Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Sietove funkcie A/V receivrov - prakticke vyuzitie alebo zbytocnost ?

ROpa-SK (16)|14.2.2012 16:51
Zaujimam sa o kupu receivra so sietovymi funkciami, zatial nie som rozhodnuty pre ziaden model, do uvahy pripada Denon 1912, Onkyo 509 ale moze byt aj nieco od Yamahy, Pioneera, Marantzu atd... v podobnej cenovej hladine. Pokial niekto vlastni niektory z receivrov ktore by spadali do mojho vyberu a pouziva tieto veci bol by som rad keby sa mohol podelit so skusenostami. Zaujimali by ma predovsetkym tieto veci:

1. Je mozne pridat vlastne internetove radio a ulozit ho do nejakej pamate, (alebo predvolby) tak aby som jeho prehravanie dokazal spustit bez toho aby som musel zapinat TV ?

2. Predpokladam ze je mozne browsovat po diskoch pocitacov (alebo NAS) v lokalnej sieti, muziku mam v roznych adresaroch, v kazdom adresari mam okrem samotnych zvukovych suborov aj subor s playlistom povedzme vo formate *.m3u. Je mozne nejako tieto playlisty ulozit do pamate, (alebo predvolby) tak aby som ich vedel spustit z AVR bez toho aby som musel zapinat TV ? Proste predstavujem si to tak ze ten AVR dokaze dat do predvolby cokolvek, nielen FM radio ale cokolvek co dokaze po sieti prehrat.

3. pokial nie je mozny bod 2.) maju tie receivre aspon nejake vlastne playlisty do ktorych si mozem zaradit muziku z roznych sietovych zdrojov a potom spustit prehravanie aj bez zapnutej TV ?

4. Pokial ma niekto nejaky iny napad ktory by ma mohol zaujimat sem s nim, rovnako ak sa niekto stretol s niecim co si myslel ze bude fungovat automaticky a ono to tak vobec nefungovalo, alebo to fungovalo inak alebo nefungovalo vobec, takisto sem s tym.

Dakujem za kazdy nazor,

Rasto
KamilZ (10277)|14.2.2012 17:04
Částečně máš odpověď zde ve druhém příspěvku: https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php/31288-AVR-repro-do-25-tis?p=397151. Asi budeš muset stáhnout manuály a začíst se, nebo se někde osobně zastavit podívat. Tohle jsou ale věci, které se strašně mění, receiver kupuješ na delší dobu a nemyslím si, že by se nějak extra vydávaly nové firmwary. Za pár let nemusíš přehrát 1/2 aktuální nabídky (teď myslím inet rádia).
Jakub Doležal (22)|14.2.2012 20:37
Ahoj,
kupoval jsem známým Onkyo 509 a musím říct, že mě opravdu příjemně překvapilo, jaký schopnosti to má.

- Začnu asi tím nejpodstatnějším a to je, že existuje app pro Android a tím se dá ovládat cokoliv + si přímo z mobilu můžeš streamovat hudbu včetně FLACu, zkrátka nádhera

- Tuner má vlastní databázi rádií pro celý svět a pravděpodobně tam najdeš i to svoje, nicméně jinak se to myslím dá přidat přes webové rozhraní a nebo přes mobil (nicméně to jsem nezkoušel, neboť jsem ty rádia našel v databázi)

- Stačí otevřít například Windows Media Player a dát sdílet knihovnu, v mžiku můžeš obsah přehrávat na receiveru. Jestli to zvládá i playlisty netuším.

- Pokud budu mít čas, zkusil bych udělat minirecenzi, nicméně mám toho opravdu hodně, takže na to úplně nespoléhej :-)

Jinak za mě: nekupovat nic bez těchto vychytávek, ovládat receiver přes mobil je naprostá paráda (až přidaj Wake On LAN, tak to bude nepřekonatelný)
ROpa-SK (16)|21.2.2012 21:00
rozhodol som sa nakoniec pre Denon 1912, tak ked pride dam vediet ako som spokojny.

R.