Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

LG 47LW650S - nahrávání na HDD

koudelka24 (19)|13.2.2012 23:02
Ahoj dámy a pánové,

mám tady LEDku LG 47LW650s. Koupil jsme externí HDD (ADATA Classic CH11) 500GB připojený přes USB. Kdykoli ho připojím a naformátuji, tak se pravidelně každých cca. 5 min vypne a zapne TV. TO samé, když spustím nahrávání. Někde jsem tady našel, že když se vypne funkce TimeShift, tak to přestane, ale nepomohlo to.

Prosím, máte stejné zkušenosti? Poradíte? Nebo případně budu vděčný, jaký HDD s tím funguje.

Díky, Koudelka
sanchez13 (1071)|14.2.2012 08:14
Pravdepodobne ma tvoj HDD vacsiu spotrebu. Inak je zbytocne pouzit na nahravanie HDD s USB 3.0. TV aj tak nema rozhranie 3.0, takze ho nevie vyuzit. Dalsia vec je, ze TV si ho naformatuje a nebudes ho vediet pouzit napriklad aj s PC, cize 500GB je mozno tiez zbytocne vela. Takze tento HDD si radsej nechaj na prenos dat. Ja osobne pouzivam HDD, ktory mi zostal po upgrade ntbk (tusim 120GB) ku ktoremu som dokupil USB case... A funguje OK.

P.S. majitelia tejto TV tu maju vytvoreny thread LW650s-LW570s takze skus si ho precitat a pripadne sa opytat tam..
koudelka24 (19)|14.2.2012 17:45
Zdar, zkusím vyzkoušet možná USB 2.0 HDD, ale zdá se mi to divné, proč by to tak mělo být. Uvidíme.
Kdyby měl někdo jinou zkušenost, sem s tím :-)
KamilZ (10277)|14.2.2012 18:09
U toho disku není bohužel nic ve specifikaci (http://www.adata.com.tw/index.php?action=product_specification&cid=3&piid=125). Pokud je to stavěné na USB 3.0, tak to má standardně povolen vyšší odběr než USB 2.0 (to má max. 500mA). Není tam ani vidět, kolik má ploten, jakou rychlost otáčení apod. Pokud je to např. 7200 RPM, tak to bude pravděpodobně přes 500mA (většinou výrobci udávají 500mA s disky 5400 RPM, je to na hraně). Ještě můžeš zkusit Y kabel...
Aesculap (3)|18.6.2012 00:58
Mám LG 42LW650S, takže až na uhlopříčku je to asi velmi podobný model (a dost možná bude mít skoro stejný firmware). Televize se mi při připojení disku také restartuje, ale pouze v případě, že pustím nějaký HD program. Pokud pustím program v SD rozlišení, nic se neděje. Jako zdroj signálu mám DVB-C - CA modul od UPC.

Ptal jsem se i na technické podpoře LG, ale jediné, co mi poradili bylo, abych prověřil, zda "disk odpovídá požadovaným parametrům uvedeným v manuálu na straně 56". V manuálu se na straně 56 o discích nic nepíše. No aby se neřeklo, že je to diskem, zkusil jsem i úplně jiný disk v jiném boxu.
Dagy2 (3153)|18.6.2012 09:00
Aesculap
1/ a už si čítal hneď prvú odpoveď od Sancheza?
2/ ani ťuk o tom čo to máš za disk a hlavne ako ho napájaš
3/ TV nie je multimediálne centrum tak to treba brať. To že niekto píše v papieroch že vie aj nahrávať je síce pekné, ale prečo si myslíš, že výrobcovia setopboxov majú toľko problémov s nahrávaním? A to sa venujú STB, ty by si to chcel od telky.
Aesculap (3)|18.6.2012 15:56
1. a 2. Ano, četl jsem celé vlákno. Disk - v jednom případe SATA, Seagate, 500 GB v boxu, v druhém případe PATA 100 GB (myslím, že také Seagate) v boxu (jiném). Oba jsou 2,5 (takže spotřeba je určitě nižší, než 3,5"). Ty disky oba bez problémů fungují na nahrávání SD programů, nebo na přehrávání. Zkoušel jsem na tom přehrávat i jeden 3D film také v HD rozlišení, datový tok už musel být opravdu velký - dvouhodinový film měl asi 35 GB. A disky měly evidentně proud dostatečný. Ty restarty televize se objevují pouze když je na televizi puštěný nějaký HD program. Dokonce aniž by se na ten disk něco nahrávalo, jenom je připojený.

K oběma boxům je možné připojit i dodatečné napájení (ještě z jednoho USB portu). U některých notebooků je to nutné, proto k tomu ten káblík navíc dávají - zkoušel jsem disky připojit i s ním (do druhého portu na televizi) - televize se stejně restartovala.

