Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Porovnanie: Receiver + repro k TV a MMC

ROpa-SK (16)|8.2.2012 23:10
bude nejaky zasadny rozdiel v kvalite zvuku s ohladom na obcasne "pocuvanie" hudby medzi:

1. set receiver+5.1 repro ONKYO HT-S3405 za 304Eur
2. set receiver+5.1 repro ONKYO HT-S6405 za 610Eur
3. set receiver +5.1 repro DENON AVR-1912 400Eur + Wharfedale DX-1 HCP Cinema Speaker Pack 500Eur


alebo daleko lepsi vysledok za menej penazi dosiahnem ak k receivru trebars zo setu 1. vymenim predne repro za nieco ine napr. Wharfedale Diamond 10.x ?

Dakujem Rasto
zatty (1215)|8.2.2012 23:59
vše je otázkou peněz pokud přemýšlíš že to časem změníš tak to nekupuj vůbec...kup celý low-end i se sloupama a máš klid
Hmm (1739)|9.2.2012 18:51
[quote=ROpa-SK;396352]bude nejaky zasadny rozdiel v kvalite zvuku s ohladom na obcasne "pocuvanie" hudby medzi:
1. set receiver+5.1 repro ONKYO HT-S3405 za 304Eur
2. set receiver+5.1 repro ONKYO HT-S6405 za 610Eur
3. set receiver +5.1 repro DENON AVR-1912 400Eur + Wharfedale DX-1 HCP Cinema Speaker Pack 500Eur
alebo daleko lepsi vysledok za menej penazi dosiahnem ak k receivru trebars zo setu 1. vymenim predne repro za nieco ine napr. Wharfedale Diamond 10.x ?[/quote]Tak nejlépe to bude hrát v sestavě DENON AVR-1912 a Wharfedale Diamond 10.x :-)
Jinak přijde na to, zda chceš kvalitu a kolik za ni ještě jsi ochoten dát.
Trojka i s Cinema Pack bude asi hrát lépe než Onkya, ale to zda bys slyšel jasné rozdíly záleží nejenom na Tvém sluchu, ale také kvalitě nahrávek a kvalitě přehrávačů, co k tomu budeš používat. Pro MP3 bych to vůbec neřešil, pro příspěvkové DVD za litr (cca 40E), byť pro originální CD, taky ne. Pokud chceš hudební kvalitu, byť v cenovém rámci, bral bych DENON a k němu velkoobjemové fronty, ať už Wharfedale Diamond 10.x nebo třeba výprodejové HECO Victa. Zbytek se dá dokupovat postupně na 5.1 set, subwoofer nakonec. Ale Onkyo nebude hrát špatně, jde o to, zda chceš šetřit nebo v rámci možností za kvalitu utrácet.
ROpa-SK (16)|10.2.2012 11:39
dnes by mi mal prist ten set z bodu 1. ktory mam uz dlhsie objednany, skuim ho cez vikend a uvidim ako to bude hrat. Pokial to nesplni moje ocakavania mozem to vratit a obzriet sa po niecom inom. Vacsinou sa to bude pouzivat ako domace kino ale ako som uz pisal sem tam by som si rad nieco vypocul len v stereu. Bohuzial ten zdroj signalu som vobec neuvazoval, tak je mozne ze na filmy, MP3, internetove radia ta zostava bude uplne stacit.

Dam vediet ked to vyskusam ake su moje laicke dojmy :-)

Dakujem Rasto
Tomi71 (189)|11.2.2012 09:35
[quote=ROpa-SK;396634]dnes by mi mal prist ten set z bodu 1. ktory mam uz dlhsie objednany, skuim ho cez vikend a uvidim ako to bude hrat. Pokial to nesplni moje ocakavania mozem to vratit a obzriet sa po niecom inom. Vacsinou sa to bude pouzivat ako domace kino ale ako som uz pisal sem tam by som si rad nieco vypocul len v stereu. Bohuzial ten zdroj signalu som vobec neuvazoval, tak je mozne ze na filmy, MP3, internetove radia ta zostava bude uplne stacit.

