis bežiaceho programu, po troch stlačeniach nasledujpci program

Separátní nastavení zobrazení titulků pro každý kanál (vadí mi globální ON/OFF, chci mít jako u svého SD recieveru pamět na zapnuté titulky u každého programu)
- tak toto nie je pr ekaždý program solo. Na čo je to dobré? Titulky sa vysielajú pre nepočujúcich na CT a snad Prima. U ostatných programov vždy keď je film v pôvodnom znení. Tento prístroj umožňuje zvoliť jazyk titulkov a potom vždy pokiaľ sú vysielané v danom jazyku tak ich zobrazí. Načo je dobré napr. na CT ich mať a na prime nie?

Stabilita a absence otravých much a nedodělků.
- stále verím že u Technisatu je ich najmenej, sice u ISIO toho bolo viac ale hlavne z dôvodu použitia dvoch CI modulov u twin tuneru. To u tohto prijímača nie je.

Aby se EPG nevypazalo ani ve standby aní náhodně během sledování (Ariva 202E)
- EPG sa nahráva do pamäte vždy v noci a je tam zapamätané, takže je vždy k dispozícii pre všetky programy u ktorých sa EPG navolí na niekoľko dní dopredu. To je najväčšia výhoda prístrojov Technisat

HDMI výstup
- jasné

Cena do 3000,-
- no tak to bude cez 3 tácy.

navyše výhoda pre rodičov je, že urobíš komplet zálohu na USB kľúč všetky nastavenia, zvuk, obraz, diseq, LNB, programy, FAV programy, jazykové mutácie atď.
V momente že niečo poprepínajú, stačí strčiť USBčko do dierky vpredu a za 5 sekund už majú naladené a program prepnutý na prvú predvoľbu. To je najlepšia funkcia pre rodičov.
golfLC (1941)|28.2.2012 08:46
Tak tak ako píše Dagy..... Mne skapal staručký technisat STR-1, už mám zaň objednanú náhradu v podobe Technistaru SIR, už len čakám :-)-
Len info ohľadom dodávky prijímača - pracuje sa na certifikácií pre Skylink, hádam, tak ako sa píše na všetkých weboch, termín 3/2012 bude dodržaný....
generator (77)|28.2.2012 12:30
Add titulky:
Některé kanály nysílají původní zvuk a titulky jako DVB TITLES (např.: Film Europe) A některé kanály mají CZ zvuky a neCZ titulky (Viasat). Takže pokud jde DVB SUBTITLES jenom globalní ON/OFF tak vidím bulharske titulky tam kde nechci a nebo nevidím nic, tam kde chci. Mám teď doma GoSat 7055 a zatím to vidím jako trefu. Titulky se nastavuní u každého kanálu separátně. Jediné co mi trochu vadí je, že při zobrazení EPG zmizí obraz i zvuk. Ale na to jsou rodiče zvyklí z jejich SD boxu. Já bych to ale netoleroval, občas v EPG listuju delší dobu a proč alespoň neslyšet právě sledovaný kanál .. že ? :)
Jinak ten GoSat 7055 se mi hodně líbí, nechal jsem si ho doporučit tady v shopu s tím, že ho při nespokojenosti vrátím, a až na to EPG bez pozadí je to za necelé 3000,- pecka.
No a další muška je, sice uložím setting nebo co (protože mi to nedá vybrat co ukládám) na USB, ale ten editor, co je ke stažení to neotevře. Koncovka souboru je OCH, editor ji nedoáže otevřít (STBlink) a při absenci RS232 to nedokážu případně ani dostat do přístroje . Ješte prohledám web čím by to šlo editovat, ale to není tak zásadní věc.

Hlavně ! : automaticky dolaďuje nové kanály, automaticky přelaďuje při zmněně frekvence, dokáže se updatovat přes satelit. Což jsou funkce k nezaplacení.
Dagy2 (3153)|28.2.2012 18:52
generator tak spokojnosť že si našiel čo si hľadal.
Titulky na Technisate sú síce generálne on/off ale je tam ešte jazyk, takže v žiadnom prípade neuvidíš bulharské titulky.
Najväčší nezmysel je automatický update FW cez satelit. To ti odporúčam okamžite vypnúť. Nebudem ti vysvetľovať prečo, ale ver tomu, že táto automatika je ten najväčší nezmysel. Samozrejme že to má väčšina prijímačov nie len gosat - stačí ak sa pozrieš na kingofsat.net kde vidíš kanály s dátami.

Preladenie je myslím teraz základná vlastnosť všetkých prijímačov certifikovaných Skylinkom. A po upltnení všetkých "super vlastností" tiež bude SkyLink ovládať na diaľku čo budeš pozerať a čo nebudeš nahrávať.
Kolbis (0)|28.2.2012 19:54
Dagy2: Když už jste ty titulky u Technisatu nakousli, tak nevím jak u ostatních, ale konkrétně u ISIO je to vymyšlené pěkně blbě.

Pokud si totiž v settingu nastavím jazyk titulků na češtinu, pak se mi při přímém sledování na VŠECH kanálech kde vysílají CZ titulky objevují CZ titulky. I tam kde je český zvuk a o titulky nestojím a musím je ručně deaktivovat. Docela otrava.
Pokud si v settingu jazyk titulků nenastavím, tak si aktivuji titulky jen když chci a to pomocí tlačítka "option" na ovladači. Zdánlivě tedy pro mne ideální řešení. Jenže pitomé ISIO při nahrávání ukládá jen tu stopu titulků, která je nastavená v settingu. V tomto případě pak v nahrávce titulky chybí a pokud je zvuk jen originální, můžu se jít klouzat.

Nevím proč to tak soudruzi z NDR vymysleli, ale docela mi to vadí.