Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Help nede mi vypáli DVD -DL v Architectovi

PavelO (40)|19.2.2012 16:05
Aho prosím pomozte
Normální DVD pálím v Sony Architect 5.2 vypaluji normálně, ale teď mám materiál dlouhý přes 3 hodiny a nemohu to rozdělit na 2 DVD.
Tak jsem koupil dvouvrstvé DVD-DL (ještě nikdy jsem ho nepožíval) a ouha všechno se tváří jako normálně a když už by měl začít vypalovat, napíše hlášku:
Plese insert chapter marker in title "divadlo" between ´01:11:07,680' and '01:17:22,080'
Vůbec nevím co chce jakou značku udělat, materiál mám označkován (marker) po 10 minutách kvůli přecvakávání na další kapitoly, ale co chce teď vůbec nevím.
Prosím poraďte někdo

Pavel
StD (8612)|19.2.2012 16:27
[QUOTE=PavelO;398400]Aho prosím pomozte
Normální DVD pálím v Sony Architect 5.2 vypaluji normálně, ale teď mám materiál dlouhý přes 3 hodiny a nemohu to rozdělit na 2 DVD.
Tak jsem koupil dvouvrstvé DVD-DL (ještě nikdy jsem ho nepožíval) a ouha všechno se tváří jako normálně a když už by měl začít vypalovat, napíše hlášku:
[COLOR="#B22222"]Plese insert chapter marker in title "divadlo" between ´01:11:07,680' and '01:17:22,080'[/COLOR]
Vůbec nevím co chce jakou značku udělat, materiál mám označkován (marker) po 10 minutách kvůli přecvakávání na další kapitoly, ale co chce teď vůbec nevím.
Prosím poraďte někdo

Pavel[/QUOTE]

Chce po tobě, aby jsi tam vložil marker pro Layer Break (=přechod z vrstvy na vrstvu). Udělej si to raději nejprve na disk do adresáře Video_TS a vyrob z toho image pro vypálení až v ImgBurnu - ten ti nechá ta vhodná místa i nahlédnout a nabídne nejvhodnější. Vyrobí také korektní image pro minus nebo plus media (není to identické a NELZE to zaměňovat)!
PavelO (40)|19.2.2012 16:51
[QUOTE=StD;398404]Chce po tobě, aby jsi tam vložil marker pro Layer Break (=přechod z vrstvy na vrstvu). Udělej si to raději nejprve na disk do adresáře Video_TS a vyrob z toho image pro vypálení až v ImgBurnu - ten ti nechá ta vhodná místa i nahlédnout a nabídne nejvhodnější. Vyrobí také korektní image pro minus nebo plus media (není to identické a NELZE to zaměňovat)![/QUOTE]

Díky za odpověď: Jenom tomu nerozumím co jsi mi napsal, nešlo by to vložit přímo v Architectovi v timeline? Se na to dívám a můžu tam vložit jenom normální marker.
Základu chápu že potřebuji označit přecho z jedné vrstvy do druhé, ale ten návod co jsi mi dal je pro mě španělská vesnice. Nešlo by to nějak podrobněji, nebo jednodušeji.

Díky Pavel
PavelO (40)|19.2.2012 17:28
Tak teď jsem udělal marker v tom rozmezí tak se to pohnulo k lepšímu a teď mě to zas vyhodí hlášku:
The drive has received an illegal command
a vysune se mi mechanika s DVDčkem, jako by bylo špatný (což není).
Si připadám jak učeň.
Nevíš co s tím?

Pavel
StD (8612)|19.2.2012 18:07
[QUOTE=PavelO;398414]Tak teď jsem udělal marker v tom rozmezí tak se to pohnulo k lepšímu a teď mě to zas vyhodí hlášku:
The drive has received an illegal command
a vysune se mi mechanika s DVDčkem, jako by bylo špatný (což není).
Si připadám jak učeň.
Nevíš co s tím?

Pavel[/QUOTE]

To máš z toho, že to chceš dělat jednoduše a přitom na to používáš ten nejsložitější nástroj... Ten marker je identický jako pro kapitolu (Chapter, Cell), ale musí ležet v požadovaném časovém rozmezí...
The drive has received an illegal command = Mechanika obdržela neplatný příkaz... čemuž se nelze divit, když na vypalování používáš krám jako je Architect.

ImgBurn je jednoduchý jak facka. Nic jednoduššího a přitom přesného a zadarmo néni. :BB:
PavelO (40)|19.2.2012 18:27
Tak jsem si stáhl ten ImgBurn a jsem teda trochu mimo co udělat aby se mi zapsal soubor .mpg a zvlášť .ac3 na DVD -DL aby to fungovalo v přehrávači.
Nejde mi to načíst v tom ImgBurn soubor .mpg
StD (8612)|19.2.2012 19:00
Ty jsi hlavně úplně mimo co se týče významu slov "mastering" a "authoring". Kdyby jsi v tom neměl hokej, tak tohle nemůžeš od ImgBurnu čekat. V první své odpovědi jsem ti napsal, co máš dělat. Tak ještě jednou...
1) Mastering udělej v tom Architectu, jenom CÍLEM nebude vypálení (DVDmechanika), ale struktura DVD-Video na pevný disk (tj. adresáře Audio_TS a Video_TS se soubory s příponami *.IFO, *.BUP a *.VOB).
2) Nejdříve si ten výstup můžeš zkontrolovat na funkčnost nějakým SW-DVDplayerem a budeš-li spokojen, otevři ImgBurn a zvol funkci "Create Image from Files/Folders" (=vytvoř obraz disku ze souborů/složek) - nalistuj složku, do které ti Architect uložil tu strukturu (bývá dobrým zvykem štábní kultury pojmenovat adresář stejně jako bude budoucí Volume/název disku = titul filmu). Jakmile ImgBurn ty adresáře načte, klikni na tlačítko s kalkulačkou... Až to budeš mít, pískni, bude následovat další popis výroby DL-media.
PavelO (40)|19.2.2012 19:03
OK díky zkusím to
StD (8612)|19.2.2012 19:06
Ten kompletní ilustrovaný návod pro blbý je tady na tom linku (už léta)
http://forum.imgburn.com/index.php?showtopic=1777
ale jelikož si jak tak koukám s angličtinou moc netykáš, raději ti ty kroky popíšu česky - nicméně máš tam obrázky oken, jak je budeš vidět.