Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Brzký upgrade fóra (vBulletinu)

Karel Polívka (119)|11.2.2012 00:00
Dnes v sobotu 11.2. nebo zítra v neděli 12.2. mám v plánu provést upgrade vBulletinu (systému pohánějícího toto fórum) na nejnovější verzi z nové generace 4.xx. Z tohoto důvodu dojde ke krátkodobé nedostupnosti fóra, přičemž hned po upgradu nebudou muset být všechny funkce a vlastnosti ve finální podobě (až bude upgrade hotový, dám vědět formou oznámení).

Tentokrát nepůjde jen o změny v rozšíření funkčnosti, jelikož vývojáři zcela změnili systém html šablon a proměnných. Proto dojde i ke změně layoutu a některých funkcí, avšak drtivá většina těch, na něž jste byli zvyklí, bude v nějaké podobě k dispozici i nadále + bude zde řada novinek, ty hlavní jsou popsané zde. Nemluvě o tom, že bude prostor pro další vylepšování.

Pro skalní odpůrce velkých změn - upgrade bude nevyhnutelný, jelikož stará verze vBulletinu (ta zde aktuálně používaná) je 3 roky starý software, který už není podporován z hlediska vývoje a odstraňování chyb.

Fórum Digimanie běží na novém vBulletinu už 3 týdny a upgrade se obešel bez komplikací; uživatelé problémy nehlásí a přihlašování také funguje OK.


Doporučuji si vše vyzkoušet (zejména správce souborů a tvorbu tabulek), jelikož až pak poznáte posun kupředu. Ke zkušebním účelům můžete využít sekci Skládka OT aneb pokec o čemkoli (testovací témata a příspěvky pak smažu).

Co se týče společného přihlašování, to teď pro fórum Digimanie neplatí, tzn. pro aktivitu na fóru Digimanie se v něm musíte samostatně přihlásit (se stejnými údaji jako zde; registrace jsou stále jednotné).


Pokud používáte funkci Oblíbené (popis zde; nezaměňovat se stejně pojmenovanou funkcí v internetovém prohlížeči), tak upozorňuji, že po upgradu už nebude k dispozici. Pokud v ní tedy máte nastavené nějaké oblíbené příspěvky, témata či uživatele a nechcete o tyto seznamy odkazů přijít, zkopírujte si je někam k sobě.
*single* (130)|14.2.2012 02:24
Nejde mi teď připojit se přes Tapatalk. Předpokládám, že do upgrade nebyla podpora Tapatalku zahrnuta. Tak se chci jen zeptat jestli je to tak nebo mám hledat chybu u sebe.
KamilZ (10277)|14.2.2012 12:10
1) Fungují vám "Vlastní poznámky"? Ještě po upgrade jsem je viděl a editoval, ale teď vidím jen nadpis, obsah zmizel a nic nejde editovat. Tam nevím, jestli jsem si něco (a co) nerozdrbal, nemohu na to přijít:

[ATTACH=CONFIG]16260[/ATTACH]

Update: Ve zdrojáku stránky text poznámek je, ale nezobrazují se, protože je nastaven style="display:none;". Na jiném počítači se stejným prohlížečem je vidím.

[ATTACH=CONFIG]16261[/ATTACH]

2) Dále mi fungují blbě "Má témata" a "Mé příspěvky". Je tam asi nějaký filtr na čas, protože se mi v "Má témata" nic nezobrazuje, přičemž jsem jich v minulosti několik zakládal (stojím v rootu "Fórum" ).
Poznamky.png Hledani.png
Karel Polívka (119)|15.2.2012 01:24
[QUOTE=*single*;397355]Nejde mi teď připojit se přes Tapatalk. Předpokládám, že do upgrade nebyla podpora Tapatalku zahrnuta. Tak se chci jen zeptat jestli je to tak nebo mám hledat chybu u sebe.[/QUOTE]
Zkuste to pls teď. Mělo by to být OK, ale nemám jak to vyzkoušet.
Saxel (2279)|15.2.2012 08:03
Potvrzují, už je to funkční. Díky.

