Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Výběr multimediálního centra

looplo (11)|6.2.2012 23:59
Dobrý večer
Zřejmě sem přichazím s již bambilonkrát zmíněným a vyřešeným topicem, přesto bych byl velice rád, kdyby mi někdo znalý v oboru poradil s výběrem multimediálního centra. Zkusím požadavky shrnout stručně jak jen budu schopný... Tákže... Jedno z hlavních kritérií je rozhodně snadné ovládání, nastovování - n00b friendly. Dále potřebuji velke množství úložného prostoru ( 2TB? asi spíš s možností rozšíření ) - bude sloužit částečně na zálohy "cenných" rodinných dat, filmů (fullHD), hudby (s podporou flaců) , whatever. Z tohoto důvodu také chci, aby to fungovalo jako síťový disk, podpora wi-fi, by byla asi nejpohodlnější. Čtečka paměťových karet, USB (teď už 3.0). I když pochybuju o využití, přesto chci mechaniku - dokud mám doma ty hromady kulatejch zrcátek, tak je chci mít kam strčit. Takovým nenutným bonusem by byla podpora nakouslýho jablka - ten muj stříbrnej chudáček doma pomalu nemá spřízněný stroj... Věc který se trochu obávám je, že když si budu chtít pouštět v televizi filmy, aby si to poradilo se všemi formáty. Jak je to se stahováním kodeků do takovýchto zařízení? Doufám že ve chvíli, kdy tomu dám možnost připojení na net, tak že se to postará "samo". Samozřejmě digitální tuner, pro příjem televizního vysílání. Ideálně s internetovým prohlížečem.
Tak to je asi zatím vše co mě tak napadlo že bych tam chtěl... Moc stručný sem asi nebyl :( , každopádně budu rád když to někdo přelouská a poradí nějakou dobrou mašinu... jak se tak na to koukám... že já tam neposadim rovnou celej komp...
Pytkin (7947)|7.2.2012 00:35
a este aby to stalo tak do 1000 ne ?

To vsetko co chces .. To nikdy nemoze byt jednoduche zariadenie ..
wencaS (853)|7.2.2012 01:45
Já bych doplnil ještě, že by to mělo umět i umývat nádobí a samozřejmě vysušit, a vyždímat prádlo, samozřejmě po tom co ho vypere. Takovým nenutným bonusem by bylo když to bude umět nádobí uklidit a prádlo vyžehlit a poskládat do komínků. A u toho to může ještě umět mně drbat na zádech. :-E:-E:-E
jok3r (33)|7.2.2012 08:44
Myslim ze to vsetko splna Xtreamer prodigy black + externa mechanika (prislusenstvo)
http://xtreamer.net/2012/

Sam som spokojnym majitelom Prodigy a mozem odporucit
Pytkin (7947)|7.2.2012 08:53
Ved prodigy nema ani opticku mechaniku , ani digitalny tuner ..
looplo (11)|7.2.2012 08:57
Upřímně. Docela jste mě překvapili :)... Čekal jsem, že takových zařízení bude spíš moc než že se nenajde žádné...
looplo (11)|7.2.2012 08:59
interfernet422 (1575)|7.2.2012 09:26
Pokud najdeš kombajn který bude umět všechno co potřebuješ tak bude za hromadu peněz s nemalou pravděpodobností, že se v něm něco pokazí a budeš stát. Osobně preferuji rozdělit požadavek na více oblastí a každou řešit samostatně zařízením pro tuto oblast optimálním. Pro uchovávání dat NAS nejlépe s RAID1 (mirror). Nejlepším řešením je asi Synology DS212j. Koukni na něj. A pro přehrávání už vyber nějaké MMC. Určitě oddělit data od přehrávače. Nechápu k čemu digi tuner? Ten máš přece v TV. Vlastní produkci mají všechny TV na svých webových stránkách.
looplo (11)|7.2.2012 09:42
[quote=interfernet422;395987]Nechápu k čemu digi tuner? Ten máš přece v TV.[/quote]

Právě, že nemám... ale vlastně to půjde i bez něj. Než bude nová TV, tak postačí STB a pak to bude fuk.
jok3r (33)|7.2.2012 10:11
[quote=Pytkin;395978]Ved prodigy nema ani opticku mechaniku , ani digitalny tuner ..[/quote]

Prodigy Black:
DVBT Dual Tuner included!
http://xtreamer.net/2012/xtreamer-prodigy-black.html

S tou mechanikou mas pravdu, teraz som to pozeral a da sa vraj pripojit iba na ultra. Ale nevidim dovod preco by nesla pripojit aj na prodigy, mozno pridaju podporu v novom FW
http://xtreamer.net/2012/new-accessories.html
Sealex (290)|7.2.2012 11:25
Obyčejná USB mechanika jde připojit i k Xtreamer Pro. Byly tam akorát nějaké problémy ohledně obnovení obsahu při změně média.
petusko73 (14)|7.2.2012 19:51
Dune HD Max + ext. DVBT