Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Chybějící soubor VIDEO_TS.VOB

PV_ox (182)|13.2.2012 01:11
Zdravím,

nejde mi spustit jedno uložené DVD, píše mi to, že chybí DVD struktura. Zjistil jsem, že ve složce VIDEO_TS chybí soubor VIDEO_TS.VOB, tak to bude pravděpodobně tím.

Musí tam ten soubor být nebo je možné ho nějak nahradit (vygenerovat) případně ho obejít tzn. někde nastavit, aby se nehledal? Vše ostatní na DVD se jeví korektně, ostatní VOB soubory jsou OK, tak by mohlo DVD normálně fungovat, kdyby se mi podařilo obejít ten problém s chybějícím VIDEO_TS.VOB.

Je tedy nějaké možné řešení?

Všem předem díky moc za rady.
StD (8612)|13.2.2012 07:52
...ten soubor tam vůbec být nemusí, pokud ten titul nemá menu. Pokud všal na něj navigace ukazuje a chybí, logicky to hrát nebude a ten mastering je doprasený. Musí se to rozebrat a udělat znovu. Třeba v IfoEditu...
Struktura_DVD_Video_1_title_0_menu.jpg
PV_ox (182)|13.2.2012 12:20
Díky za reakci. Ten titul správně menu má mít, je to koncert, takže je tam v podstatě výběr celého koncertu a pak jednotlivých skladeb (cca 30). Ten IfoEdit jsem stáhnul, ale je to pro mě španělská vesnice. To znamená, aby ta funkčnost DVD byla plná, tak by se muselo celé menu udělat znova a u každé konkrétní skladby nastavit ručně index odkud to má začít hrát? To při značně velkém počtu kapitol (písniček) bude asi dost práce, co?

Nechá se tam udělat nějaký jednoduchý krok, kterým bych třeba to menu vyřadil a nastavil, aby se přehrávali všechny VOBy s vlastním videoobsahem?
StD (8612)|13.2.2012 12:26
Když spustíš Video_TS.IFO, tak by ti to player měl přehrát celé.
V IfoEditu titul s menu neuděláš, ten je jen na jednoduchý authoring (funkce DVDAuthor).
Opravovat jedině v PGCEditu, ale to je opravdu jen pro znalce problematiky. Pokud nevíš kam sáhnout, tak se o to raději ani nepokoušej.
PV_ox (182)|13.2.2012 14:26
No právě, že po spuštění VIDEO_TS.IFO to nepřehraje nic a hlasí to chybu ve struktuře DVD. Tak asi jednoduché řešení jak to zprovoznit a ponechat to v DVD není. Tak mi nezbyde nic jiného než ty VOBy spojit a zkonvertovat do AVI nebo MKV.
StD (8612)|13.2.2012 14:31
DVDDecrypterem nebo PGCDemuxem demuxovat na streamy (Stream Processing) a znovu spojit v IfoEditu s původními kapitolami podle vytvořeného Celltimes.txt a máš to za 10 minut bez nějakého převádění v hratelné podobě.
PV_ox (182)|13.2.2012 15:02
Tak se jdu o to pokusit. Pro mě to 10 minut nebude, ale když budeš mít pochopení pro moje hloupé otázky, tak se mi to s Tvojí pomocí snad nějak povede.;-) Stáhnul jsem DVD Decrypter, ale soubory mám jen na disku ve složce VIDEO_TS a z toho to ten Decrypter zdá se číst neumí, takže musím vytvořit alespoň ISO (je to tak?) a pak pustit ten Stream Processing. Jak se jmenuje ta volba v Decrypteru, přímo ten "Stream Processing" tam nemůřu najít.
StD (8612)|13.2.2012 17:01
Tak vezmi PGCDenux - udělá totéž, co Decrypter v IFO-modu, jen neumí odstraňovat ochranu. Načti VTS_01_0.IFO a bude to vypadat takto:
PGCDemux.jpg
wencaS (853)|13.2.2012 17:50
Já bych před tím než se pustí do remuxu radil otevřít to v PgcEditu a on případný problém rozpozná a většinou umí i nabídnout opravu. Obvykle správná volba je přednastavená v upozorňujících dialogách. Texty dialogových oken jdou zkopírovat pravým kliknutím, nemusí se opisovat celé. Teprve po tomto kroku je dobré se rozhodnout zda opravovat a nebo remuxovat ... a nebo najít jiný zdroj toho filmu, remux není zaručený.

