Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie
Strana 1 z 9 123 ... PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 1 až 15 z 135

Téma: Pasivní 3D - jaká značka, případně model?

Nováček
    Registrace
    Feb 2012

Ahoj, chtěl bych poprosit o radu při výběru televizoru.
    Ačkoli mnoho lidí považuje současné 3D za zbytečnost, a já ještě nedávno také, tak jsem se nakonec po shlédnutí několika 3D filmů rozhodl i pro pořízení vlastní 3D TV.
    Už jsem se rozhodl pro pasivní technologii, i je tam výběr podstatně limitovanější. Co jsem měl možnost sledovat 3D obsah na aktivní i pasivní TV, tak aktivní mi bylo opravdu nepříjemné. Pasivní bylo v pohodě, v podstatě jsem brýle nevnímal.

Když pominu 3D, televizi využívám především pro sledování sportovních přenosů (zdrojem je satelitní vysílání - nejčastěji Eurosport HD a nova sport HD od Skylinku) a filmů na BluRay. 3D bude také BluRay. Pozorovací vzdálenost je dva až dva a půl metru. V současné době mám 40" ale chtěl bych 42" nebo raději 46" ale ta se mi nevejde, leda nějaká TV s tenkým rámečkem, ale tu sem našel jen u aktivního Samsungu. Maximální celková možná šířka TV je 105cm.

Zajímalo by mně, jaká současná značka a potažmo model disponující pasivním 3D má nejlepší obraz, respektive potenciál. Internet TV, DLNA a jiné zbytečnosti nepotřebuji, na televizi se hodlám dívat a né serfovat internetem. Děkuji.
    Odpovídat lze po přihlášení

Moderátor Avatar uživatele KamilZ
    Registrace
    Feb 2011

Jestli chceš pasivní 3D, tak to se moc rozhodovat nemusíš, protože nabídka je velmi omezená. Píšeš, že máš satelitní vysílání, takže zřejmě vlastníš už DVB-S STB a TV tedy nemusí mít DVB-S tuner. V tom případě se podívej na LG 42(47)LW5500, viz příspěvek #58 tohoto vlákna: https://www.tvfreak.cz/forum/showthr...l=1#post396857. Nevím o tom, že by další výrobci pasivního 3D tohle (1080i) uměli.

Další možnost je Philips 42(47)PFL7606H, také dobrá telka, ale právě nevím, jestli umí pasivní 3D s 1080i (spíš ne). Jako poslední možnost je něco od Toshiby - 42(47)VL863G, 42(47)YL863G. Pro ní platí to samé co pro Philips - kvalitní TV, ale nevím, jak s pasivním 3D a 1080i. Na Toshibě akorát zamrzí, že nemá ani ten obyčejný, jednotunerový PIP, jinak se mi velmi líbí.

Pozn: Nepíšeš cenu, takže pokud ji neřešíš tak LG 47LW980S.
    Naposledy upraveno uživatelem KamilZ: 19-02-2012 v 20:00

Nováček
    Registrace
    Feb 2012

Tak je pravda že pasivní 3D dělá v podstatě jen LG a Philips. Ale právě čas od času se objevují pasivní 3D od Toshiby a Sharp, ale je to dost spekulativní. Někde se u stejného modelu udává že je pasivní, někde aktivní.. a když třeba nějaký obchod vyloženě odděluje pasivní, tak třeba od Toshiby jsou dva modely a designově dost otřesné. Já se snažím o co největší úhlopříčku s limitem šířky 105cm. Třeba takový Samsung serie 7000 nebo 8000 který má jen centimetrový rámeček, tak se mi tam bez potíží vejde 46", ale jednak je aktivní a jednak drahý. Ano, i cenu musím řešit. Ta 47" LG je super, ale opravdu drahá a taky se nevejde.
    Satelitní příjmač nemám, v současné době mám LCD SONY s vestavěným DVB-S2 tunerem, ale zdroj signálu se vždy vyřeší, podstatné je zvolit opravdu kvalitní obrazovku. Cenou bych se nerad dostal nad 25tisíc, ale vždy je to o tom co za co. Osobně bych dal přednost asi značce Toshiba, ale je nějaká opravdu pasivní 3D s tenkým rámem a kvalitním obrazem?

Moderátor Avatar uživatele KamilZ
    Registrace
    Feb 2011

Citace Původně odesláno od Wendigox Zobrazit příspěvek
    Osobně bych dal přednost asi značce Toshiba, ale je nějaká opravdu pasivní 3D s tenkým rámem a kvalitním obrazem?
    Nevím, velikost rámečku mě nikdy nezajímala . Ještě upřesňuji předchozí příspěvek - pokud potřebuješ DVB-S/S2 tuner, tak v případě LG je to 42(47)LW650S.

