Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie
Strana 1 z 3 123 PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 1 až 15 z 36

Téma: Chybějící soubor VIDEO_TS.VOB

Je tu občas
    Registrace
    Nov 2010

Zdravím,

nejde mi spustit jedno uložené DVD, píše mi to, že chybí DVD struktura. Zjistil jsem, že ve složce VIDEO_TS chybí soubor VIDEO_TS.VOB, tak to bude pravděpodobně tím.

Musí tam ten soubor být nebo je možné ho nějak nahradit (vygenerovat) případně ho obejít tzn. někde nastavit, aby se nehledal? Vše ostatní na DVD se jeví korektně, ostatní VOB soubory jsou OK, tak by mohlo DVD normálně fungovat, kdyby se mi podařilo obejít ten problém s chybějícím VIDEO_TS.VOB.

Je tedy nějaké možné řešení?

Všem předem díky moc za rady.
    Odpovídat lze po přihlášení

StD StD je offline
    Je tu pořád Avatar uživatele StD
    Registrace
    Mar 2004

...ten soubor tam vůbec být nemusí, pokud ten titul nemá menu. Pokud všal na něj navigace ukazuje a chybí, logicky to hrát nebude a ten mastering je doprasený. Musí se to rozebrat a udělat znovu. Třeba v IfoEditu...
    Připojené obrázky Připojené obrázky Klikněte na náhled pro zobrazení v plné velikosti 
Název: Struktura_DVD_Video_1_title_0_menu.jpg 
Zobrazení: 245 
Velikost: 56.7 KB 
ID: 16220  

Je tu občas
    Registrace
    Nov 2010

Díky za reakci. Ten titul správně menu má mít, je to koncert, takže je tam v podstatě výběr celého koncertu a pak jednotlivých skladeb (cca 30). Ten IfoEdit jsem stáhnul, ale je to pro mě španělská vesnice. To znamená, aby ta funkčnost DVD byla plná, tak by se muselo celé menu udělat znova a u každé konkrétní skladby nastavit ručně index odkud to má začít hrát? To při značně velkém počtu kapitol (písniček) bude asi dost práce, co?

Nechá se tam udělat nějaký jednoduchý krok, kterým bych třeba to menu vyřadil a nastavil, aby se přehrávali všechny VOBy s vlastním videoobsahem?

StD StD je offline
    Registrace
    Mar 2004

Když spustíš Video_TS.IFO, tak by ti to player měl přehrát celé.
    V IfoEditu titul s menu neuděláš, ten je jen na jednoduchý authoring (funkce DVDAuthor).
    Opravovat jedině v PGCEditu, ale to je opravdu jen pro znalce problematiky. Pokud nevíš kam sáhnout, tak se o to raději ani nepokoušej.

Je tu občas
    Registrace
    Nov 2010

No právě, že po spuštění VIDEO_TS.IFO to nepřehraje nic a hlasí to chybu ve struktuře DVD. Tak asi jednoduché řešení jak to zprovoznit a ponechat to v DVD není. Tak mi nezbyde nic jiného než ty VOBy spojit a zkonvertovat do AVI nebo MKV.

StD StD je offline
    Registrace
    Mar 2004

DVDDecrypterem nebo PGCDemuxem demuxovat na streamy (Stream Processing) a znovu spojit v IfoEditu s původními kapitolami podle vytvořeného Celltimes.txt a máš to za 10 minut bez nějakého převádění v hratelné podobě.

Je tu občas
    Registrace
    Nov 2010

Tak se jdu o to pokusit. Pro mě to 10 minut nebude, ale když budeš mít pochopení pro moje hloupé otázky, tak se mi to s Tvojí pomocí snad nějak povede.;-) Stáhnul jsem DVD Decrypter, ale soubory mám jen na disku ve složce VIDEO_TS a z toho to ten Decrypter zdá se číst neumí, takže musím vytvořit alespoň ISO (je to tak?) a pak pustit ten Stream Processing. Jak se jmenuje ta volba v Decrypteru, přímo ten "Stream Processing" tam nemůřu najít.