Česká verze je ke stažení na www.wencas.cz (není nejaktuálnější), aktuální verze (eng) na http://download.videohelp.com/r0lZ/pgcedit/

Edit: i v případě že DVD má menu, nemusí obsahovat VIDEO_TS.VOB.
PV_ox (182)|13.2.2012 17:56
Super, díky moc za popostrčení. Mezitím jsem sice Stream Processing v DVD Decryptoru našel v IFO-módu, ale ten PGCDemux vypadá pro tohle vhodnější a hlavně mám díky Tvému screenu jistotu, že mám vše nastaveno tak jak to má být.

Takže stáhnul jsem a spustil PGCDemux, nastavil vše podle Tvého screenu a pak spustil demuxování pro všech 5 souborů (VTS_01_0.IFO, VTS_02_0.IFO, VTS_03_0.IFO, VTS_04_0.IFO a VTS_05_0.IFO) do 5 samostatných adresářů. Pro VIDEO_TS.IFO jsem to nedělal, tam to nebude třeba?

Jinak výstup pro VTS_01_0.IFO je prázdný, VTS_02_0.IFO je hlavní část a VTS_03_0.IFO, VTS_04_0.IFO a VTS_05_0.IFO jsou bonusy. Tak a prosím Tě, co s tím teď v tom IfoEditu?
PV_ox (182)|13.2.2012 18:43
[QUOTE=wencaS;397205]Já bych před tím než se pustí do remuxu radil otevřít to v PgcEditu a on případný problém rozpozná a většinou umí i nabídnout opravu. Obvykle správná volba je přednastavená v upozorňujících dialogách. Texty dialogových oken jdou zkopírovat pravým kliknutím, nemusí se opisovat celé. Teprve po tomto kroku je dobré se rozhodnout zda opravovat a nebo remuxovat ... a nebo najít jiný zdroj toho filmu, remux není zaručený.

Česká verze je ke stažení na www.wencas.cz (není nejaktuálnější), aktuální verze (eng) na http://download.videohelp.com/r0lZ/pgcedit/

Edit: i v případě že DVD má menu, nemusí obsahovat VIDEO_TS.VOB.[/QUOTE]

Taky díky moc za pomoc, ten PGCEdit jsem už ale dříve zkoušel a myslím, že nepomohl, ale tak to teď zkouším ještě jednou, třeba jsem nedělal něco dobře.

Spustím PGCEdit, dám "Otevřít DVD, následuje:

Dialog title: "PgcEdit: Ověř počet stop (v celém DVD)"
Dialog type: warning
Dialog message:
Varování: Tam jsou 3 rozpory v některém VMGM/VTSI_MAT tables.

Chceš to teď zařídít makrem "Upravit počet stop" a stanovit je?
Dialog buttons: [Ano] [Ne] [Ano všem]

dám "Ano všem" a následuje "Kontrola na BOV", vše zafajfkuju, dám "Zkontroluj" , proběhne kontrola, nic mi to nenapíše, dám "Zavřít" a co pak?
StD (8612)|13.2.2012 18:48
[QUOTE=PV_ox;397206]Super, díky moc za popostrčení. Mezitím jsem sice Stream Processing v DVD Decryptoru našel v IFO-módu, ale ten PGCDemux vypadá pro tohle vhodnější a hlavně mám díky Tvému screenu jistotu, že mám vše nastaveno tak jak to má být.