Vzhledem o omezenému výběru nebudeš mít problém o těch pár modelech zjistit přesné informace, stáhnout testy a porovnat si je.
    Naposledy upraveno uživatelem KamilZ: 19-02-2012 v 20:23

Nováček
    Registrace
    Feb 2012

Citace Původně odesláno od KamilZ Zobrazit příspěvek
    Nevím, velikost rámečku mě nikdy nezajímala. Ještě upřesňuji předchozí příspěvek - pokud potřebuješ DVB-S/S2 tuner, tak v případě LG je to 42(47)LW650S.
    Tak LG 42LW650S mám v hledáčku. Jen jsem chtěl alternativu i jiné značky. Doufal sem že je i více možností. Škoda že se všichni zaměřují na aktivní 3D. Blikající brýle mi přijde dost nešťastné řešení.
    Velikost rámečku řeším jen kvůli nedostatku prostoru. Ale třeba takové extra široké rámečky u většiny modelů Sharp s kulatýma rohama, to je kýč jež mi dostává do kolen

Moderátor Avatar uživatele Ivo Mašek
    Registrace
    Apr 2004

Tak teď jsem se šel schválně podívat, a moje telka tedy kulaté rohy nemá

Nováček
    Registrace
    Feb 2012

Citace Původně odesláno od Ivo Mašek Zobrazit příspěvek
    Tak teď jsem se šel schválně podívat, a moje telka tedy kulaté rohy nemá
    Tak určitě se model od modelu liší. Viděl sem i různé modely Sharp s krásným relativně úzkým rámečkem a klasicky hranatým. Ale nedávno sem byl v jedné prodejně elektro, tuším Okay a měli tam asi tucet modelů od Sharpu a v podstatě všechny měli až neuvěřitelně široký rámeček a většina modelů zaoblené rohy. A tím nemyslím jen lehké skosení..

Je tu pravidelně
    Registrace
    Feb 2011

On ten aktivní systém kvůli něčemu je a tím je plné rozlišení pro každé oko ten ojeb který vymyslelo lg aby se zbavilo svých pomalých lcd panelů raději komentovat nebudu

Moderátor Avatar uživatele Ivo Mašek
    Registrace
    Apr 2004

Sharpy mají převážně široký rámeček (ovšem, co to je široký rámeček, že? to je individuelní). Ale tady jsem na tom stejně, jako KamilZ. Šířka rámečku byla v prioritách až někde hodně daleko.

Nováček
    Registrace
    Feb 2012

Citace Původně odesláno od Ivo Mašek Zobrazit příspěvek
    Sharpy mají převážně široký rámeček (ovšem, co to je široký rámeček, že? to je individuelní). Ale tady jsem na tom stejně, jako KamilZ. Šířka rámečku byla v prioritách až někde hodně daleko.
    Tak jak jsem už zmiňoval v reakci na Kamila, šířku rámečku řeším jen kvůli snaze nacpat co největší úhlopříčku do omezeného prostoru. Při sledování rámeček jinak nijak nevnímám..

Nováček
    Registrace
    Feb 2012

Citace Původně odesláno od Karel72 Zobrazit příspěvek
    On ten aktivní systém kvůli něčemu je a tím je plné rozlišení pro každé oko ten ojeb který vymyslelo lg aby se zbavilo svých pomalých lcd panelů raději komentovat nebudu
    Tak myslíš, že aktivní 3D je lepší? Nemyslím jen co se kvality panelů týče, ale všeobecně i co se týče komfortu sledování..

Je tu pravidelně
    Registrace
    Feb 2011

Pro mě jiné 3D neexistuje

Nováček
    Registrace
    Feb 2012

Citace Původně odesláno od Karel72 Zobrazit příspěvek
    Pro mě jiné 3D neexistuje
    Tak já jsem ovlivněn tím co do mě nacpali v prodejně. Postavili mi před LG, nasadili lehoučký brejličky a pustili celkem lahodné 3D. Pak mi postavili tuším před Samsung, nasadili brýle od kterých mi bolí nos ještě teď a už po pár minutách sem cítil nepříjemný pocit, že kdybych takhle sledoval celý film, tak nevím nevím. Ale možná je vše dáno kvalitou daných brýlý, kvalitou značky, nastavením atd, fakt nevím.. ale prostě pasivní 3D na mě zapůsobila mnohem lépe. Ale jako laik se rád nechám poučit..

Je tu pořád Avatar uživatele Ladys
    Registrace
    Apr 2009

Aktivni 3D technologie tady neni jen proto, ze firmy do jejiho vyvoje nacpali hafo penez a chteji z toho mit i ten zisk.Proc asi se aktivni technologie cpe vetsinou jen do vyssich modelu napric vsema znackama ?..(samozrejme vyjma LG)

Jedine vyzkouset pasivni od LG a jejich upgrade na 1080i, ktery by snad mohl trochu konkurovat.

Jinak tu aktivni neni treba predem zatracovat, bo nee kazdy s tim ma problemy, je to velmi individualni.Prvni seznameni je vzdycky o neprijemnem pocitu, po vice sledovani si na to oci a hlava naprosto zvykly.

Kazdopadne kazdy strujce sveho stesti a volba je jen na nem.

Je tu pořád Avatar uživatele zatty
    Registrace
    Jan 2011

pasivní se časem nějak dotáhne...ale pro zatím aktivní je o několik tříd dále

Strana 1 z 9 123 ... PosledníPoslední

Podobná témata

1. Reakcí: 3
    Poslední příspěvek: 06-02-2012, 06:08
  2. Značka LED TV? Kam sáhnout aneudělat chybu?
    Od Muflik v sekci Televize: LCD, plazma
    Reakcí: 18
    Poslední příspěvek: 18-11-2011, 22:21
  3. LG 60PK550 alebo iná značka
    Od tagrav v sekci Televize: LCD, plazma
    Reakcí: 9
    Poslední příspěvek: 16-08-2010, 08:10