StD StD je offline
    Registrace
    Mar 2004

Tak vezmi PGCDenux - udělá totéž, co Decrypter v IFO-modu, jen neumí odstraňovat ochranu. Načti VTS_01_0.IFO a bude to vypadat takto:
    Připojené obrázky Připojené obrázky Klikněte na náhled pro zobrazení v plné velikosti 
Název: PGCDemux.jpg 
Zobrazení: 171 
Velikost: 62.7 KB 
ID: 16231  
    Naposledy upraveno uživatelem StD: 13-02-2012 v 16:12

Je tu pořád Avatar uživatele wencaS
    Registrace
    Feb 2005

Já bych před tím než se pustí do remuxu radil otevřít to v PgcEditu a on případný problém rozpozná a většinou umí i nabídnout opravu. Obvykle správná volba je přednastavená v upozorňujících dialogách. Texty dialogových oken jdou zkopírovat pravým kliknutím, nemusí se opisovat celé. Teprve po tomto kroku je dobré se rozhodnout zda opravovat a nebo remuxovat ... a nebo najít jiný zdroj toho filmu, remux není zaručený.

Česká verze je ke stažení na www.wencas.cz (není nejaktuálnější), aktuální verze (eng) na http://download.videohelp.com/r0lZ/pgcedit/

Edit: i v případě že DVD má menu, nemusí obsahovat VIDEO_TS.VOB.
    Naposledy upraveno uživatelem wencaS: 13-02-2012 v 16:55

Je tu občas
    Registrace
    Nov 2010

Super, díky moc za popostrčení. Mezitím jsem sice Stream Processing v DVD Decryptoru našel v IFO-módu, ale ten PGCDemux vypadá pro tohle vhodnější a hlavně mám díky Tvému screenu jistotu, že mám vše nastaveno tak jak to má být.

Takže stáhnul jsem a spustil PGCDemux, nastavil vše podle Tvého screenu a pak spustil demuxování pro všech 5 souborů (VTS_01_0.IFO, VTS_02_0.IFO, VTS_03_0.IFO, VTS_04_0.IFO a VTS_05_0.IFO) do 5 samostatných adresářů. Pro VIDEO_TS.IFO jsem to nedělal, tam to nebude třeba?

Jinak výstup pro VTS_01_0.IFO je prázdný, VTS_02_0.IFO je hlavní část a VTS_03_0.IFO, VTS_04_0.IFO a VTS_05_0.IFO jsou bonusy. Tak a prosím Tě, co s tím teď v tom IfoEditu?

Je tu občas
    Registrace
    Nov 2010

Citace Původně odesláno od wencaS Zobrazit příspěvek
    Já bych před tím než se pustí do remuxu radil otevřít to v PgcEditu a on případný problém rozpozná a většinou umí i nabídnout opravu. Obvykle správná volba je přednastavená v upozorňujících dialogách. Texty dialogových oken jdou zkopírovat pravým kliknutím, nemusí se opisovat celé. Teprve po tomto kroku je dobré se rozhodnout zda opravovat a nebo remuxovat ... a nebo najít jiný zdroj toho filmu, remux není zaručený.

Česká verze je ke stažení na www.wencas.cz (není nejaktuálnější), aktuální verze (eng) na http://download.videohelp.com/r0lZ/pgcedit/

Edit: i v případě že DVD má menu, nemusí obsahovat VIDEO_TS.VOB.
    Taky díky moc za pomoc, ten PGCEdit jsem už ale dříve zkoušel a myslím, že nepomohl, ale tak to teď zkouším ještě jednou, třeba jsem nedělal něco dobře.

Spustím PGCEdit, dám "Otevřít DVD, následuje:

Dialog title: "PgcEdit: Ověř počet stop (v celém DVD)"
    Dialog type: warning
    Dialog message:
    Varování: Tam jsou 3 rozpory v některém VMGM/VTSI_MAT tables.

Chceš to teď zařídít makrem "Upravit počet stop" a stanovit je?
    Dialog buttons: [Ano] [Ne] [Ano všem]

dám "Ano všem" a následuje "Kontrola na BOV", vše zafajfkuju, dám "Zkontroluj" , proběhne kontrola, nic mi to nenapíše, dám "Zavřít" a co pak?

StD StD je offline
    Registrace
    Mar 2004

Citace Původně odesláno od PV_ox Zobrazit příspěvek
    Super, díky moc za popostrčení. Mezitím jsem sice Stream Processing v DVD Decryptoru našel v IFO-módu, ale ten PGCDemux vypadá pro tohle vhodnější a hlavně mám díky Tvému screenu jistotu, že mám vše nastaveno tak jak to má být.

