Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Adobe Encore 1.5 video na pozadí menu

kokso (2)|8.4.2005 11:26
Zdravím,
neviete mi poradit ako vlozit do pozadia menu video?
Skusal som to pretiahnutim videa a vzdy sa mi tam vytvori tlacitko s nadhladom, ktore nechcem.
Ked pretiahnem do menu iba zvuk, tak mam menu so zvukom, co ma tesi. To video tam neviem dostat, kde robim chybu?

dakujem
Modena (1706)|8.4.2005 13:51
[quote]kde robim chybu? [/quote]

Tam - kde říkáš ! :-E

Netáhni video ale opačně - čapni značku vpravo a táhni linku k videu, co jsi si připravil v okně "project" !
Jak má chudák Encore vědět, že nechceš tlačítko ? :-)
kokso (2)|8.4.2005 14:59
Jak má chudák Encore vědět, že nechceš tlačítko ?

To je pravda (asi ma nepocuje jak nadavam, ze tam chcem to video).
Skusim to.
Dakujem
rudlaizihno (41)|15.6.2006 13:15
Modena
Ahoj prosim Ta o radu co bolo zle spravene......
natiahol som video - čapol som značku vpravo a tahal linku k videu, co som si připravil v okne "project" ! a chcel som tam dat este aj buttony tie som daval len po "pamety" lebo animovane pozadie sa mi nezobrazovalo bolo cierne. Ked som nakoniec vyrendroval menu tak tam tie buttony neboli da sa to dajako spravit dakujem za radu :-) a pekny den
Modena (1706)|15.6.2006 18:53
[quote=rudlaizihno]Modena
Ahoj prosim Ta o radu co bolo zle spravene......
natiahol som video - čapol som značku vpravo a tahal linku k videu, co som si připravil v okne "project" ! a chcel som tam dat este aj buttony tie som daval len po "pamety" lebo animovane pozadie sa mi nezobrazovalo bolo cierne. Ked som nakoniec vyrendroval menu tak tam tie buttony neboli da sa to dajako spravit dakujem za radu :-) a pekny den[/quote]

V principu by bylo dobré vyzkoušet nejprve ty připravené buttons, co jsou součástí programu ! Když si je podrobně prohlédneš v layers, zjistíš, že každý z nich je *.psd a má min. jednu highlights ! Když by ses hodně snažil, nakonec bys i ty svoje "schovaný" vypátral, ale nejspíš pouze jako highlights ! Udělej to tak, že nejprve vyrenderuj video, abys ho viděl a potom tam flákni ty buttons - jestliže budou opět "neviditelný" :-E , obrať jim vrstvy !
Jestli budeš potom zkoušet své buttony, udělej je stejně ! Dobré je, připravit si video do menu rovnou v *.m2v + např.AC3 a se shodným rozměrem menu (16:9menu=16:9video), nechat provést Render motion menu a pak to zkouknout a doladit !
Podle toho, jestli používáš v Encore HW akceleraci, nebo ne, nenechat/nechat po každé úpravě opět vyrenderovat ! :-)
rudlaizihno (41)|16.6.2006 12:02
Modena
moc dakujem a poprosil by som Ta este
1. v Photo si vytvorim battoniky, vytvorim "farebne" vrstvy ako sa maju pri editacii zobrazovat a natiahnem ich do Encoru a tam je problemik ze su dost neostre a zdaju sa mi byt aj dost rozmazane... ako na to
2. mam videjko DVD alebo mpg ako by si Ty riesila import previedla by si to na m2v a AC3 a ked ano aky je najvhodnejsi soft ???????

Moc dakujem za rady a prajem krasny a slnecny vikend :-)