Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Jaký doporučítě slušný DVB-T přijímač do 1000 Kč (Ideálně do 800,- )

F8R (13)|17.2.2012 23:25
Potřebuju koupit nový DVB-T externí tuner...
Co koupit?
Narazil sem na toto:
http://www.ppelectronic.cz/zbozi/set-top-box-dvb-t/konig-fta17---cerny
Je to dobré?

Prosím žádné Sencory, GoGeny a podobné svin...

Díky!
Ivo Mašek (10205)|18.2.2012 07:52
V té cenové relaci je defacto jedno, co si pořídíš. Ono to je ve většině případů od stejného výrobce (pouze se liší název a malinko design).
Poznámka: Minulý týden jsem od Penty dostal zboží, které mělo vypadat úplně jinak (hodně jinak) a mělo mít úplně jiné parametry. Od Penty jsem si zboží objednal v nouzi, protože jinde už nebylo a jak jsem se před pár dny dozvěděl, už se nevyrábí (v těch deklarovaných parametrech a vzhledu). Tak to jenom tak pro informaci (nalož s ní dle tvého uvážení :-) )

Mrkni do našeho bazárku, je tam jeden šikovný, nepoužívaný na prodej, tak se s prodávajícím domluv (jestli budeš mít zájem):
https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php/31351-DVB-T-prijimac-Universe-5000
makovic (25)|18.2.2012 08:04
[QUOTE=F8R;398123]Anebo co tohle?
http://www.penta.cz/cz/dvb-t-prijimace-anteny/40482-dvb-t-prijimac-topfield-tf-5110t?utm_source=zbozi_cz&utm_medium=cpc&utm_content=TV-Audio-Video-DVB-Tprijimaceanteny&utm_campaign=zbozi_cz-paid[/QUOTE]

s topfieldami mam dobre skusenoti, maju citlivy tuner, je to vyoda ak byvate v mieste kde je problematicky prijem
F8R (13)|18.2.2012 12:53
[QUOTE=makovic;398138]s topfieldami mam dobre skusenoti, maju citlivy tuner, je to vyoda ak byvate v mieste kde je problematicky prijem[/QUOTE]Zřejmě ano...nechytal sem totiž na náš předchozí set top box STV kanály, které jiní běžně chytali...
Měli jsme Sencor...já sem ho nekupoval a moc dobře sem věděl jak to s ním dopadne.
F8R (13)|18.2.2012 13:01
[QUOTE=Ivo Mašek;398137]V té cenové relaci je defacto jedno, co si pořídíš. Ono to je ve většině případů od stejného výrobce (pouze se liší název a malinko design).
Poznámka: Minulý týden jsem od Penty dostal zboží, které mělo vypadat úplně jinak (hodně jinak) a mělo mít úplně jiné parametry. Od Penty jsem si zboží objednal v nouzi, protože jinde už nebylo a jak jsem se před pár dny dozvěděl, už se nevyrábí (v těch deklarovaných parametrech a vzhledu). Tak to jenom tak pro informaci (nalož s ní dle tvého uvážení :-) )

Mrkni do našeho bazárku, je tam jeden šikovný, nepoužívaný na prodej, tak se s prodávajícím domluv (jestli budeš mít zájem):
https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php/31351-DVB-T-prijimac-Universe-5000[/QUOTE]Díky...
Trochu mě ale zarazilo, že mimo odkazu z TVFreaku sem o tomto přístroji na webu nikde nic nenašel...
Já tomu moc nerozumím...Chtěl sem nějakou kvalitní značku /vím že to všechno dělají v číně/ a znám jen ten Topfield...horší je, že nějaké slušnější nemohu koupit v normálním kamenném obchodě-elektru...tam mají samé hrůzy...hrůzné značky, s hrůzným zpracováním a kdo ví co je vevnitř
KamilZ (10277)|18.2.2012 13:07
Nediv se. Dnes všichni raději koupí novou TV s DVB-T tunerem, ke staré TV koupí nějakou plečku. Kvalitnější DVB-T STB se prodávaly před několika lety, když ještě byly LCD/Plazmy drahé. Teď by se to nevyplatilo, prodeje by byly minimální. Navíc je trh již nasycen, největší boom je dávno za námi. Sám to navíc omezuješ částkou 800,- Kč, takže jsi na "stejné lodi". Jestli chceš něco kvalitního (myslím z hlediska možností a funkcí), tak jedině kombinaci s DVB-S, nebo MMC s DVB-T.

