Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Samsung UE37 D6000 - zkusenisti problemy

krikri34 (10)|13.2.2012 18:03
Ahoj vsem,
nedavno jsem si koupil tuto TV a s obrazem jsem za ty peniize celkem spokojen, co mi vadi je dosti slozita editace kanalu jejich poradi.
Mam ale dva dost zasadni problemy:

1. kdyz sleduju Nova HD tak kdyz jsou treba na obrazu v pozadi postavy ktere se pohybuji jejich pohyb pusobi trhanym dojmem, zvlastni je ze ct hd tento problem nema, tusite cim to muze byt zpusobeno?

2. televizi mam propojenou pres optiku a hdmi kabel s damocim kinem panasonic cca 4 roky starym. Kdyz toto kino zapnu, ztratim signal na dvou programech a to barrandov tv a prima love. U stare lcd televize ktera byla propojena tedy pouze pres hdmi a audio synche tento problem nebyl, tusite nekdo co muze zpusobovat ruseni?

Jinak signal prijimam digitalni a je sveden z anteny na dome ke me do bytu priveden do tv v obyvaku kde je v televizi na vstupu pro antenu pripojena rozdvojka, ktera vede signal do druhe tv v kuchyni kde se ruseni signalu projevuje jeste vice.

Umi nekdo odpovedet na pricinu techto problemu?
Predem moc dekuji za odpovedi
KamilZ (10277)|13.2.2012 19:36
Je to velmi podivné, skoro nemožné, protože Ti vypadnou jen některé programy. Ostatní např. z MUXu 2 (Barrandov TV, Nova, Nova Cinema, Prima Cool, Prima Family ..) fungují? Když připojíš pouze TV z obýváku a vyhodíš rozbočovač, dělá to stále? A jak se to projevuje, co vlastně znamená "ztratím signál"?
krikri34 (10)|13.2.2012 21:33
Mam pocit ze tyto dva kanaly maji oproti ostatnim horsi prijem signalu, ostatni kanaly normalne jdou. To same se projevi i na tv v kuchyni. Ztrata signalu se projevuje tak, ze se ojevi cerna obrazovka a pise ze neni dostatecny signal. Rozbocovac jsem dat pryc nezkousel, ale je to takovy levny kovovy komponent. Muze to byt nim? Ale u predchozi televize ve stejnem zapojeni to nedelalo. Jediny rozdil je ten opticky kabel mezi tv a dom. kinem.
Dale tusi nekdo to zasekavani obrazu?
KamilZ (10277)|13.2.2012 22:02
Pojem "kanál" je z hlediska příjmu dnes už špatné označení, buď přijímáš celý multiplex nebo nic.
krikri34 (10)|13.2.2012 23:40
tak prijimam
Retiree (659)|14.2.2012 08:43
[QUOTE=KamilZ;397308]Pojem "kanál" je z hlediska příjmu dnes už špatné označení, buď přijímáš celý multiplex [/QUOTE]
No , to je asi věc do diskuze (ale ne sem). V elektromagnetickém (radiovém) spektru se pojem kanál stále používá, televizor vždy ladí určitý kanál, televizní spektrum je rozděleno na kanály po 8 MHz (resp. 7 nebo 6 MHz dle přísl. normy), výrobci tv tento pojem využívají také, atd atd... Asi méně správné je používat termín kanál ve smyslu jednotlivý program v multiplexu...
Podobných příkladů matení pojmú je asi mnohem více, například pojem tuner...
KamilZ (10277)|14.2.2012 09:17
Jasně, nešlo mi o to slovíčkařit, to podstatné je v druhé polovině věty. Nedává smysl, aby mu jeden "kanál" z jednoho multiplexu ukazoval špatný signál a druhý šel.
Nicméně jsme se zatím nedočkali odpovědi a ani na testu s vyřazením rozbočovače...
visper (270)|14.2.2012 14:05
K tomu trhání: dej si Motion plus do polohy "čistý" a bude pokoj. Ostatní polohy jsou nepoužitelné.
krikri34 (10)|17.2.2012 09:37
Tak jsem si koupil novy drahy a pry nej rozbocovac co meli v Datartu za 250kc a bohuzel jen nepatrna zmena.
Antena mi vede nejdrive do velke tv v obyvaku, kde je to domaci kino a pote pres rozbocovac do kuchyne. Zajimave je, ze kdyz zapnu kino v obyvaku tak u velke tv nejdou dva jiz zminovane kanaly a u tv v kuchyni nejde asi 5 kanalu, kdyz dom. kino vypnu jdou kanaly normalne vsechny...
sanchez13 (1071)|17.2.2012 10:42
no v takomto zapojeni bude asi lepsie, ked do obyvacky das priechodziu zasuvku a do kuchyne koncovu zasuvku, namiesto tych rozbocovacov...
KamilZ (10277)|17.2.2012 13:45
Nedělá Ti tam spíš nějaký bordel ukostření (vyrovnání potencionálů)?
krikri34 (10)|21.2.2012 15:09
[QUOTE=KamilZ;398049]Nedělá Ti tam spíš nějaký bordel ukostření (vyrovnání potencionálů)?[/QUOTE]
Tomu moc nerozumim, kde mam hledat problem s ukostrenim?
sanchez13 (1071)|21.2.2012 15:55
[QUOTE=krikri34;398848]Tomu moc nerozumim, kde mam hledat problem s ukostrenim? [/QUOTE]

