Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

---Tvorba DVD s copy protection---???---

dan (43)|7.4.2005 20:56
Aké su vlastne typy ochrany proti kopirovaniu DVD? A v akom softe sa dá také DVD vytvorit?

Na DVD authoring pouzivam Ulead DVD Workshop 2 - ten tam tusim nieco ma - asi macrovision...

Ma to vôbec zmysel? 9-)
Whitejoker (616)|7.4.2005 21:42
Nejznámější je CSS, ale ta už byla dávno prolomena.
Zatím není žádná ochrana DVD, která by nešla prolomit.
Snad jedině pálit na Multidisky a ještě povrch DVDčka poškrábat hřebíke m spirálově od středu k okraji. :-E
mirekv (7169)|7.4.2005 22:04
:-E

Mám 2ks Multidisců do teď plně funkčních.
dan (43)|8.4.2005 06:43
Ako dostanem napriklad tu CSS copy protection na DVD-video disk?

Napr. mam ISO dvd-cka, nejako tam tu ochranu dostat (ako?), a napalit znovu?...

O multidisky nemam zaujem :-)
mirekv (7169)|8.4.2005 06:55
dan
O tom jsem nikdy neslyšel, že by to šlo, ISO tuhle informaci neobsahuje a musel by na to být nějaký vypalovací program. Asi ho nikdo nevymyslel, protože je to nesmysl, k čemu taky?
dan (43)|8.4.2005 07:12
a v akom vypalovacom softe by to slo?
dan (43)|8.4.2005 07:15
Alebo napr. mam na disku strukturu dvd (dvd folder - VIDEO_TS a AUDIO_TS). V com to napalit aby tam bola aj ta ochrana?
mirekv (7169)|8.4.2005 07:35
[quote=dan]a v akom vypalovacom softe by to slo?[/quote]

Právě, že o takovém nevím, že by existoval.
dan (43)|8.4.2005 07:42
A rovno nejaky DVD authoringovy soft s moznostou "pribalenia" copy protection?
blueant (820)|8.4.2005 07:51
2 dan

Co to nechapes ?

Nieje ZIADEN copy protection na DVD - KAZDE DVD sa DA skopirovat - pokial nieje mechanicky poskodene - ale take ti je asi naprd.
dan (43)|8.4.2005 08:01
ok, to ze sa da kazde dvd skopirovat mi je jasne.
mne ide o to trochu to "stazit"
StD (8612)|8.4.2005 09:52
Blueant: svatá pravda s dodatkem, že to okopíruje i s těmi skrytými údaji... Pro Dana: Právě jsem si zakryptoval jedno vlastní DVD ve Scenaristu, je tam na to extra záložka, kde jen vyplníš žádoucí údaje a přibudou ti v adresáři dvd-čka asi čtyři skryté soubory... Vyzkoušej, uvidíš. Ovšem Shrink/Decrypter s tím nemá problemy.
Pitomec (10211)|8.4.2005 09:57
[quote=dan]Ako dostanem napriklad tu CSS copy protection na DVD-video disk?

Napr. mam ISO dvd-cka, nejako tam tu ochranu dostat (ako?), a napalit znovu?...

O multidisky nemam zaujem :-)[/quote]
CSS lze dostat pouze na lisovaný DVD a nikoliv na zapisovatelný (vyjma DVD-R for Authoring, kde ale palírna stojí přes 100t. a pro zápis se používají speciální média). Takže jediná možnost ochrany je APS (Macrovision), kterou umí do zapisovatelnýho DVD vpašovat třeba Ulead Workshop 2.
StD (8612)|8.4.2005 10:01
...dyť už to tady bylo kdysi konstatováno, že jsou to jen taková "strašítka"...
dan (43)|8.4.2005 12:09
[quote=Pitomec]
...Takže jediná možnost ochrany je APS (Macrovision), kterou umí do zapisovatelnýho DVD vpašovat třeba Ulead Workshop 2.[/quote]

s ulead DW2 pracujem rad 8-)
Nesposobi vsunutie ochrany Macrovision na disk zhorsenie citania DVD v DVD-playeroch?
mirekv (7169)|8.4.2005 12:11
dan
Vždyť lisované DVD tuto ochranu mají!
clee (6592)|8.4.2005 12:21
ztizit to nejde, kdokoli kdo je schopnej si zkopirovat originalni dvd si bez problemu zkopiruje i to tvoje "ochraneny", pisu to sice uz asi po padesaty: kdyby existovala nejaka ucinna ochrana, proc by ji nepouzivala studia jako universal, fox nebo paramount na svejch DVD???
dan (43)|8.4.2005 15:48
ok, uz mam jasno :-!!!