Doba lepších DVB-T STB ale podle mě opět přijde s DVB-T2. To už přeci jenom lidi raději koupí STB, než novou TV, kterou mají rok/dva starou.
F8R (13)|18.2.2012 13:45
[QUOTE=KamilZ;398183]Nediv se. Dnes všichni raději koupí novou TV s DVB-T tunerem, ke staré TV koupí nějakou plečku. Kvalitnější DVB-T STB se prodávaly před několika lety, když ještě byly LCD/Plazmy drahé. Teď by se to nevyplatilo, prodeje by byly minimální. Navíc je trh již nasycen, největší boom je dávno za námi. Sám to navíc omezuješ částkou 800,- Kč, takže jsi na "stejné lodi". Jestli chceš něco kvalitního (myslím z hlediska možností a funkcí), tak jedině kombinaci s DVB-S, nebo MMC s DVB-T.

Doba lepších DVB-T STB ale podle mě opět přijde s DVB-T2. To už přeci jenom lidi raději koupí STB, než novou TV, kterou mají rok/dva starou.[/QUOTE]Já mám normální starou crt 50hz Philips...stále slouží, HD obraz k ničemu nepotřebuji tak nutně, abych dal fční crt do šmelcu...nehledě na to, že když bych si chtěl koupit televizi, tak bych koupil nějakou ledku kolem 25.000,-
Tolik peněz zatím investovat nechci...jak říkám stará crt stále běží a prodavač z Oukeje mě na jejich televizi z papundeklu z letáku za 5000,- neutáhne...

Chci nějaký slušný přístroj...jestli to je nebo není rentabilní k ceně televize mě nezajímá...ke značkám sencor, gogen, ecg, nyní i thomson mám bytostný odpor...

DVBS...říkal sem si, že to pořídím až budu mít HD televizi...tak pořídím satelit s přijímačem v HD
F8R (13)|18.2.2012 13:51
Popravdě mě zaujal ten Topfield...Jenže ho nemají nikde skladem .
A ten z linku pana maška, ale tam zas nerozumím tomu, proč když se to jmenuje Universe 5000, tak proč v tom linku o podrobnostech přístroje není napsano zase Universe 5000? Je tam uplně jiné typové označení...
Ivo Mašek (10205)|18.2.2012 14:20
[QUOTE]proč když se to jmenuje Universe 5000, tak proč v tom linku o podrobnostech přístroje není napsano zase Universe 5000? Je tam uplně jiné typové označení...[/QUOTE]
Protože to je jedno a to samé.
universe1.png universe2.png
F8R (13)|18.2.2012 14:50
[QUOTE=Ivo Mašek;398196]Protože to je jedno a to samé.[/QUOTE]Aha díky za informace!
HDD by se hodil, stejnětak jako USB!

Měl bych o ten set top box zájem...z toho Vašeho inzerátu.
Mám ještě dva dotazy...Co ot je to "PRV" a kolik ten set top box stál/stojí nový?Chodí sem ten pán často co vložil inzerát?
V profilu sem si vzal na něj ICQ, tak snad tam chodí...
Ivo Mašek (10205)|18.2.2012 15:07
PVR: Personal Video Recorder - zkratka označuje přístroje, které jsou vybaveny pro přímé zachytávání DVB(C/S/T) signálu na digitální médium (obvykle pevný disk) a jeho následné přehrávání.
O ceně nového nemám tušení.
KamilZ (10277)|18.2.2012 15:15
[QUOTE=F8R;398202]Mám ještě dva dotazy...Co ot je to "PRV" a kolik ten set top box stál/stojí nový?[/QUOTE]
Viz http://set-top-boxy.heureka.cz/fte-pvr-t250/
Ivo Mašek (10205)|18.2.2012 15:18
No, vida :-). (já už neměl čas to hledat - za chvíli jdu na hokej: Chomutov vs. Litoměřice)
KamilZ (10277)|18.2.2012 15:21
Pokud je to jako nový, nerozbalený přístroj, tak je velmi pravděpodobné, že to bude nějaký ležák (dlouho koupený a nepoužívaný a pak daný do tomboly), pravděpodobně už bez záruky.
F8R (13)|18.2.2012 15:47
[QUOTE=KamilZ;398212]Pokud je to jako nový, nerozbalený přístroj, tak je velmi pravděpodobné, že to bude nějaký ležák (dlouho koupený a nepoužívaný a pak daný do tomboly), pravděpodobně už bez záruky.[/QUOTE]Všem díky za info!
Zbývá tedy jediný dotaz...jít do něj za 800 bez záruky s tím rizikem ležáku a kdoví co nebo zkusit sehnat ten "obyčejnej" topfield?
Jak by ses rozhodl?
Udělejte mi nějaké resumé.

Děkuji
KamilZ (10277)|18.2.2012 15:54
Nepřenášej odpovědnost na druhé :-).