Takže stáhnul jsem a spustil PGCDemux, nastavil vše podle Tvého screenu a pak spustil demuxování pro všech 5 souborů (VTS_01_0.IFO, VTS_02_0.IFO, VTS_03_0.IFO, VTS_04_0.IFO a VTS_05_0.IFO) do 5 samostatných adresářů. Pro VIDEO_TS.IFO jsem to nedělal, tam to nebude třeba?

Jinak výstup pro VTS_01_0.IFO je prázdný, VTS_02_0.IFO je hlavní část a VTS_03_0.IFO, VTS_04_0.IFO a VTS_05_0.IFO jsou bonusy. Tak a prosím Tě, co s tím teď v tom IfoEditu?[/QUOTE]

Z těch čtyř titulů (02, 03, 04 a 05) ti musely vzniknout samostatné soubory pro video (m2v), audio (ac3, m2a, dts nebo wav) a titulky (srt) pojmenované podle těch PGC plus CellTimes.txt pro každý titul.
Otevři IfoEdit a nahoře zmáčkni DVDAuthor. Objeví se ti toto okno:
[ATTACH=CONFIG]16232[/ATTACH]

P.S. Jinak je dobře, že se tu objevil WencaS - ten ti může s PGCEditem dobře poradit.
IfoEdit_DVDAuthor.jpg
wencaS (853)|13.2.2012 18:55
Mno , tak pokud nic jiného (krom rozporu v počtu stop, způsobeným odstraněním některé zvukové nebo titulkové stopy při ripování) nehlásil, pak by to mělo být v pořádku a přehratelné.

Upravený rozpor v počtu stop uložíš změny Ctrl+S.

Zřejmě bude asi problém v navigaci, protože pod pojmem že chybí DVD struktura si lze představit asi cokoli.

PgcEdit neanalizuje při otevírání navigaci.
Z nabídky
Informace -> Najít nikam nevedoucí a pak ještě tamtéž Najít vazby na neplatné PGC můžou odhalit zkraty v navigaci.

PgcEdit má funkci trasování, která imituje dění v přehrávači krok po kroku, příkaz po příkazu. Přepneš se do ní kombijnací Ctrl+T a tam lze také odhalit zkraty v navigaci.

A když se nepodaří tak z nabídky Soubor -> Zálohy -> vytvořit zálohu zip a následně do ní nech vložit obrázkové pozadí (zeptá se tě) někam to ulož (ulozto apod.) link mi hoď do SZ a já ti na to kouknu.
PV_ox (182)|13.2.2012 19:27
Informace ->
Najít nikam nevedoucí - nenašlo nic.
Najít vazby na neplatné PGC - našlo viz obrázek v příloze.

Trasování jsem nějak asi neuměl používat nebo prostě nic nenaběhlo, protože navigovat nelze.

Zkoušel jsem udělat tu zálohu, ale neměl jsem tam možnost vytvořit zálohu zip a vložit obrázkové pozadí nebo jsem to špatně pochopil (obrázek mojeho menu "Zálohy" posílám).

Díky moc za pomoc.
Jumps, Calls a Links na Neplatné PGC.jpg Menu Zálohy.jpg
wencaS (853)|13.2.2012 19:39
Nemáš poslední dostupnou verzi. http://www.wencas.cz/downloads/cestiny/viewdownload/5-cestiny/27-pgcedit , tam ta volba je. Na možnost vložit obrázky s pozadím budeš vyzván až tu tvorbu zálohy spustíš.

