Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Super RTL,VIVA, Jim Jam (Skylink) - zlobi, poradte

Didi747 (29)|7.2.2012 14:51
Mam takovou technickou prosbu.
V 1. mistnosti mame TV + zvlast satelitni prijimac a na nem mi slape Super RTL (nemci, jsou tam pohadky, detem se libi) - 11516/V/28497 Astra 3A.
V 2. mistnosti mame TV Samsung primo s vestavenym DVB-S a letos 2012 jsme zjistili, ze ac mame naladeny vsechny RTL, tak se zobrazuji jako kodovane. Je tam stejna karta SkyLink Irdeto Ice + dekod. modul SkyLinkNeotion. Ale proste stejne RTL jako je v 1. mistnosti (opravdu presne stejny satelit, frekvence, polarizace...) tady neslape - je zakodovane :-(
Je to dekod. modulem???? Popr. TV Samsung? Je nejaka sance na zprovozneni?????????
Stejne tak nem. stanice VIVA.
Prosim zadne rady typu, tak se divej na jine programy : - (
A na spatny zvuk u noveho Jim Jamu (u stareho "Jim Jam Preladte" je zvuk jak vino) mi ze SkyLinku odepsali: "Dobrý den, vše se vyřeší po ukončení dvojí distribuce". Tak pockame.
A kdo si treba dosud nevsiml jako my, nove nam to naladilo napr.: National Geographic HD CZ, Viasat HD CZ a napr. MTV Live HD CZ. Ale to urcite vite, to je jen takova poznamka, tak mne neukamenujte.
losos (2977)|7.2.2012 15:04
[quote=Didi747;396057]...slape Super RTL (nemci, jsou tam pohadky, detem se libi) - 11516/V/28497 Astra 3A.
...[/quote]

Když se u Arivy lépe podíváš na obrazovku po stisku tlačítka OK, tak uvidíš u programu Super RTL symbol $.
Ten značí, že je to placený, zakódovaný program, který lze zprovoznit jen se správnou kartou (německou), případně i patřičným modulem (to platí pro tvůj televizor). České karty jej nerozkódují.
Že to jede v Arivě, se nediv, stejně to asi už dlouho nepojede... ;)
Pomůžeš si tak, že koupíš další Arivu i k tomu televizoru... :)

Co se týká těch "nově naladěných" programů, tak ty fungují již dlouho.
Patrně jsi jeden z mála, co si do Arivy nenatáhl setting ode mne, jinak bys byl v obraze... ;)
jito (999)|7.2.2012 15:25
Jak napsal Losos-na samotném sat.přijímači provozuješ neautorizovaný(česky pirátský)příjem platformy Kabel Deutschland.Proto ti jdou německé programy,které ti zákonitě nemohou fungovat na vestavěném sat.tuneru v TV.
Zmíněný program je zdarma na satelitu Astra1.
Didi747 (29)|7.2.2012 16:28
Pro Losos: Nechci byt pirat:-) ... no bylo by prijemne kdyby to dal fungovalo i v te 2. mistnosti. Arivu nemam, to nikde nepisu, ale neva. A vim ze ty "nove" kanaly nejsou nove, proto ten dovetek: "Ale to urcite vite, to je jen takova poznamka, tak mne neukamenujte".