Pokud je skutečně nový, orig. zabalený a nepoužívaný, tak jediné, co mohlo snad utrpět je HDD nevhodným zacházením s krabicí (házená české pošty apod. :-) ). Blbé je, že kdyby se Ti HDD pokazil nebo byl vadný, tak zřejmě nedáš druhý, tyhle staré přístroje mívají firmware naučený na jeden typ a ten už neseženeš. Jestli ani nebyl zapnutý (teď už myslím celý přijímač), tak se teprve teď může projevit výrobní vada. Kdyby fungoval OK, tak je to za ty prachy dobrá koupě. Zkusil bych se domluvit na vyzkoušení.
F8R (13)|18.2.2012 16:52
[QUOTE=KamilZ;398219]Nepřenášej odpovědnost na druhé :-).

Pokud je skutečně nový, orig. zabalený a nepoužívaný, tak jediné, co mohlo snad utrpět je HDD nevhodným zacházením s krabicí (házená české pošty apod. :-) ). Blbé je, že kdyby se Ti HDD pokazil nebo byl vadný, tak zřejmě nedáš druhý, tyhle staré přístroje mívají firmware naučený na jeden typ a ten už neseženeš. Jestli ani nebyl zapnutý (teď už myslím celý přijímač), tak se teprve teď může projevit výrobní vada. Kdyby fungoval OK, tak je to za ty prachy dobrá koupě. Zkusil bych se domluvit na vyzkoušení.[/QUOTE]
oK
Velmi Vám děkuji všem
Ivo Mašek (10205)|18.2.2012 21:03
Jde o to, co pro tebe znamená osm stovek. Jestli je to hodně, nebo by ti až tak nevadilo je oželet. Já bych do toho STB šel (v nejhorším prostě přijdu o 8 stovek, což jistě není málo, ale ........... a to je o tom, o čem jsem psal v první větě)
F8R (13)|18.2.2012 23:06
[QUOTE=Ivo Mašek;398280]Jde o to, co pro tebe znamená osm stovek. Jestli je to hodně, nebo by ti až tak nevadilo je oželet. Já bych do toho STB šel (v nejhorším prostě přijdu o 8 stovek, což jistě není málo, ale ........... a to je o tom, o čem jsem psal v první větě)[/QUOTE]No abych se přiznal, tak nejsem v situaci, že by mě bylo zrovna jedno vyhodit 800Kč jen tak z pdele...asi bych se zkusil domluvit na nějakém odzkoušení, případně alespon poprosit prodejce at to sám odzkouší a prostě mu důvěřovat...

Jinak byl sem dnes v Datartu a ptal sem se prodavače jaké mají set-top boxy, jaké mi doporučí a že nechci sencor apod. výrobky...
Tvrdil mě, že špička mezi set-top boxy je značka Evolve a že jí sám má doma...byl to přístroj, který byl ještě levnější než sencor...
Samozřejmě sem těm jeho žvástům nevěřil (sám sem v elektru prodával) Popravdě sem ho chtěl koupit, protože mě prostě sr_lo že se nemužu dívat na televizi...
nakonec sem ho nekoupil a že sem napíšu a zeptám se Vás...
Jak už ste řekli nabídka externích set-top boxu bez HD je nyní přašt jak uhoď...tak právě mě zajímá jestli je ten Evolve o něco lepší než ty šunt značky...
Stál asi 549 korun...
F8R (13)|19.2.2012 15:32
Nikdo nic?
F8R (13)|19.2.2012 17:35
Sem Vás nějak urazil?
Já prostě od jisté doby nevěřím prodavači, co mi navykládá...sám sem v několika elektrech pracoval a vím jak to chodí...
Set-top boxum ale nerozumím, tak se ptám zde...
Ivo Mašek (10205)|19.2.2012 18:42
Neurazil. Ale já Evolve nemám. Ale vím, že ty STB, co se dneska prodávají, jsou vesměs od pár výrobců, pouze je změněn název a někdy design. Pro pouhé sledování TV (DVB-T) stačí defacto každý.
makovic (25)|22.2.2012 18:34
skusal som nejake evolve, ale byvam v trochu problemovej oblasti a bol s nimi problem, preto uz doporucujem topfield, ten u nas ide bezproblemov
F8R (13)|23.2.2012 13:21
Topfield T5110 (nebo jak byl ten typ) nejde zřejmě sehnat asi...v pentě ho nemají a nabídli mi nějaký zirkon...nevím neznám...
Chtěl bych Topfield...

Komunikace s tím pánem a vůbec dobrat se k prodeji je děs...mluvím o tom inzerátu zde na ten...hmmm...já nevím jak se to jmenuje
Jo...Universe 5000...
Takže to asi odpadá, jelikož mi nebyl schopen ani dát telefonní číslo(žádal sem ho 2x)