Ty neplatné PGC mohou způsobit ten problém v přehrávači.
666dia (476)|13.2.2012 19:47
zkus pustit rovnou voby v nějakém přehrávači....pokud půjdou přehrát, překopíruj si jen voby na disk, spusť IfoEdit a dej volbu Create IFOs, vytvoří se ti nová struktura a měla by jít spustit...
wencaS (853)|13.2.2012 19:51
Jenže bez menu, které tam asi má když tam jsou bonusy.
666dia (476)|13.2.2012 20:07
pokud to neotevře teď s menu, pochybuju, že to půjde s PGCEditem, tam to může být škrábnoutý nebo se ztratily data, pokud je to přepálený...
musel bych to mít v ruce, abych zjistil, co to je...pochybuju, že zná strukturu tak, aby vše opravil PGCEditem (to není nic proto PV_ox), to chce jít od od nejjednodušší možnosti...
jinak čau wencaS...
wencaS (853)|13.2.2012 20:11
Čus,
píše že má uložené a nepíše kde. Že to sám neudělá v PgcEditu mi je jasné. Proto sem chtěl od něj tu zálohu, abych to omrk a pak můžu říct co má a nemá smysl s tím dělat. Třeba to půjde opravit a rychleji než remuxovat a následně vyrábět nové menu.
666dia (476)|13.2.2012 20:19
aha, tak bych navrhoval ať napřed zkusí přehrát jen samotný voby, jestli jdou, pak tu zálohu...a ať napíše, kde to má, jestli na disku atd...a třeba pbrázek, co tam má vůbec za soubory...menu může být v nějakém VTS...
a nebo poslat IFA bez vobů...
PV_ox (182)|13.2.2012 20:22
[QUOTE=StD;397225]Z těch čtyř titulů (02, 03, 04 a 05) ti musely vzniknout samostatné soubory pro video (m2v), audio (ac3, m2a, dts nebo wav) a titulky (srt) pojmenované podle těch PGC plus CellTimes.txt pro každý titul.
Otevři IfoEdit a nahoře zmáčkni DVDAuthor. Objeví se ti toto okno:
[ATTACH=CONFIG]16232[/ATTACH]

P.S. Jinak je dobře, že se tu objevil WencaS - ten ti může s PGCEditem dobře poradit.[/QUOTE]

Super, díky moc za pomoc. Jeden titul tam dám bez problémů, ale nevím jak tam dát ty další tituly (tlařítko Add title mám neaktivní).
666dia (476)|13.2.2012 20:28
podívej se na poslední příspěvky, co jsme tady psali s wencaS a odpověz...třeba se k tomu dobereme....
PV_ox (182)|13.2.2012 20:35
[QUOTE=666dia;397261]podívej se na poslední příspěvky, co jsme tady psali s wencaS a odpověz...třeba se k tomu dobereme....[/QUOTE]

Jo jo, jdu na to. Nestíhám vše tak rychle zkoušet;-) Všem díky moc za rady a pomoc.
StD (8612)|13.2.2012 20:43
To je u tý Public verze vždy - musíš z toho udělat X VOBů podle počtu titulů a ty pak podle postupu popsaného před chvílí 666dia jim vytvořit Video_TS.IFO...
PV_ox (182)|13.2.2012 20:43
[QUOTE=wencaS;397237]Nemáš poslední dostupnou verzi. http://www.wencas.cz/downloads/cestiny/viewdownload/5-cestiny/27-pgcedit , tam ta volba je. Na možnost vložit obrázky s pozadím budeš vyzván až tu tvorbu zálohy spustíš.

Ty neplatné PGC mohou způsobit ten problém v přehrávači.[/QUOTE]

Díky za upozornění, stáhnul jsem novou verzi a posílám SZ.
PV_ox (182)|13.2.2012 21:08
[QUOTE=wencaS;397240]Jenže bez menu, které tam asi má když tam jsou bonusy.[/QUOTE]

Ano, menu tam původně bylo, v souboru VTS_01_0.VOB je i vidět.
PV_ox (182)|13.2.2012 21:12
[QUOTE=666dia;397239]zkus pustit rovnou voby v nějakém přehrávači....pokud půjdou přehrát, překopíruj si jen voby na disk, spusť IfoEdit a dej volbu Create IFOs, vytvoří se ti nová struktura a měla by jít spustit...[/QUOTE]

VOBy spustit jdou, teď zkouším vytvořit tu novou strukturu...
wencaS (853)|13.2.2012 21:12
Teď prosím pozorně čti co píšu.
Oprava pravděpodobně na 10 sec.