Takže stáhnul jsem a spustil PGCDemux, nastavil vše podle Tvého screenu a pak spustil demuxování pro všech 5 souborů (VTS_01_0.IFO, VTS_02_0.IFO, VTS_03_0.IFO, VTS_04_0.IFO a VTS_05_0.IFO) do 5 samostatných adresářů. Pro VIDEO_TS.IFO jsem to nedělal, tam to nebude třeba?

Jinak výstup pro VTS_01_0.IFO je prázdný, VTS_02_0.IFO je hlavní část a VTS_03_0.IFO, VTS_04_0.IFO a VTS_05_0.IFO jsou bonusy. Tak a prosím Tě, co s tím teď v tom IfoEditu?
    Z těch čtyř titulů (02, 03, 04 a 05) ti musely vzniknout samostatné soubory pro video (m2v), audio (ac3, m2a, dts nebo wav) a titulky (srt) pojmenované podle těch PGC plus CellTimes.txt pro každý titul.
    Otevři IfoEdit a nahoře zmáčkni DVDAuthor. Objeví se ti toto okno:
    Klikněte na náhled pro zobrazení v plné velikosti 
Název: IfoEdit_DVDAuthor.jpg 
Zobrazení: 288 
Velikost: 55.0 KB 
ID: 16232

P.S. Jinak je dobře, že se tu objevil WencaS - ten ti může s PGCEditem dobře poradit.

Registrace
    Feb 2005

Mno , tak pokud nic jiného (krom rozporu v počtu stop, způsobeným odstraněním některé zvukové nebo titulkové stopy při ripování) nehlásil, pak by to mělo být v pořádku a přehratelné.

Upravený rozpor v počtu stop uložíš změny Ctrl+S.

Zřejmě bude asi problém v navigaci, protože pod pojmem že chybí DVD struktura si lze představit asi cokoli.

PgcEdit neanalizuje při otevírání navigaci.
    Z nabídky
    Informace -> Najít nikam nevedoucí a pak ještě tamtéž Najít vazby na neplatné PGC můžou odhalit zkraty v navigaci.

PgcEdit má funkci trasování, která imituje dění v přehrávači krok po kroku, příkaz po příkazu. Přepneš se do ní kombijnací Ctrl+T a tam lze také odhalit zkraty v navigaci.

A když se nepodaří tak z nabídky Soubor -> Zálohy -> vytvořit zálohu zip a následně do ní nech vložit obrázkové pozadí (zeptá se tě) někam to ulož (ulozto apod.) link mi hoď do SZ a já ti na to kouknu.

Je tu občas
    Registrace
    Nov 2010

Informace ->
    Najít nikam nevedoucí - nenašlo nic.
    Najít vazby na neplatné PGC - našlo viz obrázek v příloze.

Trasování jsem nějak asi neuměl používat nebo prostě nic nenaběhlo, protože navigovat nelze.

Zkoušel jsem udělat tu zálohu, ale neměl jsem tam možnost vytvořit zálohu zip a vložit obrázkové pozadí nebo jsem to špatně pochopil (obrázek mojeho menu "Zálohy" posílám).

Díky moc za pomoc.
Název: Jumps, Calls a Links na Neplatné PGC.jpg 
Zobrazení: 195 
Velikost: 86.0 KB 
ID: 16233   Klikněte na náhled pro zobrazení v plné velikosti 
Název: Menu Zálohy.jpg 
Zobrazení: 197 
Velikost: 83.0 KB 
ID: 16234  

Registrace
    Feb 2005

Nemáš poslední dostupnou verzi. http://www.wencas.cz/downloads/cesti...iny/27-pgcedit , tam ta volba je. Na možnost vložit obrázky s pozadím budeš vyzván až tu tvorbu zálohy spustíš.

Ty neplatné PGC mohou způsobit ten problém v přehrávači.

Strana 1 z 3 123 PosledníPoslední

Podobná témata

1. Struktura VIDEO_TS.IFO ?
    Od machura v sekci Úpravy, ripping a ochrany
    Reakcí: 8
    Poslední příspěvek: 29-01-2012, 20:19
  2. video_ts
    Od bluestorm18 v sekci Editace videa
    Reakcí: 2
    Poslední příspěvek: 21-10-2008, 16:28
  3. vypálenie Video_TS v Nero