Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

DVB-C, dotaz na rekordéry a jejich vlastnosti

randomofamber (10)|14.2.2012 11:54
[SIZE=2]Dobrý den,
nejprve uvedu, že mám tv kanály od UPC a zatím "jedu" na starým analogu s tím, že mám i STB. Zatím mám starou analog. tv a analog HDD rekordér. Hodlám ovšem "upgradeovad" abych využil možností nové techniky. Rozhlížím se po nákupu DVB-C rekordéru (mimo jiné i televize) se dvěma tunery a dvěma CI+ sloty pro možnost nahrávat více i kódovaných pořadů najednou, s funkcí PIP a s Wi-Fi pro přenos z/do PC v LAN. Dosud jsem našel tři rekordéry, které mě zaujaly.

Jsou to "Vu+ Ultimo", "Vantage VT-1C+ Twin tuner DVB-C" a "Vantage HD-8000 C Twin tuner DVB-C".


1.) Ptám se, který z těchto rekordérů je dle vašeho názoru nejlepší a zda není ještě nějaký další, který jsem nenašel, ale mohl by mě zajímat.[/SIZE]
Hodně se mi z počátku líbil "Vu+ Ultimo", jenže když jsem shlédl nějaká ta videa z YouTube, tak jsem zjistil, že funkce PIP neukazuje plynule. Nevím zda to přičíst nedostatečnému výkonu nebo software. Pak jsem narazil na výrobky Vantage přičemž "[SIZE=2]VT-1C+" se mi zdá novější než "[/SIZE][SIZE=2]HD-8000[/SIZE][SIZE=2]", ale dostupné informace [/SIZE]si protiřečí, kdy u "[SIZE=2]VT-1C+" je uváděno méně funkcí než [/SIZE]u [SIZE=2]"[/SIZE][SIZE=2]HD-8000[/SIZE][SIZE=2]"[/SIZE]. Dle videí tyto s PIP nemají problém. Mají výkonnější CPU?

2.) Druhý dotaz je na stávající uživatele DVB-C rekordérů. Jak rychle rekordér přejde ze stavu "stand by" do nahrávání nebo umí nastartovat tak aby začal ve správný čas?
[SIZE=2]Funguje třeba VPS/PDC?


3). Jak je to s pevnými disky a s nahráváním z pohledu dat?
Co se týká kompatibility jsem zmaten. Vypadá to jako by přístroje měli fungovat jen s některými disky. To nechápu. Disky mají přeci jednotné rozhraní a tedy by neměl existovat problém s nějakou kompatibilitou.
Co se týká dat. Dočítám se, že disky jsou formátovány na FAT32. Ten ovšem neumožňuje soubor delší jak 4GB. Jak se tedy nahrávají dlouhé pořady? Je to rozkouskované na více souborů? Dále mě zajímá objem dat. Existuje nějaké vodítko, dle kterého bych si mohl odvodit, jak velký disk si mám pořídit budu-li nahrávat v HD? Např. dle GB na 1 hodinu filmu v HD?


4.) A poslední nejzásadnější otázka. Jak je to s dekryptovacími moduly a kartami? Pochopil jsem, že si u UPC zakoupím CI moduly i s kartou (kus za 999 kč), ale jak a jestli vůbec to u nás funguje?[/SIZE]
Pořád narážím na diskuze ohledně různých názvů (výrobců) modulů a karet s tím, že jsou/nejsou kompatibilní, ale jen vzhledem k DVB-S. O DVB-C se moc nemluví. Dá se nějak zjistit, zda to vůbec bude fungovat? Nerad bych nakoupil tzv. zajíce v pytli (ať už rekordér a/nebo CI moduly).

[SIZE=2]Děkuji předem za odpovědi či případnou diskuzi...