Pro Jito: Ani o tom nevim ze tohle provozuju ...
Ale prosimte, kde jde ten Super RTL zdarma na Astra 1 jak pises? Na 12188/27500/H Astra 1 (bez $) mi totiz uz nejde, (ani nejde Super RTL CH na 12188/27500/H Astra 1 ani Super RTL A na 12227/H/27500 Astra1). Ani v jedne mistnosti.
losos (2977)|7.2.2012 16:59
Pro Didi747 :
jito ti již odpověděl - já jen dodám, že na té stránce KingOfSat můžeš vpravo nahoře v okénku hledání napsat název jakéhokoliv programu + Enter a vyhodí ti to stránku se všemi družicemi, kde se ten program vyskytuje...bezva, ne ?
A omlouvám se za tu Arivu... - ovšem i tak si ji můžeš koupit... - funguje ok...( i se zajímavějšími programy, než je RTL Super...). ;)
kofolak (294)|7.2.2012 17:31
[quote=Didi747;396083]Ale prosimte, kde jde ten Super RTL zdarma na Astra 1 jak pises? Na 12188/27500/H Astra 1 (bez $) mi totiz uz nejde, (ani nejde Super RTL CH na 12188/27500/H Astra 1 ani Super RTL A na 12227/H/27500 Astra1). Ani v jedne mistnosti.[/quote]
Astra3 je na pozicii 23.5E a Astra1 je na pozicii 19.2E. Takze pokial nemas monoblok alebo 2ks LNB, tak nic nechytis.
Na Astra1 je okrem SuperRTL aj Ki.Ka a Nickelodeon. (=detske zadarmo)
Didi747 (29)|7.2.2012 18:40
Prosim zkuste nekdo ted ten Super RTL na Astre 1 co ma jit zdarma a treba i KiKu. Naladene v TV je mam, ulozene v oblibenych, ale mam je zakodovane.
jito (999)|7.2.2012 18:41
A ty přijímáš i Astru1?
kofolak (294)|7.2.2012 19:06
Didi747 posli fotku tvojho satelitu, aby sme videli, kam mas pripojeny kabel. Mam pocit, ze mozes prijimat len jednu druzicu Astra3 a tam je to kodovane.
erik555 (776)|8.2.2012 09:53
Tazka debata, ked nevieme ci monoblock (aj na 19,2°E), ci ma aj druhy LNB na 19,2°E. Niekto si mysli, ze na jednej pozicii chyti uplne vsetko :D
P.S. to akoze deti ovladaju nemcinu, alebo staci pozerat "obrazky"?
Didi747 (29)|8.2.2012 11:46
Takze vec se ma takto (a tim v dobrem diky za posledni prispevky ktere mne nahlodaly - Jito, Kofolak, Losos). Nove zjisteni je:
1) 1. mistnost: TV+satel. krabice (a na satelitu samozrejme monoblok mame, kdyz byl satelit namontovan, chytili jsme vse a vse slapalo no a ted jsme delali preladeni a tim jsme zjistili jake programy jdou, jake ne, co je noveho ...denne clovek neladi a Super RTL nesleduje).
Pri preladovani to hledalo jak na Astre 1, tak na Astre 3 (napr. Super RTL z ASTRY 1, Ki.Ku ... mam dokonce ulozene v oblibenych; dal tam jsou napr. Phoenix, Renault TV - to je Astra 1, ne?) takze treba ten Super RTL na Astre 1 co ma byt zadarmo=12188/27500/H Astra 1, tak ho ulozeny mam, ale nejde. Dobra vec je, ze puvodni kanaly mi to v pameti nechalo a jen to pridalo dalsi, coz je fajn-narozdil od mistnosti 2. Omlouvam se vsem za to ze nevim jak presne! dlouho napr. ten Super RTL na Astre1 nejde, clovek to denne nekontroluje, ale urcite kolem Vanoc to slo, myslim ze i v lednu jsme jeste Kiku meli zapnutou. Ani tady nebudu resit proc chci a nechci Super RTL ze je nemecky, proste to ber jako fakt Erik555, ted uz jde o ten princip aby to fungovalo jak ma.
Takze - naladene z Astry 1 jsou ale nejdou (zjisteno ke konci ledna). (Astra 3 je O.K.). A primo to Super RTL mam tolikrat a takto (mistnost 1):
1a) Super RTL____12188/H/27500/Encrypton 7_ Astra 1 - nejde obraz
1b) Super RTL CH_12188/H/27500/Encrypton 6_ Astra 1 - nejde obraz
1c) Super RTL A_12227/H/27500/Encrypton 7_ Astra 1 - nejde obraz
1d) $Super RTL___11516/V/28497/Encrypton 16_ Astra 3 - nejde obraz (jeste vcera sel, haha)
1e) $Super RTL___11513/V/28496/Encrypton 16_ Astra 3 - nejde obraz (jeste vcera sel, haha, vim, kodovano)
Nechci se s nekym hadat, chci poradit : - )