Každopádně nemyslím si, že by to mělo být zrovna napájením - jak jsem psal, k restartům dochází, aniž by disk byl nějak zatěžován (je "jenom" připojen). K restartům nedochází při přehrávání, ani když je disk zatížen docela dost (přehrává se z disku).

3. Nevím, STB neřeším, koupil jsem si televizi a ve specifikacích má, že umí na USB zařízení nahrávat. A ona to i umí a nemám s tím celkem žádné problémy. Jen prostě když je tam připojený disk a pustím si HD program, tak mám smůlu, protože se televize každou chvíli restartuje. To ale nikde ve specifikacích není, takže předpokládám, že to asi není standardní chování a snažím se zjistit, co by za tím mohlo být... Jsou to snad přehnané nároky na výrobek?

Jinak psal jsem znovu na LG podporu, tentokrát už mi odepsali, ať prý si k nim zavolám a mám k ruce sériové číslo, datum prodeje a potvrzený záručák a že prý mi pošlou technika Takže asi už i oni tuší, že by v televizi mohlo být něco špatně...
KamilZ (10277)|18.6.2012 17:56
Tohle chování nebude problém napájením disku. Máš v kabelovce něco, co je HD a free, ať můžeš zkusit vyhodit z TV CI modul?
sanchez13 (1071)|18.6.2012 20:06
[QUOTE=Aesculap;413918]Každopádně nemyslím si, že by to mělo být zrovna napájením - jak jsem psal, k restartům dochází, aniž by disk byl nějak zatěžován (je "jenom" připojen). K restartům nedochází při přehrávání, ani když je disk zatížen docela dost (přehrává se z disku).[/QUOTE]
toto nie je uplne pravda...
predpokladam, ze si nerobil nic specialne a standardne si inicializoval HDD aby si mohol na neho nahravat. V tom pripade mas automaticky aktivovany aj TimeShift, takze HDD nie je nikdy v pokoji, vzdy sa na neho zapisuje to co aktualne pozeras... Jedina vynimka je prave to prehravanie z HDD, ktore spominas. (vtedy sa na HDD nic nezapisuje, len sa z neho cita a citat dokaze HDD vo vseobecnosti rychlejsie ako zapisovat a pri zapise potrebuje aj viac energie ako pri citani)
Ja si stale myslim, ze je to sposobene vyssim datovym tokom niektorej HD stanice. U mna ked som to este pouzival, tak sa to obcas tusim stalo pri JOJ HD (DVB-C od UPC).

Pokial si to chces odskusat skus deaktivovat TimeShift a uvidis, ze restarty uz budu vznikat len pri nahravani...
TimeShift vypnes takto:
- stlac OK na DO (zobrazi ti listu kde sa vlastne mozes pohybovat medzi obrazkami TimeShiftu, volit nahravanie a pod)
- stlac zlte tlacitko na DO (zazn/rozvrh)
- stlac Q.Menu na DO
- zobrazi sa ti tabulka, kde mozes nastavit "rezim casoveho posunu" na vyp