Dam vediet ked to vyskusam ake su moje laicke dojmy :-)

Dakujem Rasto[/quote]

Tak dej vědět, taky jsem uvažoval k mé TX-P42ST30E + nějaký BD Pan nebo Sam, ale jako fanouška rockovější muziky a Iron Maiden mně zatím odradila recenze:
http://avmania.e15.cz/onkyo-ht-s3405-test-sestavy-domaciho-kina-51
Nevím jak by na to byla ta vyšší řada:
http://www.mall.cz/domaci-kino-bez-dvd/onkyo-ht-s5405-b
Kawex (69)|11.2.2012 09:52
Za sebe doporučuji Onkyo SR508 a Heco victa 500 set, požívam tenhle komplet už dva roky a stále mi nepřestává překvapovat, zvuk je naprosto úžasnej (používam k PS3 a MMC) a velká vyhoda je že tenhle set nepotřebuje basák jelikož rozsah u sloupů začína na 28hz tak basujou opravdu hluboce :)
ROpa-SK (16)|11.2.2012 11:21
tak som tu s prvymi dojmami:

- uz pri vybalovani som si vsimol ze steny subwoofera su na poklepanie naozaj tenke, to by jeden neveril ze to vobec moze hrat :-)

- D.O. je otrasne velke a idu do neho velke baterie typu AA, dosah ovladania je ale vyborny

- reproduktory ma prekvapili, su naozaj velmi male tak nejak podvedome som cakal ze budu trocha vacsie, predne vazia o cca 160g viac ako zadne

- je to poprepajane smiesne tenkymi kablikmi

- ako domace kino k filmom to hra nad ocakavanie dobre, ked uvazim ze cely ten set stoji sotva cenu zakladneho receiveru tak davam za zvuk 5.1 rozhodne palec hore, spokojnost.

- co sa tyka pocuvania normalnej hudby v stereo rezime 2+1, tu su uz moje dojmy znacne rozpacite, ako podmaz s internetovym radiom moze byt, ale na obcasne pocuvanie muziky v aspon akej takej prijatelnej kvalite (ako som zamyslal) to asi nebude i ked to zatial nemozem s urcitostou tvrdit pretoze zatial som sa zameral na riesenie problemu ktory popisujem nizsie. Skusim to este poriadne odskusat na muzike ktoru poznam i ked nemam moc s cim porovnavat doteraz som pocuval cez sluchatka koss porta pro, muziku vo formate flac.

- mam to spojene cez hdmi s TV a Xtreamerom, ked kliknem na nejaky film spustenie filmu sprevadza puknutie v pravom prednom reproduktore, v ostatnych je to sotva pocutelne. Urobi to asi tak 7x z 10, a nerobi to len pri spusteni filmu ale aj pri posunuti o niekolko sekund resp minut vpred alebo vzad. Dokonca ked dam na receivri MUTE este aj vtedy to pukne ale len ked tu funkciu aktivujem, ked ju deaktivujem vtedy to nepukne. Skusal som uz vselico menit v nastaveniach ale zatial som na nic neprisiel, vsetky 3 zariadenia mam v jednej zasuvke, z extreamera som skusal aj RJ45 kabel odpojit a robi to stale. Predtym som mal xtreamer spojeny priamo s TV a nikdy mi to pri nicom nerobilo, a nerobi to ani teraz ked mam receiver vypnuty a mam ho nastaveny ako priechozi a zvuk ide z TV. Akonahle ho ale zapnem mam tu tento problem.

- dalsi problem je taky ze ked zastavim film ma mi naskocit obrazovka z xtreamera kde som v prislusnom adresari a stojim na subore ktory som prave doprehraval... lenze to sa nestane miesto toho mi TV hlasi ze ziaden zdroj signalu... pomoze napr. cez D.O. vypnut a zapnut receiver a uz to naskoci normalne s obrazovkou z xtreamera.

