Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Corel VideoStudio X 4 trial - jak nastavit projekt

steviezah (272)|14.2.2012 15:55
Nějak jsem nepřišel na to jak nastavit projekt.Např: 1920x1080/50p.Jak to nastavit, nebo trial verze dovolí jenom napevno MPEG-2 a k tomu AVI?
V manuálu o tom není zmínka.
Mimochodem,proč má Corel verzi trialu 14.1.0.150 a ne 14.2.0.23 současnou včetně SP2 asi nemá cenu pátrat.Staženo dnes 14.2.12.
Pokusil jsem se zadat Search Update oznámilo mi to netřeba,verze je aktuální.Podivné.
steviezah (272)|14.2.2012 17:24
Tak na druhou část otázku si odpovím sám.Aktuální verze 14.2.0.23 se z trialu stane po stažení Servis packu a instalaci ručně.Instalovat šel pouze na trial Servis pack 2.
Servis pack 1 oznámil, že s touto verzí nemluví :D
jarino1978 (8045)|14.2.2012 18:35
pozri screen :
- prvá voľba = podľa nastavenia projektu
- druhá voľba = podľa vlastností prvého vloženého klipu ( ak je 50i, výsledok bude 50i, ak je 50p, výsledok bude 50p )
- tretia voľba = mpeg optimizer = encoder si sám načíta vhodné nastavenie a potom renderuje

Výsledok má vždy príponu mpeg, čo je kontajner. Vo vnútri je H.264/AVC, pre lepšiu kompatibilitu s prehrávačmi príponu mpg zmeň na m2ts.
Všetko je samozrejme v režime smart rendering.
777.png
steviezah (272)|14.2.2012 20:33
Takže z toho jsem pochopil, že parametry projektu jako takového nastavuji pouze pro export.Nikoliv pro timeline.Nebo na změnu počtu snímků v tímeline musím použít
formát projektu Microsoft AVI?Myslím tím toto.
Corel_project.JPG
jarino1978 (8045)|14.2.2012 22:13
to je OK a toho si nevšímaj. to by si potreboval na DVD-VIDEO. Na AVCHD platí to, čo som popísal.
steviezah (272)|15.2.2012 03:33
Díky, to je zajímavé.Editace podle toho co vidím v preview.A vlastně jenom export se dá v nějakých mezích nastavit.To si s tím pohraju, ale až se mi podaří
zjistit proč mi Corel furt padá.Na na druhém slabším stroji mi jede v pohodě.Ještě jednou díky.
IvanBystricky (10)|8.10.2012 21:27
Dobrý den, řeším zajímavý problem při výpočtu videa v programu Corel Video(5). Začnu poněkud zezačátku. Do časové osy vložíme nějaké video př. MPG2/Var.8000/UFF/25 snímků/a zvuk Dolby.
To samé nastavím ve vlastnostech projektu. Hotové video dám uložit přes optimalizace MPG a výsledek OK 100% kvality, video plynulé. Dlší možností je uložení videa podle prvního klipu, výsledek je opět OK. Nezáleží ani na tom, zda-li je použit chytrý výpočet nebo celkový přepočet. Výsledek je vždy stejný i z připraveného a nakopírovaného projektu. Ale... Při tvorbě stejného projektu, nebo více pomocí dávkového převodu dám do projektového zásobníku např. dva projekty, dole ve vlastnostech nastavím viz horní parametry a dám vytvořit dávkový převod, tak výsledek je neplynulé video, jako by se pomotaly půlnímky, ale po dokončení se ukazuje ve vlastnostech viz. horní parametry. Někde musí být chyba, prosím napište kde, pokud to není chyba programu, pátral jsem totiž po verzích 5, 4, 3, 12, 11 a Ulead media studio7, kde ten projektový zásobník nějak video pomotává až u verze Ulead media studio 6 a 5 jede video z projektového zásobníku 100% Ok. Co vy na to?
V některých příspěvcích jsem se všiml, že tento problém má více uživatelů tohoto programu, ale nikde jsem se nedozvěsěl, kde je chyba. PS. Vše jsem odzkoušel i s nainstalovanými aktualizacemi viz výše jmenovaných programů.
Děkuji za názory. Ivan