5.) Otázka na poslední chvíli. Dá se [/SIZE][SIZE=2](má význam)[/SIZE][SIZE=2] postavit vlastní DVB-C rekordér, který by byl v rozumné cenové relaci (do 15000), s odpovídajícími parametry, spotřebou a výkonem?
[/SIZE]
Ivo Mašek (10205)|14.2.2012 12:06
K bodu 4:
http://www.upc.cz/televize/ca-modul/
http://www.dvb-c-shop.cz/produkty/ca-moduly.htm
kartu s modulem ti spárují a po kabelu ti pustí objednané služby. Funguje to. Pokud budeš mít svůj vlastní STB, funguje to stejně (ten prodej a vše okolo), jako s TV s tunerem DVB-C
Ivo Mašek (10205)|14.2.2012 12:29
Ten STB Vantage VT-1C+ Twin tuner DVB-C http://www.vantage.cz/hdtv-satelitni-prijimace/1089-Vantage-VT-1C+-Twin-tuner-DVB-C.html má modul CI+. Jiný se už, tuším, ani nedodává. takže doporučuji STB, který je připraven pro modul CI+ (ne modul CI)
KamilZ (10277)|14.2.2012 13:14
Ad 1) Chybí Ti tam Dreambox DM 7020 HD
Ad 2) na VPS zapomeň
Ad 3) Výrobci se kryjí. Důležité je dodržet max. kapacitu, 99% HDD funguje. Některé jsou vhodnější (HDD pro AV zažízení) a ty se právě často uvádějí. Většina lepších přijímačů umí i ext3 nebo ntfs a omezení na 4GB padá (minimálně VU+ a Dream, předpokládám, že i Vantage). Velikost nelze říct, záleží na datovém toku. SD bývá velmi hrubě 1-2GB/hodinu, HD 2-3 GB/hodinu.
Ad 4) Problémy bývají nejčastěji s CI v TV, ne u STB. Konktétně to nezjistíš, pouze ze zkušeností. Ale na problémy s DVB-C jsem zatím nenarazil, na druhou stranu jsou to poměrně mladé přijímače.
jito (999)|20.2.2012 14:40
Který z uvedených nebo dalších přijímačů,umí nahrávku na flash nebo ext.hdd přenést v odkódované formě do PC,a tam zeditovat?
sanchez13 (1071)|1.3.2012 00:11
pouzivam STB Kaon KCF-B3000HCO (origos dodany od UPC SK)..

interny HDD (3,5'' SATA tusim 300GB) som uplne v pohode vymenil za 2TB WD green power. (skusal som aj ine, ale tento som nepocul.... ostatne som pocul :-E)
STB ho nespoznalo a nevedelo naformatovat, ale ked som ho pred pripojenim k STB naformatoval na linuxoch na ext3, tak fachcil bez problemov :D
Z toho vyplyvaju aj dalsie veci....
Hocijake nahravky je mozne precitat na Linux OS, ale bohuzial len nekodovane stanice nahrava nekodovane, takze akykolvek kodovany program je nahraty kodovane a prehras ho len v tom Kaon-e zo zasunutou kartou....
jito (999)|1.3.2012 13:10
Dík za alespoň nějakou reakci.
Pokud všechny podobné STB DVB-C ukládají nahrávku v zakódované podobě,tak mám asi smůlu....
sanchez13 (1071)|1.3.2012 15:28
[QUOTE=jito;400187]Dík za alespoň nějakou reakci.
Pokud všechny podobné STB DVB-C ukládají nahrávku v zakódované podobě,tak mám asi smůlu....[/QUOTE]

pokial ti nevadi zainvestovat existuje napr Dreambox DM-7020HD (uz bol spomenuty v prispevku #4), ten by mal (podla mojich info) nahravat v nezakodovanej podobe...
Inak celkom by ma zaujimalo, ci by na nom islo rozbehat sharovanie karty v ramci bytu. Predpokladam, ze by to malo ist :-)
jito (999)|1.3.2012 17:25
Chybí to potvrzení,že se nahrávka na 100% ukládá odkódovaná.
Dokud podobnou informaci nemám,tak je zbytečné kupovat jakýkoliv PVR přijímač DVB-C.
sanchez13 (1071)|1.3.2012 21:49
sanchez13 (1071)|3.3.2012 15:33
[QUOTE=jito;400231]Chybí to potvrzení,že se nahrávka na 100% ukládá odkódovaná.
Dokud podobnou informaci nemám,tak je zbytečné kupovat jakýkoliv PVR přijímač DVB-C. [/QUOTE]

takze podla tohoto, 7020HD, tak ako vsetky dreamboxy ma nahravky nekodovane...