Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Je možné nahrávat ze satelitu nebo settopboxu jiný program než který sleduji?

Ales0s (35)|19.2.2012 21:15
Zdravím,

při analogovém vysílání bylo možné nahrávat na video jiný pořad, než který jsem zrovna sledoval.
Je toto nějakým způsobem možné při signálu ze satelitu, settopboxu, nebo z televize s DVB-T tunerem?

Díky za odpověď.
Ivo Mašek (10205)|19.2.2012 21:20
Dvoutunerový přijímač, nebo nahrávat program z jednoho muxu a ovšem potom sledovat jiný program, který je na jiném muxu
Saxel (2279)|20.2.2012 09:08
Ivo, dovolím si drobnou opravu: ... který je na [COLOR="#FF0000"]stejném[/COLOR] muxu.
KamilZ (10277)|20.2.2012 09:20
Ales0s: Doplním kolegy - u DVB-T není výraznější problém s dvěma tunery, u DVB-S je to o něco komplikovanější. Nastávají komplikace s podmíněným přístupem, takže je potřeba vybrat rozumný dvourunerový přijímač, případně CI modul a ideálně ICE kartu. S tím souvisí i na rozdíl od DVB-T nutnost dvou kabelů od paraboly, Twin konvertoru (nebo speciální UNICABLE řešení).
Ales0s (35)|21.2.2012 17:00
Díky za odpovědi, ale moc tomu nerozumím. Jak mám postupovat, když mám v současné době CRT televizi, k tomu satelit a starší video? Co všechno bych musel koupit? Ještě mám možnost k tomu připojit settopbox.
Díky
KamilZ (10277)|21.2.2012 17:37
Jestli nechceš nic kupovat, tak můžeš obojí (DVB-T STB (settopbox pro pozemní vysílání) a DVB-S STB (satelit)) připojit jak do TV, tak do videa (pokud má TV i video dva vstupy, nebo pořídit za pár peněz přepínače). Na TV budeš sledovat třeba DVB-S a nahrávat na video DVB-T, nebo opačně, podle potřeby. Tohle je nejlevnější a nejrychlejší řešení, pokud nechceš nahrávky archivovat a je pro Tvoji starou TV plně postačující. Pokud chceš nahrávky archivovat, tak je lepší je pořizovat digitálně a potřeboval by jsi nový dvoutunerový DVB-T nebo DVB-S přijímač. Nebudu to zatím rozepisovat, až podle reakce.
Ales0s (35)|23.2.2012 19:26
Ok, takže když to propojím pomocí Scart kabelů tak by to mělo jet, vyzkouším to. A jak bude zapojení? TV i VCR mají 2 vstupy. Takže TV --> VCR --> DVB-T --> DVB-S?
KamilZ (10277)|23.2.2012 19:53
DVB-T --> TV
DVB-T --> VCR

DVB-S --> TV
DVB-S --> VCR

VCR --> TV

Propojení VCR --> TV mě trubce minule nedoteklo, takže buď použiješ nějaký přepínač, do kterého strčíš např. VCR a DVB-T a výstup do TV (dělají se i na dálkové ovládání, ale je to už dražší), nebo třeba přes CINCH/S-VHS, pokud je VCR a TV má ještě k těm SCARTům, nebo použít klasický RF (to ale moc ideální není, nicméně je to funkční a u staré CRT a VHS celkem postačující).

Nicméně ten přepínač bych nekupoval, je to drahé a do tam staré techniky (CRT TV, VHS VCR) nemá cenu už nijak investovat. To už bych raději koupil MMC s DVB-T tunerem a nahráváním na HDD (pro představu něco takového: http://www.alza.cz/evolve-andromeda-d287580.htm), nebo si vystačil s RF propojením VCR --> TV.
Ales0s (35)|27.2.2012 19:19
To na tom odkazu se zdá nejjednodušší, a není to žádná závratná suma, díky...