Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Panasonic TX-P46GT30E zelene pixely

avp (15)|20.2.2012 09:51
Mel bych dotaz na zdejsi, zkusenejsi osazenstvo. O vikendu jsem dotahl domu vyse zminenou plazmu. Prvotni nadseni i nadale trva, vcera vecer jsem chtel zkusit nejaky HDckovy film a byl jsem prekvapen z jevu, ktery se objevoval pri tmavsich scenach. Na cerne se objevuji takove male, zelene pixely. Ze vzdalenosti tech cca. 3 metry, ze kterych na to koukame je to prakticky neviditelne, kdyz clovek prijde bliz, je to uz vyraznejsi. Prolezanim internetu jsem na tento jev narazil i u jinych lidi, kteri dostavali rady od vraceni televize az pres kalibraci. Chtel jsem se zeptat, zda je to jev bezny, da se vyresit nejakou kalibraci televize a nebo je problem nekde jinde. Obraz ma ta plazma fantastickej, ale tohle me trosku zklamalo. Zajimave je i to, ze prehravany filmy(moneyball 1080) mel tento jev behem filmu, jakmile zacali titulky a objevila se souvisla cerna plocha s obsazenim, obraz byl fantastickej.
hakmar (401)|20.2.2012 10:01
WarriorCZ (82)|20.2.2012 10:15
A neni spis mysleno.... ze ten obraz kostiskuje.... nestiha TV obraz dekodovat... nez ze ma zeleny pruhy??
avp (15)|20.2.2012 10:18
Diky za odpoved. Ja myslim, ze tam se resi ovsem neco jineho a to zelene cmouhy, ktere se lidem objevuji na svetlych plochach. To co popisuju ja se hodne podoba tomuto: http://www.avforums.com/forums/attachments/plasma-tvs/121489d1243022470-samsung-plasma-fuzzy-green-like-pixels-all-over-place-snc00396.jpg

Dalsim rozdilem je i to, ze muj jev je zretelnejsi pri prehravani v uplne tme, pokud je v mistnosti lehke svetlo, nebylo to tak zretelne. A jak jsem jiz psal, delo se tak pouze behem filmu, pri titulkach byl obraz fantastickej.
avp (15)|20.2.2012 10:23
Presne tak. Jako kdyby to ta televize nestihala dekodovat. Ale obraz pri tom prehravani z Xtreameru se nijak netrha, nebo podobne veci. A nejsem si jisty, ale mam takovy pocit, ze podobny jev jsem objevil i pri hrani GTA4 na Xboxu. Jak rikam, z tech tri metru je to skoro neznatelne a podle me by postelovani nastaveni obrazu melo stacit.
WarriorCZ (82)|20.2.2012 10:32
takze kdyz je prehravan film pres ext mmc je vse OK???? U jakeho prodejce jsi prosim TV koupil??
avp (15)|20.2.2012 10:36
Pri prehravani filmu z Xtreameru je vse v pohode. Zadne trhani obrazu, jen v tech tmavsich scenach jsou videt na cerne barve videt zelene pixely. Jinak jak uz jsem psal je obraz naprosto fantastickej. Mozna by stacilo jen pro to prehravani filmu nastavit jine nastaveni obrazu, ci postelovat jas a kontrast, ale to jsem zatim nezkousel. Televize je doma od soboty, takze nebyl zatim cas. Jinak je kupovana v Alze.
WarriorCZ (82)|20.2.2012 10:41
A pri zobrazeni z jineho zdroje signalu.... DVB-C.... NTB na HDMI... to bych jeste zkusil....
avp (15)|20.2.2012 10:45
U DVB-C jsem si toho nevsiml, ale to mohlo byt klidne zpusobene tim, ze jsem zrovna nenarazil na zadnou tmavou scenu. Jeste se na to podivam a uvidim. Ale rozhodne to neni ten samy problem jako ve vyse linkovem vlakne se zelenymi cmouhami.
lerby (906)|20.2.2012 12:34
To co pozorujes je "Dithering", ktory je logicky vyraznejsi hlavne pri najtmavsich odtienoch. Plazma tak normalne funguje no kazdy vyrobca pouziva iny algoritmus. Cim vyssia je obnovovacia frekvencia obrazovky, tym je dithering vyraznejsi. Na nativnych 60Hz je najjemnejsi. Je to aj jeden z dovodov, preco mnoho uzivatelov Panasov preferuje sledovanie 24p filmov na 60Hz (3:2 pulldown) a nie v Cinema Mode 96Hz. Pri normalnom pozerani TV 50Hz (PAL) si velmi nepomozes, lebo obrazovka ide vzdy na 100Hz.

Ak mas telku v poriadku mal by si vidiet nieco podobne, ako na tomto videu:

Ak je "snezenie" v obraze este vyraznejsie jedna sa o samovolne svetielkovanie (Pixel misfiring). Vtedy je uz nieco z panelom, alebo s jeho nastavenim.
avp (15)|20.2.2012 13:38
Diky moc za odpoved. Jak jsem uz psal, neni to nikterak vyrazne, pixely jsou v tech tmavych mistech z tech 3 metru neznatelne a opravdu jen zelene a to navic jen pri uplne tme a pri tmavsich scenach, jakekoliv dalsi zabery ve dne, ci hrani Xboxu a sledovani televize je v pohode. Jeste jsem nemel cas projit veskera nastaveni, takze na to kouknu. Obecne jsem z toho obrazu nadseny, i DVB-C skrze scart a setopbox je uzasny, takze diky moc za uklidneni :-)