Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

ČT ZEŠÍLELA - konec ĆT HD na pozicích ĆT2 a ĆT4

Fricoolinek2 (675)|23.2.2012 11:50
interfernet422 (1575)|23.2.2012 12:30
Není se čemu divit, když ČT řídí bývalý šéf Novy. 9-)
Možná se ještě nebudem stačit divit....
Fricoolinek2 (675)|23.2.2012 12:47
Většinou bych řekl, že takovéto narážky jsou spíš takovým neopodstatněným plácnutí, no ale mne to fakt nějak tak taky přijde. Ještě se ta Fričová vyjádří v tom smyslu, že je to fajn, protože teď to bude mít divák přehlednější. Jakej divák? Kokot-divák. A Kokotovi-divákovi je u zadnioce, když ne SD x HD, tak určitě SD x upscale.

Ne, fakt. Snad bombardovat ČT emaily s tim, jakou dělaj nebetyčnou blbost. Bo mi příde, že to snad udělali na základě stížností nějakejch diváků-kokotů, co měli místo ČT1 na dálkovym ČT HD a hrozně jim vadilo, když se jim to přeplo.
Karel286 (73)|23.2.2012 15:08
Já bych s tím negativním hodnocením ještě počkal.
Někde jsem četl (ale už nevím kde :-)), že HD materiálu bylo již tolik, že jeden program v HD (ČT_HD) byl málo. Proto že se převede ČT1 do HD vysílání. Je to zcela logické, hlavní program měl být vysílán v HD již dávno. A časem přibude další kanál v HD pro zbytek (směska HD programů, jako byla nyní).
Necháme se překvapit, snad kladně
erik555 (776)|23.2.2012 15:12
[QUOTE=Karel286;399193] A časem přibude další kanál v HD pro zbytek (směska HD programů, jako byla nyní).
[/QUOTE]
Mohli to zmenit potom, ked pripoja aj druhu CT HD :)
Ladys (1829)|23.2.2012 15:15
Dle meho to je jasny naznak setreni, viz treba omezeni HD prenosu z fotbalove ligy mistru.Pritom loni slibovali uplne neco jineho.
Vic budou chtit vysilat vlastni tvorbu, tim jiste jeden svuj kanal zaplni, otazka je, zda to bude koukatelne a zda o to bude zajem.

Rad bych byl optimista jako Karel286 a videl v tom rozsireni HD nabidky od CT.
nunacek0 (947)|23.2.2012 15:34
No , ikdyž je to zajímavý zpátečnický počin tak u řt mi to ani moc nevadí. Moc zajímavých věcí tam není, ale pokud udělají místo mixu jeden tak potom to bude pro lidi přehledné. Vyjádření se , že SD BUDE PRO VĚTŠINU lidí lepší je, v době, kdy je v každé 2 rodině nějaké LCD nebo plazma a CRT většinou dosluhují trochu na hlavu. Kde se ostatní snaží přejít na vyšší formát a nabídnout kvalitu odpovídající moderním TV tak v české TV mají asi zaměstnanci včetně ředitele CRT TV.
KamilZ (10277)|23.2.2012 15:39
[QUOTE=Karel286;399193]Někde jsem četl (ale už nevím kde :-)), že HD materiálu bylo již tolik, že jeden program v HD (ČT_HD) byl málo. Proto že se převede ČT1 do HD vysílání. Je to zcela logické, hlavní program měl být vysílán v HD již dávno. A časem přibude další kanál v HD pro zbytek (směska HD programů, jako byla nyní).[/QUOTE]
To tvrdila samotná ČT (zdroj http://www.digizone.cz/aktuality/ct-1-hd-bude-od-brezna-vysilat-celodenne/):
[QUOTE]Hned dva programy ve vysokém rozlišení obrazu (HDTV) bude od března příštího roku provozovat Česká televize. Vedle současné ČT HD, na které nyní kombinuje pořady z programů ČT 1, ČT 2 a ČT 4 podle toho, které má zrovna k dispozici v nativním HD rozlišení, začne provozovat celodenní vysílání ČT 1 HD. Na pozici ČT HD se tak budou střídat už jen programy ČT 2 a ČT 4. Na konferenci Radiokomunikace 2011 v Pardubicích to ve středu večer prohlásil vedoucí projektu digitalizace České televize PAVEL HANUŠ.[/QUOTE]