Sent from my LG-P500 using Tapatalk

edit: ale koukám, že je nějaký problém s diakritikou...
Saxel (2279)|15.2.2012 08:14
Tak ještě jednou. Příspěvek odeslaný přes tapatalk má chybné zobrazení českých znaků, jak je vidět. Když ho ale upravím v PC, diakritika se sama opraví.

Sent from my LG-P500 using Tapatalk
Karel Polívka (119)|16.2.2012 16:35
[QUOTE=KamilZ;397453]1) Fungují vám "Vlastní poznámky"? Ještě po upgrade jsem je viděl a editoval, ale teď vidím jen nadpis, obsah zmizel a nic nejde editovat. Tam nevím, jestli jsem si něco (a co) nerozdrbal, nemohu na to přijít:[/QUOTE]
Toto je přídavná funkcionalita, která nemá aktualizovanou verzi pro nový vBulletin, proto zde funguje napůl. V IE9 se mi zobrazuje, např. ve FF nikoli.

[QUOTE=KamilZ;397453]Update: Ve zdrojáku stránky text poznámek je, ale nezobrazují se, protože je nastaven style="display:none;". Na jiném počítači se stejným prohlížečem je vidím.[/QUOTE]
Kde konkrétně?

[QUOTE=KamilZ;397453]2) Dále mi fungují blbě "Má témata" a "Mé příspěvky". Je tam asi nějaký filtr na čas, protože se mi v "Má témata" nic nezobrazuje, přičemž jsem jich v minulosti několik zakládal (stojím v rootu "Fórum" ).[/QUOTE]
Je to stále aktuální? Funguje mi to OK.
KamilZ (10277)|16.2.2012 17:30
Děkuji za reakci.

[QUOTE=Karel Polívka;397900]
KamilZ: 1) Fungují vám "Vlastní poznámky"? Ještě po upgrade jsem je viděl a editoval, ale teď vidím jen nadpis, obsah zmizel a nic nejde editovat. Tam nevím, jestli jsem si něco (a co) nerozdrbal, nemohu na to přijít.
Update: Ve zdrojáku stránky text poznámek je, ale nezobrazují se, protože je nastaven style="display:none;". Na jiném počítači se stejným prohlížečem je vidím.Update: Ve zdrojáku stránky text poznámek je, ale nezobrazují se, protože je nastaven style="display:none;". Na jiném počítači se stejným prohlížečem je vidím.


Karel Polívka: Kde konkrétně?
[/QUOTE]
Viz následující obrázek:

[ATTACH=CONFIG]16314[/ATTACH]


[QUOTE=Karel Polívka;397900]
KamilZ: 3) Dále mi fungují blbě "Má témata" a "Mé příspěvky". Je tam asi nějaký filtr na čas, protože se mi v "Má témata" nic nezobrazuje, přičemž jsem jich v minulosti několik zakládal (stojím v rootu "Fórum" ).

Karel Polívka: Je to stále aktuální? Funguje mi to OK.[/QUOTE]

Chová se to divně. Teď se mi už témata zobrazí. Při prvním pokusu se mi napsalo, že zobrazuje 12 témat z 15-ti, ale nezobrazily se ovládací prvky pro přechod na další stránku. Při třetím pokusu se napsalo, že zobrazuje 12 z 12-ti. Obdobně záhadně se chová zobrazení vlastních příspěvků. Při prvním zobrazení to napsalo, že je obrazovka 1 ze 60-ti. Při pokusu o přechod na stranu 48 (standardním dialogem, kliknutím na "Stránka 1 z xxx") se objevilo hlášení "Žádné výsledky vyhledávání. Zkuste jiná slova.". Při dalším pokusu (pořád stejnou cestou) to psalo obrazovka 1 ze 55-ti, další pokus 1 ze 49 a ten trvá. Ale přejít jde pouze na stranu 39, vyšší už píše nenalezeno. Kdy jdu na stranu 39, tak to napíše Strana 39 z 39.
Poznamky.png
Karel Polívka (119)|16.2.2012 18:22
Vlastní poznámky - co teď? Musel jsem je ještě přemístit do horní části stránky, aby se to zobrazovalo korektně i ve FF.

