Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Pinnacle Sudio - neustálé mizení místa na disku

Filca (10)|18.2.2012 14:19
Při práci v Pinnacle Studio (verze 14) mi neustále mizí místo z disku C, při střihu videa to je klidně i 10GB denně, takže dnes už nemám ne disku C skoro žádné místo a musel jsem vymazat, nebo přesunout všechna ostatní data. Vymazat dočasné soubory mi nepomáhá a místo stále ubývá, nevíte někdo co s tím? Alespoň aby se dalo nastavit aby program žral místo z jiného disku. Nemám sice žádný důkaz žě to dělá pinnacle, ale mám počítač pouze na stříh videa a nic jiného na něm nedělam... Nevítě někdo co s tím? Díky moc všem za jakoukoli radu!
KamilZ (10277)|18.2.2012 14:41
Dokud nezjistíš, co Ti to žere, tak ne. Doporučuji PC pročistit CCleanerem + k němu CCEnhancer (nainstaluješ CCleaner, stáhneš CCEnhancer a spustíš ho, dáš download posledních definic a pak z něj spustíš CCleaner). Místo Ti může ubývat čímkoli, třeba Ti padá na pozadí nějaký process a Windows dělají crash logy, které jsou velké, možných příčin je spousta. Dále si můžeš stáhnout třeba FolderSize a podívat se, kde Ti ubývá místo (porovnáním dvou stavů). Podobných nástrojů je spousta, velikosti složek umí zobrazit i všechny file managery typu TotalCommander, FreeCommander, ...). Když budeš postupovat od rootu disku, tak jednoduše postupně zjistíš, co Ti tam narůstá.
Filca (10)|18.2.2012 14:42
Ok, díky moc za rady! CCleaner jsem pouzil, vyčistilo to jen obvykle věci, přibylo půl giga... Ale ty ostatni programy vyzkousim, o nich jsem nevedel, díky moc!
KamilZ (10277)|18.2.2012 14:51
V CCleaneru si v Možnosti/Pokročilé zruš omezení na mazání souborů v TEMP starších jak 24 hodin. Po tom, co použiješ CCEnhacer, tak nezapomeň v CCleaneru na záložce Aplikace zatrhat daší věci, které tam doplní.

A ještě se podívej na tohle: , myslím, že to je pravděpodobně to, co hledáš.
666dia (476)|18.2.2012 22:01
aneb jak může vypadat špatně napsaný program....
steviezah (272)|19.2.2012 09:03
Spíš nesprávná práce s programem.Pro pomocné soubory je možno v nastavení projektu nastavit adresář na jiném disku.
Před ukončením práce s Pinnaclem je možnost je smazat všechny nebo všechny kromě aktuálního projektu.
Hodně jich vznikne při nesprávném nastavení projektu a program je vždy vytváří protože je přepočítává pro rychlejší zobrazení..
Stáhni si odsud čistič pomocných souborů a cache programu.Funguje pro 14 a 15 a Avid Studio.Umí vymazat i systémový temp.
http://uloz.to/xLdwtN2/cleanupas-exe

Doporučuji přejít minimálně na 15, nejlépe rovnou na Avid Studio, který je nástupce Pinnacla.Pro současné kamery je PS 14 již zastaralá.
dralan (2)|22.2.2012 13:43
Má někdo z Vás zkušenost, dá se změnit místo pro auxiliary files v již rozpracovaném projektu ?
Mám rozdělanou práci a zjistil jsem, že již nemám dost místa na C-čku a i po vymazání starých projektů viz výše mi moc místa
nezbývá. Je mi ale líto cca 6 hodin práce :-( Poradí někdo ? Předem děkuji.
KamilZ (10277)|22.2.2012 13:53
Pokud by to nešlo nějak přímo (neznám Pinnacle), tak máš možnost jednoduše přesunout celý adresář na jiný disk a přes symbolický link přesměrovat stávající adresář na ten nový. Aplikace nic nepozná, je to řešení na úrovni operačního systému a pro aplikaci zcela transparentní. Příklad:
[CODE]mklink /d F:\NoveUmisteni C:\PuvodniUmisteni[/CODE]
steviezah (272)|22.2.2012 15:13
Zamysli se nad tím co potřebuješ.Píšeš auxiliary files.Což jsou pomocné soubory.Změň tedy v nastavení programu cestu ke složce k pomocným souborům.
Projekt ulož pod novým názvem.Mělo by ti proběhnout nové renderování dočasných souborů.
Možná budeš muset po uložení projektu Pinnacla zavřít a znova otevřít,aby program poznal, že jsi změnil Temporary folder, ale myslím si, že ne.
Pokud vše proběhne v pořádku, můžeš starou složku smazat.Program do ní už nepoleze.Ale možná starý projekt ano.
Ale i ten by měl poslechnout nový příkaz kam ukládat prerender.
dralan (2)|23.2.2012 16:32
Díky, vyzkouším.
geronimoh (2327)|25.2.2012 21:41
Pinnacle Studio si při instalaci vytvoří pracovní složku na disku C a do té ukládá projekty. Nezbývá, než je smazat.