Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

yamaha HTR3064 + koaxialní (optický) vstup

Miracz (16)|16.2.2012 19:13
Zdravím,
mám otázku týkající ce připojení vstupů :optickým a koaxialním audio kabelem.
Mám k AV připojený Xtreamer Pro pomocí optického kabelu a DVD přehrávač Pionner přes koaxialní kabel.
Měl jsem za to, že těmito kabely se přenáší digitální audio signál, ale když se podívám v AVR na informace o signálu tak mě píše analogický. A to jak u optického tak i koaxialního vstupu.

Zkoušel jsem přehrávat zkuk v DTS i DolbyDigital výsledek stejný.
Je to nějaká chyba v AVR nebo mám něco špatně nastavené, nebo se těmi kabely přenáší analog(o tom pochybuji)?

Předem Dikes
KamilZ (10277)|16.2.2012 19:34
[QUOTE=Miracz;397938]Měl jsem za to, že těmito kabely se přenáší digitální audio signál, ale když se podívám v AVR na informace o signálu tak mě píše analogický. A to jak u optického tak i koaxialního vstupu.[/QUOTE]
Neboj, analog tím neprojde, jen digitál. Proč to máš ale takhle zapojené? Proč nemáš Xtreamer i DVD zapojen přes HDMI do receiveru a z něj HDMI do TV? Přes optiku/coax nepřeneseš vše, co přes HDMI.

PS: analogický signál neznám, hezký překlep :-).
Miracz (16)|16.2.2012 22:04
[QUOTE=KamilZ;397946]

PS: analogický signál neznám, hezký překlep :-).[/QUOTE]
:DD jj mělo tam být analogový :)

K tomu připojení:
Původně jsem měl Xtreamer připojený přes HDMI kabel, ale zvuk nešel tak jak měl. Pořád mě to hlásilo , že jsopu tam jen 2 kanály, přesto že zvuková stopa byla 5.1 . V Xtreameru jsem měl nastavené Zvuk přes hdmi i formát zvuku.
Zkoušel jsem i jiný kabel.

Myslel jsem že to xtreamer neumí poslat.
KamilZ (10277)|17.2.2012 07:03
Poslat to určitě umí, neměl jsi zapnutý downmix? Propoj to přes HDMI a správně si nastav Xtreamer/receiver, optikou stejně neprotlačíš vše.
Miracz (16)|17.2.2012 09:00
[QUOTE=KamilZ;397984]optikou stejně neprotlačíš vše. [/QUOTE]
Máš pravdu, nakonec to funguje i přes hdmi měl jsem špatně nastavený xtreamer. Špatně jsem pochopil návod.
Měl jsem to na :
ACC/FLAC/OGG/5.1CH PCM(HDMI)

správně to má být na:
DTS / AC3 5.1CH (Passthough) zmátl mě popis v manualu "5.1ch surround sound jepřenášen optickým výstupem", myslel jsem že tato možnost je pro optický kabel.

stejně by mě zajímalo proč to píše v infu o signálu "analog"( u hdmi je to ok)
Taky jsem nedávno slyšel , že optický kabel je plnohodnotný. hdmi kabel má větší propustnost? Nebo co víc přenese oproti optice

Díky za rady
KamilZ (10277)|17.2.2012 13:20
Optika přenese max 5.1. Nepřenese už 7.1, TrueHD, DTS-HD, to zvládne jen HDMI. Navíc je zde ještě HDCP.