Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Samo zapínání a přepínání LCD TV Samsung LE32A656

jamaica (6)|23.2.2012 09:58
Zhruba před 3 týdny se mi televize sama od sebe začala zapínat a nebo přepínat ze vstupu HDMI na SCART nebo DVBT tuner. Nastavení televize sem nijak neměnil,ani nastavení satelitního přijímače který je zapojen přes ten HDMI vstup.Včera jsem zkusil reset TV do továrního nastavení ale problém přetrvává.
Děje se přesně toto: televize je vypnutá a najednou se sama od sebe zapne.Jelikož je vypnutý i satelit tak se televize zase po nějakém čase vypne protože nemá signál. Toto se děje několikrát za den.
Když se na TV koukám tak se najednou sama přepne buď z HDMI na SCART vstup a nebo na DVBT tuner který je v TV vestavěný. Tak to přepnu přes DO zpátky a po nějakém čase zase hups a sama se přepne.Interval není pravidelný,někdy to udělá 2x za minutu, někdy třeba jednou za večer.
Nevíte co by tohle mohlo způsobovat?TV mám cca 3 roky,jedná se o model Samsung LE32A656.
Mam už z toho docela nerva.Nedaří se mi přijít na to proč se to děje.
TV mam 4 roky.
sanchez13 (1071)|23.2.2012 10:24
najprv skus vybrat baterie z DO, tak zistis, ci ti neblbne dialkove :-)
Potom by som skontroloval, ci neblbne ovladanie na TV, asi tam mas nejake dotykove ovladanie, tak ci nie je nejaka spina, alebo prach tam, kde sa prepinaju vstupy...
jamaica (6)|23.2.2012 10:50
Baterie z DO už sem měl venku a stejně se TV sama zapíná.Senzorová tlačítka na TV sem otíral papírovou utěrkou navlhčenou clinem s alkoholem. Zkusil sem snad všechny možný laický věci a pořád nic.
Je možný že by TV měla starý software a chtělo by to aktualizaci?Jako že by se chtěla aktualizovat? Automatickou aktualizaci firmware televize mam ale v menu vypnutou.
sanchez13 (1071)|23.2.2012 11:12
a este jedna vec, nemas napr v nejakej inej izbe (alebo aj v tej istej) nejaky iny pristroj, ktoreho dialkove by mohlo blbnut ? Lebo niektore DO maju celkom slusny dosah.
S firmware to podla mna nema nic spolocne, ale ak by si ho chcel skusit updatnut, tak sa skus pozriet na stranku podpory samsungu
Ak to nie je v dialkovom, tak to bude asi HW chyba. (pravdepodobne to dotykove ovladanie).

keby sa TV len sama zapinala a potom bez signalu vypla, tak by to mohlo byt nastavenie casovaneho zapnutia TV, ale tebe sa aj sama prepina na iny vstup, takze to asi nebude ono...
jamaica (6)|23.2.2012 13:06
To mě docela děsí že by to mohla být HW chyba.Televize na odpis po 4 letech je fakt síla. Předpokládám totiž že oprava bude stát minimálně několik set pokud to nepujde do tisíců. (mám doma ještě 22let starou crt Toshibu která jede bez jediné závady celou dobu.Kvalita dnešních výrobků je fakt zoufale spotřební).
Ještě kouknu na ten odkaz na podporu a pak zkusím zavolat na samsung,ale to bude nejspíš o ničem.
sanchez13 (1071)|23.2.2012 13:12
pokial to bude naozaj len v tom dotykovom ovladani, tak oprava by nemala byt draha.
Pripadne mozes povedat nech ti ho odpoja a potom sa TV bude dat ovladat len pomocou DO.
jamaica (6)|23.2.2012 13:43
Teď sem nahrál novější soft co je na webu samsungu než co byl v TV tak uvidím jak se to bude chovat. Pokud to nezabere tak budu shánět nějakej levnej servis na opravu.Děkuju za pomoc. Dám pak vědět jak to vypadá.
jamaica (6)|23.2.2012 17:22
Takže situace je bohužel pro mě pořád stejná i po aktualizaci firmware :o( Zejtra budu shánět levnýho servisáka aby na to kouknul.Jedná se nejspíš o HW vadu.Doufám že oprava bude levná a bude mít smysl nechat televizi opravit.
sanchez13 (1071)|23.2.2012 18:09
OK, drzim palce. Pokial bude naozaj problem len v tom module dotykoveho ovladania nemalo by to byt drahe :cool:

inak tuto TV (len 40'' velkost) som pouzival doma a bol som s nou spokojny, bola to jedna s poslednych LCD, ktore este mali normalny zvuk.
Momentalne sluzi sestre a dufam, ze este dlho sluzit bude :-E
jamaica (6)|25.2.2012 18:44
Takže - provizorní oprava stála 200kč ze známosti.Vada je v senzorovém ovladači na TV.Jenže - ovladač je integrovaný s ovládáním pro DO a zalepený k čelnímu rámu.Tudíž nejde rozebrat a nejde odpojit ani opravit. Oprava by šla jedině výměnou celého čelního rámu včetně té integrované krabice pro ovládání.Cena prý cca 2500 bez dph :O/ Výměnu čelního rámu nehodlám dělat ani s ohledem na tehdejší pořizovací cenu cca 17000kč.Dneska ta samá bedna vyjde cca na 9k. Takže mi to udělal provizorně lehkým odpáčením a podložením rámu.Až se to poo kompletně tak zkusíme ovládání od rámu odlomit.Buď se to podaří nebo rupne rám. Tak jako tak bude tv zralá na recyklaci.
Můžu se tedy zvolna porozhlížet po něčem novém.Otázkou bude jestli nová bude plazma nebo lcd.Velikost bude určitě minimálně 40 nebo 42".