KamilZ asi myslel, nieco taketo : http://www.alza.sk/hama-antenni-galvanicky-oddelovac-d185700.htm
Problem ti zrejme robi to kino, pretoze ked ho pripojis, tak zrazu nemas signal v dalsich miestnostiach. Cize asi by som to skusil zapojit k tomu kinu...
krikri34 (10)|24.2.2012 17:28
dekuji za radu tzn, dat tento galvanicky oddelovac do hlavni televize u niz je to kino jeste pred rozbocovac?
kurtd (81)|25.2.2012 02:31
od 37 bych se raději držel dál protože v nich jsou čínské obrazovky Chi mei innolux http://www.chimei-innolux.com/opencms/cmo/products/lcd_tv/led/products_lcd_led_tv_V370H4-LEx.html?__locale=en
nebo Chilin display http://www.chilinsolutions.com/
bohužel
krikri34 (10)|27.2.2012 17:57
uz sem ji koupil..
krikri34 (10)|1.3.2012 19:49
TAK DALSI ZAHADA!!!
Kdyz mam vypnutou televizi v obyvaku nejdou nektere kanaly na televizi v kuchyni, kdyz zapnu televizi v obyvaku programy v kuchyni jdou vsechny.
Zapojeni popsano vyse.
Poradi mi nekdo, jsem z toho uz zoufaly
KamilZ (10277)|1.3.2012 20:04
Zavolej si nějakého proutkaře :-). Budeš tam mít nějakou primitivní botu v zapojení. A když TV v obýváku úplně vypojíš a necháš jen TV v kuchyni, tak ta sama jede? Ještě jsi nám stejně neřekl, co se stane, když vyhodíš ten
Tvůj (censored) rozbočovat a budeš tam mít jen jednu TV a zapneš receiver, jestli to jde, nebo ne. Ještě zkus natáhnout z obýváku do kuchyně prodlužovačku a všechny TV + receiver zapni do jedné zásuvky.
krikri34 (10)|16.3.2012 10:36
[QUOTE=KamilZ;400264]Zavolej si nějakého proutkaře :-). Budeš tam mít nějakou primitivní botu v zapojení. A když TV v obýváku úplně vypojíš a necháš jen TV v kuchyni, tak ta sama jede? Ještě jsi nám stejně neřekl, co se stane, když vyhodíš ten
Tvůj (censored) rozbočovat a budeš tam mít jen jednu TV a zapneš receiver, jestli to jde, nebo ne. Ještě zkus natáhnout z obýváku do kuchyně prodlužovačku a všechny TV + receiver zapni do jedné zásuvky.[/QUOTE]



Presne toto jsem taky zkousel, tedy abych byl presny odpojil jsem rozbocovac od tv v obyvaku a v tu chvili signal do tv v kuchyni normalne jde a to i kdyz zapnu dom. kino..
Tak co s tim? :-(
sanchez13 (1071)|16.3.2012 11:03
[QUOTE=krikri34;402208]Presne toto jsem taky zkousel, tedy abych byl presny odpojil jsem rozbocovac od tv v obyvaku a v tu chvili signal do tv v kuchyni normalne jde a to i kdyz zapnu dom. kino..
Tak co s tim? :-([/QUOTE]
skusil by som zapojit galvanicky oddelovac presne na to miesto, ktore si odpojil a islo to, cize medzi ten rozbocovac a TV v obyvacke...
jossec (25)|5.6.2012 21:05
Zdravím, potřeboval bych pomoctt s ideálním nastavením obrazu, můžete mi někdo poradit?