Má témata / Mé příspěvky - mohou to vyzkoušet i ostatní a dát vědět? Zobrazuje se mi to stále v pořádku, zde i na Digimanii, kde to je už 3 týdny.
Ivo Mašek (10205)|16.2.2012 19:04
Před chvílí odzkoušeno - OK (IE_8)
KamilZ (10277)|16.2.2012 19:21
Potvrzuji, že poznámky už fungují OK.

Mé příspěvky - před chvílí jsem měl při jejich zobrazení 39 stran. Teď jsem to ale zkusil znovu a mám jich opět 62, ale stránky nad 37 nefungují. Dostalo to nové ID. Když teď přejdu na 37, tak se už při dalším hledání zobrazí správně 37 ze 37. Evidentně si to někde pro dané ID hledání opraví v cache a do nějakého timeoutu (nebo možná jiné podmínky), resp. do vygenerování nového ID hledání je to OK. Po novém ID zase 62...

Ještě dvě prosby:
- šlo by zapnout nějaké uživatelské skiny, nebo aspoň výběr z několika předpřipravených možností?
- šly by sekce jako "Poslední získané body reputace", "Nové příspěvky ve sledovaných tématech" udělat rozbalovací/zabalovací, jako to bylo v předchozí verzi (a přidat do stejného režimu i poznámky)?
1hroch (865)|17.2.2012 16:42
Proboha, co jste z toho udelali za omalovankovany paskvil! A podivejte se , jak se mi to zobrazuje, tedy pokud se mi podari odeslat. Uz se o to pokousim 3. den.
Karel Polívka (119)|17.2.2012 17:35
Není na světě layout ten, aby se zavděčil lidem všem :-).

Děkujeme za názor. Screenshot se nezobrazuje, zkuste jej nahrát znovu. Pokud máte nějaký problém se zobrazováním a používáte nějaký z aktuálních prohlížečů, doporučuji preventivně smazat cookies serveru tvfreak.cz a pak se znovu přihlásit (případně kombinaci kláves CTRL+F5).
1hroch (865)|17.2.2012 21:08
Smazani Cookies samo nepomohlo, to byla prvni vec, kterou jsem provedl. Problemy jsou v IE7. Nemam duvod ho menit. V IE8 a IE9 se zobrazuje korektne. Dalsi verze jsou jen ke zlosti. Pokus o znovu vlozeni screenu.
Proc je datum posledniho prispevku v sekci tak miniaturni? Pro me toto byla vzdy nejrychlejsi orientace.
Kazda zmena je vzdy .....
Freak.jpg
1hroch (865)|17.2.2012 21:09
A hele, ono se dnes povedlo radne vlozit screen. Zajimave!?!?
Ivo Mašek (10205)|18.2.2012 07:39
Ty ale ty posty, vlastně celou stránku, vidíš stejně nějak jinak. Zobrazit by se ti to mělo takto:
tvf11.png
KamilZ (10277)|18.2.2012 08:21
To špatné zobrazení je problém jen IE7, osobně se divím 1hroch, že na něm tak lpí, když nové verze jsou lepší, podstatně rychlejší a bezpečnější. 1hroch - co Tě na něm tak drží, resp. proč se bráníš IE9? Stejně Tě to nemine, IE7 dopadne za chvíli jako IE6, přestane být podporován.
Karel Polívka (119)|18.2.2012 11:23
[QUOTE=1hroch;398111]Smazani Cookies samo nepomohlo, to byla prvni vec, kterou jsem provedl. Problemy jsou v IE7. Nemam duvod ho menit. V IE8 a IE9 se zobrazuje korektne. Dalsi verze jsou jen ke zlosti. Pokus o znovu vlozeni screenu.
Proc je datum posledniho prispevku v sekci tak miniaturni? Pro me toto byla vzdy nejrychlejsi orientace.
Kazda zmena je vzdy .....[/QUOTE]
Chápu, že máte z nějakého důvodu v oblibě IE7 a nechcete měnit, na co jste zvyklý, ale coby provozovatel tohoto webu nemám zase důvod se snažit podporovat takto staré prohlížeče, jelikož takový zpátečnický přístup nemá v oblasti internetu co dělat (zpomaluje to využívání nových standardů a technologií). Je mi líto.