Ještě o něco čerstvější info: http://www.digizone.cz/aktuality/ceska-televize-usilovne-resi-kdy-a-jak-spusti/
nunacek0 (947)|23.2.2012 16:10
Tak to je jiná, ale když maji tolik HD materiálu tak proč to má trvat rok. To je rychlost...
prcekee (63)|23.2.2012 19:12
jak přehodili večerníček už je nesleduju a je mi jedno jestli bude čt vysílat hovadiny v HD nebo SD
Ivo Mašek (10205)|23.2.2012 19:42
Česká televize měla s HD samostatným kanálem začít u ČT_2, případně ČT_4. Tam je převážně kulturní a sportovní vysílání, kde se vysoké rozlišení hodí. Já nevím jak vy, ale proč se mám na ČT_1 koukat ve vysokém rozlišení na naše politiky (a nejenom naše), na prazvláštní serialy, apod.
geronimoh (2327)|23.2.2012 19:47
Mě se ta směska na ČT HD nelíbila, takže uvítám, že z ní bude ČT1 HD. Navíc Česká Televize slibovala na jaro nový HD kanál, takže se nechme překvapit ...
arkij (540)|24.2.2012 08:06
[QUOTE=Ivo Mašek;399237]Česká televize měla s HD samostatným kanálem začít u ČT_2, případně ČT_4. Tam je převážně kulturní a sportovní vysílání, kde se vysoké rozlišení hodí. Já nevím jak vy, ale proč se mám na ČT_1 koukat ve vysokém rozlišení na naše politiky (a nejenom naše), na prazvláštní serialy, apod.[/QUOTE]

V tomto s Tebou Ivo souhlasím. HD je přece o obrazu a cestopisy, příroda, kultura i ten sport dnes nabízí pěkný obrázky v HD. Na zpravodajství se dá koukat i v SD, to už mohli dát na HD rovnou ČT24.

Asi si budeme muset počkat, až vyrukujou s tím druhým HD kanálem. Zatím vyšli vstříc spíš masové iluzi mám HD TV a sleduju HD kanály, bez ohledu na to co a v jaké kvalitě vlastně ten kanál vysílá.
Ladys (1829)|24.2.2012 09:08
To same ale plati pro ostatni stanice.

Jedine snad Borhyova ve zpravach v HD stoji za to :)
mirekv (7169)|26.2.2012 14:59
Proč zešílela? Já říkám konečně, už tam nebude takový zmatek! Ale ještě další
HD kanál by to chtělo. Pokud možno taky volný.
erik555 (776)|26.2.2012 15:41
Ked bol iba jeden HD, tak aj pre fanusikov sportu boli HD prenosy.
interfernet422 (1575)|2.3.2012 11:40
Jo a na léto Dvořák nakoupí od novy první serie ordinace v růžové zahradě a pojišťovnu štěstí, aby měli přes prázdniny co vysílat v HD. :-k

Pane Dvořáku běžte do (_*_)
Ivo Mašek (10205)|2.3.2012 12:07
Soudruh ředitel Petr Dvořák mluví úplně jinak, než jaká je skutečnost. Inu, k jakému chování ho naučili na mnoha schůzích tehdejší KSČ, tak se dnes chová - tihle lidé to ani jinak umět nebudou (já tomu říkám: minulou garniturou trvale poškozený mozek - proto mě vadí, že do veškerých vysokých postů v ČR je nutná vstupenka aktivity v bývalé KSČ)
[ATTACH=CONFIG]16668[/ATTACH]
anketa.png