dikes vsetkym :BB:
stayman (12393)|8.4.2005 16:25
Hehe, akonahle tam budes mat cokolvek (teda asi len ten Macro sa ti podari), tak uz len freeware nastrojom ako napr. DVDShrink ju okamzite odstrani, tak ku comu je to dobre? Ja by som ti odporucal napr. zmazat nejaky nepodstatny VOB alebo "len" BUP (s bonusmi atd) a ver, ze "nezainteresovany" si ani neprdne a DVD bude aj tak funkcne (okrem toho bonusu v pripade delete VOB) :-E
Pitomec (10211)|8.4.2005 19:17
[quote=dan][quote=Pitomec]
...Takže jediná možnost ochrany je APS (Macrovision), kterou umí do zapisovatelnýho DVD vpašovat třeba Ulead Workshop 2.[/quote]

s ulead DW2 pracujem rad 8-)
Nesposobi vsunutie ochrany Macrovision na disk zhorsenie citania DVD v DVD-playeroch?[/quote]
Macrovision na DVD disku je jeden jediný bit, který aktivuje příslušné obvody v DVD přehrávači - a až ty můžou zhoršit výsledný obraz.
denisa (113)|8.4.2005 22:48
StayMan by €RikŁ€
I to je na dvě věci. Na nic a na h***o. Načteš ISO, vypálíš ISO.

Kdo by měl chuť vyvíjet soft na vložení ochrany? Druhej den by se beztak objevila nová verze xxxxxxxxxx (doplňte si sami) co to umí obejít.

Znám pár lidí, co maj výpalku chvilku a o Shrinku ani o Dekrypteru nemaj ani potuchy. Tam by to mělo smysl. Ovšem jak dlouho?
clee (6592)|8.4.2005 22:51
mno zas takova sranda to neni, vezmi si kodovani jako cryptoworks, powervu, nagra2 atd.... ty jsou na svete uz pekne dlouho, cracknuty nejsou a nejspis jen tak nebudou...
Pitomec (10211)|9.4.2005 01:05
[quote=clee]mno zas takova sranda to neni, vezmi si kodovani jako cryptoworks, powervu, nagra2 atd.... ty jsou na svete uz pekne dlouho, cracknuty nejsou a nejspis jen tak nebudou...[/quote]
Jasně, že nejsou a nebudou - kdo by taky hacknul HBO v maďarštině, češtině nebo slovenštině, event. ORF... (jinak samozřejmě existuje něco jako Penta card :-) ).
clee (6592)|9.4.2005 01:17
no v cryptoworks vysila vic paketu nez usmrdeny UPC, takova nagra by se sikla, jinak pentacard bude k nicemu az UPC rozesle novy karty...
Pitomec (10211)|9.4.2005 08:05
Nerozešle - oni moc dobře ví, že celá řada lidí platí základ jenom proto, že se tam dá dohrát HBO+PG, a pokud by to nešlo, tak jim to hodí na hlavu celý. A těch pár jedinců s Penta card, to není hrozba.
lacc (45)|10.4.2005 15:23
Mne sa raz podarilo vyprodukovať 100% neskopírovateľný disk, ale náhodou. Nejakým činom došlo pri encodovaní alebo autorizácii k chybe a priamo vo VOB-och je viac chýb. Player to bez problémov prečíta, ale NEJDE to skopírovať ani na HDD, ani ako DVD-copy, ani v žiadnom programe ktorý som 4 dni skúšal. Fakt som skúsil všetko a jediné čo sa mi podarilo je, že som z toho dostal mpeg s vynechanými miestami kde sú chyby. To znamená kópiu o ničom a bez menu.
Ešteže nebola oficiálna reklamácia :-D
AleK (814)|10.4.2005 16:30
lacc
:-E :-E tak nejsem sám mě to poslední dobou dělala vypalovačka uplně sama ( LG 4160 ) vypálené v dom kině bez chyby ale v pc nejde překopírovat ani náhodou to je ochcrana vážení :-E
dan (43)|12.4.2005 09:06
[quote=StayMan by €RikŁ€]Ja by som ti odporucal napr. zmazat nejaky nepodstatny VOB alebo "len" BUP (s bonusmi atd) a ver, ze "nezainteresovany" si ani neprdne a DVD bude aj tak funkcne (okrem toho bonusu v pripade delete VOB) :-E[/quote]

nooo, velmi zaujimave. to znamena ze po takej "uprave" to dotycny nedostane na HDD napr. DVDShrinkom?
urobit jeden maly nepodstatny vob, vlozit ho do dvd-strultury, v menu ho zlinkovat so skrytym tlacitkom, potom ten vob z finalneho adresara pred vypalením vymazat.... tak nejak?
:-)
dan (43)|12.4.2005 09:09
Vo workshope2 su 3 typy macrovision protection (type1, type2, type3), aky je medzi nimi rozdiel?
+je tam moznost vlozenia region kodu - teda u nas je myslym 2
stayman (12393)|13.4.2005 00:18
dan

Staci tam dat spatny *.BUP !!! Teda z nejakeho bonusu najlepsie (ten povodny vyhod a daj tam uplne cisty= vytvoreny pomocou vlozit textovy dokument a premenuj to na *.BUP, teda napriklad VTS_04_0.BUP), aby si nic ine neposkodil, stane sa mi to niekedy, hlavne s tym cistym VOB, pretoze dam vo VobBlankeri skip... a vsetci na mna nadavaju, ze im to nejde skopcit :-E
Atkins (447)|13.4.2005 12:54
Mám 3ks Multidisců teď již plně nefunkčních.