P.S. namiesto toho aby si ten "Y" kablik, ktorym mozes napajat HDD pripojil do druheho USB portu TV, skus ho pripojit na nejaky externy zdroj, napr na lubovolnu 5V USB nabijacku mobilneho telefona. Skontroluj si na nej ale aby mala vystupny prud min 500mA, najlepsie aby dokazala dat 1A, potom uz by si nemal mat problem s napajanim HDD...
Ak aj potom budu pretrvavat restarty, tak to uz asi bude problem TV. Mne to ale vtedy na tej konkretnej stanici robilo aj bez CI modulu :-( aj ked na druhej strane TV sa restartla celkovo asi 3-4 krat a potom to prestalo. Uz ale neviem, ci to bolo sposobene tym, ze som updatol firmware, alebo sa zmenili parametre UPC, lebo tie sa vtedy tiez menili (dnes je uz napr skoro vsetko kodovane :mad:, predtym sa vacsina SK CZ dala pozerat nekodovane)....
slart (65)|18.6.2012 20:15
Pokud máš nějakou "klíčenku" (flash disk a pokud možno rychlý) zkus to s ní. Pokud problémy přestanou, bylo to pravděpodobně tím napájením HDD. Pokud nepřestanou, zdá se mi rozumná rada od sanchez13.
sanchez13 (1071)|18.6.2012 20:28
[QUOTE=slart;413947]Pokud máš nějakou "klíčenku" (flash disk a pokud možno rychlý) zkus to s ní. Pokud problémy přestanou, bylo to pravděpodobně tím napájením HDD. Pokud nepřestanou, zdá se mi rozumná rada od sanchez13. [/QUOTE]
ale tusim musi byt min 40GB, inak ho TV nenaformatuje...
a ak ho bude kupovat treba si vsimat najma rychlost zapisu, ta je niekedy na lacnejsich USB klucoch veeeelmi pomala :-)
slart (65)|18.6.2012 23:19
[QUOTE=sanchez13;413952]ale tusim musi byt min 40GB, inak ho TV nenaformatuje...[/QUOTE]Jo, tak to netuším, zda je u této TV nějaký limit. To bych se musel podívat do návodu :)
[QUOTE=sanchez13;413952]a ak ho bude kupovat treba si vsimat najma rychlost zapisu, ta je niekedy na lacnejsich USB klucoch veeeelmi pomala :-)[/QUOTE]Přesně tak. Já už roky úspěšně nahrávám na 16GB flash Patriot X-Porter XT Boost a v pohodě to nahrává i HD signál např. HBO HD. Ne teda na této TV, ale přes satelitní přijímač a mám to jen na nahrání pořadu, pak s tím hned jdu na PC a ostříhám a uložím do vhodného kontejneru - ne plechového :) Proto mi stačí jen 16GB.
koudelka24 (19)|26.6.2012 08:19
Ahoj, jen pro informaci - jak jsem dopadl se svým modeleme: vyzkoušel jsem 3 různé HDD a u všech stejně. Tak jsem se na to vybodlo, protože nemám čas furt něco řešit. Ale když se dívám na to co píšeš, tak je to stejné - tj. mám UPC (bez CI modulu - beru jen free programy) a restartuje se jen na PRIMA HD a tak na Barrandov TV, další jsem nezkoumal. Dej pak vědět, jak jsi dopadl na podpoře / servisu LG - je pravda, že jsme si koupili TV, kde tvrdí, že to má fungovat, tak není důvod proč by nemělo že...
Operator237 (256)|26.6.2012 10:14
Hi, určite bylo napsany že to ma fungovat na DVB T a ne C. v popisce. to ze to funguje na DVB C je fajn ale vyrobce Lg to nezaručuje 100% tak že není na co nadávat..-)
sanchez13 (1071)|26.6.2012 10:55
[QUOTE=Operator237;414684]Hi, určite bylo napsany že to ma fungovat na DVB T a ne C. v popisce. to ze to funguje na DVB C je fajn ale vyrobce Lg to nezaručuje 100% tak že není na co nadávat..-)[/QUOTE]
mne to fachci aj na DVB-C, bez restartov. Neviem ci som mal stastie, ale ide mi to s prvym HDD, co som tam praskol (zostal mi po upgrade ntbk) :-)
rokator (46)|2.11.2012 08:08
Včera jsem poprvé zkusil nahrávání na HDD. Vzal jsem starou 120 GB, dal do boxu, připojil, TV oznámila, že je potřeba inicializace, tu jsem potvrdil, potom jsem na ovladači stiskl REC a pořad se nahrál. Přehrávání fungovalo taky bez problémů. Kvalita dobrá.

Předpokládám, že:

1) není možné nahrávat jiný program, než na který se dívám

2) není možné zvolit nahrávání např. Nova od 18:00 od 19:00 a nechat TV vypnutou (maximálně vypnutý display)

3) není možné pořízený záznam dostat do PC - disk se po připojení k PC sice objeví ve správci disků, ale s neznámým oddílem

Nebo znáte nějakou fintu?
Pavell007 (790)|2.11.2012 08:16
Všechny tvé předpoklady jsou správné-nahrávání na disk přes tv je dobré jen k tomu, aby sis nahrál zprávy, když tě manželka zrovna pošle na nákup, ty se na to po návratu podíváš a zapomeneš na to, to není náhrada rekordéru na archivaci.
KamilZ (10277)|2.11.2012 08:34
Nevím, jak u bodu 2, to by snad fungovat mohlo (ruku do ohně za to nedám).
sanchez13 (1071)|2.11.2012 09:20
Ako pise Kamil, bod 2 funguje...
TV sa v tomto pripade cca minutu pred nahravanim zapne. Nezapne sa kompletne TV, ale len obvody nutne k nahratiu, takze napr obrazovka zostane vypnuta...
Jarda.Bar (1238)|2.11.2012 10:01
A pokud nahrávání zapnete bez plánování ručně a dáte vypnout TV, tak nahrávání jede dál.
sanchez13 (1071)|2.11.2012 10:22
V tom pripade TV oznami, ze bezi nahravanie a opyta sa, ci ma bezat aj po vypnuti TV...
Este jedna malickost, nahravanie musi bezat min 10 sec aby TV ulozila nahravku.
pan Hnedy (1)|19.12.2012 18:40
chci se zeptat, uvazuji o teto TV, respektive o 760S a zajima mne nahravani. Lze nahravat i ze satelitu (DVB-S) nebo pouze z DVB-T. Nejde mi o zadny tvoreni archivu a nahrat si porad např. z Eurosportu a jednou se na nej podivat. Jde to? jake mate zkusenosti?
luiz (214)|19.12.2012 20:32
LW650S je model 2011 a nahrávat z DVB-S neumí. Model LM760S je letošní, oficiálně lze nahrávat z DVB-T, nicméně funkční je i záznam z DVB-S.