Otevři si to v PgcEditu.
Myší v levém sloupci se ujisti že máš označenou hned první PGC nahoře: VMG , First-Play PGC
V pravém okně najdi příkaz (řádek 4): [30 06 00 02 02 83 00 00] 4 (JumpSS) Jump to VTSM 2, Root menu (TTN 2)
Dvojklik na něj a změň v okně co na tebe vyskočí u "Skočit na VTS" číslo 2 na číslo 1
Zavřeš ho klikem na OK.
Ctrl+S a skus přehrát.
PV_ox (182)|13.2.2012 21:13
...no mám to jenom na pevném disku...
wencaS (853)|13.2.2012 21:16
V dalším kroku bych ti doporučil ještě to pročistit od nevolaných PGC a dalších blbostí co tam jsou.
Z nabídky DVD v horní liště PgcEditu vyber Odstranit zbytečnosti. Nech vše zaškrtlé a klikni OK. Po tomto opět ulož kombinací Ctrl+S.

Pečlivě otestuj všechny tlačítka menu, všechny možnosti toho DVD. Pokud by byl problém písni.
PV_ox (182)|13.2.2012 21:29
[QUOTE=wencaS;397275]Teď prosím pozorně čti co píšu.
Oprava pravděpodobně na 10 sec.

Otevři si to v PgcEditu.
Myší v levém sloupci se ujisti že máš označenou hned první PGC nahoře: VMG , First-Play PGC
V pravém okně najdi příkaz (řádek 4): [30 06 00 02 02 83 00 00] 4 (JumpSS) Jump to VTSM 2, Root menu (TTN 2)
Dvojklik na něj a změň v okně co na tebe vyskočí u "Skočit na VTS" číslo 2 na číslo 1
Zavřeš ho klikem na OK.
Ctrl+S a skus přehrát.[/QUOTE]

Tak to je neuvěřitelný, kdo umí umí.;-) Funguje to úplně suprově, no co já jsem se s tím natrápil a těch hodin co jsem na tom strávil...

Vyzkoušel jsem všechny možný tlačítka v menu a funguje to bez chybičky. Díky moc a moc.
666dia (476)|13.2.2012 21:31
wencaS
VTS 1 může mít falešné, ať zkusí Jump to Title 1, tam by něco mělo být....
PV_ox (182)|13.2.2012 21:35
Všem moc děkuji (StD, 666dia, wencaS) za perfektní a rychlé rady. Moc jste mi pomohli.
ai (2993)|13.2.2012 22:15
Chlopi ja shledavam PGCEdit rovnez super tool, hlavne tedy s toho hlediska konstrukcniho a servisniho, ponevadz to je nastroj, ktery spravuje navigaci.

Neni problem vyrobit jednoduche DVD i ve free programku jako DVD Author jenom nasekat menu a titles a pak to dodelat v PGCEditu. Volba titulku, spravne nastaveni highlits butonu atd.
wencaS (853)|13.2.2012 22:18
666dia
VTS1 obsahuje menu.
Jump Title 1 sice nakráčí taky do menu nakonec, ale řek bych že do až následné PGC5 místo PGC4. Tak funguje mu to, to je hlavní.


PV_ox
Odstranil jsi i ty zbytečnosti? Ono přitom dojde k opravě další vadné navigace a když pak zavoláš z Informace -> Najít vazby na neplatné PGC nenajde žádnou chybu.
PV_ox (182)|13.2.2012 22:33
[QUOTE=wencaS;397316]666dia
VTS1 obsahuje menu.
Jump Title 1 sice nakráčí taky do menu nakonec, ale řek bych že do až následné PGC5 místo PGC4. Tak funguje mu to, to je hlavní.


PV_ox
Odstranil jsi i ty zbytečnosti? Ono přitom dojde k opravě další vadné navigace a když pak zavoláš z Informace -> Najít vazby na neplatné PGC nenajde žádnou chybu.[/QUOTE]

Jo jo, udělal jsem to jak si psal a odstranil i ty zbytečnosti. Když teď dám Informace -> Najít vazby na neplatné PGC, tak je to vše OK, bez jediné chybičky. Díky moc.