- a este jedna vec mozno to nie je zavada ale vlastnost, pustim cez xtreamer nejake radio, normalne mi zacne hrat, vypnem TV a pocuvam, ovsem to vypnutie TV zastavi zvuk - neviem preco a po sekunde dvoch to uz hra normalne dalej...
jarino1978 (8045)|11.2.2012 11:49
k tvojmu výberu.... značne si protirečíš s tým, čo si zadal v prvom príspevku ( občasné počúvanie hudby ) s tým, čo si napísal potom nižšie ( Koss, Flac ). Pri tom kine to teda nepôjde dohormady, s hudbou spokojný nebudeš.
To puknutie je OK ( dekódovanie zvuku ), tie výpadky obrazu skús poriešiť výmenou HDMI kábla ( hlavne ak používaš ten, čo je pribalený k XTR ), výpadok zvuku po vypnutí TV je taktiež OK.
ROpa-SK (16)|11.2.2012 12:31
Dakujem za odpoved, puknutie koli dekodovaniu mi je jasne a mohlo by to byt to slabe sotva pocutelne puknutie v ostatnych repro, proti tomu nemam ziadne vyhrady. Ale to puknutie v pravom prednom je hlasitostou uplne niekde inde, je to neprehliadnutelne a fakt rusive. Preco to robi prave v pravom prednom a nie napr. vo vsetkych mi hlava neberie. Rovnako puknutie pri aktivovani Mute je pre mna zahada, ked si tak zavzpominam za poslednych 15 rokov som sa s niecim takym nestretol vobec nikde, aj autoradio za 50€ vie Mute bez puknutia, tak preco na receivri renomovaneho vyrobcu sa s tym mam stotoznit ze to je normalne? Skusim este vymenit tie kable pripadne zvuk privadzat cez optiku ci sa to nebude inak spravat.
krmelec (68)|11.2.2012 15:05
Já bych to jen trochu poopravil, to lupání nebo pukání určitě OK není. OK je to pouze pro výrobce, že kvůli honbě za co největším ziskem a nejmenšími útraty, do světa vydávají už hotové paskvily, u kterých není doladěno odfiltrování těchto rušivých vlivů, které se dostávají do reproduktoru.
Pokud je to joo rušivé, tak pomůže reklamace nebo vrácení zboží do 14 dnů od koupi.
ROpa-SK (16)|11.2.2012 15:41
tak som s tym laboroval ale na nic som neprisiel. Skusal som menit v xtreameri HDMI kompatibilitu z default na moznosti 1-4 ale nepomohlo, na receivri som skusal aj ine vstupy a to iste, skusil som TV uplne odpojit to iste. Na jednu zaujimavu vec som prisiel, vravel som ze to puka pri aktivovani MUTE na receivri, alebo pri spusteni prehravania nejakeho suboru (alebo pri posuvani v nom) a je jedno ci to je film alebo MP3. Zistil som ze ked dam MUTE a Xtreameri tak tam to nepuka, iba ked aktivujem MUTE na receivri... skusal som to na MP3 a posuval som sa z jednej na druhu, a vzdy ked mala zacat hrat dalsia puklo to... ovsem ked som dal na Xtreameri MUTE a posunul sa na dalsiu MP3 puklo to! hoci by nemalo lebo na Xtreameri som mal predsa MUTE. Vzapeti som receiver uplne odpojil a zapojil Xtreamer do TV, v reproduktoroch televizora to nepuka... nechapem co viac ten receiver taha z toho Xtreamera ked si generuje tie puknutia pokazde ked sa zacne nejaky subor dekodovat... alebo ze by TV bol taky vychytraly a pustal zvuk do svojich reproduktorov s par desatinovym oneskorenim aby predisiel prave takymto pukancom z roznych radoby prehravacov ? Vtedy by v tom bol Receiver nevinne a skutocne prehral bez oneskorenia len to co do neho pride... jedinu odpoved nam da asi iny zdroj signalu ako Xtreamer... vysledok sa dozvieme o chvilu.