V aktuálních verzích majoritně zastoupených internetových prohlížečů toto fórum funguje bez problémů.
Karel Polívka (119)|19.2.2012 20:00
[QUOTE=Saxel;397646]Potvrzují, už je to funkční. Díky.

Sent from my LG-P500 using Tapatalk

edit: ale koukám, že je nějaký problém s diakritikou...[/QUOTE]

[QUOTE=Saxel;397649]Tak ještě jednou. Příspěvek odeslaný přes tapatalk má chybné zobrazení českých znaků, jak je vidět. Když ho ale upravím v PC, diakritika se sama opraví.

Sent from my LG-P500 using Tapatalk[/QUOTE]
Problémy dělají písmena s čárkou, háčky jsou OK. Něco jsem v pátek zkoušel upravit, ale nepomohlo to. Vzhledem k tomu, že nemám k dispozici mobil, který by Tapatalk podporoval, to je pro mě komplikované nějak ladit :-(.

Navíc teď jsem si všimnul, že teď bylo zde na fóru 440 návštěvníků a z toho se u 55 z nich podle stránky "Kdo je online" zobrazovalo oznámení o chybě díky skriptu: /forum/showthread.php/mobiquo/tapatalkdetect.js

Je mi líto, ale dávám podporu Tapatalku pryč, jelikož to evidentně v tuto chvíli není dostatečně odladěné. Třeba se k tomu zkusím vrátit někdy později.
vivid.sk (11472)|19.2.2012 20:06
[QUOTE=Karel Polívka;398470]Je mi líto, ale dávám podporu Tapatalku pryč, jelikož to evidentně v tuto chvíli není dostatečně odladěné. Třeba se k tomu zkusím vrátit někdy později. [/QUOTE]

co je skoda, cez tapatalk som sice neprispieval, ale ako prezerac s nim ani v novej verzii neboli problemy. Problem diakritiky mne osobne neprekaza (naco niekto potrebuje pisat s diakritikou z mobilu ???)
Saxel (2279)|20.2.2012 08:44
[QUOTE=Karel Polívka;398470]
Je mi líto, ale dávám podporu Tapatalku pryč, jelikož to evidentně v tuto chvíli není dostatečně odladěné. .[/QUOTE]
To by byla opravdu skoda. Ale zatim mi tapatalk jde, zrovna pisu z mobilu.

Sent from my LG-P500 using Tapatalk
Saxel (2279)|20.2.2012 09:00
Ještě bych měl připomínku k novému vzhledu fóra:

1. Fórum čtu tím způsobem, že si ze seznamu vláken s novými příspěvky otevírám do nového okna prohlížeče vlákno, které mě zajímá. Na seznamu nových příspěvků však nezůstává zvýrazněné téma, které jsem v novém okně otevřel, takže když okno zavřu, špatně se mi orientuje, kde jsem v seznamu skončil.

