Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Problém s výstupem na sluchátka / audio

randomofamber (10)|24.2.2012 17:18
Dobrý den,
právě jsem si zakoupil TV UE40D6750WS a narazil jsem na problém, se kterým jsem nepočítal. Nové televize a potažmo i jiná zařízení odpojí po připojení sluchátek automaticky reproduktory. Problém spočívá v tom, že já bych potřeboval aby zůstali zapojeny. Výstup na sluchátka jsem totiž doposud používal (respektive moje máma) pro bezdrátové sluchátka, protože hůře slyší. Zkusil jsem tedy pro tento případ využít SCART, což funguje jen na půl. Pokud totiž přehrávám něco před HDMI (rekordér), tak ze SCARTu leze zvuk poslední navoleného TV kanálu.

Dále jsem přemýšlel o optickém audio výstupu a převodníku toslink na analog ( http://www.safeguard-eshop.net/zbozi/5519/Prevodnik-TOSLINK+COAX--%3E-2x-CINCH.htm ), ale nevím jestli nedopadnu stejně jako u toho SCARTu a převodní není zrovna nejlevnější na to abych jej koupil s nejistým výsledkem.

Zaobírám se myšlenkou, že si vytvořím "nějaké něco" 9-) co by bylo jako upravený JACK, který by nezpůsobil odpojení reproduktorů (zatím nevím, jestli je odpojení zajištěno elektronicky a nebo mechanicky přímo v samici), ale do toho se mi zatím taky moc nechce (spousta titěrné práce s nejistým výsledkem)...

K TV si nechci pořizovat externí repro...

Dokážete a můžete poradit? Existuje vůbec nějaké "rozumné" řešení?
erik555 (776)|24.2.2012 19:03
Nie vsetky znacky/modely maju nezavisle ovladanie hlasitosti sluchadiel od repro na TV. Cize sa po zastrceni odpoja repraky na TV, aj optika.
Napr. Philips TV to umoznuje.
golfLC (1941)|24.2.2012 19:17
Slúchatkový výstup je mechanický, po pripojení odpojí repráky, musel by si rozobrat TV, čím prídeš o záruku. Ale prevodník je v pohode, cez optiku ide von vždy to, prípadne audio toho vstupu, ktorý práve pozeráš :cool:


KamilZ (10277)|24.2.2012 19:24
Rozumné, ale ne levné řešení je v tom převodníku toslink -> analog ...

Golf byl rychlejší :-)
golfLC (1941)|24.2.2012 19:34
Vždy sa oplatí uprednostiť univerzálne zariadenie (aj keď trochu drahšie), ktoré sa dá použiť aj v iných prípadoch, v porovnaní so zásahom do TV.... Ale cena nie je až taká strašná, veď to voľakedy bola parádna cena na hdmi kábel :-)-
vivid.sk (11472)|24.2.2012 20:24
Prevodnik sice bude fungovat, ale je to neregulovany vystup, takze bude treba pouzit sluchatkovy zosilnovac, pripadne ovladanie hlasitosti na kabli (pokial bude hlasitost dostatocna).

Taktiez treba mysliet na to, ze je to prevodnik, ktory prevadza len PCM, takze v pripade prehravania filmov s DD alebo DTS, jednoducho zvuk nepojde (pokial nepojde nastavit na TV typ vystupu PCM).
randomofamber (10)|25.2.2012 17:56
Děkuji za odpovědi. Zvláště užitečná je ta ohledně převodníku a PCM. Objevil jsem převodník co umí DD 5.1, ale ten stoji víc jak 2500... Budeme to řešit jinak. Táta se rozhodl, že postaví přepínač (audio z recordéru vs audio vytažené ze scart z tv) na dálkové ovládání... Součástky jsou prý tak za stovku a čas... no on je v důchodu, tak se alespoň zabaví...
Lucio9999 (140)|26.2.2012 20:16
randomofamber--

Moj Tv Sony KDL-40EX720 ma v nastavení moznost mat zapnute reproduktory televizora aj po zapojení sluchadiel(aj bezdrotovych,pouzivam). V menu sa to volá "Sluchadla-väzba na reproduktory-zap./vyp.

takže ked chcem moze niekto pocuvat cez sluchadla,a zaroven aj druhý pocuvat cez repraky televizie. A ked pouzivam sluchadla,a nechcem aby zvuk z tv niekoho rušil,tak to prepnem. Ja neviem,ale podobnu "funkciu" niekde v menu by mal mať aj tvoj Samsung
tesla15 (505)|26.2.2012 20:46
Současná hlasitost pro repro a sluchátka byla vždy problémem u TV z dálného východu. Oproti tomu i Stereo ORAVA umožňovala regulaci hlasitosti zvlášť pro repro a zvlášť pro sluchátka. Nedávno jsem sháněl info v této záležitosti, bude mne čekat výměna TV do jídelny. Sděleno mi že toto umí některý typ Panasonic ( nevěděl mi říci který ). Pro mne je toto důležitá info, používám sluchátka a manželka zvuk z repro ( jí nevadí mizerná kvalita zaviněna malými repro bez ozvučné stěny ). Mohu se zeptat, SONY ( konečně ) zvládne nezávislou hlasitost ? Díky.
Lucio9999 (140)|26.2.2012 20:57
ako presne myslíš nezávislu hlasitost?
KamilZ (10277)|26.2.2012 21:12
tesla15: tohle umí většina Panasoniců. Taky jsem tohle absolvoval při výběru TV tetě do kuchyně. Postupoval jsem tak, že jsem stáhnul návody z internetu a začetl se. Tetě jsem koupil (před rokem) "Grundig Vision 3 32-3941 T", ten to uměl také. Dále to umí hodně Philips.

