Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

LCD a domace kino

nlubica (6)|25.2.2012 20:26
Dobry vecer,
mam tento problem. LCD Samsung a DK Philips nechcu spolu komunikovat. Postupovala som podla navodu, nemala som co pokazit. K DK bol pribaleny AV kabel (cinch) - prepojili sme s nim teda DK a TV. Dalej podla navodu bolo treba zmenit v TV zdroj na AV (stalo sa) a na DK prepnut AUDIO SOURCE na vhodnu moznost - a tu je problem! Ina moznost ako AUX sa neukazuje a vysledok je, ze na TV obrazovke vypisuje: Ziaden signal, skontrolujte pripojene kable...
Tak sme prepojili DK a TV cez SCART kabel - vysledok rovnaky.
Tretia velmi odporucana moznost bol kabel HDMI - stalo sa, zakupili sme ho a vysledok zasa nic - ani obraz ani zvuk, proste ziaden signal.
Skusili sme do DK vlozit aspon DVDcko ze co to spravi - obraz aj zvuk zo vsetkych reproduktorov isiel.
Uz je moznost asi ta, ze TV sa neda napojit na reproduktory DK, teda DK mozme plnohodnetne vyuzivat len na pozeranie DVDcok. V navode pre TV ci DK nie je napisana tato moznost, podla navodov by to vsetko maloo ist. Jedine co nejde podla navodu, ze stlacanim AUDIO SOURCE na DK sa nic nemeni, stale je tam jedina moznost AUX. Nerozumiem tomu. A nikto zo znamych mi nepomohl tiez, lebo tomui nerozumie. Co mam spravit? Lebo inak idem reklamovat DK. Za odpovede vopred dakujem. Nech pridu nejake este dnes ;)
Este pripomeniem, ze televizne programy sledujeme cez digitalnu antenu. Mozno bude problem aj v tom ... uz fakt neviem.
KamilZ (10277)|25.2.2012 20:41
Zkus napsat jednou větou, co přesně chceš, čeho chceš dosáhnout. Ten popis pokusů je docela zmatený :-).
nlubica (6)|25.2.2012 20:58
Chcem dosiahnut, aby som mohla pozerat TV a pocuvat ho cez DK.
krmelec (68)|25.2.2012 21:09
Pokud má tvé DK optický vstup a TV optický výstup. tak zkus propojit TV a DK optickým kabelem. Jaká verze HDMI má tvá tv a DK?
geronimoh (2327)|25.2.2012 21:23
Televizor má jen HDMI vstupy, tudy zvuk do domácího kina nedostaneš (leda by TV i domácí kino mělo podporu ARC - Audio Return Channel = zpětný audio kanál). Přes analogové výstupy televizoru (cinch, SCART) pravděpodobně zvuk půjde, ale jen někdy (podle původního zdroje). Jediná možnost je optický kabel, jak píše "krmelec".
KamilZ (10277)|25.2.2012 21:32
Napiš přesný typ TV a DK. Předběžně postupuj v tomto pořadí (první funkční bod vyhrává :-) ):
- pokud má TV i DK HDMI 1.4 včetně podpory ARC (Audio Return Channel), tak by to přes něj mělo jezdit, musí se to ale většinou explicitně povolit na obou stranách
- pokud má TV optický výstup a DK optický vstup, tak to propoj pomocí něj
- pokud nemá ani to, tak můžeš zkusit ty CINCHe z TV připojit do AUX vstupu v kině, ale takhle Ti pojede (pokud vůbec) jen zvuk při sledování DVB-T/S/C tuneru (záleží na konkrétní TV).

Když chceš mít zvuk z TV do DK, tak na TV nevolíš žádný vstup, prostě jen sleduješ program. Ty jsi řekla TV, že chceš zobrazovat to, co jde z AV vstupu ("[COLOR=#000000]Dalej podla navodu bolo treba zmenit v TV zdroj na AV")[/COLOR], proto Ti to psalo žádný signál...
nlubica (6)|25.2.2012 21:58
Vdaka za odpovede,
DK nema vstup/vystup pre opticky kabel (TV ho ma), a podporu ARC neviem ci maju tieto moje zariadenia. A ked pozeram TV a mam zapnuty DK, tak zvuk ide len z TV reproduktorov ...
presny typ TV: LCD Samsung LE32D450G1W a DK: PHILIPS HTS3510 ...
KamilZ (10277)|25.2.2012 22:13
To kino je jen HDMI 1.3, takže tudy to nepůjde. Takže máš možnost buď zkusit zapojit CINCH z TV do DK AUX, nebo použít převodník z optiky na CINCH zmiňovaný v prvním příspěvku tohoto vlákna: https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php/31422-Problém-s-výstupem-na-sluchátka-audio?p=399327
jarino1978 (8045)|25.2.2012 22:15
no máš v podstate 3 možnosti :
1. ak ten TV má SCART vstup, tak kúpiť toto :