2. Na hlavní liště menu mi chybí přímý odkaz na "sledovaná témata" (vedle Fórum/Nové příspěvky/Downloady)
KamilZ (10277)|23.2.2012 07:32
Mívám občas problém, že se mi nenačte korektně celá stránka - chybí styly, obrázky, ... v podstatě se zřejmě načte jen základní HTML. Zatím se mi nepodařilo přesně vysledovat závislost, ale stává se to někdy po editaci příspěvku.
[ATTACH=CONFIG]16488[/ATTACH]
SpatneZobrazeni.png
Ivo Mašek (10205)|23.2.2012 09:34
Přesně tohle se mi stávalo na starém foru, před upgradem na nový vBulletin. Ale bylo to ojedinělé (velmi nepravidelné - nedalo se to dopředu vystihnout) a šlo to napravit tlačítkem Aktualizovat, úplně nahoře na IE prohlížeči (tl. se zelenými šipečkami proti sobě vedle sebe). Po upgrade na tento systém se mi to ještě nestalo
KamilZ (10277)|23.2.2012 12:22
Mě se to zase nikdy nestalo ve starém, ale v novém celkem pravidelně :-).
Ivo Mašek (10205)|23.2.2012 12:38
Ale to, co jsem popisoval, a co se teď děje tobě, to nebylo po celou dobu starého vBulletinu. To se mi začalo objevovat tak 2 - 3 měsíce před najetím na nový vBulletin. Já jsem to sem nepsal, protože jsem už věděl, že se to tu připravuje na nový systém.
1hroch (865)|24.2.2012 18:27
Uf, tak se mi sem podarilo prihlasit. Proc jsem nechtel Upgradovat na IE8, cim vyssi verze, tim vetsi naroky na vykon CPU. Dobra, provedl jsem, je to cekarna na smrt.
Ale: proc, kdyz otevru tema a vyskocim z nej se dostanu na zacatek stranky a ne na pozici predtim zobrazovaneho tematu?
Anebo jinak - pokud mi nekdo ukaze postup, jak nainstalovat IE9 na Win XP, tak je predesly problem bezpredmetny. V IE9 funguje.
Ivo Mašek (10205)|24.2.2012 19:15
WinXP si s IE_9 nerozumí. Poslední verze pro WinXP je IE_8. (IE_8 není zrovna nejstarší a vlastně nejnovější je verze 9. )
1hroch (865)|24.2.2012 20:54
[QUOTE=Ivo Mašek;399344]WinXP si s IE_9 nerozumí.[/QUOTE]
Prave proto ma invektiva.
vivid.sk (11472)|24.2.2012 21:03
[QUOTE=1hroch;399336]Uf, tak se mi sem podarilo prihlasit. Proc jsem nechtel Upgradovat na IE8, cim vyssi verze, tim vetsi naroky na vykon CPU.[/QUOTE]

Sa divim, ze pouzivas tento odpad. Pokial mas problem s rychlostou, skus pouzit Google Chrome, alebo Operu. Napriek tomu, ze nepouzivam ziaden z nich, su to najrychlejsie dostupne prehliadace (Google Chrome uz aj s podporou Addonov ktorych rychlo pribuda).
1hroch (865)|24.2.2012 21:14
[QUOTE=vivid.sk;399366]skus pouzit Google Chrome[/QUOTE]
Ale zkousim, porad mu nejak nemuzu prijit na chut. Navic mi zustava utajena jeho hierarchie ukladani Temp a dle meho gusta tezkopadna personifikace.
Pytkin (7947)|25.2.2012 00:57
ja pouzivam chrome uz nejaky ten rok .. a neviem si ho vynachvalit ..
arkij (540)|25.2.2012 16:03
[QUOTE=Pytkin;399386]ja pouzivam chrome uz nejaky ten rok .. a neviem si ho vynachvalit ..[/QUOTE]

Naprostý souhlas, už několik let na něm běhám bez problémů, ani tady na novém Bulletinu problémy nemám
jis (1301)|31.5.2012 01:45
[QUOTE=Karel Polívka;398470]Je mi líto, ale dávám podporu Tapatalku pryč, jelikož to evidentně v tuto chvíli není dostatečně odladěné. Třeba se k tomu zkusím vrátit někdy později.[/QUOTE]Evidentně byla podpora Tapatalku obnovena a diakritika je už v pořádku. To mě opravdu potěšilo :). Byl by k tomu nějaký komentář? A co vlastně způsobovalo problém s diakritikou?

Pokoušel jsem se prohlédnout konfiguraci Tapatalk pluginu, ale nepodařilo se mi to. Obvykle je to odkaz ve tvaru: "{forum-url}/mobiquo/config/conf/config.txt". Jak to funguje zde?

Sent from rooted GT-I8150 2.3.6 ~ Tapatalk 2.1.3
Karel Polívka (119)|31.5.2012 02:53
Komentář k tomu nemám, jelikož jsem už nějakou dobu ohledně Tapatalku nic neřešil.

Akorát jsem včera dělal upgrade vBulletinu zde na TVF na nejnovější verzi 4.2, což mohlo mít nějaký vliv.