2) 2. mistnost TV Samsung primo se zabudovanym satelitem.
Tim dekuji za nahlodani v tom - ze jsme zjistili ze nam najednou vlastne nejde nic z ASTRY 1. Brali jsme to, ze jde, jako samozrejme a to vite, Super RTL nebo Kiku si denne nepoustite...
Ale v teto 2. mistnosti nemohu primo na te TV Samsung (UE40D6570) za boha rucne doladit transporter 12188/H/27500 ASTRA 19,2 E, proste to jen prolitne a nic, 0 kanalu. Takze tim ze nam nejde nic z ASTRY 1 mi to ani nenajde ten transporter? V tomle jsem laik.
Super RTL (mistnost 2 - TV Samsung):
viz 1a) vubec se mi nechce naladit
viz 1b) vubec se mi nechce naladit
viz 1c) vubec se mi nechce naladit
viz 1d) naladeno ale zakodovano
viz 1e) vubec se mi nechce naladit
No snad to mam dobre opsane, protoze tady je tezke zjistit na jakem transporteru to bezi, musi se to hledat slozite pres vyhledani v menu a musite presne vedet c. transp. Uz z toho je chaos, prominte.
(Mistnost 2.vcera vecer napr. sel Eins Plus z Astry 1 ale blbnul)
Kdyz je opravdu priznive pocasi, jde to chvili tak kostickovane, ze na tom muzeme hrat sachy. Ted v tech mrazech to je konec.
Takze dekuji vsem za rady, jste hodni a ja uz nemam nervy. Je na tom sice par programu co si clovek vubec kdy jen tezko pusti, ale jit by to melo.
Ted mne zajima jen to, proc nic nenaladi pri rucnim vlozeni transporteru, napr. ten 12188/H/27500, kdyz jak je videt nam nejde Astra 1, tak to ani ten transporter nenajde?
kofolak (294)|8.2.2012 12:12
Postupuj takto:
1. Najprv skus vytiahnul Netion modul z telky a tak ladit. Mozno sa Neotion nezhodne s telkou.
2. Tiez moze byt porucha v monobloku. Skus vymenit koaxy medzi sebou.
3. Skontroluj nasmerovanie paraboly a monobloku. To spravanie ukazuje, ze 19,2 takmer vobec nechytas. Alebo nemas dobre nastavenu telku.
A dufam, ze mas samostatny kabel pre telku aj sat.prijimac, teda mas monoblok s dvoma vystupmi.
Ako to dopadlo?
losos (2977)|8.2.2012 12:52
Také by bylo dobré, kdyby nás už Didi747 přestal napínat a konečně nám prozradil, jaký to má vlastně satelitní přijímač - značku, typ, atd..., prostě přesný název. Snad to není tajné ? :)
Ten název satel. krabice je opravdu nedostačující.
erik555 (776)|8.2.2012 13:21
Tak na 23,5°E uz KD opustilo aj tie 3 zostavajuce TP :)
polachi (9)|8.2.2012 14:40
u tv samsung máš určitě špatně nastavené parametry (režim ton A nebo ton B a nebo diseq 1/4 nebo 2/4)! mám doma dvě tv samsung a topfield sbi 2050 a vše funguje. LNB mám inverto monoblock quad a s tím to jede jak má.
kofolak (294)|8.2.2012 14:40
[quote=Didi747]Dekuji moc za rady!
...
Co jsme tim vyloucili? Diky PREDEM!!![/quote]

1) vytazeny modul Neotion nema vliv, je to stejne = OK
2) Koaxy prohozene na monobloku mam, je to stejne. vse z Astry 3 jde, ale z Astry 1 nejde nic.
Co jsme tim zjistili??? Ze je monoblok dobry? (jak to ze s prohozene koaxy muzu koukat na programy? Jsem laik) = ano, monoblok je dobry, ak by mal jeden vystup sahnuty, tak by to neslo presne naopak
3) tak na to budeme muset sehnat firmu aby nekdo prijel. Chjoo! = pravdepodobne, citaj dalej
4) Jj, mame od satelitu natazene 2 koaxialy, kazdy do jedne mistnosti. V obou mistnostech je situace stejna, jen s tim rozdilem ze v mist. 2 s TV Samsung nenajde ani po rucnim vlozeni ten transporter co shanim 12188/27500/H Astra 1. - ak som spravne pochopil, tak problem je iba v TV Samsung, spravne?

Najskor skontroluj nastavenie TV.
Ak mas zle nastavenu parabolu, tak mas slaby signal. TV ma mozno menej citlivy tuner a teda to vobec nechyti. Toto sa mi zda najpravdepodobnejsie.
Pripadne moze byt naozaj sahnuty ten monoblok, presne ta cast co prijima 19,2.
Ako posledna moznost je sahnuty sat.tuner v TV. No zatial treba skontrolovat parabolu.
Didi747 (29)|8.2.2012 15:08
Diky lidi, takze tim ze nejde NIC z Astry 1 v obou mistnostech (zatimco vse z Astry 3 slape jako vino), tak asi bude hnuty ten satelit jak radite, a na to uz si musime nekoho zavolat, coz mne absolutne netesi!!! Dekuji Vam za rady, jeste ze jsou lidi co pomahaji! Pak dam vedet jak to dopadlo.
Didi747 (29)|21.2.2012 14:52
Tak lidicky diky moc za pomoc, ten kdo mi radil a byl na mne hodny... Diky Kofolak, Jito ... Meli jsme tu tedy chlapka na satelit, byla pootocena parabola, ted jde zas vsechno jak vino. Super, diky! (takovou dobu jsme chytali vsechno, Astru 1, Astru 3 a najednou fouknul severak a talir nam chtel uletet:-) delam si srandu, diky). Vyreseno.