[ATTACH=CONFIG]16563[/ATTACH]
Panasonic-sluchatka.png
Lucio9999 (140)|26.2.2012 21:19
aha,tak to zvláda aj moj Sony.
tesla15 (505)|26.2.2012 21:32
Odpověď je od KamilZ. Prostě možno volit nezávisle hlasitost do repro a nezávisle do sluchátek. Grundig. Loewe, Philips a Orava dřívě byla samozřejmost ( přístroje hlavně stereo ). DÍKY.
Lucio9999 (140)|26.2.2012 21:43
ano potvrdzujem,že sa da zmenit hlasitost nezavisle aj na mojom Sony.

[QUOTE=randomofamber;399327]právě jsem si zakoupil TV UE40D6750WS a narazil jsem na problém, se kterým jsem nepočítal. Nové televize a potažmo i jiná zařízení odpojí po připojení sluchátek automaticky reproduktory. Problém spočívá v tom, že já bych potřeboval aby zůstali zapojeny. Výstup na sluchátka jsem totiž doposud používal (respektive moje máma) pro bezdrátové sluchátka, protože hůře slyší[/QUOTE]
inak zaujimalo by ma či ten prvy pouzivatel,co zalozil vlakno ohladom nemoznosti mat zapnute repraky a sluchadla spolu na svojom novom Samsungu UE40D6750WS,či to v menu nenasiel. Lebo to si myslim,ze jeho Samsung musí mat!
randomofamber (10)|27.2.2012 09:32
Než jsem založil vlákno, tak jsem si nejprve vše prostudoval, to abych nebyl za úplného hlupáka. Televizor umí nastavit a uchovávat úrovně pro sluchátka a repro zvlášť, ovšem při zastrčení JACKu od sluchátek do konektoru pro sluchátka se reproduktory odpojí, tedy je to řešeno mechanicky. Informace o odpojení reproduktorů je i v návodu.
Ivo Mašek (10205)|27.2.2012 09:40
[QUOTE]ovšem při zastrčení JACKu od sluchátek do konektoru pro sluchátka se reproduktory odpojí,[/QUOTE]
Ale ono to má svoji logiku. jestliže si signál pustím do sluchátek, tak repro v TV je k ničemu - ty já neposlouchám. (ovšem po zjištění, jak to někde v domácnostech funguje .......... je asi dobrý, aby to "řvalo" odevšad)
tesla15 (505)|27.2.2012 10:01
[QUOTE=Lucio9999;399623]aha,tak to zvláda aj moj Sony.[/QUOTE]

Zkoušel jste zasunout sluchátka? Hraje dál i repro? / viz Randomofamber /.
erik555 (776)|27.2.2012 13:13
[QUOTE=Ivo Mašek;399683]Ale ono to má svoji logiku. jestliže si signál pustím do sluchátek, tak repro v TV je k ničemu - ty já neposlouchám. (ovšem po zjištění, jak to někde v domácnostech funguje .......... je asi dobrý, aby to "řvalo" odevšad)[/QUOTE]
Kto ma natiahnutu predlzovacku k sluchadlam, takto nemusi stale zastrkavat jack a potom vytahovat. Samostatne ovladanie hlasitosti je aj vhodne pre osobu so slabsim sluchom, ked si reguluje hlasitost v sluchadlach, pricom ostatny maju zvuk z repro na TV.
randomofamber (10)|27.2.2012 15:21
[QUOTE=Ivo Mašek;399683]Ale ono to má svoji logiku. jestliže si signál pustím do sluchátek, tak repro v TV je k ničemu - ty já neposlouchám. (ovšem po zjištění, jak to někde v domácnostech funguje .......... je asi dobrý, aby to "řvalo" odevšad)[/QUOTE]
No nevím jak kde, ale já to potřebuji právě proto, aby to NEřvalo odevšad. Jak již jsem psal hned v úvodním příspěvku je to kvůli nedoslýchavé mámě. Já mám hlasitost reproduktorů hodně potichu, protože slyším dobře a sousedi také nemusí vědět na co se díváme. Máma pak má bezdrátová sluchátka, u kterých si nastaví hlasitost jakou potřebuje. Doufám, že toto logiku má...
Ivo Mašek (10205)|27.2.2012 15:29
[QUOTE]Máma pak má bezdrátová sluchátka, u kterých si nastaví hlasitost jakou potřebuje. Doufám, že toto logiku má...[/QUOTE]
Ale jo, logiku tohle má.
Lucio9999 (140)|27.2.2012 16:11
logiku to má. Jeden občan počuje zvuk z reproduktorov,a druhý obcan ma sluchadla,kde si nezavisle reguluje halsitost. Ja tiez pouzivam bezdratove sluchadla,ale to je jedno ake su to sluchadla.
Ked ich zapojim do konektoru TV tak zvuk ide v nich,a aj z reprakov. Toto sa da ale v nastavení menu TV vypnut,t.j.ked sluchadla pripojim, zvuk z reprakov sa vypne, to je vtedy ked chcem iba ja pocuvat zo sluchadiel,a nechcem rusit okolie zvukom z reprakov tv. A to to práve ja často pouzivam. Preto mám v konektore TV stale zapojene sluchadla,aj ked ich nepouzivam. Prave tá moznost nastavenia v menu mojho Sony mi to umoznuje. Prekvapuje ma to,že to samsung nevie,pozeral som manual na tvoj Samsung,ale tuto moznost som tam nevidel,tak asi naozaj to nejde...

P.S. aby som doplnil,že som naozaj Sony positiv,tak okrem toho čo mám v podpise,aj tie bezdrotové sluchadla sú Sony