+ do toho zapojíš audio / video kábel, čo si dostala k DK ( biely kábel na biely konektor, červený na červený konektor, tú SCART redukciu prepneš na OUT a zapoíš biely a červený kábel do DK do vstupu AUX

Tú redukciu kúpiš vo väčšine ELEKTRO...

2. nakoľko tvoja TV disponuje SPDIF výstupom ( optický digitálny výstup ), tak si zakúp toto :


+ optický SPDIF kábel ( kúpiš v každom elektre ) + z DK audio/video kábel

Toto nekúpiš v každom elektre, kúpiš napr. tuto :
http://www.primaceny.sk/zlava/S-PDIF-alebo-koaxialny-digitalny-az-L-R-Analogovy-Audio-Converter

3. moc nedporúčam, ale aj toto by šlo : zo slúchadkového výstupu kúpiť redukciu na cinch stereo


Kúpiš v každom elektre...
http://www.alza.sk/redukce-audio-3-5mm-d65966.htm
Ten jack zapojíš do slúchadkového výstupu v TV a použiješ audio video kábel z DK...
nlubica (6)|25.2.2012 23:21
Chlapci, uz skusam naozaj vsetko mozne. Odporucanie zapojit CINCH z TV do AUX DK sme vyskusali medzi prvymi - bez efektu. A chcem sa spytat, ked uz budeme investovat do tej redukcie na opticky kabel a audio kabel, bude to fungovat? Nemam radasej reklamovat/vymenit DK za ine? a postacila by vamena DK za verziu 1.4? Dakujem vam za vase rady ;)
geronimoh (2327)|25.2.2012 23:37
Každopádně nejschůdnější možnost je vyměnit domácí kino (pokud můžeš) za nějaké s optickým vstupem, případně s podporou ARC.
jarino1978 (8045)|25.2.2012 23:52
[QUOTE=nlubica;399487]Chlapci, uz skusam naozaj vsetko mozne. Odporucanie zapojit CINCH z TV do AUX DK sme vyskusali medzi prvymi - bez efektu. A chcem sa spytat, ked uz budeme investovat do tej redukcie na opticky kabel a audio kabel, bude to fungovat? Nemam radasej reklamovat/vymenit DK za ine? a postacila by vamena DK za verziu 1.4? Dakujem vam za vase rady ;)[/QUOTE]

vyskúšaj najskôr tú moju možnosť číslo 3 . je to za pár drobných...
nlubica (6)|25.2.2012 23:56
a video budem ma prepojene cez HDMI, resp cez SCART? alebo zltym konektorom AV kabla? mozno sa pytam hlupo, ale ja sa tomu nerozumiem ... pre mna su vzdy smerodajne len navody, ale tentokrat nepomohli ;)
frantisekpetru (36)|26.2.2012 00:20
Pro sledování videa (DVD) si určitě nechte zapojený HDMI kabel, kvalitnější propojení není.
Ale s tím zvukem se mi to nějak nezdá. Opravdu, když sledujete na TV klasické tv vysílání, zapnete si dom.kino a přepnete pomocí AUDIO SOURCE na AUX, nejde z reproduktorů domácího kina žádný zvuk (na TV nic nepřepínat!)? To by potom bylo podle mne na reklamaci a ne na vymýšlení různých náhradních propojení.
vivid.sk (11472)|26.2.2012 00:31
[QUOTE=frantisekpetru;399500]...[/QUOTE]
Na reklamaciu by to bolo v pripade, ze by z optickeho vystpupu TV nic neliezlo. Ibaze ono lezie. Pokial v navode vyslovenie nie je napisane, ze zo scartu audio dostanes, tak mas smolu. SCART sa dnes ako audio vystup nepouziva, tento historicky vstup/vystup je v TV len koli kompatibilite so starymi pristrojmi.