Prave ma napadlo, ze keby to aj tak bolo tak to nedava odpoved na otazku preco to puka ked dam na Receivri MUTE ?
ROpa-SK (16)|11.2.2012 16:15
tak som nakopiroval par MP3 na usb kluc, ten dal do satelitneho setopboxu a zapojil ho miesto xtreamera na ten isty kabel... vysledok je jasny ziadne pukanie na zaciatku prehravania mp3... vyskusal som hned pukanie pri aktivacie MUTE na receiveri a to je tam stale... takze zrejme tu riesim dva rozdielne problemy, nie jeden.
ROpa-SK (16)|11.2.2012 19:52
skusil som odpojit od receivru vsetky zdroje signalu, takze mam pusteny len receiver s pripojenymi reproduktormi a i tak pri stlaceni MUTE pukne v pravom prednom reproduktore. Zistil som ze ked aktivujem a deaktivujem MUTE 3x po sebe tesne za sebou tak prve puknutie je najsilnejsie, druhe ma asi polovicnu intenzitu, dalsie je este slabsie atd... Necham ho par sekund odpocinut skusim znova a prve je opat silne dalsie slabsie atd. ako keby to robil nejaky kondenzator. No nic kedze to robi aj sam receiver nema cenu to dalej riesit a pojdem ho vratit v 7dnovej lehote a budem hladat nieco ine.

a skoro by som zabudol, hlasitost puknutia nie je zavisla na nastaveni hlasitosti receivra.
ROpa-SK (16)|14.2.2012 11:23
pisal som sem ze ked zastavim prehravanie filmu ze sa mi nevrati spat obrazovka z xtreamera ale TV mi hlasi ze nema ziaden zdroj signalu a ze pomoze vypnut a zapnut AVR alebo TV... myslim ze Jarino1978 sem pisal aby som skusil ine kable a pomohlo to, jeden HDMI kabel na ktorom nebolo nic podla coho by sa dalo identifikovat co je zac som vymenil za iny a tento problem zmizol. Dakujem. Bohuzial to nestastne pukanie v pravom repre nejde nijak odstranit a puka to aj na pripojenych sluchatkach, takze zajtra idem to Onkyo definitivne vratit a budem hladat ine riesenie.

Dalej som zistil ze pocuvanie mojho oblubeneho radia alebo muziky nie je take jednoduche pretoze to chce zapnut xtreamer, AVR, TV, spustit co pozadujem a nasledne vypnut TV co sposobi vypadok zvuku koli tomu ze AVR strati spojenie s TV... zaujimalo by ma do akej miery su dotiahnute tieto veci v AVR ktore maju sietove funkcie, viem ze disponuju tisickami inet radii ale stavim sa ze to moje tam nebude, takze je moznost pridat vlastne internetove radio ? Dalej je moznost ho ulozit na nejaku predvolbu aby som ho mohol spustit len ovladacom z AVR bez zapnutej TV ? Dalej by ma zaujimalo ako je to s prehravanim po lokalnej sieti, dajme tomu ze mam muziku ulozenu na roznych serveroch do ktorych pristupujem cez windowsacke zdielanie alebo ftp, v konkretnom adresari mam vytvoreny playlist vo formate *.m3u je mozne takyto playlist ulozeny niekde na sieti dat na nejaku predvolbu a spustit ho bez toho aby som zapinal TV ? Co prehravanie roznych kodekov ako su MP3 s vysokym bitratom, FLAC, AAC a pod. ?

Moja dalsia otazka smeruje k tomu aky AVR si teda vybrat, resp. AVR + predne repro. Zadne a stredove repro zatial bud riesit nebudem alebo kupim nejake sumitka ako boli pribalene v tom sete Onkyo S3405, na kino sa mi to zdalo byt dostacujuce. Co zo subikom este neviem, ten v tom sete sa mi zda ze viac duni ako hra. Bohuzial nemam prilis priestor takze mozem pouzit jedine regalove repro, ktore mozem polozit na kus nabytku vedla TV, pripadne zavesit na stenu, umiestnit regale na stojany nie je mozne. Pokial ich polozim vedla TV co je najpravdepodonejsie bude medzi nimi a stenou vzdialenost max 10cm.

Za predpokladu ze tie sietove funcie budu pre mna vyuzitelne uvazujem napr. nad AVR Denon 1912, docital som sa na viacerych miestach ze dobre s nim hraju napr. WD 10.2 len neviem ci by boli pre mna vhodne zhladom k umiestnenu pobliz steny, ci by neboli trebars vhodnejsie WD 9.2 pripadne navrhnite nejaku inu moznost.

Pripadne alternativa by mohla byt aj Onkyo 509 s nejakymi repro, alebo aj ine znacky Yamaha, Pajac, Marantz ale u nich som zatial ponuku sietovych AVR neskumal.

Dakujem za info resp. skusenosti, Rasto.