Ja by som ako nudzove riesenie naozaj pouzil moznost 3), ktoru spominal jarino (analogovy sluchatkovy vystup zapojit do zosilnovaca, je to sice trosku prasaren, ale fungovat to bude aj ked kvalita zvuku nebude bohvieaka. Zadalsie, bez dalsich vysokych nakladov)
frantisekpetru (36)|26.2.2012 00:45
Měl jsem na mysli při propojení audia pomocí CINCH, tak jak je uvedeno v návodu DK.
vivid.sk (11472)|26.2.2012 01:23
Rozumiem. V tom pripade by som odskusal ine audio zariadenie, napriklad mp3 player, mobil, pripadne ine, ktore je v domacnosti za pouzitia kabla 3.5jack-> 2xcinch, kde bude hned jasne, ci je problem v DK alebo nie.
nlubica (6)|26.2.2012 08:28
Presne tak, klasicke TV vysielanie pri zapnutom DK na AUX je bez zvuku z reproduktorov DK. Reklamacia mozno, ale je 100% chyba v DK? Mozno je chyba aj v kabli alebo v konektoroch TV. Skusim este kupit ten jeden kabel a ked to nepojde, tak idem reklamovat.
jarino1978 (8045)|26.2.2012 08:46
[QUOTE=frantisekpetru;399503]Měl jsem na mysli při propojení audia pomocí CINCH, tak jak je uvedeno v návodu DK.[/QUOTE]
chlape, najskôr pozorne čítaj...Keď to budeš mať za sebou, aspoň prídeš na to, že tú dotyčnú len klameš a zavádzaš. Radšej sa zdrž ďalších komentárov.

[QUOTE=nlubica;399513]Presne tak, klasicke TV vysielanie pri zapnutom DK na AUX je bez zvuku z reproduktorov DK. Reklamacia mozno, ale je 100% chyba v DK? Mozno je chyba aj v kabli alebo v konektoroch TV. Skusim este kupit ten jeden kabel a ked to nepojde, tak idem reklamovat.[/QUOTE]

zadrž reklamáciu, bolo by to na smiech. TV a DK je OK, problém je len v tom, že TV nemá samostatný analógový audio výstup. To je problém TV a nie DK. Ale dá sa to poriešiť tak, ako som ti uviedol.
Vstúp si v prvom rade do svedomia sama, keď kupuješ niečo, o čom nemáš ani páru a potom žiadaš na oko nemožné.
geronimoh (2327)|26.2.2012 08:59
[QUOTE=frantisekpetru;399503]Měl jsem na mysli při propojení audia pomocí CINCH, tak jak je uvedeno v návodu DK.[/QUOTE]

Většina dnešních televizorů má optický audio výstup s podporou Dolby Digital, případně i DTS, čímž analogové audio výstupy ztrácí smysl a většina televizorů jimi není vybavena. Ve SCART konektorech je analogový zvuk přítomen většinou jen při sledování DVB-T, a to výrobce nikde v návodu neslibuje, takže to rozhodně není na reklamaci.

Jak píše jarino1978, je potřeba to promyslet už před nákupem, ovšem nikdo nejsme neomylní a ne každý se v tom orientuje, a nedostatek přípojných míst je typická vlastnost ošizených domácích kin (All In One).
frantisekpetru (36)|26.2.2012 10:52
[QUOTE=jarino1978;399515]chlape, najskôr pozorne čítaj...Keď to budeš mať za sebou, aspoň prídeš na to, že tú dotyčnú len klameš a zavádzaš. Radšej sa zdrž ďalších komentárov.
.[/QUOTE]

Chlape, co mi kde uniklo, z čeho by bylo jasné, že to přes ty CINCHE nemůže fungovat? Zmínka o tom, že TV nemá analogový CINCH výstup, ale pouze vstup, přišla až poté. Přiznávám, předpokládal jsem mylně, že tazatelka alespoň ví, jaké výstupy má na TV k dispozici a propojuje to správně.
Tímto se jí omlouvám, že jsem ji špatně a zbytečně radil reklamovat DK.
krmelec (68)|26.2.2012 22:10
Když se pořádné podíváš na tvou tv, tak u cinch konektorů (červený a bílý) bude napsáno - in, což znamená vstup a ty potřebuješ výstup tedy out a ten dostaneš ze scart. Kup si za 50 korun scart-2cinch kabel, který se dá koupit v každém shopu a zvuk ti pojede